2024 balandžio 19 d. penktadienis, 7:35
Reklama  |  facebook

Brokeris neturi oficialaus darbo laiko – jis dirba pagal kliento, kuriam reikia dabar, poreikį. Rytoj nebereikės

2014-08-15 07:56
Retas mūsų, ieškodamas naujo būsto ar patalpų įmonės kontorai, apsieiname be nekilnojamo turto agentų pagalbos. Nuoma, pirkimas, pardavimas – profesionalus tarpininkas ne tik padės sudaryti sandorį, bet ir patars, atsakys, nukreips. Lietuvoje nekilnojamojo turto brokerio profesija – gana jauna ir vertinama nevienareikšmiškai. Didžiąją dalimi – dėl mūsų asmeninių patirčių ir kaimynų bei giminaičių pasakojimų, iš dalies ir dėl to, kad teisinė bazė, reglamentuojanti asmenų, užsiimančių nekilnojamojo turto tarpininkavimo paslaugomis veiklą, Lietuvoje vis dar „kūrybos“ procese.
nuotrauka
Nekilnojamojo turto brokerė Olga Akelienė. Pašnekovės nuotr.


Minimos įmonės
Ober-Haus, UAB
Apie tai, ko reikia, norint tapti sėkmingu nekilnojamojo turto brokeriu, ir kuo skiriasi profesionalas nuo mėgėjo, kalbamės su Olga Akeliene, UAB „Ober-Haus“ nekilnojamas turtas Vilniaus centro biuro vadove. Jau dvidešimt vienerius metus nekilnojamojo turto srityje dirbančiai specialistei brokerystė senokai tapusi gyvenimo būdu.

Surado darbą, kuris veža

Olga, kodėl brokerystė? Kaip pasirinkote šį kelią?

Nekilnojamo turto srityje atsidūriau visiškai atsitiktinai: būdama studentė, kaip ir dauguma, norėjau užsidirbti pinigų. Sulaukiau pasiūlymo dirbti valytoja įmonėje, kuri veikė nekilnojamo turto srityje. Vėliau gavau pasiūlymą išbandyti brokerio darbą – pradėjau, užsikabinau ir vis dar dirbu. Čia kaip liga, mane šis darbas „veža“. Iš esmės nekilnojamo turto brokerystė yra gyvenimo būdas, teikiantis labai daug pasitenkinimo.

Kaip atrodo nekilnojamo turto brokerio darbas?

Dirbti brokeriu labai sunku. Žmogus turi būti stipriai pasiruošęs psichologiškai.

Būti brokeriu iš vadovėlio neišmoksti, nors kiekviena įmonė ir turi savo vidinį vadovą. Aptarnavimas, pardavimas, psichologija, žinios ateina su praktika, o iš esmės kasdienybė labai paprasta – tavo darbas prasideda, kai reikia klientui, ir baigiasi, kai klientui nebereikia. Oficialus darbo laikas niekada nebūna realus ir tu arba atsiduodi klientui ir tenkini jo poreikį dabar, arba ne, rytoj klientui nebereikia.

Brokeriui intuicija būtina

Kas svarbiausia brokeriui?

Tu privalai priimti žmogų tokį, koks jis yra, dirbti su klientais taip, kaip nori jie, ir pamiršti savo asmenines savybes bei nuostatas. Svarbu prisitaikyti ir būti lanksčiam. Agresyvumas brokeriui nenaudingas, tik gadina brokerio vardą, nes agresyvumas nėra mūsų tautos bruožas. Gal to ir reikia Amerikoje, bet Lietuva – „švogerių“ ir brolių kraštas, įpročiai mūsų kitokie ir jokio spaudimo klientui negali būti. Tu tik gali paaiškinti priežastis, kodėl geriau rinktis vieną ar kitą sprendimą.

O tam, kad būtum sėkmingu brokeriu, svarbiau būti geru psichologu ar labiau pardavėju?

Sandoris, t.y., pardavimas, ateina savaime, dirbant su žmogumi. Tam reikia išsiaiškinti poreikį ir pateikti tai, ko klientui reikia. Teisingam brokeriui būtina intuicija. Jei tu dirbi tik tam, kad kuo greičiau užsidirbtum, tu niekada nebūsi tikru brokeriu, išdirbsi daugiausiai dvejus trejus metus. Tikru brokeriu galima laikyti tą, kuris dirba penkerius ir daugiau metų. O tas, kuris pirmiausia skuba patenkinti savo, o ne kliento poreikius, bus nesąžiningas – ilgai nedirbs.

Visi mano klientai atėjo per rekomendacijas, galima sakyti, kad šiame versle svarbiausia – reputacija, dirbti atvirai ir sąžiningai.

