2019 spalio 19 d. šeštadienis, 0:28
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Alvorai“ – 25-eri. Sparčią plėtrą nulėmė įdomūs projektai, aukšta darbuotojų kvalifikacija ir jų lojalumas Fotogalerija

2018-09-25 07:30,      LSA signatarė 2018-09-25 08:30
UAB „Alvora“ yra lietuviška sėkmės istorija, prasidėjusi prieš 25-erius metus, kai trijų inžinierių ir 20 kvalifikuotų darbuotojų komandos žinios ir profesionalumas lėmė, kad „Alvora“ Lietuvoje tapo viena iš statybos sektoriaus lyderių. UAB „Alvora“ įsikūrė nuomojamose patalpose Vilniuje tuo neramiu perversmo metu, kai buvo įprasta daugiau griauti nei kurti.
nuotrauka
Nuolatinės investicijos į technologijų plėtrą, inovacijos ALVORAI leidžia kurti ir įgyvendinti sprendimus, kurie idealiai tinka konkretiems užsakovams įvairiose Europos šalyse. UAB ALVORA nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB

Per 25-erius metus UAB „Alvora“ užaugo ir šiuo metu turi 300 darbuotojų kolektyvą – darbuotojų, gebančių savo jėgomis atlikti tiek bendruosius statybinius, tiek technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus. Nuomojamas patalpas pakeitė nuosavas turtas. „Užsienio projektai bei aukšta darbuotojų kvalifikacija ir lojalumas – svarbiausi faktoriai, lemiantys sparčią bendrovės plėtrą“, – neabejoja UAB „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik.

ikolaj kolesnik

Nuotraukoje – UAB „Alvora“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik

Nuolatinės investicijos į technologijų plėtrą, inovacijos UAB „Alvorai“ leidžia kurti ir įgyvendinti sprendimus, kurie idealiai tinka konkretiems užsakovams įvairiose Europos šalyse, o kokybė yra UAB „Alvora“ vizitinė kortelė. Įmonės vizija yra ambicinga: ji siekia, kad bendrovės paslaugos taptų vis reikalingesnės svarbių projektų vykdytojams ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Jau ketvirtį amžiaus rinkoje veikianti įmonė turi nuosavą materialinę techninę bazę, įmonės teritorijoje įkurdintos mechaninės dirbtuvės, metalo konstrukcijų gamybos cechas, sandėlis, įrengta statybinių medžiagų sandėliavimo aikštelė. Įmonė turi didelį nuosavų mechanizmų ir transporto parką.

Plečiant teritorinės veiklos sritis, 2000 m. Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija) buvo įkurta bendra ribotos civilinės atsakomybės organizacija „Alvora-Balt“, o 2001 m. atidaryta ir bendrovės „Alvora“ atstovybė. 2001 m. Breste (Baltarusijos Respublika) buvo įkurta antrinė įmonė – IĮ „Alvora-Bel“ ir atidaryta UAB „Alvora“ atstovybė.

Nuo pat įsikūrimo pradžios „Alvora“ daug darbų atlieka Lietuvoje, bet nemažai padaryta ir Baltarusijoje. Tuo pat metu bendrovė pastatė keletą stambių objektų ir Kaliningrado srityje, Rusijoje. 

„Nors šiuo metu dalyvaujame konkurse dėl 120 tūkst. kv. m BMW gamyklos statybos Kaliningrade, reikia pripažinti, kad Rusijos Federacijoje dirbame retokai – savo paslaugas vis dažniau eksportuojame į šiaurės Europą. Ką tik baigėme darbus Latvijoje, Ventspilio naftos terminale, tuoj pradėsime 55 km ilgio antžeminės „Balticconnector“ – dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos – atkarpos nuo Kylio iki Paldiskio projektą. Jau pasirašėme sutartį dėl katilinės statybos Laholme, Švedijoje“, – apie besikeičiančias paslaugų eksporto kryptis pasakoja bendrovės „Alvoros“ generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik.

Jubiliejiniais metais užbaigė vieną iš pačių sudėtingiausių objektų 

Jubiliejiniai įmonės metai pažymėti vienu iš pačių sudėtingiausių objektų, kokius „Alvorai“ teko vykdyti – 2018 m. pradžioje užbaigta statyti didžiulė sojų ir rapsų aliejaus gamykla, kuri yra bene pati didžiausia Baltarusijoje: jos pajėgumas siekia iki 2 tūkst. tonų aliejaus per parą.
Laimėjusi konkursą, UAB „Alvora“ gamyklą Baltarusijoje pastatė privačiam užsakovui – OOO „Belagroterminal“. Objekto vertė siekė 16,5 mln. JAV dolerių.

