2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 5:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Antram gyvenimui prikėlė senas tradicijas turintį gėrimą  6

2016-01-27 16:03
Ar įmanoma suderinti tradicijas ir naujoves? Gali pasirodyti, kad šie du dalykai tarsi prieštarauja vienas kitam. Tačiau kūrybingiems žmonėms tokios mintys svetimos. Atvirkščiai: jungdami seną su nauju, jie geba sukurti kažką unikalaus, nepamirštamo. Prieš beveik pusę amžiaus Lietuvos maisto pramonės legenda sukūrė unikalų gėrimą, „Lietuvišką džiną“, kuris spėtas ir pamilti, ir pamiršti, o dabar ir prikeltas naujam gyvenimui.
nuotrauka
„Nemuno“ prikėlimo naujam gyvenimui procesas buvo pakankamai ilgas ir reikalaujantis kruopštumo. Bendrovės nuotr.


Ar kada pagalvojote, koks alkoholinis gėrimas yra pats seniausias pasaulyje? Koks gėrimas dar vadinamas Šiaurės Europos vynu? Tai midus. Prieš kelis tūkstantmečius atsiradęs gėrimas buvo užmirštas, tada vėl prikeltas naujam gyvenimui. Lietuvoje tuo rūpinosi garsus maisto pramonės veikėjas Aleksandras Sinkevičius. Būtent jo iniciatyva šeštojo dešimtmečio pabaigoje midus pradėtas gaminti pramoniniu būdu.

Sukūrė lietuvišką džiną


Tačiau A. Sinkevičiaus ambicijos buvo nukreiptos ne tik į praeitį, bet ir į ateitį. Štai kodėl jis iškėlė sau didelį uždavinį – sukurti lietuvišką džiną. Šis Anglijoje atsiradęs ir kadagiais kvepiantis alkoholinis gėrimas populiarus visame pasaulyje, bet Lietuva neturėjo nieko panašaus. Taip pirmą kartą pristatytas „Nemunas“.

Pagal unikalią A. Sinkevičiaus receptūrą sukurtas alkoholinis bespalvis gėrimas, didžiausios ir gražiausios Lietuvos upės pavadinimu pirkėjams pirmą kartą pristatytas 1969 metais. 60 procentų stiprumo gėrimas išsiskyrė tiek savo stiprumu, tiek kvapu, tiek ir skoniu, todėl netruko atrasti savo auditoriją.

Deja, kartu su A. Sinkevičiumi pradingo ir pats „Nemunas“. Ilgą laiką jis nebuvo gaminamas.

Produktas – išlavintam skoniui


(Nuotraukoje – šis gėrimas konkurse „Lietuvos metų gaminys 2015“ pelnė aukso medalį)

Gaivinti „Nemuną“ ėmėsi UAB „Lietuviškas midus“. Bendrovė jau daugybę metų verčiasi tradicinių lietuviškų gėrimų gaivinimu, tęsdama A. Sinkevičiaus pradėtus darbus. Kaip sakė UAB „Lietuviškas midus“ vadovas Egidijus Valiukevičius, prikelti „Nemuną“ buvo ir savotiškas garbės reikalas. Unikalus vieno iškiliausių maisto pramonės atstovų kūrinys tiesiog negalėjo būti pamirštas.

Pamiršti „Nemuno“ neleido ir jo gerbėjai. E. Valiukevičius teigia sutikęs ne vieną žmogų, prisimenantį šį gėrimą ir besidomintį jo likimu. Jis sako, kad „Nemunas“ prisimenamas dėl savo išskirtinumo. Tai gėrimas, kurio ištisais buteliais tikrai neįmanoma gerti. Jis skirtas gerti iš lėto, nedideliais kiekiais, pasimėgaujant kiekvienu lašeliu. Nieko keisto, kad jis tiko ir patiko ne kiekvienam, bet „Nemuną“ pamėgę jį prisimena iki šiol. Pagaliau atgimęs gėrimas skirtas tiek jiems, tiek naujai suaugusiųjų kartai. Produktas puikiai tiks geriau išlavintam skoniui, taip pat gali būti naudojamas kokteiliams, maišant su toniku ar sultimis.

Kūrė naują, saugodami palikimą


Visgi „Nemuno“ prikėlimo naujam gyvenimui procesas buvo pakankamai ilgas ir reikalaujantis kruopštumo. E. Valiukevičius prisipažįsta, kad kūrėjams teko ir šiek tiek išlipti iš savo komforto zonos.

