2017 lapkričio 21 d. antradienis, 23:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook  google plus  twitter  linkendin

Architektai – už atsakingą kūrybą Fotogalerija

2017-10-04 13:18
Pasaulinė architektūros diena šiais metais buvo sutikta konferencija opia tema: „Architektas – vykdytojas ar atsakingas kūrėjas?“. Gausus būrys, susirinkęs į Lietuvos architektų rūmų su partneriais surengtą konferenciją įrodė, kad klausimas apie architekto etiką kaip niekad aktualus. Į salę netilpę ar negalėję į Vilnių atvykti pirmą kartą Lietuvos architektų cecho istorijoje galėjo dalyvauti konferencijoje nuotoliniu būdu – ji buvo transliuojama socialiniu tinklu Facebook, kur ir dabar galite rasti įrašus iš konferencijos.
nuotrauka
Lietuvos architektų rūmų nuotr.


Minimos įmonės
Ryterna Modul, UAB
Lietuvos architektų rūmai,
Jung Vilnius, UAB
Monier, UAB
Baumit, UAB
ACO Nordic, UAB
Lietuvos architektų sąjunga,
Vilniaus Gedimino technikos universitetas,

Pasiteisino ir pakitęs konferencijos formatas: šį kartą buvo palikta pakankamai laiko išdiskutuoti skaudulius, išsakyti nuomonę aptariamais klausimais. Susirinkusieji tuo naudojosi. To ir siekiama, kad konferencija būtų tikrai gyva erdvė, kurioje susitinka teoretikai su projektuojančiais architektais, mokslas ir praktika.

Dalyvių pranešimai pasižymėjo atvirais pasisakymais, drąsiomis įžvalgomis. Kiekvienoje sesijoje buvo pastebėjimų, sukėlusių diskusijų bangą. Svečiai, menkai iki tol kontaktavę su architektai, klausė: „Juk ir kitų sričių menininkai turi savo problemų, skaudulių, bet taip atvirai nekalba. Kodėl?“

Gal kad jų kūryba neveikia taip tiesiogiai žmogaus kaip architektūra? Ji supa mus beveik kiekvieną dieną, veikia mus – suvokiame tai ar ne – kiekviename žingsnyje. Tad įvardinti savo profesines bėdas – architektų pareiga.

„O kas toliau?“, – tvyrojo klausimas ore. Sulig kiekvienu pranešimu aiškėjo atsakymas, kad viskas – pačių architektų rankose, mat konferencijos pagrindinė tema, akcentas buvo menininko etika ir moralė. Tačiau ryškėja ir šis tas naujo – vis daugiau architektų suvokia, kad jie yra atsakingi ne tik prieš klientą ir kolegą, bet visų pirma – prieš visuomenę.

Džiugu, kad cecho viduje kyla nepasitenkinimas esama padėtimi, gal net – ryžtas keistis, nebijoti būti atvirais.

Ar buvo pasiūlytos temos tolimesniems, nuodugnesniems tyrinėjimams? Galima sakyti, kad taip – konferencija pakvietė gilintis į klausimus, susijusius su profesijos akiračiu: architektas visais amžiais nebuvo vienas savo kūryboje – jį lydėjo klientas, statytojai ir kiti. 

Dabar kaip niekad aktualu atsiverti pasauliui ir imti domėn realius visuomenės poreikius ir kitų sričių specialistų žinias, nors kai kurie pranešėjų ir akino brėžti tikslesnes ribas tarp skirtingų su architektūros lauko specializacijų. Poreikis matyti platesnį kontekstą – ateinančių metų spalio 1 d. konferencijos tema: „Architektūros kokybė: konteksto svarba“.

Su konferencijos įrašais galite susipažinti soc. tinklo Facebook paskyroje: Lietuvos architektų rūmai

Konferenciją organizuoja: Lietuvos architektų rūmai, VGTU Architektūros fakultetas, Lietuvos architektų sąjunga.

