2018 kovo 22 d. ketvirtadienis, 14:12
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Atidarė naują tiltą – griaus senąjį

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, Kretinga      2018-03-08 06:57
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas sakė, jog, paleidę eismą naujai pastatytu tiltu per Akmeną, šiomis dienomis jie ardys senąjį, kad jo vietoje pastatytų kitą. Nors atšiaurūs orai vis dar trukdo kelininkams grįžti prie darbų renovuojamame kelyje Palanga–Šiauliai, tačiau tiltų statytojai triūsia išsijuosę – praėjusią savaitę jie atidarė naująjį tiltą per Akmeną, o šią ruošiasi pradėti griauti senąjį tiltą, kuris transporto srautus be renovacijos atlaikė net 55-erius metus.
nuotrauka
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas. Portalo Pajūrionaujienos.com nuotr.


Smego, bet atlaikė

„Būsiu atviras: kasryt pagalvodavau, kad tik tas tiltas dar atlaikytų – neprasmegtų su kokia sunkiasvore mašina. Jis buvo avarinės būklės – kolonos tvirtos, bet leidosi kraštai, kas dieną nespėdavome jų pilti ir lopyti. Tų kolonų negriausime, jos bus paliktos ir ant jų statysime naują tiltą“, – neslėpė tilto statybai vadovaujantis Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbų vadovas Sigitas Jančauskas.

Senasis tiltas per Akmeną buvo pastatytas dar 1963 metais, tiesiant kelią Palanga–Šiauliai. Jo renovacija, pašnekovo žodžiais, nebus toks sudėtingas darbas, kaip statant naują tiltą – šiam reikėjo supilti galingą pylimą ir tvirtinti upės šlaitą.

„Senąjį tiltą teks praplatinti 4 m į šoną. Sudėtingiausias darbas bus sumontuoti 14 ir 20 m ilgio perdangų sijas, – masyvios sijos sveria iki 20 tonų, tam darbui vėl reikės galingo krano“, – kalbėjo dešimtmetį tiltus Vakarų Lietuvos regione statantis S. Jančauskas.

Darbų vadovas neslėpė, jog jam yra tekę statyti tiltą per Akmeną kelyje Kretinga–Klaipėda, Minijos tiltą tarp Kartenos ir Plungės, Vėžaičių viaduką bei viaduką prie Klaipėdos krovinių terminalo.

Abu tiltai bus vienodi

Tačiau ir naujasis tiltas, patikino S. Jančauskas, dar nėra visiškai užbaigtas – asfaltu paklota važiuojamoji dalis dar turės praplatėti 1,5 m. „Konstrukcija jau įrengta, tačiau tėra užpilti du asfalto sluoksniai – 2 ir 4 cm storio. Atšilus dar bus uždėtas trečiasis, taip pat 4 cm storio, sluoksnis“, – sakė jis.

Statant naująjį tiltą, į žemę milžinišku grąžtu buvo įgręžti 45 cm diametro ir 8 m ilgio poliai, – iš viso į abu tiltus bus sukalta 110 polių. Poliai tvirtinami juos jungiančiu pamatu, viršum kurio betonuojamos kolonos. Kolonų plotis – 0,8 m, ilgis – 12,5 m. Kiekvienam tiltui abipus statoma po 2 kolonas, ant jų klojamos perdangų sijos.

Abu tiltai, pasakojo S. Jančauskas, būsią identiškų dydžių: jų ilgis – 64 m, o bendras plotis – 28,7 m. Jie bus atskirti vienas nuo kito, eismas jais vyks priešingomis kryptimis – bus įrengta po 2 juostas.

Pėstieji ir dviratininkai tiltą kirs įrengtu 3,7 pločio taku. Jau ir dabar tilto statytojai pasirūpino pėsčiaisiais – įrengė nuo transporto srautų atitvertą praėjimą atkarpoje nuo J. Basanavičiaus gatvės iki „Trevenos“ degalinės.

Trukdo lietus ir šaltis

Kelio Palanga–Šiauliai 1,4 km ilgio ruožo nuo ligoninės ligi kavinės „Airovita“ renovacijos darbams vadovaujanti bendrovės „Žemaitijos keliai“ projekto vadovė Angelija Rupeikaitė sakė, jog dėl šalčių darbus sustabdę visoje atkarpoje: „Žemė įšalusi. Dabar atvyks brigada tiltą griauti. O kai atšils, pirmiausiai kitąpus pilsime pylimą – tik gerokai mažesnį negu naujam tiltui, senasis tiltas prasiplės į bažnyčios pusę. Paskui jau kibsime į turbo žiedą, judėsime ir ligoninės link“, – kalbėjo A. Rupeikaitė.

Ji sakė, jog vienu metu šio kelio renovacijos darbus dirba apie 20 darbininkų.