ALVORA

UAB „Alvora“, kaip generalinis rangovas, statė du gamybinius korpusus, kurių aukštis siekė 46 m, jų bendras plotas viršijo 20 tūkst. kv. m. Metalo konstrukcijų kiekis šiems pastatams pastatyti viršijo 2 tūkst. tonų.

„Statybos terminas, per kurį turėjo išdygti gamykla, buvo itin trumpas – 11 mėnesių, todėl buvome priversti organizuoti darbą keliomis pamainomis, dirbti visą parą, be poilsio dienų“, – pažymi N. Kolesnik.

Technologinės įrangos montavimo darbus atliko pati UAB „Alvora“.

Dalyvauja įgyvendinant svarbų energetinį projektą

„UAB „Alvora“ kartu su Estijos kompanijomis „EG Ehitus“ ir „Scanweld“ šių metų pradžioje laimėjo viešą tarptautinį konkursą statyti 55 km ilgio antžeminę „Balticconnector“ – dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos – atkarpą nuo Kylio iki Paldiskio Estijos teritorijoje. Esame įsipareigoję per gana trumpą laiką – pusantrų metų – pastatyti šį svarbų Baltijos ir Suomijos vartotojams dujotiekį. Šio projekto vertė siekia 43,4 mln. eurų“, – dalijasi ateities planais N. Kolesnik.

AlvoraProjektavimo darbus „Alvora“ žada užbaigti iki metų pabaigos. Darbai, efektyvinant veiklą, suskirstyti etapais. Toks modelis sudarys galimybę statybos darbus pradėti jau šių metų rugpjūtį-rugsėjį.

Sutartyje numatyta statybos darbų pabaiga 2019 m. vasara. Užsakovas tikisi, kad objektas bus išbandytas, patikrintas ir perduotas eksploatuoti tų pačių metų spalį.

„Balticconnector“ dujotiekis sujungs Estiją ir Suomiją. Šis dujotiekis –anksčiau įmonės vykdytų dujotiekio statybos projektų Lietuvoje tęsinys. Statant Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminalą, UAB „Alvora“ dirbo kaip subrangovas; magistralinio dujotiekio Klaipėda – Kuršėnai statybose dirbo kaip generalinis rangovas. Įgyvendinus šiuos projektus, pasibaigs nuo „Gazprom“ dujų priklausomos Suomijos ir Baltijos šalių energetinis izoliavimas, – šalys įgis priėjimą prie suskystintų gamtinių dujų rinkos per Klaipėdos terminalą. 2021 m. užbaigus Lietuvos ir Lenkijos dujų jungtį GIPL, trims Baltijos šalims ir Suomijai atsivers prieiga ir prie Vakarų Europos dujų rinkos.

Lietuvoje įmonė pripažinta kaip atitinkanti vokiškos kokybės standartus

Šiuo metu vienas iš pagrindinių „Alvoros“ partnerių Lietuvoje yra plėtrą mūsų šalyje tęsiantis Vokietijos prekybos tinklas „Lidl“. UAB „Alvora“ su mažmeninės prekybos tinklu „Lidl Lietuva“ bendradarbiauja nuo 2016-ųjų ir dabar stato jau ketvirtą parduotuvę. Tai yra įmonės darbų kokybės įvertinimas, kadangi „Lidl“ kokybei kelia aukščiausius reikalavimus, galiojančius visame pasaulyje.

Kaip pastebi bendrovės generalinis direktorius N. Kolesnik, užmezgus tvirtą partnerystę su užsakovu, galima greitai perimti gerąją praktiką ir pasiekti įspūdingų rezultatų – „Lidl“ ir „Alvoros“ bendradarbiavimo patirtis parodė, kad, efektyviai planuojant statybos darbus, net ir sudėtingomis oro sąlygomis parduotuvę galima pastatyti vos per penkis mėnesius.

„Alvora“ jos įkūrėjui ir vadovui – gyvenimo projektas

Prieš 25-erius metus įmonė savo veiklą pradėjo Juokų dieną – balandžio 1-ąją. Tačiau iš tiesų pradžia nebuvo itin linksma. Niekas nežinojo „Alvoros“, todėl įmonė negalėjo pretenduoti į rimtus užsakymus – turėjo praeiti bent keleri metai, kol „Alvora“ pradėjo tapti rimta rinkos žaidėja.

Pasukęs verslo keliu, N. Kolesnik kiekvieną dieną mokėsi ir pats, ragaudamas tai vadovo, tai buhalterio ar net administratoriaus duonos. Reikėjo laiko, kad įmonė atsistotų ant kojų. Patirtis, kaip sako 25-metį mininčios įmonės savininkas ir vadovas, ateina per pastatytus objektus, domintis šiuolaikinėmis technologijomis, naujovėmis.

„Mes – visi „Alvoros“ darbuotojai – tobulėjome statydami didžiausius pastatus, gamyklas, objektus, kurie visai nepanašūs vieni į kitus, mums kiekvieną kartą reikėjo ieškoti išskirtinių sprendimų“, – pasakoja įmonės generalinis direktorius. Darbas buvo sunkus, bet jo N. Kolesnik niekada nesikratė. Visą gyvenimą sportuojantis vadovas sako, kad su problemomis tenka susidurti kone kasdien, bet smagiausias dalykas – jas įveikti, išspręsti. Kitaip sakant, aktyvaus poilsio mėgėjo patirtis praverčia sparčiai sukantis kasdienybės verpetuose.

Darbuotojai ne tik neieško naujų darbų, bet dar atsiveda ir savo artimuosius

Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus, imdamasi atsakingų darbų statant strategiškai svarbius objektus, „Alvora“ pasitelkia įvairių grandžių specialistus, kurie įmonėje dirba daugelį metų – darbuotojų kaita itin reta. Kaip sako įmonės generalinis direktorius N. Kolesnik, pelningi užsienio projektai bei aukšta darbuotojų kvalifikacija ir lojalumas yra svarbiausi faktoriai, lemiantys sparčią bendrovės plėtrą. 

Įmonė nuolat investuoja ir į darbuotojus, ir į šiuolaikišką, modernią įrangą (pavyzdžiui, krovimo-kėlimo, kasimo ar smulkiąją statybinę techniką). Tačiau vienas iš svarbiausių įmonės sėkmės dėmenų – kvalifikuota, patyrusi ir motyvuota specialistų komanda.

„Žinoma, ieškome patyrusių darbuotojų, tačiau priimame ir žmones be patirties – profesionalus tikrai galima užsiauginti patiems. Todėl mielai priimame ką tik universitetą baigusius ir jokios patirties neturinčius jaunuolius ar netgi žmones su viduriniu išsilavinimu. Patirtis įgyjama. Darbdaviai neturėtų ramiai sėdėti ir laukti tinkamų darbuotojų – būtina aktyviai prisidėti, kad būtų parengti tinkamos kvalifikacijos darbuotojai, – įsitikinęs įmonės vadovas. – Lankomės šalies ir užsienio parodose, kiekvienais metais organizuojame įvairius specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame juos į stažuotes Europos Sąjungos šalyse. Mokymasis visą gyvenimą turi būti kiekvieno žmogaus ilgalaikis tikslas.“

„Alvora“ nuolat investuoja į savo personalą, siekdama jį išlaikyti ir užtikrinti maksimaliai geras darbo sąlygas. Labai svarbu parodyti kiekvienam darbuotojui, kad jo pastangos ir atsakomybė yra vertinamos, svarbu skatinti siekti karjeros. Aktyviems ir norintiems tobulėti darbuotojams įmonėje sudarytos palankios sąlygos kelti kvalifikaciją.

„Alvora“ yra viena iš tų retų įmonių, kurioje dirba šeimų, net giminių dinastijos. Kaip pastebi bendrovės generalinis direktorius, jeigu žmogus atsiveda dirbti savo artimąjį, vadinasi, jam čia dirbti patinka. Tai pagyrimas, kokio nenupirksi už jokius pinigus. Tuo pat metu N. Kolesnik apgailestauja, kad išaugus įmonei nebeturi galimybių artimiau pabendrauti su kiekvienu savo darbuotoju, pasiklausti apie jo šeimą, sužinoti apie džiaugsmus ir rūpesčius. Tačiau jis mielai su savo žmonėmis laiką leidžia vaizdingame Aukštadvario regioniniame parke, ežero pakrantėje įkurtoje bendrovės poilsio bazėje „Vilkokšnis“, kurioje žaidžiamas futbolas, krepšinis, tenisas, plaukiojama valtimis, žvejojama. N. Kolesnik įsitikinęs: kai visas kolektyvas, vadovai ir pavaldiniai, leidžia laisvalaikį kartu, tai suteikia papildomos motyvacijos dirbti ir stengtis. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...