2019 birželio 25 d. antradienis, 17:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Elmonta“ darbuojasi didžiausiame Baltijos šalyse vėjo jėgainių parke Fotogalerija

2015-05-20 12:53
UAB „Elmonta“ jau gegužę turi baigti elektros darbus vėjo jėgainių parke „Pagėgiai 13“. Parkas, kaip tvirtina jo statytojas UAB „Amberwind“, yra didžiausias Baltijos šalyse.
nuotrauka
UAB „Elmonta“ jau gegužę turi baigti elektros darbus vėjo jėgainių parke „Pagėgiai 13“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Elmonta, UAB
Amberwind, UAB

UAB „Elmonta“ Pagėgiuose besikuriančiame vėjo jėgainių parke montuoja nestandartinę transformatorinę pastotę, kuri aukština įtampą nuo 20 iki 110 kV. Pastotės galia sieks 86 MW. Kaip sakė įmonės direktorius Jonas Stamkauskas, Lietuvoje elektros įprastinės vidutinės įtampos reikšmės yra 10, 35 ir 110 kV. Iš vėjo jėgainių parko „Pagėgiai 13“ atskirų vėjo jėgainių atiteka 20 kV įtampa. Tokia įtampa yra įprastinė galinguose vėjo jėgainių parkuose, koks kuriamas Pagėgiuose, tačiau paprastai Lietuvos energetikos sektoriuje tokios įtampos nėra.

Įtampą lemia šalies plotas

„Energetikai vartoja terminą „ekonominis elektros energijos perdavimas“. Norint ekonomiškai perduoti kiekvieną galią, reikia tam tikro dydžio įtampos, priešingu atveju – galia bus perduodama su nuostoliais, – sakė J. Stamkauskas. – Kadangi parkas yra galingas, – vienetinis vėjo jėgainės malūno galingumas yra 3,05 MW, – tai ekonomiškiausia yra dideliais atstumais perduoti galią ne 10 kV, o 20 kV įtampa, nes perduodant 10 kV įtampa , reikėtų storesnių kabelių.“ Tokią situaciją lemia valstybės plotas arba atstumai, kuriais reikia perduoti galias.

„Elmontos“ direktorius J. Stamkauskas akcentavo, kad tik Lietuvoje minėta įtampa yra nestandartinė, o vakaruose naudojama ir 24,5 kilovoltų įtampa.

Specialaus pasirengimo dirbti parke neprisireikė

Bendrovė „Elmonta“ Pagėgiuose įrenginėja mišraus aušinimo ciklo galios transformatorių, kurio galia gali būti 63 MW, o aušinant priverstinai – 86 MW. Nei minėtas transformatorius, nei galių dydžiai, kaip sakė J. Stamkauskas, darbų specifikos nekeičia.

„Atlikti darbus vėjo jėgainių parke įmonei specialiai rengtis nereikėjo. Visi darbai, procesai buvo standartiški – tai buvo darbai, kuriuos darėme daugybę kartų. Tai tas pats, kaip ir įrengti LESTO transformatorines, jokio išskirtinumo. Darbuotojų taip pat daugiau nereikėjo“, – pasakojo bendrovės „Elmonta“ direktorius J. Stamkauskas.

2000 m. įmonėje įdiegta kokybės valdymo sistema pagal standartų ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 reikalavimus. Darbai atliekami taikant pažangiausias technologijas, naudojant žinomų pasaulyje bendrovių įrengimus bei medžiagas. 2003 m. įmonė pirmą kartą Lietuvoje paklojo 110 kV kabelį su plastiko izoliacija tarp Šiaurinės ir Centrinės pastočių Vilniuje. Taip pat pirmoji Lietuvoje sumontavo 110 kV kištukines movas prijungti prie GIS įrengimų.

„Dirbdami su užsienio bendrovėmis įgijome darbo pagal FIDIC sutartis patirties. 2006 m. įmonės inžinieriai buvo apmokyti dirbti pagal FIDIC sutartis. To mūsų specialistus mokė „European Construction Ventures Limited“ atstovai“, – pasakojo įmonės vadovas J. Stamkauskas.

Tempą lemia bendras rangovų darbas

Darbai jėgainių parke „Pagėgiai 13“ buvo pradėti praėjusių metų rugsėjį, o baigti ketinama gegužę. Kaip ilgai tenka dirbti objekte, priklauso ne nuo įmonės, o nuo bendro darbo su kitais rangovais – taikantis prie bendro statybos grafiko.

