2018 birželio 23 d. šeštadienis, 15:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Atidarė naują tiltą – griaus senąjį

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, Kretinga      2018-03-08 06:57
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas sakė, jog, paleidę eismą naujai pastatytu tiltu per Akmeną, šiomis dienomis jie ardys senąjį, kad jo vietoje pastatytų kitą. Nors atšiaurūs orai vis dar trukdo kelininkams grįžti prie darbų renovuojamame kelyje Palanga–Šiauliai, tačiau tiltų statytojai triūsia išsijuosę – praėjusią savaitę jie atidarė naująjį tiltą per Akmeną, o šią ruošiasi pradėti griauti senąjį tiltą, kuris transporto srautus be renovacijos atlaikė net 55-erius metus.
nuotrauka
Darbų vadovas Sigitas Jančauskas. Portalo Pajūrionaujienos.com nuotr.


Smego, bet atlaikė

„Būsiu atviras: kasryt pagalvodavau, kad tik tas tiltas dar atlaikytų – neprasmegtų su kokia sunkiasvore mašina. Jis buvo avarinės būklės – kolonos tvirtos, bet leidosi kraštai, kas dieną nespėdavome jų pilti ir lopyti. Tų kolonų negriausime, jos bus paliktos ir ant jų statysime naują tiltą“, – neslėpė tilto statybai vadovaujantis Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ darbų vadovas Sigitas Jančauskas.

Senasis tiltas per Akmeną buvo pastatytas dar 1963 metais, tiesiant kelią Palanga–Šiauliai. Jo renovacija, pašnekovo žodžiais, nebus toks sudėtingas darbas, kaip statant naują tiltą – šiam reikėjo supilti galingą pylimą ir tvirtinti upės šlaitą.

„Senąjį tiltą teks praplatinti 4 m į šoną. Sudėtingiausias darbas bus sumontuoti 14 ir 20 m ilgio perdangų sijas, – masyvios sijos sveria iki 20 tonų, tam darbui vėl reikės galingo krano“, – kalbėjo dešimtmetį tiltus Vakarų Lietuvos regione statantis S. Jančauskas.

Darbų vadovas neslėpė, jog jam yra tekę statyti tiltą per Akmeną kelyje Kretinga–Klaipėda, Minijos tiltą tarp Kartenos ir Plungės, Vėžaičių viaduką bei viaduką prie Klaipėdos krovinių terminalo.

Abu tiltai bus vienodi

Tačiau ir naujasis tiltas, patikino S. Jančauskas, dar nėra visiškai užbaigtas – asfaltu paklota važiuojamoji dalis dar turės praplatėti 1,5 m. „Konstrukcija jau įrengta, tačiau tėra užpilti du asfalto sluoksniai – 2 ir 4 cm storio. Atšilus dar bus uždėtas trečiasis, taip pat 4 cm storio, sluoksnis“, – sakė jis.

Statant naująjį tiltą, į žemę milžinišku grąžtu buvo įgręžti 45 cm diametro ir 8 m ilgio poliai, – iš viso į abu tiltus bus sukalta 110 polių. Poliai tvirtinami juos jungiančiu pamatu, viršum kurio betonuojamos kolonos. Kolonų plotis – 0,8 m, ilgis – 12,5 m. Kiekvienam tiltui abipus statoma po 2 kolonas, ant jų klojamos perdangų sijos.

Abu tiltai, pasakojo S. Jančauskas, būsią identiškų dydžių: jų ilgis – 64 m, o bendras plotis – 28,7 m. Jie bus atskirti vienas nuo kito, eismas jais vyks priešingomis kryptimis – bus įrengta po 2 juostas.

Pėstieji ir dviratininkai tiltą kirs įrengtu 3,7 pločio taku. Jau ir dabar tilto statytojai pasirūpino pėsčiaisiais – įrengė nuo transporto srautų atitvertą praėjimą atkarpoje nuo J. Basanavičiaus gatvės iki „Trevenos“ degalinės.

Trukdo lietus ir šaltis

Kelio Palanga–Šiauliai 1,4 km ilgio ruožo nuo ligoninės ligi kavinės „Airovita“ renovacijos darbams vadovaujanti bendrovės „Žemaitijos keliai“ projekto vadovė Angelija Rupeikaitė sakė, jog dėl šalčių darbus sustabdę visoje atkarpoje: „Žemė įšalusi. Dabar atvyks brigada tiltą griauti. O kai atšils, pirmiausiai kitąpus pilsime pylimą – tik gerokai mažesnį negu naujam tiltui, senasis tiltas prasiplės į bažnyčios pusę. Paskui jau kibsime į turbo žiedą, judėsime ir ligoninės link“, – kalbėjo A. Rupeikaitė.

Ji sakė, jog vienu metu šio kelio renovacijos darbus dirba apie 20 darbininkų.

