2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 5:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Elmonta“ darbuojasi didžiausiame Baltijos šalyse vėjo jėgainių parke Fotogalerija

2015-05-20 12:53
UAB „Elmonta“ jau gegužę turi baigti elektros darbus vėjo jėgainių parke „Pagėgiai 13“. Parkas, kaip tvirtina jo statytojas UAB „Amberwind“, yra didžiausias Baltijos šalyse.
nuotrauka
UAB „Elmonta“ jau gegužę turi baigti elektros darbus vėjo jėgainių parke „Pagėgiai 13“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Elmonta, UAB
Amberwind, UAB

UAB „Elmonta“ Pagėgiuose besikuriančiame vėjo jėgainių parke montuoja nestandartinę transformatorinę pastotę, kuri aukština įtampą nuo 20 iki 110 kV. Pastotės galia sieks 86 MW. Kaip sakė įmonės direktorius Jonas Stamkauskas, Lietuvoje elektros įprastinės vidutinės įtampos reikšmės yra 10, 35 ir 110 kV. Iš vėjo jėgainių parko „Pagėgiai 13“ atskirų vėjo jėgainių atiteka 20 kV įtampa. Tokia įtampa yra įprastinė galinguose vėjo jėgainių parkuose, koks kuriamas Pagėgiuose, tačiau paprastai Lietuvos energetikos sektoriuje tokios įtampos nėra.

Įtampą lemia šalies plotas

„Energetikai vartoja terminą „ekonominis elektros energijos perdavimas“. Norint ekonomiškai perduoti kiekvieną galią, reikia tam tikro dydžio įtampos, priešingu atveju – galia bus perduodama su nuostoliais, – sakė J. Stamkauskas. – Kadangi parkas yra galingas, – vienetinis vėjo jėgainės malūno galingumas yra 3,05 MW, – tai ekonomiškiausia yra dideliais atstumais perduoti galią ne 10 kV, o 20 kV įtampa, nes perduodant 10 kV įtampa , reikėtų storesnių kabelių.“ Tokią situaciją lemia valstybės plotas arba atstumai, kuriais reikia perduoti galias.

„Elmontos“ direktorius J. Stamkauskas akcentavo, kad tik Lietuvoje minėta įtampa yra nestandartinė, o vakaruose naudojama ir 24,5 kilovoltų įtampa.

Specialaus pasirengimo dirbti parke neprisireikė

Bendrovė „Elmonta“ Pagėgiuose įrenginėja mišraus aušinimo ciklo galios transformatorių, kurio galia gali būti 63 MW, o aušinant priverstinai – 86 MW. Nei minėtas transformatorius, nei galių dydžiai, kaip sakė J. Stamkauskas, darbų specifikos nekeičia.

„Atlikti darbus vėjo jėgainių parke įmonei specialiai rengtis nereikėjo. Visi darbai, procesai buvo standartiški – tai buvo darbai, kuriuos darėme daugybę kartų. Tai tas pats, kaip ir įrengti LESTO transformatorines, jokio išskirtinumo. Darbuotojų taip pat daugiau nereikėjo“, – pasakojo bendrovės „Elmonta“ direktorius J. Stamkauskas.

2000 m. įmonėje įdiegta kokybės valdymo sistema pagal standartų ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 reikalavimus. Darbai atliekami taikant pažangiausias technologijas, naudojant žinomų pasaulyje bendrovių įrengimus bei medžiagas. 2003 m. įmonė pirmą kartą Lietuvoje paklojo 110 kV kabelį su plastiko izoliacija tarp Šiaurinės ir Centrinės pastočių Vilniuje. Taip pat pirmoji Lietuvoje sumontavo 110 kV kištukines movas prijungti prie GIS įrengimų.

„Dirbdami su užsienio bendrovėmis įgijome darbo pagal FIDIC sutartis patirties. 2006 m. įmonės inžinieriai buvo apmokyti dirbti pagal FIDIC sutartis. To mūsų specialistus mokė „European Construction Ventures Limited“ atstovai“, – pasakojo įmonės vadovas J. Stamkauskas.

Tempą lemia bendras rangovų darbas

Darbai jėgainių parke „Pagėgiai 13“ buvo pradėti praėjusių metų rugsėjį, o baigti ketinama gegužę. Kaip ilgai tenka dirbti objekte, priklauso ne nuo įmonės, o nuo bendro darbo su kitais rangovais – taikantis prie bendro statybos grafiko.

„Kada veikiančiuose įrengimuose rekonstruoji veikiančią pastotę, tai gali trukti ir pusantrų metų, nes reikia taikytis prie bendro režimo. Jeigu reikia užsakovui, terminas gali būti ir trumpesnis“, – sakė J. Stamkauskas.

Pagėgių vėjo jėgainių parke vienu metu darbavosi nuo 4 iki 12 bendrovės „Elmonta“ darbuotojų, – priklausomai nuo darbų pobūdžio, sudėtingumo.

Elektrą generuos 30 vėjo jėgaių

Vėjo jėgainių parką „Pagėgiai 13“ plėtoja UAB „Amberwind“. Kaip sakė šios bendrovės generalinis direktorius Egidijus Simutis, didžiausiame vėjo jėgainių parke Baltijos šalyse bendrai instaliuota galia sieks 73,5 MW.

Parką sudaro 30 vėjo jėgainių. Devyniolika jėgainių su 101 m diametro rotoriumi sumontuota ant 99 m gelžbetoninio bokšto. Dar trys jėgainės su 101 m diametro rotoriumi yra ant 134 m gelžbetoninių bokštų. Visos 22 jėgainės – po 3,05 MW galios. Dar aštuonios jėgainės, kurių rotoriaus diametras siekia 53 m, sumontuotos ant 73 m metalinių bokštų. Kiekvienos iš jų instaliuota galia – 0,8 MW.

Visos vėjo jėgainės sumontuotos privačioje, UAB „Amberwind“ nuosavybės teise priklausančioje žemėje. Bendras parko plotas siekia apie 1,5 tūkst. hektarų.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.
nuotrauka
2019-08-27 10:18
Jau 2022-aisiais Kauno oro uostas keleivius planuoja pasitikti atsinaujinęs – didesnis, erdvesnis ir patogesnis. Pokyčius diktuoja sparčiai augantys oro transportu keliaujančių srautai. Keleivių terminalo plėtros projekto architektas Gintautas Natkevičius pažymi, kad šiame oro uosto plėtros etape nu...
nuotrauka
2019-08-27 09:39
Nors Europa Sąjunga draudžia šalinti senas padangas sąvartynuose, tačiau nemažai jų ten dar patenka. Visgi pasaulyje atsiranda naujų sprendimų, kaip efektyviai panaudoti senas padangas.
nuotrauka
2019-08-26 09:38
Nauji „Cat“ mini ekskavatoriai nuo didžiųjų ekskavatorių skiriasi dydžiu ir svoriu, tačiau išmanumu mažai kuo nusileidžia didžiosioms kasimo mašinoms. Tai universali ir nepamainoma smulkioji statybinė technika, kuri dabar dar efektyvesnė, taupesnė ir patogesnė nei bet kada.
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...