„Kada veikiančiuose įrengimuose rekonstruoji veikiančią pastotę, tai gali trukti ir pusantrų metų, nes reikia taikytis prie bendro režimo. Jeigu reikia užsakovui, terminas gali būti ir trumpesnis“, – sakė J. Stamkauskas.

Pagėgių vėjo jėgainių parke vienu metu darbavosi nuo 4 iki 12 bendrovės „Elmonta“ darbuotojų, – priklausomai nuo darbų pobūdžio, sudėtingumo.

Elektrą generuos 30 vėjo jėgaių

Vėjo jėgainių parką „Pagėgiai 13“ plėtoja UAB „Amberwind“. Kaip sakė šios bendrovės generalinis direktorius Egidijus Simutis, didžiausiame vėjo jėgainių parke Baltijos šalyse bendrai instaliuota galia sieks 73,5 MW.

Parką sudaro 30 vėjo jėgainių. Devyniolika jėgainių su 101 m diametro rotoriumi sumontuota ant 99 m gelžbetoninio bokšto. Dar trys jėgainės su 101 m diametro rotoriumi yra ant 134 m gelžbetoninių bokštų. Visos 22 jėgainės – po 3,05 MW galios. Dar aštuonios jėgainės, kurių rotoriaus diametras siekia 53 m, sumontuotos ant 73 m metalinių bokštų. Kiekvienos iš jų instaliuota galia – 0,8 MW.

Visos vėjo jėgainės sumontuotos privačioje, UAB „Amberwind“ nuosavybės teise priklausančioje žemėje. Bendras parko plotas siekia apie 1,5 tūkst. hektarų.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-06-21 10:16
Birželio pradžioje paaiškėjo naujo labai svarbių asmenų (VIP) terminalo su konferencijų centru Vilniaus oro uoste statytojas – rangos sutartį valstybės įmonė Lietuvos oro uostai pasirašė su geriausią pasiūlymą pateikusia kompanija „Eikos statyba“. Šiaurinėje oro uosto teritorijoje per artimiausius 9...
nuotrauka
2019-06-20 14:34
„Prieš pusmetį duris atvėręs Fabijoniškių baseinas yra pirmasis miesto pastatytas baseinas, atkūrus Nepriklausomybę, o jau kitąmet bus pastatytas ir antras didesnis Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras, kuris turės vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 m ilgio plaukimo baseinus. Tai pad...
nuotrauka
2019-06-20 12:19
INREAL grupė pradeda naujo A+ energinės klasės verslo centro plėtrą Vilniuje Šnipiškėse. 8 aukštų su antstatu, 3280 kv. m bendro ploto pastatas suprojektuotas 13,31 aro sklype. Projekto investicijos – 7,2 mln. eurų . Planuojama statybų pabaiga – 2020 m. III ketvirtis.
nuotrauka
2019-06-20 10:39
Neseniai 80-metį minėjusi legendinė Kauno sporto halė per savo gyvavimą matė daug skambių pergalių, tačiau vienas didesnių jos laimėjimų vyksta kaip tik šiomis dienomis. Nuo praėjusio šimtmečio vidurio jokio rimtesnio remonto nesulauksi istorinė erdvė pagaliau pradėta atnaujinti iš pagrindų. Projekt...
nuotrauka
2019-06-19 10:18
Palangos Kurhauzo medinė dalis jau netrukus pradės kilti iš pelenų – pasirašyta medinės dalies restauracijos darbų sutartis. Darbus administruoja valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“, rangovas – UAB „Pamario restauratorius“. Planuojama, kad pastato išorė bus atstatyta dar šiais metais, iki žiemos.
nuotrauka
2019-06-18 15:54
Vilniuje, Drujos gatvėje, pradedamas griauti nebenaudojamas vienas didžiausių Vilniuje pramoninių pastatų kompleksas (39 pastatai), priklausantis Vilniaus pataisos namams, ir jį juosianti tvora. Sostinėje bus atverta maždaug 2 ha teritorija, kurioje iki 2006 m. veikė nuteistuosius įdarbinančios įmon...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-06-06 14:21
UAB „Hanner“ tapo daugiausiai Rygos rinkoje naujų butų pardavusia bendrove. Praėjusiais metais įmonė pardavė 185 butus ir gavo 19,8 mln. eurų pajamų, skaičiuoja tarptautinė nekilnojamojo turto paslaugų įmonė „Colliers International“.
nuotrauka
2019-06-05 09:52
Baigtas beveik 1,5 km ilgio kapitalinis Olandų gatvės remontas. Per porą mėnesių sutvarkyta beveik 400 metrų ilgio Olandų gatvės atkarpa tarp Filaretų ir Polocko gatvių – pakeisti kelio bortai, suremontuoti šaligatviai, įrengtas naujas LED apšvietimas, pakeisti lietaus vandens surinkimo šuliniai ir ...
nuotrauka
2019-06-05 07:32
Ne paslaptis, kad Lietuvoje yra aktualus tiek senų, tiek naujų pastatų bei namų šiltinimas. Gyvename geografinėje klimato zonoje, kur vyrauja daug drėgmės ir iškrenta daug kritulių, o šaltasis sezonas reikalauja efektyvaus šildymo ir šilumos išlaikymo namo viduje. Deja, tačiau ne visi pastatai atiti...
nuotrauka
2019-06-04 11:52
Šalia Nemuno salos besikuriančiame naujajame Kauno centre vis labiau ryškėja čia kylančio naujo verslo kvartalo kontūrai. Karaliaus Mindaugo prospekte sėkmingai užbaiginėjami modernaus verslo centro SQVERAS statybos darbai. Daugiau nei 6 tūkst. kv. m ploto A+ energinio naudingumo A klasės biurų komp...
nuotrauka
2019-06-04 10:18
Lietuvos miestuose stebima vis labiau ryškėjanti tendencija – pastatų stogai bei fasadai panaudojami kilniam tikslui – ekologiškumui skatinti, arba taip vadinamai švariai energijai gaminti. Tą signalizuoja vis ryžtingiau įrenginėjamos saulės elektrinės. Įmonės, nusprendusios jas įrengti, ne tik pris...
nuotrauka
2019-06-04 10:05
Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) valdymo bendrovė „Capital Mill“ didina savo valdomų objektų konkurencingumą ir investuoja į „Grand Office“ verslo centro Vilniuje atnaujinimą. Jau netrukus bendrovė pradės pastato fasado atnaujinimo darbus, skirtus suplanuotai verslo centro modernizacijai. Tai ...
nuotrauka
2019-06-03 11:27
Vokietijos kapitalo bendrovė „Hegelmann Logistics“ tęsia logistikos centro plėtrą. Prie Kauno, ties magistrale į Klaipėdą, duris atveria naujas 5300 kv. m sandėlis. Šis atidarymas žymi ir antrojo logistikos centro statybų etapo įgyvendinimą. Bendrovė investavo 2,7 mln. eurų. Bendros planuojamos inve...
nuotrauka
2019-05-31 15:07
Įsirenginėjant būstą visų pirma norima, kad jis kuo ilgiau tarnautų – neatsirastų gyvenimo kokybę bloginančių defektų ir namo remonto reikėtų laukti kuo ilgiau. Specialistai sutaria, kad norint nutolinti remonto datą, reikia atsižvelgti į tam tikras taisykles jau statant namą.
nuotrauka
2019-05-31 11:32
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vicemeras Vytautas Mitalas susitiko su kultūros ministru Mindaugu Kvietkausku ir projektą kuruojančią viceministre Gintaute Žemaityte. Susitikimas vyko Pelesos gatvėje esančiame Vilniaus „T-Parke“, kur rudenį bus paskelbtas tarptautinio Koncertų salės archit...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-05-30 10:40
„Mitnija“ statomas beveik 62 000 kv. m prekybos ir pramogų centras „Vilnius Outlet“ iškils sostinės Pilaitės prospekte, šalia vakarinio aplinkkelio. Projekto užsakovas – nekilnojamojo turto plėtros ir investicijų bendrovė „Ogmios“ grupė; projekto statybos vertė – daugiau nei 51 mln. eurų. „Vilnius O...
nuotrauka
2019-05-29 14:57
Vilnius stato naują modernų psichikos sveikatos centrą Vasaros gatvėje – sostinės Taryba šiandien, gegužės 29 d., pritarė sprendimui iki 2022 metų pastatyti didžiulį (4150 kv. m) 3 aukštų ligoninės korpusą, ir tam reikės 4,5 mln. Eur. Naujajame Psichikos sveikatos centro korpuse įsikurs ūmios psichi...
nuotrauka
2019-05-28 15:27
„Mitnija“ pradeda statyti verslo parką „Business Garden“ Vilniuje. „Mitnija“ ir projekto užsakovas – tarptautinė NT bendrovė „Vastint Lithuania“ – susitarė dėl pirmojo projekto etapo. Jo apimtis – 55 tūkst. kv. m, iš kurių 42 tūkst. kv. m bus skirta dviem biurų pastatams su 40 tūkst. kv. m nuomojamo...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...