2018 gruodžio 10 d. pirmadienis, 12:45
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Interjero dizainerė pataria, kaip praplėsti namų erdvę

2018-11-23 11:14
Nepaliaujamai kylant nekilnojamojo turto kainoms, vis daugiau žmonių priversti pirkti ar nuomotis mažesnius butus ir namus. Tačiau tiesa tokia: kuo mažesnė erdvė, tuo labiau ją apkrauna kiekviena detalė ir mažmožis. Interjero dizainerės klausiame, kaip praplėsti namų erdvę ir net mažame kambaryje rasti vietos viskam.
nuotrauka
Studijos „In Arch“ iliustr.


Ieško ne puošnumo, o praktiškumo

Interjero dizainerė Indrė Dorofėjūtė aiškina, kad miesto žmogus dabar dažniausiai mieliau rinksis mažesnius namus arčiau centro nei didesnius tolesniame rajone. Pagal tai formuojasi ir namų įsirengimo mados.

„Sparčiai kintančios ir tobulėjančios medžiagos leidžia vis efektyviau baldus ir buitinę techniką integruoti ar net visai paslėpti. Kai kurių baldų, kaip ir pernelyg puošnaus dekoravimo, dažniausiai atsisakoma, nes žmonėms kur kas svarbesnė yra estetiška visuma ir didesnė erdvė“, – išplatintame pranešime cituojama I. Dorofėjūtė.

Anot jos, nors visi klientai skirtingi, dažniausiai jie nori sutaupyti vietos ir savo pačių laiko. Todėl net ir pagrindiniai baldai, be kurių namai apsieiti negali, perkami mažesni, taip pat labiau vertinami ne grožio, bet praktiškumo teikiantys planavimo sprendimai.

Atgyvena – vietą užimantys baldai

Taupant vietą iš naujo persvarstoma, ar namuose yra išties reikalingi kai kurie įprasti baldai. Vis dažnesnė nuostata, kad jie ne tokie svarbūs kaip tuščia erdvė.

Baldų funkcijos nesikeičia, tačiau kinta jų formos ir sprendiniai. Šiandien vis rečiau renkamasi kampinius minkštus baldus, sekcijas, televizoriaus spinteles, nes televizorių galima kabinti tiesiog ant sienos ir taip atlaisvinti šiek tiek buto ploto. O jei kalbėtume apie šiuolaikinių technologijų integraciją, anot dizainerės, paminėti reikėtų elektrinę džiovyklę, kuri, akivaizdu, yra brangesnė už metalinę, bet neužima trečdalio svetainės ir taupo laiką, kas šiuolaikinio žmogaus supratimu atperka didesnes išlaidas. 

Buitinės technikos ekspertas Petras Gendvilis pritaria, kad vis daugiau naudotojų apie buitinius prietaisus pagalvoja dar planuodami būsimus namus ir tikisi, kad buitinę techniką bus galima visiškai integruoti.

Namus įsirenginėjanti žmonių karta yra pasiryžusi įdėti daugiau darbo į namų erdvės kūrimą, kad tik vėliau tai reikštų mažiau buities rūpesčių. 

Nei vienos neišnaudotos nišos!

Dizainerė pastebi, kad tiek planuojantis naujus namus, tiek juos jau įsirengus, dėmesį atkreipti reikia į vietas, kurios jau išnaudotos kam nors kitam, tačiau neretai gali atlikti kelias funkcijas vienu metu.

Be galo svarbu sumaniai išnaudoti erdvę sandėliavimui – kuo efektyviau tam pritaikysite vieną namų dalį, tuo erdvesnės atrodys kitos dalys. Pavyzdžiui, vieta po laiptais gali tapti puikiausia erdve spintai arba, jei aukštos lubos, galima sumaniai suprojektuoti baldinę antresolę. Taip pat ji ragina nepamiršti turimų nišų ir tokių, rodos, mažų vietų kaip plotas virš tualeto bakelio. Pavienės jos gali atrodyti nedidelės, tačiau protingai panaudojant iš jų išspausti galima labai daug naudos.

Taip pat ji ragina nepamiršti, kad didesnės erdvės pojūtį namuose galime susikurti paprastais psichologiniais triukais, kurie realiai erdvės nepraplečia, bet priverčia pasijausti taip, lyg ji būtų didesnė.

„Erdvės iliuzija, pavyzdžiui, spintos padengimas veidrodžiu, sukuria erdvės pojūtį. Todėl dabar tokie populiarūs veidrodžiai bei langai – instinktyviai nebenorime užgriozdinti kiekvieno svetainės metro, nes kai erdvės daugiau, jaučiamės laisviau ir patogiau. Taigi išnaudokite tokius triukus“, – pataria I. Dorofėjūtė. 

Studijos „In Arch“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
Žymės  InterjerasRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2018-12-04 14:43
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė „Pramogų ir sporto rūmų „Žalgirio“ arenos daugiafunkcio vandens sporto centro“ rekonstravimo projektą ir pateikė išvadą, jog projektas santykiniai atitinka kokybiškos architektūros reikalavimus bei rekomendavo jį tobulinti.
nuotrauka
2018-11-30 16:00
Namų languose užsidega šviesos. Užskleidžiamos užuolaidos. Rankose – knyga ir šilta antklodė, greta – puodelis karštos arbatos. Nors vėlyvas ruduo ir ankstyva žiema vadinami mažiausiai spalvingais metų mėnesiais, tačiau tai metas, kai iš naujo galima atrasti ir prisijaukinti savo namus. Juolab, kad ...
nuotrauka
2018-11-28 12:40
Klaipėdos RAT išnagrinėjo viešbučio pastato H. Manto g. 41, Klaipėdoje, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus ir, atsižvelgdama į išskirtinai svarbioje miesto vietoje esančio pastato apgailėtiną fizinę būklę, nutarė su pastabomis ir rekomendacijomis pritarti projekto sprendiniams.
nuotrauka
2018-11-20 15:57
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) įvertino Šančiuose suprojektuoto pirmojo aukštybinio pastato projektą. RAT vertinimu, jis neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, ekspertai turi ir kitų pastabų.
nuotrauka
2018-11-16 08:55
LED šviestuvai – aktuali tema. Jai ypač domimasi, kai trumpėja dienos, mat tada tampa rūpi, kaip praktiškai ir jaukiai apšviesti namus. Darganotą rudenį norisi jaukumo.
nuotrauka
2018-11-14 16:50
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – VTPSI) prašymu svarstė „Dvibučio gyvenamo namo Polocko g. 41, Vilnius statybos projektą“ (autoriai D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis) ir nusprendė, jog su...
nuotrauka
2018-11-07 12:36
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė plačiai viešojoje erdvėje nuskambėjusį projektą – Gedimino pr. 27, Vilniuje esančio saugomo pastato, įstiklinimą – ir pateikė savo išvadas bei rekomendacijas.
nuotrauka
2018-11-05 09:50
Svetainė – tai kambarys, kuriame šeimos nariai praleidžia daugiausiai laiko. Čia jie leidžia vakarus, švenčia šventes, priima svečius, bendrauja. Tad pirmiausia svetainė turėtų būti jauki visiems šeimos nariams – tuomet leisti joje laiką bus gera. Kuriant svetainės interjerą, labai svarbu apgalvoti,...
nuotrauka
2018-10-29 11:50
Grindys – viena svarbiausių kiekvieno būsto detalių. Įsirengiant naujus namus ar juos remontuojant, svarbu didelį dėmesį skirti teisingam ir tinkamam grindų dangos pasirinkimui atskirai visose patalpose.
nuotrauka
2018-10-29 10:54
Baigėsi aštuntoji šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginė paroda konkursas „Žvilgsnis į save“ – tradicinis Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas šalies architektams ir visuomenei, propaguojantys architektūros kūrėjų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką ar...
nuotrauka
2018-10-26 15:15
Kauno senamiestyje duris neseniai atvėrė naujas grožio salonas, išsiskiriantis ne tik kokybiškomis paslaugomis, bet ir ypatingu interjeru. Stilinga minimalistinio stiliaus aplinka su artdeco inspiruotomis detalėmis kiekvienam čia užsukusiam leidžia pasijusti ypatingai.
nuotrauka
2018-10-23 10:49
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT), įvertinusi viešbučių paskirties pastato Vytauto g. 21, Palangoje projektinių pasiūlymų atitikimą architektūros kokybės kriterijams, teigiamai įvertino architektūrinę idėją, stiliaus vientisumą ir išraiškos estetiškumą, tačiau įžvelgė ir trūkum...
nuotrauka
2018-10-16 15:59
Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tris dienas vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ šiais metais apsilankė 23 tūkst. lankytojų. Renginio metu pusantro šimto dalyvių ne tik supažindino su sektoriaus inovacijomis, susitiko kolegas ir partnerius, bet ir iš parodos ekspozicijos vyko t...
nuotrauka
2018-10-12 13:20
Lietuvoje pradeda veikti naujas specializuotas interjero konsultacijų internetinis puslapis „Interjerasinternetu.lt“.
nuotrauka
2018-10-10 12:31
Lietuvos architektų rūmai imasi iniciatyvos organizuoti ne tik architektams, bet ir plačiajai visuomenei prieinamus seminarus „XX a. Lietuvos architektūra“, kurie bus transliuojami internetu. Keturių internetinių seminarų ciklas skirtas visiems, besidominties ir norintiems pagilinti žinias Lietuvos ...
nuotrauka
2018-10-08 10:33
Nors oficialiai BIM pradėtas naudoti dar devyniasdešimtųjų pradžioje, o jo ištakos siekia aštuoniasdešimtuosius, tik per pastarąjį dešimtmetį šis skaitmeninis pastato modeliavimas tapo itin populiarus ir siekia keisti tradicinį projektavimo metodą. Visos suinteresuotos šalys sutaria, kad BIM privalu...
nuotrauka
2018-10-02 08:00
Vaikų kambario baldų paieška ir pasirinkimas gali tapti gana nemažu išūkiu. Viena iš problemų, su kuria susiduriama – baldai patinka jums, tačiau nepatinka jūsų vaikams. Kita problema – vaikai auga greitai, todėl jie išauga ne tik drabužius, bet ir baldus.
nuotrauka
2018-10-01 13:51
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) sukritikavo Reformatų skvero tvarkymo projektą, teigdama, jog jam reikėtų organizuoti viešą architektūrinį konkursą ir sprendinius keisti iš esmės, prieš tai atlikus išsamius istorinius, archeologinius, urbanistinius ir architektūrinius tyrimus.
nuotrauka
2018-08-31 11:17
Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projektavimo konkursas ir jį laimėjęs projektas sulaukė nemažo tarptautinės ir šalies žiniasklaidos dėmesio.
nuotrauka
2018-08-30 08:31
Augant visuomenės nepasitenkinimui dėl netinkamai projektuojamų objektų ir viešųjų erdvių, Kaune susirinko prie Lietuvos architektų rūmų veikiančių Regioninių architektūros tarybų (toliau – RAT) pirmininkai ir sekretoriai. Jie aptarė veiklos problemas ir parengė viešą pranešimą dėl ekspertinio verti...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Vonioje – tik „RAVAK“!

RAVAK – čekų įmonė, įkurta 1991 metais, – yra viena iš didžiausių vonios kambario įrangos gamintojų Centrinėje ir Rytų Europoje. UAB „Ravak Baltic“ – įmonė, kuri RAVAK prekės ženklui Lietuvo...
nuotrauka

Ką daryti, kai negalima laukti? Neoporas

UAB „Kauno šilas“ – pirmasis Lietuvos polistireninio putplasčio gamintojas. Bendrovė nebijo naujovių ir inovacijų – kartu su kompanija „Basf“ pirmoji Lietuvoje pirkėjams pasiūlė ir „Neoporą“...
nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...