2019 spalio 14 d. pirmadienis, 23:51
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Baltarusijoje – naujausios „Enerstenos“ technologijos

2016-01-08 16:54
„Enerstenos grupės“ valdoma bendrovė „Enerstena“ 2015 metus užbaigė pasirašydama pirmąją sutartį Baltarusijoje. Tai didelės apimties projektas, kurį įgyvendinus Červenės (Червеня) miesto šilumos tinklams bus pastatyta nauja 20 MW galios katilinė „iki rakto“. Lietuviai suprojektuos, pagamins, sumontuos reikalingą įrangą ir atliks katilinės automatizavimo bei paleidimo-derinimo darbus. Projekto vertė – beveik 6 mln. eurų. Projektas yra finansuojamas „Pasaulio banko“.
nuotrauka
UAB „Enerstena gamyba“ energetinių įrenginių gamykla.


Laimėjo tarptautinį konkursą

Sutartis pasirašyta laimėjus tarptautinį viešųjų pirkimų konkursą, kuriame dalyvavo 7 įmonės iš įvairių pasaulio šalių. Sutartis dėl šilumos tiekimo sistemų optimizavimo ir naujų šilumos šaltinių įdiegimo darbų Červenės miesto katilinėje pasirašyta 2015 m. gruodžio 30 dieną. Tai pirmoji katilinės į Baltarusiją eksporto sutartis, kuria įmonė džiaugiasi ir didžiuojasi. „Enerstena“ atliko projektus Prancūzijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje. Modernizavusi ne vieną katilinę Lietuvoje, „Enerstena“ dalina savo patirtį valstybėms užsienyje. Įmonė yra visiškai pajėgi konkuruoti kitose rinkose. Vis daugiau „Enerstenos“ specialistų sprendimų yra įgyvendinama svetur, ypač besivystančiose šalyse, ieškančiose energetikoje alternatyvų brangioms dujoms.

Katilinės statybos darbus planuojama baigti 2017 m. balandžio mėn. Naujai statomoje katilinėje bus įrengti du po 5 MW ir vienas 2 MW galios katilai, kūrenami biokuru (iki 55 proc. drėgnumo medžio skiedra), su jiems skirtu 12 MW galios kondensaciniu ekonomaizeriu. Taip pat – du po 3 MW galios dujomis kūrenami katilai su jiems skirtais kondensaciniais ekonomaizeriais. „Enerstenos“ inžinierių, atlikusių skaičiavimus, teigimu, įgyvendinus projektą, šilumos tinklai galės 90 proc. naudoti biokurą. Dujiniai katilai bus palikti tik didelių šalčių metui, tai yra labai trumpam metų laikotarpiui.

Į Baltarusiją keliauja kondensaciniai ekonomaizeriai

„Tai ne tik pirmasis „Enerstenos“ projektas Baltarusijoje, bet ir pirmųjų kondensacinių ekononomaizerių bei modernios kuro deginimo įrangos instaliavimas šioje šalyje“, – teigia „Enerstenos grupė“ generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas.

 Kondensaciniai ekonomaizeriai padeda 20-30 proc. padidinti katilų galingumą, nesunaudodami papildomo kuro. Tai naujausia šilumos gamybos technologija, papildomai taupanti užsakovo lėšas. Kondensaciniai ekonomaizeriai yra nestandartinis sprendimas Baltarusijai, kai tuo tarpu Lietuvoje jų naudą įvertino ir džiaugiasi jau ne viena įmonė. Baltarusijos šilumos ūkis turi gerokai pasikeisti, kad būtų tinkamas šiai technologinei naujovei įdiegti. Ekonomaizeriai reikalauja modernios kuro deginimo įrangos, kurią jau daugelį metų projektuoja ir savo nuosavoje gamybinėje bazėje gamina „Enerstenos grupės“ specialistai“.

Baltarusija rengiasi naudoti vietinį kurą

Anot „Enerstenos grupės“ generalinio direktoriaus Virginijaus Ramanausko, tokiais darbais, kaip šis Baltarusijoje, prisidedame ne tik prie pasaulinės problemos – klimato kaitos sumažinimo, bet ir prie kiekvienos valstybės didesnės nepriklausomybės nuo iškastinio kuro. Sutapimas ar ne, bet, Baltarusijos žiniasklaidos teigimu, vos prieš keletą dienų Baltarusijos valstybės vadovas nurodė maksimaliai panaudoti malkinės medienos atsargas ne tik gamybos sektoriuje, bet ir kaip alternatyvų dujoms kurą.

„Vadinasi, didinamas šalyje turimo kuro naudojimas. Baltarusija yra itin turtinga miškais, jie sudaro apie 60 proc. visos šalies teritorijos. Tikimės, kad Lietuvos inžinerinių įmonių gaminama biokuro deginimo įranga taps patikimu kokybės ženklu kaimyninėje šalyje", – sako V. Ramanauskas.

„Enerstenos grupės“ energetikos ir pramonės įrenginių gamykla turi puikią, šiuolaikišką įrangą. Ypač daug dėmesio skiriama kokybei. Gaminių gamybos procese naudojama moderni valcavimo, lankstymo, suvirinimo, paviršių paruošimo, dažymo ir pjovimo įranga. Įmonė įsigijusi modernių suvirinimo įrenginių, kurie leidžia taikyti šiuolaikiškus suvirinimo būdus. Gamyboje naudojamos medžiagos turi kokybę patvirtinančius sertifikatus. Be savo pagrindinės veiklos – biokuro ir dujinio kuro deginimo įrangos gaminimo – „Enerstenos grupės“ kompanija atlieka reikalingus objektų techninės būklės įvertinimus bei skaičiavimus, kuro ir vandens tyrimus, projektuoja, atlieka katilinių paleidimo-derino darbus, teikia 24/7 katilinių aptarnavimo paslaugas, kuria katilinių automatizavimo sistemas, tiekia reikiamus įrengimus.

Pagal „Enerstenos grupė“ inf. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...