Pasak projekto vadovės, sudėtingiausias darbas šiame ruože ir buvo įrengti pylimą naujajam tiltui. Ji neslėpė, jog darbus nuo pradžių jiems labai apsunkino tai, kad bendrovė ESO laiku neiškėlė savo tinklų bei transformatorinės prie sankryžos. „Trukdė ir merkiantys rudens lietūs. Dabar reikia tik gerų orų – gal pavasaris labai nevėluos, kelią komisijai turime priduoti vėliausiai lapkričio mėnesį“, – tvirtino A. Rupeikaitė.

Renovacijai – per 5 mln. eurų

Kelias po renovacijos, leidžiantis nuo geležinkelio viaduko, ties kavine „Airovita“ praplatės į 4 eismo juostas. Jomis važiuosime ligi turbo žiedo, kuris bus įrengtas dabartinės sankryžos vietoje. Išvažiuojant iš turbo žiedo ligoninės link, kelias vėl susiaurės į dvi eismo juostas.

Specialistų teigimu, turbo žiedas bus paprastesnis ir saugesnis įvažiuoti ir išvažiuoti iš jo. Vairuotojai jame turės orientuotis pagal rodykles, tačiau pačiame žiede persirikiuoti į kitą juostą negalės, nes jame bus įrengti išbetonuoti atitvarai. Pėstieji eis per perėjas su saugumo salelėmis, kurios bus įrengtos iš trijų pusių, kaip buvo ir ligi renovacijos.

Respublikinės reikšmės kelio A11 atkarpos, kurios ilgis palei Kretingos miestą yra 1,4 km, renovacijos darbų sąmata siekia 5,384 mln. eurų.

Darbai yra finansuojami iš 2 šaltinių: Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kuri įsipareigojo sutvarkyti važiuojamąją dalį ir tam skyrė 4,3 mln. eurų, bei Kretingos rajono savivaldybės, kuri privalės už 1 mln. eurų sutvarkyti apšvietimą, lietaus kanalizaciją, pėsčiųjų bei dviračių takus. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos

nuotrauka
2018-03-20 11:10
Vilnius toliau plečia strategiškai svarbią susisiekimo infrastruktūrą – paaiškėjo, kaip atrodys Šiaurinės gatvė, kuri tęsis nuo Vakarinio aplinkkelio iki Ukmergės gatvės ir jungs Vakarinį aplinkkelį su Fabijoniškėmis. Nauja šešių eismo juostų gatvė bus 2,8 kilometrų ilgio, turės 2 m pločio skiriamąj...
nuotrauka
2018-03-20 08:40
Visuomenei pristatyti viešbučio su konferencijų centru ir biurų projekto Vasario 16-osios g. 1, Vilniuje projektiniai sprendiniai. Pasak „Lords LB Asset Management“ fondų valdytojo Mariaus Žemaičio, buvusios ligoninės senuosius pastatus numatoma sutvarkyti, atlikti kapitalinį remontą ir pritaikyti j...
nuotrauka
2018-03-19 06:52
Kaune, Karaliaus Mindaugo prospekte, veiklą pradeda išskirtinės architektūros stiklinio kubo formos verslo centras „Arka“. Pirmąjį aukščiausios energetinio naudingumo klasės A+ biurų pastatą Kaune pastatė statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „YIT Kausta“ įmonių grupės „Imlitex Hol...
nuotrauka
2018-03-16 12:34
Sostinės planuose – naujo tilto per Vokės upę statybos senajame Gardino plente. Per daugiau kaip 80 metų tiltas per Vokės upę Panerių seniūnijoje nebuvo nė karto rekonstruotas. Per parą vidutiniškai juo pervažiuoja apie 1000 transporto priemonių.
nuotrauka
2018-03-16 11:55
Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.
nuotrauka
2018-03-16 09:50
Netoli Vilniaus oro uosto statomas verslo klasės viešbutis vadinsis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“. Jo operatoriumi taps tarptautinė viešbučių grupė „Radisson Hotel Group“, kuriai priklauso tokie visame pasaulyje gerai žinomi viešbučiai kaip „Park Inn“ bei „Radisson“.
nuotrauka
2018-03-16 06:52
Greta „Girstučio“ komplekso esančiame tuščiame 2 hektarų ploto sklype per artimiausius dvejus metus iškils nauja žiemos sportui skirta arena. Tokius planus pristačiusi Kauno miesto savivaldybė šią vasarą planuoja pradėti statybos darbus vykdysiančios įmonės paieškas.
nuotrauka
2018-03-15 10:32
Prisikėlimo aikštės rekonstrukcijos projektą laimėję rangovai nuo kitos savaitės pradeda darbus. Savivaldybė informuota, kad pirmiausia aikštėje ir jos prieigose bus kertami seni medžiai. Didžioji dalis pašalintų želdinių bus atsodinta po remonto. Nukirstas liepas skulptoriai pavers meno kūriniais.
nuotrauka
2018-03-14 09:42
Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir ši...
nuotrauka
2018-03-13 13:24
Netrukus Vilniuje pirmąjį viešbutį atidarysiantis tarptautinis „Marriot“ tinklas, „Sjotorget“ vaikų darželis Stokholme, bendrabučiai studentams Honkonge. Visus juos vienija vadinamoji modulinė statyba, kuomet galutinis statinys „surenkamas“ iš pramoniniu būdu pagamintų modulių. Planuojama, kad šieme...
nuotrauka
2018-03-12 11:25
Sostinėje pradedamos tvarkyti istorinės Rasų kapinės. Savivaldybė pasirašė sutartį su konkurso laimėtojais – įmonėmis UAB „Litcon" ir UAB „Ekstra statyba", kurios paruošiamuosius kapinių sutvarkymo darbus pradeda jau nuo šiandienos. Restauravimo darbams atlikti skirta daugiau nei 2 mln. eurų Europos...
nuotrauka
2018-03-12 06:41
Po 11 veiklos metų prekybos ir pramogų centras Kauno „Akropolis“ nusprendė atsinaujinti. Darbai truks pusantrų metų, bendros investicijos sieks 10 mln. eurų. Bus atnaujinta maždaug 10.000 kv. metrų užimanti laisvalaikio ir restoranų zona, o likusioje prekybos centro dalyje prekybos ir pramogų vietos...
nuotrauka
2018-03-09 11:52
2018 m. kovo 9 dieną pakeistas AB „YIT Kausta“ teisinis statusas iš akcinės bendrovės į uždarąją akcinę bendrovę. Statuso pakeitimas į UAB buvo atliktas dėl paprastesnės akcijų apskaitos. Įtakos įmonės veiklai statuso pakeitimas neturės.
nuotrauka
2018-03-09 09:56
2018-ųjų rudenį Šiauliuose, Metalistų gatvėje, iškils nauja ~ 14 000 kv. m, 2 aukštų gamykla. Projektą vysto nekilnojamojo turto bendrovė „Laverta NT“. Sandorio vertė siekia 8 mln. eurų be PVM.
nuotrauka
2018-03-09 09:56
Kanados kapitalo degalinių tinklas „Circle K Lietuva“ į prieš metus įsigytą degalinę Jonavoje investavo 1,5 mln. eurų. Atnaujinta degalinė kartu su erdviu 200 m² naujausios koncepcijos degalinės pastatu bei modernia automatine automobilių plovykla oficialiai atidaryta kovo 8 dieną.
nuotrauka
2018-03-08 09:54
Betoninėse ir gelžbetoninėse konstrukcijose atsiveriantys plyšiai turi neigiamos įtakos tiek jų mechaninėms savybėms, tiek ilgaamžiškumui. Veriantis plyšiams staiga mažėja konstrukcijų standumas, o per plyšį patenkančios agresyvios dujos ir skysčiai ardo betono struktūrą bei sukelia armatūros korozi...
nuotrauka
2018-03-06 10:05
47 km nuo Kauno nutolusiame Čekiškės miestelyje Kauno rajono savivaldybė įgyvendina investicinį projektą, kuris ugdymo sąlygas turėtų pagerinti iš esmės.
nuotrauka
2018-03-06 06:47
Paaiškėjo lapkritį išskirtinių būsto bei lankstaus verslo projektų vystytojų CITUS kartu su Lietuvos architektų sąjunga paskelbto konkurso nugalėtojai. Įmonė konkurso keliu siekia atrinkti geriausią pasiūlymą planuojamam ypač moderniam biurų pastatui Žvėryne, Vilniuje, kuris, įmonės teigimu, taps ši...
nuotrauka
2018-03-05 14:08
Kovo 1 dieną vyko darbo grupės dėl Gargždų karjerų teritorijos vystymo posėdis, kuriam pirmininkavo Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė. Posėdyje buvo aptariama galimybė prisijungti prie projekto „Neįgaliųjų rekreacijos bazė“ bei svarstoma vandens pramogų ir kitas paslaugų Ska...
nuotrauka
2018-03-05 06:49
Kelyje Šilutė–Rusnė artimiausiu metu prasidės parengiamieji darbai užliejamo kelio ruožui rekonstruoti ir estakadai statyti. Pirmiausia numatytame rekonstruoti ruože turės būti iškirsti kelkraščiuose ir ant kelio pylimo augantys medžiai, kurie trukdytų atlikti darbus. Jau 2019 m., iki statybos darbų...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos

nuotrauka

TERIVA LIGHT – perdanga A+ ir A++ klasės namams

Nuo 2018 m. Lietuvoje galima statyti tik A+ klasės energinius reikalavimus atitinkančius gyvenamuosius namus. Statybinių medžiagų gamintojai pritaiko savo produktus naujiems poreikiams bei r...
nuotrauka

UAB DASFA ir Ko siūlo itin kokybišką ir ilgaamžę stogų ir fasadų medžiagą – akmens skalūną

Mes oficialiai atstovaujame vokiečių gamintojui „Theis-Boeger“ GmbH, pristatome medžiagas tiesiai iš gamyklos Vokietijoje.