2018 liepos 17 d. antradienis, 1:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Architektai – už atsakingą kūrybą Fotogalerija

2017-10-04 13:18
Pasaulinė architektūros diena šiais metais buvo sutikta konferencija opia tema: „Architektas – vykdytojas ar atsakingas kūrėjas?“. Gausus būrys, susirinkęs į Lietuvos architektų rūmų su partneriais surengtą konferenciją įrodė, kad klausimas apie architekto etiką kaip niekad aktualus. Į salę netilpę ar negalėję į Vilnių atvykti pirmą kartą Lietuvos architektų cecho istorijoje galėjo dalyvauti konferencijoje nuotoliniu būdu – ji buvo transliuojama socialiniu tinklu Facebook, kur ir dabar galite rasti įrašus iš konferencijos.
nuotrauka
Lietuvos architektų rūmų nuotr.


Minimos įmonės
Ryterna Modul, UAB
Lietuvos architektų rūmai,
Jung Vilnius, UAB
Monier, UAB
Baumit, UAB
ACO Nordic, UAB
Lietuvos architektų sąjunga,
Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU),

Pasiteisino ir pakitęs konferencijos formatas: šį kartą buvo palikta pakankamai laiko išdiskutuoti skaudulius, išsakyti nuomonę aptariamais klausimais. Susirinkusieji tuo naudojosi. To ir siekiama, kad konferencija būtų tikrai gyva erdvė, kurioje susitinka teoretikai su projektuojančiais architektais, mokslas ir praktika.

Dalyvių pranešimai pasižymėjo atvirais pasisakymais, drąsiomis įžvalgomis. Kiekvienoje sesijoje buvo pastebėjimų, sukėlusių diskusijų bangą. Svečiai, menkai iki tol kontaktavę su architektai, klausė: „Juk ir kitų sričių menininkai turi savo problemų, skaudulių, bet taip atvirai nekalba. Kodėl?“

Gal kad jų kūryba neveikia taip tiesiogiai žmogaus kaip architektūra? Ji supa mus beveik kiekvieną dieną, veikia mus – suvokiame tai ar ne – kiekviename žingsnyje. Tad įvardinti savo profesines bėdas – architektų pareiga.

„O kas toliau?“, – tvyrojo klausimas ore. Sulig kiekvienu pranešimu aiškėjo atsakymas, kad viskas – pačių architektų rankose, mat konferencijos pagrindinė tema, akcentas buvo menininko etika ir moralė. Tačiau ryškėja ir šis tas naujo – vis daugiau architektų suvokia, kad jie yra atsakingi ne tik prieš klientą ir kolegą, bet visų pirma – prieš visuomenę.

Džiugu, kad cecho viduje kyla nepasitenkinimas esama padėtimi, gal net – ryžtas keistis, nebijoti būti atvirais.

Ar buvo pasiūlytos temos tolimesniems, nuodugnesniems tyrinėjimams? Galima sakyti, kad taip – konferencija pakvietė gilintis į klausimus, susijusius su profesijos akiračiu: architektas visais amžiais nebuvo vienas savo kūryboje – jį lydėjo klientas, statytojai ir kiti. 

Dabar kaip niekad aktualu atsiverti pasauliui ir imti domėn realius visuomenės poreikius ir kitų sričių specialistų žinias, nors kai kurie pranešėjų ir akino brėžti tikslesnes ribas tarp skirtingų su architektūros lauko specializacijų. Poreikis matyti platesnį kontekstą – ateinančių metų spalio 1 d. konferencijos tema: „Architektūros kokybė: konteksto svarba“.

Su konferencijos įrašais galite susipažinti soc. tinklo Facebook paskyroje: Lietuvos architektų rūmai

Konferenciją organizuoja: Lietuvos architektų rūmai, VGTU Architektūros fakultetas, Lietuvos architektų sąjunga.

Konferenciją finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kiti rėmėjai: UAB „ACO Nordic“, UAB „Baumit“, UAB „JUNG Vilnius“, UAB „Monier“, UAB „Ryterna modul“.

Informaciniai rėmėjai: Pilotas.lt, sa.lt, Statybunaujienos.lt 

Taip pat skaitykite: Kas iš tiesų yra architektas – kūrėjas, pragmatiškas specialistas ar tik vykdytojas?

Lietuvos architektų rūmų nuotr.

