2019 gegužės 23 d. ketvirtadienis, 13:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

BAU. Paroda STATYBA 2019 prisistato XXL formatu

2018-09-27 14:01
2019 m. sausio 14–19 d. Miunchene (Vokietija) vyksianti STATYBOS paroda prisistatys XXL formatu. Pastačius naujas C5 ir C6 parodų sales STATYBOS parodos organizatoriaus – Miuncheno parodų centro – salių plotas išaugo iki 200 000 kv. m. STATYBOS paroda užims visas 18 parodų salių ir bus didesnė nei bet kada iki šiol. Apie 2 200 parodos dalyvių iš 45 šalių pristatys naujos statybos bei esamų būstų finansavimo, statybų ir interjero apdailos sektoriams skirtus architektūrinius sprendimus, medžiagas ir sistemas.
nuotrauka
Bau-muenchen.com iliustr.


Kaip niekada daug dalyvių iš užsienio

2019 m. sausio 14 d. atsivėrus STATYBOS parodos vartams visų 18 parodų salių plotai iki paskutinio kvadratinio metro bus užimti, o padidėjęs plotas leis pasiekti naują parodos dalyvių skaičiaus rekordą. Apie 40% parodos dalyvių atvyks iš užsienio – tai šešiais procentais daugiau nei 2017 metais! Didelė tikimybė, kad lankytojų skaičius gali viršyti 250 000 lankytojų ribą. 

Naujovė: Apšvietimo ir išmaniųjų pastatų sistemos

Naujasis apšvietimo ir išmaniųjų pastatų sistemų parodos sektorius pirmą kartą papildo STATYBOS parodos bendrąją programą. Projektų vadovo Mirko Arend nuomone apšvietimo tematikos įtraukimas į STATYBOS parodos programą yra logiškas, nes: „Apšvietimo koncepcijų tematika užima vis svarbesnę vietą bendroje pastato koncepcijoje. Naujajame mūsų parodos sektoriuje apšvietimo tematiką susiesime su pastatų automatizavimo tematika. Tai apima šviesos nukreipimo, apšvietimo valdymo, apšvietimo koncepcijas, dienos šviesos srautų derinimą su dirbtiniu apšvietimu. Kartu šis naujasis segmentas bus ir jungiamoji grandis su jau esamomis sritimis, pavyzdžiui, fasadų sistemų, langų ir durų arba energetikos technologijų“. 

Abi naujosios C5 ir C6 salės įneša tam tikrų pasikeitimų salių struktūroje. Iki šiol C2 salėje buvęs stiklo sektorius persikelia į C3 salę. STATYBŲ IT– didžiausia Europoje statybų sektoriaus programinės įrangos ekspozicija iš C3 salės keliauja į naująją C5 salę. Naujasis apšvietimo sistemų ir išmaniųjų pastatų sistemų parodos sektorius užims C2 salę ir apims apsaugos nuo saulės sistemas, dienos šviesos valdymą, švieslangius, kupolinius švieslangius, dirbtinio apšvietimo koncepcijas, pastatų automatizavimą bei valdymą ir liftų sistemas.

Naujovė: Skaitmeninis miestelis

Naujovė yra ir C5 salėje įsikursiantis skaitmeninis miestelis. Vadovaujantis šūkiu „Mes sujungiame, mes maksimaliai padidiname, mes įkvepiame“ statybos pramonės iniciatyvos čia pirmą kartą susitiks su naujausiomis programinės įrangos tendencijomis. Čia savo gaminius ir verslo idėjas pristatys pasirinktos įmonės-naujokės. Geriausia skaitmeninė statybos ateities idėja bus apdovanota. 

Pagrindinė programa

Be parodos, STATYBA 2019 ir vėl siūlo pagrindinę programą, kurioje gausu forumų ir specialių renginių: 

• (Nemokamuose) parodos STATYBA forumuose bus skaitomi įdomūs pranešimai projektavimo ir architektūros temomis. Trijuose forumuose (C2, A4 ir B0) temos, orientuotos į pagrindines STATYBOS 2019 temas (procesai + architektūra, gyvenamosios + darbinės erdvės, sistemos + konstrukcijos, apšvietimas + pastatai), keisis kiekvieną dieną. Pranešėjai – nepriklausomi ekspertai iš viso pasaulio, tarp jų ir žinomi vardai, tokie kaip vokiečių apšvietimo dizainerė Ulrike Brandi ar olandų architektai Nathalie de Vries ir Kees Christiaanse. Visi pranešimai bus verčiami sinchroniniu būdu į vokiečių ar anglų kalbas.

• Specialūs STATYBOS parodos renginiai visų pirma orientuoti į projektuotojus ir inžinierius. Temos: Atieties gyvenamosios erdvės; patvarumas yra naujoji norma; išmanusis gyvenimas ir trigubo patikimumo išmanieji langai ir durys (angl. „Smart WinDoor TripleS“)

• Naujojoje „amatų susitikimo vietoje“ C6 salėje ir vėl vyks ekspertų apskritojo stalo diskusijos su amatų meistrais ir architektais. Popietėmis „amatų susitikimo vietos“ forume parodos lankytojai lauks pranešimų svarbiomis sektoriaus temomis. 

• Jau ketvirtą kartą savo stovyklą STATYBŲ parodoje įkuria nacionalinė Vokietijos statybų sektoriaus mokymų bazė. Rytiniame įėjime profesinėms varžytuvėms „WorldSkills 2019“, kurios įvyks 2019 m. rugpjūčio mėnesį Rusijoje, Kazanės mieste, ruošiasi geriausi Vokietijos amatų meistrai.

„Trigubo patikimumo išmanieji langai ir durys“ (angl. „Smart WinDoor TripleS „ift Rosenheim“) pasitelkiant gyvenamosios ir darbinės erdvės pavyzdį, parodys, kaip išmanūs konstrukciniai elementai, pavaros, jutikliai bei saugos sistemos panaudojami praktikoje. Didžiausias dėmesys skiriamas konstrukcinių elementų su elektros pavara paprastam panaudojimui ir įrengimui, jie turi atitikti jų eksploatavimui ir saugai taikomus reikalavimus.

Skaičiai

STATYBOS paroda skirta visiems, kurie susiję su projektavimu ir statybomis. Kaip ir anksčiau, didžiausią STATYBOS parodos lankytojų dalį sudarys statybos ir apdailos sektoriaus atstovai – 37 %. Tradiciškai gausiai atstovaujami statybinių medžiagų ir kitų produktų pardavėjai – 30 proc. Per pastaruosius metus sparčiai išaugo projektuotojų, architektų ir inžinierių skaičius. Dabar jie sudaro 26 % lankytojų.

Trys procentai STATYBOS parodos lankytojų atvyksta iš būsto ir nekilnojamojo turto sektoriaus, keturi procentai – iš mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo sričių.

STATYBA – pasaulinė architektūros, statybinių medžiagų ir sistemų paroda, yra didžiausias ir reikšmingiausias sektoriaus renginys. Artimiausia STATYBOS paroda vyks 2019 m. sausio 14-19 d. Miuncheno parodų centre. Tikimasi sulaukti apie 2 200 parodos dalyvių iš maždaug 45 šalių bei daugiau nei 250 000 lankytojų iš viso pasaulio.

200 000 kv. m plote – 18 parodų salių bus pristatoma architektūra, statybinės medžiagos ir sistemos, skirtos naujos statybos bei esamų būstų finansavimo, būsto statybos ir interjero apdailos sektoriams. Į šį kas dvejus metus vykstantį sektoriaus pasiekimus demonstruojantį renginį susirenka rinkos lyderiai iš viso pasaulio. Pasiūla yra suskirstyta pagal statybinių medžiagų, gaminių ir tematines sritis. 

STATYBOS paroda skirta visiems, kurie susiję su projektavimu bei STATYBA ir visų rūšių pastatų eksploatavimu. Daugiau nei 65 000 projektuotojų sukviečianti paroda STATYBA yra didžiausia pasaulyje architektams ir inžinieriams skirta paroda.

Paroda siūlo ir gausų skaičių patrauklių pagrindinės programos renginių, tarp kurių ir aukščiausio lygio forumai su ekspertais iš viso pasaulio.  

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-05-23 10:33
Pagrindine idealaus darbdavio savybe 7 iš 10 Lietuvos darbuotojų įvardija sąžiningumą, darbo prasmę įžvelgia finansinėje naudoje, o motyvacijos ir įsitraukimo savo darbe kasmet stokoja vis labiau. Šiuos rezultatus atskleidė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Kantar“, integruotos komunikacijos ...
nuotrauka
2019-05-23 10:00
Nuo 2019-03-01 įsigaliojus Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (ABTĮ) redakcijai, kurioje reglamentuojama galimybė administraciniame procese ginčą spręsti teisminės mediacijos būdu, Vilniaus apygardos administracinis teismas pasinaudojo šia galimybe ir perdavė administracinį ...
nuotrauka
2019-05-22 15:41
Vyriausybė pritarė naujam Potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymui ir lydintiesiems teisės aktams, kurie palengvina administracinę naštą, bet sugriežtina savininkų ir priežiūrą atliekančių asmenų atsakomybę už nustatytų reikalavimų pažeidimus.
nuotrauka
2019-05-22 15:29
Vyriausybė pritarė Vertybinių popierių įstatymo ir su juo susijusių įstatymų pakeitimo projektams, kurių tikslas – plėtoti šalies kapitalo rinką, sukurti geresnes sąlygas smulkioms ir vidutinėms įmonėms pritraukti lėšas projektų įgyvendinimui bei didinti Lietuvos konkurencingumą Europos Sąjungoje.
nuotrauka
2019-05-22 15:06
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) bendradarbiauja su „Sodra“, kad gyventojams paslaugas ir konsultacijas būtų galima gauti paprastai – vieno langelio principu ir nereikėtų keliauti iš vienos įstaigos į kitą.
nuotrauka
2019-05-22 14:54
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) dažnai sulaukia klausimų apie tai, kokie užsienio subjektai gali Lietuvoje įsigyti žemės. NŽT primena, kad užsienio subjektų teisę įsigyti žemės Lietuvoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija ir Lietuvos Respublikos Konstitucijo...
nuotrauka
2019-05-22 13:29
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl teikiamų apmokėti sąskaitų, pasisakė, kad operatorius pagrįstai reikalauja mokėti už leistinąją naudoti elektros energijos galią.
nuotrauka
2019-05-22 13:11
Lietuvos architektų rūmai (toliau – Rūmai) Aplinkos ministerijai pateikė siūlymus dėl planuojamų Statybos įstatymo ir Architektūros įstatymo pakeitimų. Dalį jų Rūmai vertina itin kritiškai.
nuotrauka
2019-05-22 13:03
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl teikiamų apmokėti sąskaitų, pasisakė, kad pastatas laikomas atjungtu nuo centralizuoto šildymo sistemos tik surašius statybos užbaigimo aktą ir iki to momento pagrįstai reik...
nuotrauka
2019-05-21 15:45
Tuštėjant Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo šešių pastatų kompleksui, kuris yra valstybės saugomas architektūrinis paminklas, Teisingumo ministerija ir Ekonomikos bei inovacijų ministerija kartu su Vilniaus savivaldybe ketina inicijuoti viešą diskusiją dėl šio statinio pritaikymo visuomenės re...
nuotrauka
2019-05-21 14:57
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) šiandien paskelbė pavasario prognozę – numatoma, kad šiemet Lietuvos ekonomika augs 2,9 proc., o 2020 m. sulėtės iki 2,5 proc.
nuotrauka
2019-05-21 09:51
Siekiant užtikrinti daugiabučių namų gyventojų saugumą, Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinti veiksmų planą dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau – dujų balionų) naudojimo daugiabučiuose namuose. Numatoma, kad iki 2022 m. nesaugių dujų balionų maistui ruošti būtų visiškai atsisaky...
nuotrauka
2019-05-20 14:25
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo buvusį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) inžinierių A. T., o vienos bendrovės direktorių T. D. – dėl papirkimo. Teismas buvusiam KVJUD inžinieriui skyrė 300 MGL (11...
nuotrauka
2019-05-20 09:35
Suomijos nekilnojamojo turto investicijų ir valdymo grupė „Technopolis“ 2018 m. Lietuvoje gavo 16,9 mln. eurų konsoliduotų pardavimų pajamų – 34 proc. daugiau nei 2017 m. „Technopolis“ valdo didžiausią biurų parką Lietuvoje. Paslaugų pardavimai sudarė 12,5 proc. visų kompanijos pardavimų Lietuvoje, ...
nuotrauka
2019-05-20 08:06
Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (toliau – ESTT) priėmė sprendimą, kuriuo išaiškino, kad pagal ES teisės aktus, kuriais reglamentuojamas darbuotojų darbo laiko organizavimas, draudžiami valstybės narės teisės aktai, kuriuose nenumatyta darbdavių pareiga įdiegti sistemą, leidžiančią apskaičiuoti k...
nuotrauka
2019-05-17 07:11
Gegužės 15 d. Nacionalinės žemės tarnybos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo pakeistos Sutikimų statyti nesudėtingus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išdavimo taisyklės.
nuotrauka
2019-05-16 14:26
Statybos darbų pirkimo gairės, kurias neseniai parengė Viešųjų pirkimų tarnyba, bendradarbiaudama ir su Aplinkos ministerija, padės šių darbų pirkėjams tinkamai pasiruošti pirkimams ir sėkmingai juos vykdyti, o tiekėjams sudarys galimybes pateikti konkurencingus pasiūlymus.
nuotrauka
2019-05-16 11:56
Vokietija, nusprendusi atsisakyti atominės energijos, per pastaruosius keletą metų pasiekė, kad 40% energijos dabar pasigamina iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiame procese aktyviai dalyvauja ir Vokietijos verslas. Su jo pasiekimais ir sprendimais Lietuvos įmonių ir organizacijų atstovai kvie...
nuotrauka
2019-05-16 11:27
Seimas Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisomis sudarė sąlygas efektyviau paskirstyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – Programa) lėšas ir panaudoti jas valstybinės ir vietinės reikšmės kelių tinklui plėtoti. Už tokį sprendimą balsavo 101, prieš – nė vienas...
nuotrauka
2019-05-16 10:22
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) paskelbė administracinės paskirties pastato su gyvenamosios paskirties patalpomis V. Kudirkos g. 14, Vilniuje architektūrinio konkurso nugalėtojus ir prizininkus. Konkursą laimėjo UAB „Aketuri architektai“ autorių kolektyvas: Lukas Rekevičius, Milda Rekevičienė,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Švarus oras – visoms pramonės šakoms

Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separat...
nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...