Lietuvoje, iš principo, egzistuoja problema su brokeriais: yra daug vadinamųjų brokerių, tačiau tikrų, sąžiningų brokerių nėra daug. Deja, nepasitikėjimo brokerio profesija yra, ir tam yra priežasčių. Daug brokerių ir Vilniuje dirba nelegaliai, gadina brokerio vardą iš esmės, licencijavimo mums tikrai labai trūksta.

Privalu suderinti trijų šalių interesus

Olga, kas Jums atrodo sunkiausia brokerio darbe?

Sunkiausia, kai nori atlikti darbą maksimaliai gerai, įdedi daug pastangų ir laiko, pasieki tikrai gero rezultato, o klientas tai įvertina kaip savaime suprantamą dalyką, „taip turi būti“. Arba darai gerokai daugiau nei tau priklauso, o tavęs ne tik, kad neįvertina, bet dar ir sako, kad blogai.

Tarpininkavimo paslauga yra sunki, procese visada dalyvauja dvi trys skirtingos šalys, kurių interesus tu privalai suderinti.

Sunkus klientas mūsų darbe tas, kuris nežino, ko nori. O šiaip klientų niekada neskirstau pagal tai, ką jie veika – dirba valytoja ar ministerijos vadovu, darbą atlikti reikia gerai, pinigai – jau tik po to.

Sudėtinga, kai klientas nori neįmanomo, pvz,. tobulo objekto idealioje vietoje už nerealią kainą. Nuomos atveju visada išsiaiškinu, kokių klientų nori savininkas, ar jam svarbu greičiau gauti pinigų, ar svarbiau atitinkami klientai, ar kokie kiti faktoriai.

Didžiausio sandorio vertė – 6 mln. litų

Kokiais sandoriais labiausiai didžiuojatės?

Tai privataus būsto, kurio kaina viršijo 6 milijonus litų, pardavimas.

Nuomos atveju yra buvę tokių, kurių nuomos kaina mėnesiui siekė ir 15 000 litų, ir 17 000 litų. Deja, pastaruoju metu tokių nebėra. Daug sunkiau yra parduoti turtą dirbant su žmonėmis, kurie visko bijo ir niekuo nepasitiki, galbūt yra susidūrę ar prisiklausę apie nesąžiningus brokerius, o brangaus turto savininkai ir samdo tave tam, kad tu viską padarytum, nes tu žinai, ką darai ir dėl ko. Nors, kalbant apie turtingą ir vidutinį klientą, skirtumas tik tas, kaip jis uždirbo tuos pinigus. Jei tai „greiti pinigai“ – bendrauti reikia kitaip.

Nuomos esmė – saugus sandoris

Prakalbote apie nuomą. Ar dažnai tenka spręsti nuomotojams iškylančias problemas dėl nuomininkų veiksmų?

Jeigu mūsų klientams iškyla kokių nors problemų sandorio eigoje, mes būtina susitinkame ir jas sprendžiame. Tačiau kalbant apie nuomą, mes stengiamės išlaikyti „saugios nuomos“ koncepciją – visi klientai, su kuriais dirbame, yra tikrinami, kiek saugūs jie yra. Esmė – ne kuo greičiau išnuomoti, bet sudaryti saugų sandorį.

Galima sakyti, kad nuoma yra ir verslas, ir loterija: būna, kad nuomininkai palieka neapmokėtas skolas už komunalines paslaugas, bet tam yra depozitas. Iš kitos pusės, tu turi prižiūrėti savo verslą ir tikrinti, kad tų skolų neatsirastų.

Ar per tiek metų dirbant su žmonėmis, radote tarp klientų draugų?

Santykiai su dauguma klientų yra ir lieka draugiški, yra ir tokių, kurie tapo tikrais draugais. Bet visiems geras nebūsi, o be kritikos nebūtų ir gerų rezultatų.
Statybunaujienos.lt
Žymės  Brokeris, NT rinka



Asmenybės. Sėkmės istorijos

nuotrauka
2024-02-29 06:43,      papildyta 2024-03-06 10:15, papildyta nuotraukomis
Vasario 29 d. Julius Laiconas, Lietuvos statybininkų asociacijos vadovų klubo prezidentas, šventė 80-ties metų jubiliejų.
nuotrauka
2023-11-22 09:48
Mirė Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos narys, buvęs AB „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Egidijus Urbonas.
nuotrauka
2023-10-24 11:00
Sekmadienį, spalio 22-ąją, eidamas 78-uosius metus, mirė statybos inžinierius Algimantas Nekrašius.
nuotrauka
2023-10-06 07:27
Būsimiesiems specialistams, kai jie ima rinktis profesiją ar konkrečią mokymo įstaigą, svarbiausia, kad įgytų reikalingų žinių ir praktinių įgūdžių palankiausioje aplinkoje, kad dar mokydamiesi užsitikrintų galimybę sėkmingai įsidarbinti ir siekti karjeros pasirinktoje srityje.
nuotrauka
2023-09-29 07:51
Karjerą pradėjęs kaip darbininkas, Valerijus Iziumovas jau 14 metų yra įmonės YIT LIETUVA statybos direktorius. Bendrovėje jis dirba keturiasdešimt antrus metus: tai jo pirmoji ir, kaip pats sako, tikriausiai ir paskutinė darbovietė.
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2022-08-02 16:25
Eidamas 90-uosius metus mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) emeritas, habilituotas daktaras, profesorius Jonas Gediminas Marčiukaitis.
nuotrauka
2022-04-25 07:43
Penktadienį, balandžio 22 d., Viktoras Voroncovas, LAYHER BALTIC vadovas, buvo apdovanotas Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) auksiniu pasižymėjimo ženklu.
nuotrauka
2022-04-12 07:29
Pirmadienį, balandžio 11–ąją, mirė žymus Lietuvos architektas, redaktorius, aktyvus visuomenės veikėjas Leonardas Vaitys, pranešė Lietuvos architektų sąjunga (LAS).
nuotrauka
2022-01-03 15:00
Apie nekilnojamo turto agentūros „Centro kubas“ įkūrėjo ir ilgamečio vadovo Arūno Strolio mirtį šiandien, sausio 3 d., pranešta socialiniame tinkle „Facebook“.
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-11-15 11:33
Eidamas 60-uosiu metus, mirė verslininkas, kelių ir infrastruktūros AB „Panevėžio keliai“ akcininkas, Remigijus Juodviršis. Lapkričio 15 d. R. Juodviršis atgulė Kairėnų kapinėse.
nuotrauka
2021-10-21 06:39
2021 m. spalio 16 d., eidamas 46-uosius metus, mirė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Aplinkos inžinerijos fakulteto (AIF) Pastatų energetikos katedros docentas, mokslų daktaras Giedrius Šiupšinskas (1976 liepos 24 d.–2021 spalio 16 d.).
nuotrauka
2021-09-19 07:15
Eidamas 88 metus mirė iškilus Lietuvos ir savo gimtojo Salako krašto patriotas, buvęs Lietuvos statybos ir urbanistikos ministras Algirdas Vapšys.
nuotrauka
2021-07-22 10:24
Ankstyvoje paauglystėje pradėjęs domėtis šiuolaikinės elektrotechnikos ir išmanių technologijų galimybėmis, šiandien šešiolikmetis Skirmantas Skurdenis – jauniausias tarptautinį KNX sertifikatą turintis išmaniojo namo sistemos diegėjas Lietuvoje. Vaikino planuose – savarankiškai nuo A iki Z suprojek...
nuotrauka
2021-06-09 09:35
Aplinkos ministerijos šių metų Viktoro Bergo premiją pelnė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Šia proga Aplinkos ministerija kviečia artimiau susipažinti su žinoma gamtosaugininke, kurios iniciatyva sutvarkyta ir pritaikyta lankymui daugelis vertingų gamti...
nuotrauka
2021-06-01 22:02
Gegužės 31 d. eidamas 80-uosius metus mirė Lietuvos inžinierius statybininkas, aktyvus visuomenės veikėjas Juozas Zykus.
nuotrauka
2021-06-01 16:28
Eidamas 96-uosius metus, mirė Statybos veteranų klubo patriarchas profesorius Bronius Sidauga. Gegužės 31 d. jis buvo palaidotas Vilniaus Karveliškių kapinėse.
nuotrauka
2021-01-26 15:24
Studijos „DO Architects“ bendraįkūrėja Andrė Baldišiūtė – pirmoji lietuvių architektė, jau šį trečiadienį debiutuosianti vokiečių bendrovės JUNG remiamos tarptautinės nemokamų renginių serijos „Architects, not Architecture | Virtual World Tour“ virtualioje scenoje.
nuotrauka
2020-12-23 09:39
Kokios naujovės laukia statybos sektoriaus artimiausiu metu? Kokiomis savybėmis turės pasižymėti šiame sektoriuje dirbantys žmonės? Apie tai pasakoja ne vieną dešimtmetį statybos sektoriuje dirbantis Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) alumnas, „Prorentus“ direktorius Linas Adoma...

Statybunaujienos.lt » Asmenybės. Sėkmės istorijos