Pasak projekto vadovės, sudėtingiausias darbas šiame ruože ir buvo įrengti pylimą naujajam tiltui. Ji neslėpė, jog darbus nuo pradžių jiems labai apsunkino tai, kad bendrovė ESO laiku neiškėlė savo tinklų bei transformatorinės prie sankryžos. „Trukdė ir merkiantys rudens lietūs. Dabar reikia tik gerų orų – gal pavasaris labai nevėluos, kelią komisijai turime priduoti vėliausiai lapkričio mėnesį“, – tvirtino A. Rupeikaitė.

Renovacijai – per 5 mln. eurų

Kelias po renovacijos, leidžiantis nuo geležinkelio viaduko, ties kavine „Airovita“ praplatės į 4 eismo juostas. Jomis važiuosime ligi turbo žiedo, kuris bus įrengtas dabartinės sankryžos vietoje. Išvažiuojant iš turbo žiedo ligoninės link, kelias vėl susiaurės į dvi eismo juostas.

Specialistų teigimu, turbo žiedas bus paprastesnis ir saugesnis įvažiuoti ir išvažiuoti iš jo. Vairuotojai jame turės orientuotis pagal rodykles, tačiau pačiame žiede persirikiuoti į kitą juostą negalės, nes jame bus įrengti išbetonuoti atitvarai. Pėstieji eis per perėjas su saugumo salelėmis, kurios bus įrengtos iš trijų pusių, kaip buvo ir ligi renovacijos.

Respublikinės reikšmės kelio A11 atkarpos, kurios ilgis palei Kretingos miestą yra 1,4 km, renovacijos darbų sąmata siekia 5,384 mln. eurų.

Darbai yra finansuojami iš 2 šaltinių: Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kuri įsipareigojo sutvarkyti važiuojamąją dalį ir tam skyrė 4,3 mln. eurų, bei Kretingos rajono savivaldybės, kuri privalės už 1 mln. eurų sutvarkyti apšvietimą, lietaus kanalizaciją, pėsčiųjų bei dviračių takus. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos

nuotrauka
2018-06-22 11:02
Pradėti Žydų gatvės rekonstrukcijos darbai turėtų greitai baigtis. Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius pažymėjo, kad po šios gatvės atnaujinimo darbų bus išsaugotas gatvės autentiškumas.
nuotrauka
2018-06-22 10:47
Pasirašius sutartį su konkurso dėl Vaiko raidos centro projektavimo ir statybos darbų laimėtoju, Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale rinkosi Vaikų ligoninės ir konkursą laimėjusios statybų bendrovės atstovai aptarti artimiausių projektinių darbų. Darbus atliks ...
nuotrauka
2018-06-22 07:07
Į Vilniaus savivaldybės atnaujintą Lukiškių aikštę kasdien traukia gausus būrys vilniečių ir sostinės svečių išbandyti naujausią atrakciją mieste – judesius reaguojantį pasaulyje analogų neturintį interaktyvųjį fontaną, kuriam galima diriguoti.
nuotrauka
2018-06-19 15:18
Uostamiestyje įsibėgėja mokyklų sporto aikštynų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią už 872 410 eurų bus sutvarkytas „Verdenės“ progimnazijos sporto aikštynas.
nuotrauka
2018-06-19 09:39
Darbai administraciniame pastate, esančiame Gedimino pr. 27/2, Vilniuje, atliekami pagal tvarkomųjų statybos darbų, paprastojo remonto, projektą. Vakar (birželio 18 d.) Kultūros paveldo departamente nuspręsta nedelsiant reaguoti į esamą situaciją dėl kultūros paveldo objekte vykdomų darbų ir sudaryt...
nuotrauka
2018-06-15 13:57
Pastaruoju metu tiek ES, tiek ir Lietuvoje pastebimas šilumos siurblių rinkos augimas. O tai ženkliai prisideda prie visos Europos tikslo stabdyti klimato kaitą. Pagal surinktus statistinius duomenis, jis stebimas ketvirtus metus iš eilės. Dėl palankių sąlygų statybų sektoriuje ir augančiu poreikiu ...
nuotrauka
2018-06-15 06:30
Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadioną rekonstruos mažiausią kainą konkurse pasiūliusi Turkijos kompanija „Kayi Construction“. Šį ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybė su konkursą laimėjusia įmone pasirašė statybos darbų sutartį. Tuo pačiu buvo pasirašytas sutarties priedas, kuris miestui leis grie...
nuotrauka
2018-06-13 14:00
Vilniuje pradėta rekonstruoti viena ilgiausių – daugiau kaip 9 kilometrų ilgio Verkių gatvė. Iki vėlyvo rudens bus paklota 2,2 kilometro naujos asfaltbetonio dangos, sutvarkyti kelkraščiai, atnaujintas ženklinimas. Verkių gatvės remontui Vilniaus miesto savivaldybė skyrė apie 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2018-06-13 11:00
Kultūros paveldo departamento direktoriaus įsakymu sudaryta laikinoji komisija ištyrė Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso teritorijoje projektuojamus statybos darbus. Pagal komisijos išvadas birželio 1 d. inicijuota ligoninės komplekso vertingųjų savybių patikslinimo procedūra, o birželio 7 d. pr...
nuotrauka
2018-06-13 09:23
Dronų naudojimas nėra naujiena fotografijoje, kino pramonėje, pramoginėje, laisvalaikio ar net sporto veikloje, tačiau, pasirodo, šie skraidantys robotai kelia nemažą perversmą statybos bei projektavimo sektoriuose.
nuotrauka
2018-06-12 10:00
Ant daugiau kaip trijų tūkstančių metų istoriją menančio Pyplių piliakalnio (Ringaudų sen.) – didelis bruzdesys. Tiesa, piliakalnį dabar „užpuolė“ ne kryžiuočiai, o archeologai ir statybininkai. Kauno rajono savivaldybės užsakymu bendrovė „HCS Baltic“ įgyvendina didelį projektą, pagal kurį piliakaln...
nuotrauka
2018-06-11 06:57
Šį šeštadienį, birželio 9 d. atidaryta Lukiškių aikštė. Šventės vinis – ilgai laukto interaktyvaus ir analogų Baltijos šalyse neturinčio fontano atidarymas.
nuotrauka
2018-06-07 12:10
Visi suplanuoti Garliavos miesto atnaujinimo darbai vyksta pagal numatytą planą. Jau ruošiami nauji projektai, – pranešta antradienį (biržėlio 5 d.) Garliavos seniūnijoje įvykusiame Kauno rajono vadovų pasitarime.
nuotrauka
2018-06-07 10:51
Įsikūręs vaizdingoje Nemuno pakrantėje viešbutis „Royal SPA Residence“, kuris 2019 m. prisijungs prie „Mercure“ viešbučių tinklo, po remonto vėl atidarė 18 kambarių – taip buvo įgyvendintas pirmasis visiško viešbučio atnaujinimo plano etapas.
nuotrauka
2018-06-07 10:39
Lukiškių aikštė – viena svarbiausių viešųjų erdvių Lietuvos ir Vilniaus istorijoje. Artėjant šeštadienio renginiui, kurio metu į atgimstančią Lukiškių aikštę pamatyti dešimtmečius lauktą naująjį aikštės veidą susirinks visi miestiečiai ir miesto svečiai, apie Lukiškių aikštės istoriją, reikšmę vilni...
nuotrauka
2018-06-04 10:07
Vilniečių pamėgtoje dviratininkų traukos trasoje P.Vileišio gatvėje, nuo Šilo tilto iki Antakalnio g. 120, jau baigti visi darbai: nutiestas naujas beveik pusantro kilometro raudono asfalto dviračių takas su šaligatviais, sujungęs Šilo tiltą su trasa link Antakalnio žiedo. Ateityje šis P. Vileišio g...
nuotrauka
2018-05-31 06:27
Vakar (gegužės 30 d.) Vilniuje įvyko oficialus pirmojo Baltijos šalyse „Courtyard by Marriott“ viešbučio pristatymas visuomenei. Į verslo klientus orientuoto keturių žvaigždučių viešbučio pristatyme dalyvavo Vyriausybės, užsienio šalių ambasadų, Vilniaus miesto savivaldybės, verslo organizacijų atst...
nuotrauka
2018-05-30 09:08
Kaune veikianti Suomijos kapitalo gelžbetonio jungčių ir statybinių kompozitinių konstrukcijų gamintoja „Peikko Lietuva“ plečia savo veiklą. Bendrovė įsigijo Vilniuje įsikūrusią inžinerinių paslaugų įmonę „ASD Konstrukcijos“ ir kuria padalinį šiame mieste.
nuotrauka
2018-05-24 14:12
Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje sparčiai vyksta JAV medicinos prietaisų gamybos įmonės „Hollister Incorporated“ naujos gamyklos statybos darbai. Darnios nekilnojamojo turto plėtros ir statybų bendrovė „YIT Kausta“ pradėjo jau antrąjį statybų etapą, kurio darbų vertė sieks 25 mln. eurų. Jį planuo...
nuotrauka
2018-05-24 09:14
Pavasarį sostinėje pradėtos naujo pėsčiųjų ir dviračių viaduko per T. Narbuto gatvę statybos sparčiai pasistūmėjo, o šį savaitgalį prasideda svarbus etapas – sijų montavimas, – praneša Vilniaus savivaldybės atstovai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos

nuotrauka

Švarus oras – visoms pramonės šakoms

Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separat...
nuotrauka

Neįtikėtinų produktų istoriją rankomis kuria nedidelių dirbtuvėlių meistrai

Grynas varis, amerikietiškas riešutmedis, ypač stiprus betono mišinys ir rankų darbas. Tokios yra sudėtinės dalys gaminių, kurie idealiai tinka aukščiausios klasės verslo dovanoms.