Fotogalerijoje – portalo Statybunaujienos.lt nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-07-16 15:00
Viena iš patraukliausių Plungėje viešųjų erdvių – „Supermiesto“ aikštelė – praturtėjo naudingu ir jos lankytojams labai reikalingu bei estetišku akcentu. Kaitrią dieną, ar smagiai pasimankštinę su treniruokliais, „Supermiesto“ aikštelėje jos lankytojai gali atsigaivinti geriamuoju vandeniu iš naujos...
nuotrauka
2018-07-16 12:20
Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriumi penkerių metų kadencijai išrinktas KTU Cheminės technologijos fakulteto dekanas, profesorius, chemijos inžinerijos mokslų daktaras Eugenijus Valatka.
nuotrauka
2018-07-16 10:42
Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) vysto STATREG iniciatyvą – statybos sektoriaus darbuotojų savanoriško kompetencijų ir ,kvalifikacijų vertinimo sistemos, informacinio portalo, kompetencijų registro ir darbo poreikio analizės įrankio, naudingo visam statybos sektoriui, kūrimą. Iniciatyvos vys...
nuotrauka
2018-07-16 08:30
Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas, projekto ekspertizė“ (STR) išplėstas visuomenei svarbių statinių sąrašu.
nuotrauka
2018-07-15 09:03
Architektas Donatas Počešiūnas yra vienas iš aktyvių universalaus dizaino Lietuvoje propaguotojų. Todėl lankydamasis Europos ar Šiaurės šalyse, stebi, kaip užsienyje įrenginėjama infrastruktūra, remiantis universalaus dizaino principais.
nuotrauka
2018-07-13 12:42
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą individualių gyvenamųjų namų savininkams, norintiems įsirengti atsinaujinančių energijos išteklių priemones, teikti paraiškas kompensacinei išmokai gauti. Paraiškos priimamos nuo liepos 19 d. 8 valandos.
nuotrauka
2018-07-12 10:52
Automatiškai iškylantys nauji modernūs užtvarai pradedami montuoti Gedimino prospekte. Iki vasaros pabaigos, praneša Vilniaus savivaldybė, bus įrengti nauji nerūdijančio plieno hidrauliniu būdu pakeliami ir nuleidžiami užtvarai. Ši moderni apie 50 tūkst. eurų kainavusi sistema į sostinę atkeliavo iš...
nuotrauka
2018-07-12 10:02
Viešųjų pirkimų tarnyba pastebi, kad Pirkimo vykdytojų atstovai ne visuomet atsakingai tvarko CVP IS naudotojų duomenis: nepanaikina paskyrų darbuotojams išėjus iš darbo, konsultantams ir ekspertams baigus teikti paslaugas, kontrolės funkcijas vykdančių institucijų darbuotojams baigus vykdyti kontro...
nuotrauka
2018-07-12 08:32
Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia, kad elektros tinklo gedimus šiemet šalina dvigubai greičiau. Taip pat žada maksimalaus gedimo tvarkymo laiką sutrumpinti perpus ir suteikti kompensacijas klientams, jei darbai vis dėlto užtruktų ilgiau nei žadama.
nuotrauka
2018-07-10 09:51
Vis dažniau viešumoje pasigirstant diskusijoms apie krematoriumo poreikį Kaune, Kauno savivaldybė nusprendė pasiteirauti gyventojų nuomonės. Visi kauniečiai gali pareikšti savo nuomonę, ar jie pritaria, kad miesto teritorijoje būtų galima statyti objektus, kuriuos būtų deginami mirusiųjų palaikai.
nuotrauka
2018-07-10 09:43
Atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovės „BOD Group“ įmonių grupei priklausanti kompanija „SoliTek“ perduoda savo pastatų valdymą tarptautinei nekilnojamojo turto konsultacijų įmonei „Newsec“.
nuotrauka
2018-07-10 09:29
Lūžiai, traumos, sutrenkimai – Lietuvos darbuotojai dėl sužalojimų darbe į medikus šiemet kreipiasi ypač dažnai. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2017 metais Lietuvoje užregistruoti 75 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbo vietoje, tuo tarpu 2018 metų pirmojo pusmečio statistiką jau pap...
nuotrauka
2018-07-09 15:41
Kultūros paveldo departamentas ir Šv. Jokūbo komplekso Vilniuje projekto vystytojas toliau teismuose ginčijasi dėl Šv. Jokūbo ligoninės pastatų vertingųjų savybių tikslinimo ir būimųjų statybų projekto KPD Viliniaus skyriaus suderinimo atšaukimo.
nuotrauka
2018-07-09 09:51
Plungės rajono savivaldybė nutarė skirti universalaus sveikatingumo komplekso (su baseinu) iki 1,6 mln. eurų, jei šis projektas gaus 2019 – 2021 metų Valstybės investicijų programos finansavimą.
nuotrauka
2018-07-07 10:00
Vis daugiau gyventojų skundžiasi daugiabučių namų administratoriais, bendrijų pirmininkais, kurie neretai nevykdo savo tiesioginių funkcijų. Todėl Seime buvo inicijuota diskusija identifikuoti atsiradusias spragas..
nuotrauka
2018-07-05 12:43
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo, veikiant bendrininkų grupėje, siekiant apgaulės būdu užvaldyti didesnį valstybinės žemės sklypą.
nuotrauka
2018-07-05 10:37
Kaip pranešė Valstybinė darbo inspekcija (VDI), gavus anoniminį pranešimą apie galimai nelegaliai dirbančius asmenis ir kurį laiką stebėjus pranešime nurodytą objektą Vilniaus mieste, buvo nutarta jį patikrinti. Į objektą VDI specialistai vyko sykiu su policijos pareigūnais.
nuotrauka
2018-07-05 09:47
Vilniaus miesto tarybos nariai pradėjo svarstyti siūlymą pripažinti netinkamais naudoti ir leisti nugriauti ant Šeškinės kalvų jau tris dešimtmečius dūlančius senuosius betono griaučius, atveriant kelią pirmojo modernaus futbolo stadiono statyboms Vilniuje.
nuotrauka
2018-07-05 09:30
Saulės energetiką Lietuvoje yra apipynęs ne vienas mitas – ypač dėl saulėtų dienų trūkumo ir saulės jėgainės veikimo lietingomis dienomis. Iš tiesų mūsų šalyje saulę pagauti namų, biurų ar gamyklų aprūpinimui elektra paprasta, tereikia atskirti sklandančius mitus nuo tiesos.
nuotrauka
2018-07-05 08:00
Statybų sektorius laukia statybos darbų vadovų, kokybės inžinierių, konstruktorių, inžinerinių sistemų projektuotojų. VGTU Statybos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Juozapaitis patvirtina – universitetas geba parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, sykiu atitikti statybų sektoriaus, į kurį...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nauja modulinė stogo danga „Ruukki® Hyygge“ – šiuolaikinio, skandinaviško stiliaus mėgėjams

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione – kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyk...
nuotrauka

„Ciranova“. Amžinas medis

Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekt...