2019 gruodžio 7 d. šeštadienis, 6:36
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

K. Celiešius: JAV palūkanų norma gali kilti iki 0,25 proc.

2015-08-03 15:58
Rinkose pagrindinis investuotojų keliamas klausimas šiuo metu yra tai, ar JAV bazinė palūkanų norma bus pakelta jau rugsėjo mėnesį. „Danske Bank“ analitikų manymu, bazinė palūkanų norma turėtų būti pakelta iki 0,25 proc. ir tai įvyks jau rugsėjo mėnesį.
nuotrauka
Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas. „Danske Bank“ nuotr.


Minimos įmonės
Tesla Motors,
Prastesni nei tikėtasi

Praėjusią savaitę paskelbti preliminarūs JAV bendrojo vidaus produkto (BVP) duomenys už antrąjį metų ketvirtį buvo vos mažesni nei tikėtasi (2,3 proc. augimas vietoj 2,5 proc. prognozuoto), tačiau atnaujintas BVP įvertis už pirmąjį ketvirtį buvo gera naujiena investuotojams – JAV ekonomika pirmąjį šių metų ketvirtį nesusitraukė kaip buvo skelbta anksčiau (-0,2 proc. BVP), bet minimaliai augo (0,6 proc. augimas).

Federalinio rezervo komiteto nariams reikia įrodymų, kad darbo rinka rodo tolimesnį atsigavimą bei vyksta darbo užmokesčio infliacija. Darbo rinkoje „Danske Bank“ analitikai tikisi išvysti 210 tūkst. per liepos mėnesį sukurtų naujų darbo vietų. Nedarbo lygis turėtų išlikti nepakitęs – 5,3 proc., o valandinis atlygis turėtų augti 0,2 procento.

Turint omenyje gerus BVP duomenis bei jaučiamą pozityvesnę potekstę Federalinio rezervo komiteto (angl. FOMC) išleistame liepos mėnesio pareiškime, stiprią įtaką sprendimui turės šį penktadienį skelbiami liepos JAV darbo rinkos ataskaita.

Dėmesys – fundamentaliems rodikliams

Euro zonoje po pasiekto susitarimo su Graikija rinkos dalyvių dėmesys sugrįžtą prie fundamentalių ekonomikos veiksnių. Nors Graikijos išėjimo iš euro zonos galimybė paveikė neigiamai rinkos nuotaikas, ženklaus „užkrato“ į kitas pietines vieningos valiutos zonos šalis nematyti.

Šią savaitę iš svarbesnių makroekonomikos naujienų, penktadienį bus paskelbta mažmeninės prekybos statistika už birželio mėnesį. „Danske Bank“ prognozuoja, kad mėnesinis vartojimo augimas išliks neigiamas –0,4 proc. (gegužę jis buvo -0,2 proc.). Pagrindinės to priežastys buvo santykinai aukštos naftos kainos birželio mėnesį bei Graikijos finansų krizės apogėjus.

Vokietija savo ruožtu skelbs gamyklų užsakymų ir pramonės gamybos statistiką už birželio mėnesį. Manoma, kad tiek gamyklų užsakymai, tiek pramonės gamybos statistika pademonstruos teigiamą, palyginti su geguže, augimą.

Išliks ties 0,5 proc.

Ketvirtadienį įvyks Anglijos banko susirinkimas. Laukiama, kad bazinė palūkanų norma Didžiosios Britanijos svarais sterlingų išliks tokia pati, 0,50 proc. Nesitikima, ir kad būtų pakeista ir vertybinių popierių supirkinėjimo programa (375 mlrd. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų).

Skelbs rezultatus

Antrojo ketvirčio finansinius rezultatus toliau skelbs daug bendrovių. Iš pačių didžiausių pasaulio bendrovių, rezultatus skelbs „Credit Agricole“, „Commerzbank“, „ING Groep“, „HSBC Holdings“, „Societe Generale“, „Unicredit“, „Alianz“, AXA, AIG, BMW, „Tesla Motors“, „Toyota Motors“, „Continental“, „Deutsche Telekom“, „Time Warner“, „Walt Disney“ ir kitos įmonės. 

„Danske Bank“ informacija

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-12-06 09:12
Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai priėmė nutarimus atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones. Vienas iš nutarimų susijęs su tyrimu dėl Šiauliuose valstybiniame žemės sklype neteisėtai pastatytos tvoros, o kitas – dėl įmonės pastatyto priestato prie...
nuotrauka
2019-12-06 08:27
Šią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atlikto patikrinimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino administracinėn atsakomybėn patrauktą pilietį A. G. kaltu dėl nelegalaus darbo bei komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų ir skyrė jam 1100 e...
nuotrauka
2019-12-05 16:52
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pristato trečiąją sektorinę – viešųjų pirkimų statybos srityje – apžvalgą.
nuotrauka
2019-12-05 13:32
Artėjant metų pabaigai nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka išlaiko visus metus stebimą stabilų augimo tempą, kurį palaiko augantis parduotų žemės sklypų, gyvenamųjų namų ir butų skaičius, skelbia sukauptus NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2019-12-05 10:25
Nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigalios Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo pakeitimai. Tai reiškia, kad statybos darbų, kuriuos galima atlikti su verslo liudijimų, sąrašas ženkliai susiaurintas.
nuotrauka
2019-12-05 08:16
Lietuvoje pastaruoju metu suaktyvėjus statyboms, nustatomas ir didesnis nelegaliai dirbančių asmenų skaičius. Net 65% visų šalyje nelegaliai dirbančių asmenų nustatomi statybos sektoriuje.
nuotrauka
2019-12-04 13:46
Lapkričio mėnesį Lietuvoje įdarbinti 5800 trečiųjų šalių piliečių ir 160 užsieniečių komandiruoti dirbti į Lietuvą. Užsieniečius praėjusį mėnesį Lietuvoje įdarbino beveik 770 įmonių. Tokią statistika pateikia „Sodra“, remdamasi naujais pranešimais, kuriuos darbdaviai pradėjo teikti nuo lapkričio mėn...
nuotrauka
2019-12-04 09:45
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kaip elgtis, į ką atkreipti dėmesį, kad pirmajam ledui padengus kelius, nepadaugėtų darbuotojų traumų vykstant į darbą arba iš darbo, taip pat ir darbo vietose.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-12-04 08:50
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią VĮ Registrų centro matininkę. Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyš...
nuotrauka
2019-12-04 08:47
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nusprendė nutraukti privalomą Vilniaus miesto bendrojo plano patikrinimą dėl netinkamai atliktos šio plano viešinimo procedūros. VTPSI taip pat pateikė pastabas planavimo organizatoriui (savivaldybės administracijos direktoriui) dėl kai ...
nuotrauka
2019-12-04 08:31
Seimas įstatyme įtvirtino reikalavimus/kriterijus, kada gali būti kreipiamasi dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo.
nuotrauka
2019-12-04 07:47
Seimas po svarstymo pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma sumažinti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomą neapmokestinamąjį dydį nuo 220 tūkst. eurų iki 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2019-12-04 07:41
„Ober-Haus“ atlikta trečioji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje nuperkama vis daugiau brangesnių butų. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistruoti butų sand...
nuotrauka
2019-12-04 07:23
Jau pradedamas skelbti visiškai naujas ir unikalus erdvinių duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus, praneša Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).
nuotrauka
2019-12-04 06:46
Pačiame Vilniaus centre Pylimo gatvėje esančio Reformatų sodo atkūrimo ir sutvarkymo darbai tęsiami: gruodžio 4 d. į teritoriją grįžta darbininkai po to, kai atlikti statinių liekanų architektūros tyrimai, užbaigti detalieji archeologiniai tyrimai lietaus nuotekų rezervuarų įrengimo vietose.
nuotrauka
2019-12-02 10:11
2019-ųjų Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene.
nuotrauka
2019-11-29 14:23
Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.
nuotrauka
2019-11-29 10:44
Vakar Prezidentūroje, kur vyko XIII Lietuvos urbanistinis forumas, įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius.
nuotrauka
2019-11-29 09:14
Apie tris bankrutuojančios įmonės kreditorių eiles yra girdėję net ir su teise nieko bendro neturintys žmonės. Pagal LR Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 35 str. nuostatas, pirmąja eile tenkinami su darbo santykiais susiję darbuotojų reikalavimai, reikalavimai atlyginti žalą dėl suluošinimo ar...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos