2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 16:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

BAU. Paroda STATYBA 2019 prisistato XXL formatu

2018-09-27 14:01
2019 m. sausio 14–19 d. Miunchene (Vokietija) vyksianti STATYBOS paroda prisistatys XXL formatu. Pastačius naujas C5 ir C6 parodų sales STATYBOS parodos organizatoriaus – Miuncheno parodų centro – salių plotas išaugo iki 200 000 kv. m. STATYBOS paroda užims visas 18 parodų salių ir bus didesnė nei bet kada iki šiol. Apie 2 200 parodos dalyvių iš 45 šalių pristatys naujos statybos bei esamų būstų finansavimo, statybų ir interjero apdailos sektoriams skirtus architektūrinius sprendimus, medžiagas ir sistemas.
nuotrauka
Bau-muenchen.com iliustr.


Kaip niekada daug dalyvių iš užsienio

2019 m. sausio 14 d. atsivėrus STATYBOS parodos vartams visų 18 parodų salių plotai iki paskutinio kvadratinio metro bus užimti, o padidėjęs plotas leis pasiekti naują parodos dalyvių skaičiaus rekordą. Apie 40% parodos dalyvių atvyks iš užsienio – tai šešiais procentais daugiau nei 2017 metais! Didelė tikimybė, kad lankytojų skaičius gali viršyti 250 000 lankytojų ribą. 

Naujovė: Apšvietimo ir išmaniųjų pastatų sistemos

Naujasis apšvietimo ir išmaniųjų pastatų sistemų parodos sektorius pirmą kartą papildo STATYBOS parodos bendrąją programą. Projektų vadovo Mirko Arend nuomone apšvietimo tematikos įtraukimas į STATYBOS parodos programą yra logiškas, nes: „Apšvietimo koncepcijų tematika užima vis svarbesnę vietą bendroje pastato koncepcijoje. Naujajame mūsų parodos sektoriuje apšvietimo tematiką susiesime su pastatų automatizavimo tematika. Tai apima šviesos nukreipimo, apšvietimo valdymo, apšvietimo koncepcijas, dienos šviesos srautų derinimą su dirbtiniu apšvietimu. Kartu šis naujasis segmentas bus ir jungiamoji grandis su jau esamomis sritimis, pavyzdžiui, fasadų sistemų, langų ir durų arba energetikos technologijų“. 

Abi naujosios C5 ir C6 salės įneša tam tikrų pasikeitimų salių struktūroje. Iki šiol C2 salėje buvęs stiklo sektorius persikelia į C3 salę. STATYBŲ IT– didžiausia Europoje statybų sektoriaus programinės įrangos ekspozicija iš C3 salės keliauja į naująją C5 salę. Naujasis apšvietimo sistemų ir išmaniųjų pastatų sistemų parodos sektorius užims C2 salę ir apims apsaugos nuo saulės sistemas, dienos šviesos valdymą, švieslangius, kupolinius švieslangius, dirbtinio apšvietimo koncepcijas, pastatų automatizavimą bei valdymą ir liftų sistemas.

Naujovė: Skaitmeninis miestelis

Naujovė yra ir C5 salėje įsikursiantis skaitmeninis miestelis. Vadovaujantis šūkiu „Mes sujungiame, mes maksimaliai padidiname, mes įkvepiame“ statybos pramonės iniciatyvos čia pirmą kartą susitiks su naujausiomis programinės įrangos tendencijomis. Čia savo gaminius ir verslo idėjas pristatys pasirinktos įmonės-naujokės. Geriausia skaitmeninė statybos ateities idėja bus apdovanota. 

Pagrindinė programa

Be parodos, STATYBA 2019 ir vėl siūlo pagrindinę programą, kurioje gausu forumų ir specialių renginių: 

• (Nemokamuose) parodos STATYBA forumuose bus skaitomi įdomūs pranešimai projektavimo ir architektūros temomis. Trijuose forumuose (C2, A4 ir B0) temos, orientuotos į pagrindines STATYBOS 2019 temas (procesai + architektūra, gyvenamosios + darbinės erdvės, sistemos + konstrukcijos, apšvietimas + pastatai), keisis kiekvieną dieną. Pranešėjai – nepriklausomi ekspertai iš viso pasaulio, tarp jų ir žinomi vardai, tokie kaip vokiečių apšvietimo dizainerė Ulrike Brandi ar olandų architektai Nathalie de Vries ir Kees Christiaanse. Visi pranešimai bus verčiami sinchroniniu būdu į vokiečių ar anglų kalbas.

• Specialūs STATYBOS parodos renginiai visų pirma orientuoti į projektuotojus ir inžinierius. Temos: Atieties gyvenamosios erdvės; patvarumas yra naujoji norma; išmanusis gyvenimas ir trigubo patikimumo išmanieji langai ir durys (angl. „Smart WinDoor TripleS“)

• Naujojoje „amatų susitikimo vietoje“ C6 salėje ir vėl vyks ekspertų apskritojo stalo diskusijos su amatų meistrais ir architektais. Popietėmis „amatų susitikimo vietos“ forume parodos lankytojai lauks pranešimų svarbiomis sektoriaus temomis. 

• Jau ketvirtą kartą savo stovyklą STATYBŲ parodoje įkuria nacionalinė Vokietijos statybų sektoriaus mokymų bazė. Rytiniame įėjime profesinėms varžytuvėms „WorldSkills 2019“, kurios įvyks 2019 m. rugpjūčio mėnesį Rusijoje, Kazanės mieste, ruošiasi geriausi Vokietijos amatų meistrai.

„Trigubo patikimumo išmanieji langai ir durys“ (angl. „Smart WinDoor TripleS „ift Rosenheim“) pasitelkiant gyvenamosios ir darbinės erdvės pavyzdį, parodys, kaip išmanūs konstrukciniai elementai, pavaros, jutikliai bei saugos sistemos panaudojami praktikoje. Didžiausias dėmesys skiriamas konstrukcinių elementų su elektros pavara paprastam panaudojimui ir įrengimui, jie turi atitikti jų eksploatavimui ir saugai taikomus reikalavimus.

Skaičiai

STATYBOS paroda skirta visiems, kurie susiję su projektavimu ir statybomis. Kaip ir anksčiau, didžiausią STATYBOS parodos lankytojų dalį sudarys statybos ir apdailos sektoriaus atstovai – 37 %. Tradiciškai gausiai atstovaujami statybinių medžiagų ir kitų produktų pardavėjai – 30 proc. Per pastaruosius metus sparčiai išaugo projektuotojų, architektų ir inžinierių skaičius. Dabar jie sudaro 26 % lankytojų.

Trys procentai STATYBOS parodos lankytojų atvyksta iš būsto ir nekilnojamojo turto sektoriaus, keturi procentai – iš mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo sričių.

STATYBA – pasaulinė architektūros, statybinių medžiagų ir sistemų paroda, yra didžiausias ir reikšmingiausias sektoriaus renginys. Artimiausia STATYBOS paroda vyks 2019 m. sausio 14-19 d. Miuncheno parodų centre. Tikimasi sulaukti apie 2 200 parodos dalyvių iš maždaug 45 šalių bei daugiau nei 250 000 lankytojų iš viso pasaulio.

200 000 kv. m plote – 18 parodų salių bus pristatoma architektūra, statybinės medžiagos ir sistemos, skirtos naujos statybos bei esamų būstų finansavimo, būsto statybos ir interjero apdailos sektoriams. Į šį kas dvejus metus vykstantį sektoriaus pasiekimus demonstruojantį renginį susirenka rinkos lyderiai iš viso pasaulio. Pasiūla yra suskirstyta pagal statybinių medžiagų, gaminių ir tematines sritis. 

STATYBOS paroda skirta visiems, kurie susiję su projektavimu bei STATYBA ir visų rūšių pastatų eksploatavimu. Daugiau nei 65 000 projektuotojų sukviečianti paroda STATYBA yra didžiausia pasaulyje architektams ir inžinieriams skirta paroda.

Paroda siūlo ir gausų skaičių patrauklių pagrindinės programos renginių, tarp kurių ir aukščiausio lygio forumai su ekspertais iš viso pasaulio.  

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...