2018 rugsėjo 23 d. sekmadienis, 2:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Atidarė naują tiltą – griaus senąjį

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, Kretinga      2018-03-08 06:57
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas sakė, jog, paleidę eismą naujai pastatytu tiltu per Akmeną, šiomis dienomis jie ardys senąjį, kad jo vietoje pastatytų kitą. Nors atšiaurūs orai vis dar trukdo kelininkams grįžti prie darbų renovuojamame kelyje Palanga–Šiauliai, tačiau tiltų statytojai triūsia išsijuosę – praėjusią savaitę jie atidarė naująjį tiltą per Akmeną, o šią ruošiasi pradėti griauti senąjį tiltą, kuris transporto srautus be renovacijos atlaikė net 55-erius metus.
nuotrauka
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas. Portalo Pajūrionaujienos.com nuotr.


Smego, bet atlaikė

„Būsiu atviras: kasryt pagalvodavau, kad tik tas tiltas dar atlaikytų – neprasmegtų su kokia sunkiasvore mašina. Jis buvo avarinės būklės – kolonos tvirtos, bet leidosi kraštai, kas dieną nespėdavome jų pilti ir lopyti. Tų kolonų negriausime, jos bus paliktos ir ant jų statysime naują tiltą“, – neslėpė tilto statybai vadovaujantis Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbų vadovas Sigitas Jančauskas.

Senasis tiltas per Akmeną buvo pastatytas dar 1963 metais, tiesiant kelią Palanga–Šiauliai. Jo renovacija, pašnekovo žodžiais, nebus toks sudėtingas darbas, kaip statant naują tiltą – šiam reikėjo supilti galingą pylimą ir tvirtinti upės šlaitą.

„Senąjį tiltą teks praplatinti 4 m į šoną. Sudėtingiausias darbas bus sumontuoti 14 ir 20 m ilgio perdangų sijas, – masyvios sijos sveria iki 20 tonų, tam darbui vėl reikės galingo krano“, – kalbėjo dešimtmetį tiltus Vakarų Lietuvos regione statantis S. Jančauskas.

Darbų vadovas neslėpė, jog jam yra tekę statyti tiltą per Akmeną kelyje Kretinga–Klaipėda, Minijos tiltą tarp Kartenos ir Plungės, Vėžaičių viaduką bei viaduką prie Klaipėdos krovinių terminalo.

Abu tiltai bus vienodi

Tačiau ir naujasis tiltas, patikino S. Jančauskas, dar nėra visiškai užbaigtas – asfaltu paklota važiuojamoji dalis dar turės praplatėti 1,5 m. „Konstrukcija jau įrengta, tačiau tėra užpilti du asfalto sluoksniai – 2 ir 4 cm storio. Atšilus dar bus uždėtas trečiasis, taip pat 4 cm storio, sluoksnis“, – sakė jis.

Statant naująjį tiltą, į žemę milžinišku grąžtu buvo įgręžti 45 cm diametro ir 8 m ilgio poliai, – iš viso į abu tiltus bus sukalta 110 polių. Poliai tvirtinami juos jungiančiu pamatu, viršum kurio betonuojamos kolonos. Kolonų plotis – 0,8 m, ilgis – 12,5 m. Kiekvienam tiltui abipus statoma po 2 kolonas, ant jų klojamos perdangų sijos.

Abu tiltai, pasakojo S. Jančauskas, būsią identiškų dydžių: jų ilgis – 64 m, o bendras plotis – 28,7 m. Jie bus atskirti vienas nuo kito, eismas jais vyks priešingomis kryptimis – bus įrengta po 2 juostas.

Pėstieji ir dviratininkai tiltą kirs įrengtu 3,7 pločio taku. Jau ir dabar tilto statytojai pasirūpino pėsčiaisiais – įrengė nuo transporto srautų atitvertą praėjimą atkarpoje nuo J. Basanavičiaus gatvės iki „Trevenos“ degalinės.

Trukdo lietus ir šaltis

Kelio Palanga–Šiauliai 1,4 km ilgio ruožo nuo ligoninės ligi kavinės „Airovita“ renovacijos darbams vadovaujanti bendrovės „Žemaitijos keliai“ projekto vadovė Angelija Rupeikaitė sakė, jog dėl šalčių darbus sustabdę visoje atkarpoje: „Žemė įšalusi. Dabar atvyks brigada tiltą griauti. O kai atšils, pirmiausiai kitąpus pilsime pylimą – tik gerokai mažesnį negu naujam tiltui, senasis tiltas prasiplės į bažnyčios pusę. Paskui jau kibsime į turbo žiedą, judėsime ir ligoninės link“, – kalbėjo A. Rupeikaitė.