„Mūsų dauguma asortimento yra midūs arba gėrimai, kuriuose vienas iš ingredientų yra medus. Beveik visuose mūsų gėrimuose – vienokia arba kitokia forma – esama medaus. Šiame gėrime tokių produktų nėra. Taigi juo mes tarsi šiek tiek atsitraukiame nuo to, ką esame įpratę daryti. Galima sakyti, kad mums tai buvo savotiškas eksperimentas“, – kalbėjo UAB „Lietuvos midus“ vadovas.

Tas eksperimentas ne visada buvo paprastas. A. Sinkevičius apibūdinamas kaip savotiškas renesanso žmogus. Jame puikiai derėjo tiek gebėjimas svajoti, tiek ir puikaus technologo savybės. Natūralu, kad jo pasekėjams norėjosi išsaugoti jo autentišką palikimą.

„Tai tikrai buvo iššūkis. Tačiau jis paremtas ir sentimentais produktui, kuris kažkada buvo labai gerai priimtas. Mus tai labai skatino sugrįžti prie šitos idėjos“, – kalbėjo E. Valiukevičius.

Džinas, kuris nėra visiškas džinas

Sugrįžusį gėrimą jis su savo komanda pristatinėja pamažu. Iš pradžių jis ragautas privačiose degustacijose. Dabar atsidūrė didžiuosiuose prekybos centruose. Tikimasi, kad netolimoje ateityje pavyks jį pristatyti ir užsienio rinkai.

Kaip ir visi bendrovės gaminiai, šis gėrimas gali būti puikus suvenyras, reprezentuojantis Lietuvą. Dovanoti verslo partneriams midaus jau seniai tapo savotiška tradicija. Bendrovės „Lietuviškas midus“ vadovas įsitikinęs, kad lietuvišku midumi pavadinamas „Nemunas“ gali būti puiki tokios tradicijos tąsa.

„Džino kategorija yra labai žinoma visame pasaulyje. Tuo pačius „Nemunas“ ir nėra visiškai džinas. Jis šiai kategorijai nelabai galėtų būti priskirtas. Tiems vartotojams, kurie mėgsta džiną, jis turėtų pasirodyti labai įdomus“, – įsitikinęs E. Valiukevičius.

„Lietuviškas midus“ savo svečiams organizuoja ekskursijas ir degustacijas. Ekskursijos metu apsilankę svečiai turi galimybę išgirsti senojo gėrimo atsiradimo istoriją. Darbo dienomis siūloma aplankyti įmonės rūsius, kuriuose brandinami gėrimai. Vykdomų degustacijų metu siūloma paragauti gaminamų gėrimų, įvertinti skirtingų gėrimų skonines savybes bei sudėtį.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

technologijos
2016-02-03 09:09
maisto pramonė irgi pristatė savo gaminius Metų gaminiui, tai ne vien NEMUNAS gavo tą apdovanojimą
pramonininkai
2016-02-02 16:25
būtų mano valia, Metų gaminio apdovanojimų neskirčiau alkoholiui. kažkaip negražiai atrodo pramonininkai, sutinku
kodėl???
2016-01-29 16:33
kas sugalvota žmonijos, tą ir reikia naudoti. kodėl nieks nekalba apie alkoholio vartojimo kultūrą.. Kaip reikia ragauti ir gerai jaustis.
True Statybininkas
2016-01-29 15:07
O kiek sidabrinių nubyrėjo? Gal pažįstat prasigėrusių statybininkų? Prisidedat ir Jūs prie to. SN misija: skleisti mirtį iš premjero rankų?
redaktorė
2016-01-29 13:38
niekuo negaliu padėti. šis gėrimas iš paties premjero rankų gavo aukso medalį, taigi yra pripažintas kaip "Lietuvos metų gaminys 2015"
True Statybininkas
2016-01-29 09:45
Gera Statybų naujiena -naujas šnapsas. Deja nukritau nuo pastolių, tai negaliu iki parduotuvės nueiti. Gal statybų naujienos gali atsiųsti? Adresas: Vilnius,Greitosios pagalbos ligoninė, traumatologijos skyrius. Vyr. redaktoriui išankstinė padėka už rūpestį lietuvių tauta.

Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...