Konferenciją finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kiti rėmėjai: UAB „ACO Nordic“, UAB „Baumit“, UAB „JUNG Vilnius“, UAB „Monier“, UAB „Ryterna modul“.

Informaciniai rėmėjai: Pilotas.lt, sa.lt, Statybunaujienos.lt 

Taip pat skaitykite: Kas iš tiesų yra architektas – kūrėjas, pragmatiškas specialistas ar tik vykdytojas?

Lietuvos architektų rūmų nuotr.

Fotogalerijoje – portalo Statybunaujienos.lt nuotr.  

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2017-11-21 13:22
Seimas vienbalsiai pritarė Energetikos ministerijos siūlymui nustatyti, kad vartotojų skolos (nepriemokos) už suvartotą energiją, kurios susidarė ne dėl vartotojo, o dėl energijos tiekėjo kaltės, galėtų būti skaičiuojamos ne daugiau nei už du mėnesius, neskaičiuojant delspinigių. Nauja tvarka, dar l...
nuotrauka
2017-11-21 13:11
Nuo gruodžio 1 dienos Druskininkų gyventojai gamtines dujas galės įsigyti gerokai mažesnėmis kainomis – mieste dujas tiekti pradės „Lietuvos dujų tiekimas“, gamtinių dujų prekybos ir tiekimo bendrovė, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ įmonių grupei.
nuotrauka
2017-11-20 14:37
Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A – tokiam variantui pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus į poliklinikos plėtros galimybes analizavusių specialistų rekomendacijas.
nuotrauka
2017-11-20 13:56
30 didžiausių valstybės funkcijai vykdyti administracinės paskirties pastatų Vilniaus miesto centre užima daugiau nei 200 tūkst. kvadratinių metrų. Tokiame plote tilptų 27 futbolo aikštės, o vien ministerijų valdomų pastatų kaina gali siekti apie 116 mln. Eur. Tarptautinės nekilnojamojo turto kons...
nuotrauka
2017-11-20 11:07
Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) skelbia išnagrinėjęs Lietuvos Respublikos paramos jaunoms šeimoms pirmam būstui įsigyti įstatymo projektą pateikė savo pastabas. Institutas siūlo projektui nepritarti.
nuotrauka
2017-11-20 10:01
Jau nebe pirmus metus skambantys Lietuvos verslininkų priekaištai, kad šalyje trūksta kvalifikuotų programuotojų bei inžinierių turi aiškų pagrindą. Antroje vietoje po IT darbuotojų dažniausiai ieškomų sąraše jis įrašytų būtent inžinierius. Toliau, anot jo, penketuką sudaro NT srities (statybos darb...
nuotrauka
2017-11-17 17:25
Įgyvendinant lapkričio 1 d. įsigaliojusį Architektūros įstatymą, darbą pradeda penkios Regioninės architektūros tarybos. Jas techniškai aptarnaus ir jų darbą organizuos Lietuvos architektų rūmai. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regioninės architektūros tarybos atliks architektūros k...
nuotrauka
2017-11-17 13:33
Ar Kaune išdygs dangoraižiai? Ar Vilniaus centras netaps naujuoju Perkūnkiemiu? Šiuo metu nekilnojamą turtą (NT) geriau pirkti ar parduoti? Ar investicijos į NT užsienyje atsiperka? Ar po 10 metų dar egzistuos brokerio profesija? Tokius ir kitus klausimus NT specialistai nagrinėjo trečiadienį Vilniu...
nuotrauka
2017-11-16 14:10
Vyriausybė nusprendė, kad valstybės institucijų derinimo veiksmai dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano korekcijų turi būti stabdomi.
nuotrauka
2017-11-16 13:55
Aplinkos ministerija pastaruoju metu nagrinėjo galimybę atskirti Statybos produkcijos sertifikavimo centro (SPSC) vykdomą statybos dalyvių atestavimą – viešojo administravimo funkciją – nuo šios valstybės įmonės komercinės veiklos.
nuotrauka
2017-11-16 10:09
Antradienį sušauktas Vilniaus miesto Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. Posėdžio metu kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius pristatė dabartinę Gedimino kalno būklę, ant Gedimino kalno nuveiktus tvarkybos darbus, o taip pat planuojamus veiksmus žiemos metu.
nuotrauka
2017-11-15 17:27
LIVE SQUARE verslo centre 2019 m. pavasarį Lietuvoje įsikurs pirmoji SPACES bendradarbystės erdvė. EIKA ir SPACES koncepciją ir prekinį ženklą valdanti IWG pasirašė patalpų nuomos sutartį, pagal kurią sutarta išnuomoti šiek tiek daugiau nei 1500 kv. m. plotą. Po šio susitarimo LIVE SQUARE jau sutart...
nuotrauka
2017-11-14 11:11
2017 m. trečiąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 749,3 mln. EUR to meto kainomis ir, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, jų įvykdymas palyginamosiomis kainomis padidėjo 2,9 proc. (nepašalinus – padidėjo 17,5 proc.), praneša Lietuvos statist...
nuotrauka
2017-11-14 10:08
Lapkričio 10 dieną Gargždų „Minijos“ kino teatre vyko antrasis Klaipėdos rajono savivaldos ir verslo forumas tema „Iniciatyva, inovacijos, investicijos“. Renginio metu paskelbta, kad į oro uosto teritoriją Dirvupiuose artimiausiu metu bus investuota 200–350 mln. eurų.
nuotrauka
2017-11-13 10:59
Pastaruoju metu Belmonto užtvankoje pradėti darbai laikytini ne šios užtvankos avarinės grėsmės pašalinimo, o statybos darbais. Tokios išvados priėjo Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi esamą padėtį. Prašoma, kad ją įvertintų už valstybinę statybos priežiūrą atsakinga Valstybinė teritorijų planavimo...
nuotrauka
2017-11-13 10:08
„Ober-Haus“ skelbia, kad per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 4,4%, Kaune – 4,6%, Klaipėdoje – 3,0%, Šiauliuose – 3,1% ir Panevėžyje – 3,5%.
nuotrauka
2017-11-13 10:05
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija primena, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. bus taikomi A+ klasės energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams. Jų laikytis privalu tuo atveju, kai prašymas išduoti leidimą statyti naują statinį pateiktas po 2018 m. sausio 1 d., o kai ...
nuotrauka
2017-11-10 11:10
76 proc. smulkių ar vidutinių Lietuvos įmonių pripažįsta, kad ketvirtajai pramonės revoliucijai nesiruošia. 55 proc. įmonių vadovų net negali pasakyti, ką „Industry 4.0“ reiškia, - skelbia „Citadele“ banko inicijuotas „Spinter Research“ tyrimas.
nuotrauka
2017-11-10 10:44
Prieš dvejus metus įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, buvo sugriežtinta statinių ir daiktinių teisių į juos registravimo tvarka, tad Registrų centras dar kartą atkreipia nekilnojamojo turto savininkų dėmesį į registravimo terminus.
nuotrauka
2017-11-10 10:33
Akcinė bendrovė „Kauno grūdai“ Alytaus savivaldybei pateikė prašymą 99 metams išnuomoti 4 hektarų sklypą Alytaus miesto pramonės parko teritorijoje. Bendrovės planuose – 15 milijonų eurų investicijos naujos maisto pramonės gamyklos statybai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kodėl verta rinktis Röben Tonbaustoffe GmbH vokiečių gamintojo fasadines plyteles

UAB DASFA ir Ko siūlo „Röben Tonbaustoffe“ GmbH vokiečių gamintojo fasadines plyteles. Esame oficialus „Röben Tonbaustoffe“ GmbH vokiečių gamintojo atstovas Lietuvoje, todėl plytelės pristat...