Ji sakė, jog vienu metu šio kelio renovacijos darbus dirba apie 20 darbininkų.

Pasak projekto vadovės, sudėtingiausias darbas šiame ruože ir buvo įrengti pylimą naujajam tiltui. Ji neslėpė, jog darbus nuo pradžių jiems labai apsunkino tai, kad bendrovė ESO laiku neiškėlė savo tinklų bei transformatorinės prie sankryžos. „Trukdė ir merkiantys rudens lietūs. Dabar reikia tik gerų orų – gal pavasaris labai nevėluos, kelią komisijai turime priduoti vėliausiai lapkričio mėnesį“, – tvirtino A. Rupeikaitė.

Renovacijai – per 5 mln. eurų

Kelias po renovacijos, leidžiantis nuo geležinkelio viaduko, ties kavine „Airovita“ praplatės į 4 eismo juostas. Jomis važiuosime ligi turbo žiedo, kuris bus įrengtas dabartinės sankryžos vietoje. Išvažiuojant iš turbo žiedo ligoninės link, kelias vėl susiaurės į dvi eismo juostas.

Specialistų teigimu, turbo žiedas bus paprastesnis ir saugesnis įvažiuoti ir išvažiuoti iš jo. Vairuotojai jame turės orientuotis pagal rodykles, tačiau pačiame žiede persirikiuoti į kitą juostą negalės, nes jame bus įrengti išbetonuoti atitvarai. Pėstieji eis per perėjas su saugumo salelėmis, kurios bus įrengtos iš trijų pusių, kaip buvo ir ligi renovacijos.

Respublikinės reikšmės kelio A11 atkarpos, kurios ilgis palei Kretingos miestą yra 1,4 km, renovacijos darbų sąmata siekia 5,384 mln. eurų.

Darbai yra finansuojami iš 2 šaltinių: Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kuri įsipareigojo sutvarkyti važiuojamąją dalį ir tam skyrė 4,3 mln. eurų, bei Kretingos rajono savivaldybės, kuri privalės už 1 mln. eurų sutvarkyti apšvietimą, lietaus kanalizaciją, pėsčiųjų bei dviračių takus. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos

nuotrauka
2018-09-21 13:44
Ukmergės rajono savivaldybė su bendrove „Ukmergės keliai“ pasirašė Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos darbų sutartį.
nuotrauka
2018-09-21 13:08
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) dar savaitės pradžioje informavo, kad per šių metų nepilnus devynis mėnesius statyboje žuvo 2 darbuotojai (palyginti, pernai tuo pat metu – 4). Tačiau per dvi savaitės dienas smogė dar dvi mirtinos nelaimės statybose.
nuotrauka
2018-09-21 09:27
Profesinę statybininkų šventę įmonė „PP Baltic“ pasitiko džiugiomis nuotaikomis. „Viskas juda pirmyn, per trumpą laiką mums sėkmingai pavyko rinkai pasiūlyti naują produktą, užsakovai, projektuotojai, inžinieriai tampa atviresni naujovėms, ryžtasi naujiems iššūkiams“, – sako įmonės vadovas Andrius K...
nuotrauka
2018-09-20 12:27
VKEKK atlikusi UAB „Geros dujos“ neplaninį patikrinimą, nustatė, kad bendrovė 2016 m. sausio–2017 m. liepos mėn. nebuitiniams vartotojams pateikiamose sąskaitose neteisingai nurodė įsigyjamų gamtinių dujų kiekį, vartojimo pajėgumus, ilgalaikius užsakomuosius pajėgumus, nesilaikė sutarčių nuostatų su...
nuotrauka
2018-09-20 11:14
Didžiausios Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) finansuos naujos mokyklos ir vaikų darželio projektą Vilniaus Kalnėnų mikrorajone. Tai bus tik antra nauja mokykla sostinėje pastatyta nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990-a...
nuotrauka
2018-09-20 09:43
Šį savaitgalį Kaune esančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione įvyks paskutinės sporto varžybos. Per 20 mėnesių pastatyti aukščiausius UEFA reikalavimus atitinkantį stadioną įsipareigojusi Turkijos bendrovė „Kayi Construction“ kitą savaitę pradės griovimo darbus.
nuotrauka
2018-09-20 07:30
Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai yra jūsų kolegos iš statybų sektoriaus ir jie šiuo metu iš viso valdo beveik 600 milijonų projektų portfelį. Ši...
nuotrauka
2018-09-19 12:25
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) visas už Panemunės aplinkkelio projektą atsakingas grupes įpareigojo per dvi savaites pateikti konkrečius techninius pasiūlymus, kaip ištaisyti atsiradusius defektus ir užtikrinti kelio sankasos stabilumą
nuotrauka
2018-09-19 12:05
Į buvusį Žemės ūkio inžinerijos institutą Raudondvaryje (Kauno r.) įžengė statybininkai, kurie pažadėjo iki kitų metų liepos apleistą pastatą paversti šiuolaikine ugdymo įstaiga.
nuotrauka
2018-09-19 07:30
Ant pastolių gali lipti kiekvienas, kuris yra mokęsis statybininko profesijos – tokia grėsminga šiuo metu Lietuvoje situacija, jau pareikalavusi ir žmonių aukų, ir sužalojimų. „Pavojinga, netoleruotina nuostata, kad montuoti ar išmontuoti pastolius nereikia jokių pažymėjimų ar sertifikatų“, – įsitik...
nuotrauka
2018-09-18 16:00
Vilniečiai, gyvenantys šalia geležinkelio, gali lengviau atsikvėpti – didžioji dalis krovinių per miestą traukiniais nebebus vežami, o nukreipiami naujai nutiestu aplinkkeliu.
nuotrauka
2018-09-18 07:30
Pamatai – kokybiško, stabilaus statinio pagrindas. Yra įvairių pamatų įrengimo būdų. Labiausiai paplitę trys: gręžtiniai, juostiniai ir plokštuminiai. Visi jie reikalauja sunkiosios technikos, didelių žemės darbų ir užima nemažai laiko. Tai itin apsunkina ir prailgina procesą, net dirbant su nesudėt...
nuotrauka
2018-09-17 16:00
UAB „Palangos šilumos tinklai“ su rangovu UAB „Plungės lagūna“ pasirašė sutartį, pagal kurią per pusantrų metų Palangoje bus atnaujinta per 4 kilometrai miesto šilumos trasų. Planuojama investicija – apie 2 mln. eurų, dalis šios sumos yra finansuojama ES lėšomis.
nuotrauka
2018-09-14 07:30
Iš vieno patikimo tiekėjo gaudamas visą servisą, klientas užsitikrina kokybišką paslaugą, taupo laiką, nes dirba ne su keliais, o su vienu rangovu. Tokie buvo įmonės „Švykai“ argumentai, rinkai pasiūlius naują paslaugą – nuo pastolių montavimo, metalo antikorozijos, gelžbetonio remonto, izoliavimo, ...
nuotrauka
2018-09-13 09:03
VšĮ „Skaitmeninė statyba“ savo BIM dokumentų sistemoje visiems statinio informacinio modeliavimo metodologijos naudotojams siūlo specialistų sukurtą integruotą klasifikavimo sistemą (SKST ICS). Naudotojams siūlomi du produktai – debesų kompiuterijos programinė įranga, skirta BIM klasifikavimui bei n...
nuotrauka
2018-09-13 07:30
„Perėjome ugnį ir vandenį – sunkmečiai, kuriuos pajuto turbūt visas Lietuvos verslas, įveikti, – sako Mažeikiuose įsikūrusios ir šiemet 20-metį mininčios įmonės „Rostanas“ direktorius Saulius Uselis. – Šiuo metu sklandžiai dirbame, didiname darbų apimtis ir einame į priekį.“
nuotrauka
2018-09-12 14:09
2018 m. rugsėjo 12 d., Vilnius. Suomijos korporacijai YIT priklausančios infrastruktūros projektų bendrovės „YIT Infra Lietuva“ vadovo pareigas laikinai eiti pradeda Arimantas Glebauskas. Jis pakeis iki šiol bendrovei vadovavusį Joną Davidavičių. „YIT Infra Lietuva“ iki šių metų sausio mėnesio veikė...
nuotrauka
2018-09-12 11:57
Šiaulių miesto Aukštabalio gyvenamųjų namų rajone nuo rugpjūčio vidurio vyksta naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba. Darbai vykdomi įgyvendinant projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Šiaulių miesto Aukštabalio gyvenamojo rajono pietrytinėje dalyje“.
nuotrauka
2018-09-12 09:21
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ save įvardija kaip „mažą įmonę ant ratų“. Tai yra sėkmės variklis iš vienos pusės, o iš kitos pusės – tai buvo faktorius, sulaikęs „Grinduvą“ nuo stojimo į Lietuvos statybininkų asociaciją (LSA). Įmonės konsultantas Antanas Minkevičius pripažįsta ilgą l...
nuotrauka
2018-09-11 13:00
Nuo birželio vilniečius ir miesto svečius džiuginantis ir gaivinantis sostinės valdžios iniciatyva įrengtas Lukiškių aikštės pagrindinis akcentas – fontanas, pateikia dar vieną interaktyvią staigmeną. Į judesius reaguojantis ir pasaulyje analogų neturintis interaktyvusis fontanas, kuriam galima diri...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos