2019 liepos 19 d. penktadienis, 6:55
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas: turime žvelgti bent 10 metų į priekį Video

2018-09-05 09:14
Nors yra vienas iš seniausių pasaulyje, statybų sektorius sparčiai kinta. Naujos medžiagos, konstrukcijos, skaitmenizavimas, globalėjanti rinka keičia ir šio sektoriaus specialistų kompetencijas. Siekiant neatsilikti nuo rinkos tendencijų ir parengti specialistus naujovėms, būtina keistis ir universitetams.
nuotrauka
Studijų programose integruota nemažai naujovių – yra daug grupinio darbo, kūrybinių užduočių, problemų sprendimu grįsto mokymo. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

„Tikime, kad yra labai svarbu turėti valstybėje stiprų ir inovatyvų statybos sektorių. Jis Lietuvoje sugeneruoja apie 7 proc. BVP. Universitetas tiesiog privalo nuolat bendrauti su verslo bei viešojo sektoriaus atstovais, jausti poreikius ir numatyti artėjančias tendencijas. Studijų programas jau šiandien reikia kreipti į tai, kas rinkoje įsitvirtins tik po dešimtmečio ar vėliau“, – tikina Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) dekanas Andrius Jurelionis.

Andrius Jurelionis, KTU SAF dekanas

Specialistų ugdymas yra inertiškas procesas, kuris trunka ne vienerius metus. Reikia nemažai laiko, norint parengti naujas ar pakeisti esamas studijų programas, apmokyti personalą, pradėti vykdyti mokslinius tyrimus, sukurti studijų ir mokslo infrastruktūrą, pritaikyti naujus didaktikos metodus. Todėl aukštajai mokyklai yra būtinas glaudus bendradarbiavimas su verslu, siekiant parengti aukštos kompetencijos specialistą, kuris gebėtų lengvai ir greitai integruotis į šiuo metu itin dinamišką statybos sritį.

KTU jau yra tapęs universitetu be sienų. Čia vyksta įvairūs mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai specialistams, teikiamos mokslinės paslaugos verslui, atliekami tyrimai. Universiteto bendruomenė bendradarbiauja su verslu, jo atstovai yra įtraukiami į diskusijas, priimant sprendimus, tobulinant studijų programas ir prižiūrint jas.

Pasak KTU SAF dekano, fakulteto stiprybės yra užkoduotos pačiame pavadinime – tai kartu dirbantys architektai, urbanistai ir statybos inžinieriai. „Studijų procese galime jungti į visumą visus statybos procesų etapus – nuo esamos situacijos vertinimo miesto kontekste, architektūrinio ir inžinerinio projektavimo, statybos darbų organizavimo iki statinių ūkio valdymo“, – teigia A. Jurelionis.

Pasak jo, studijų programose integruota nemažai naujovių – yra daug grupinio darbo, kūrybinių užduočių, problemų sprendimu grįsto mokymo. Progresyvi bakalauro studijų iniciatyva – jungtiniai semestro projektai, kuriuose bendrai užduočiai spręsti susiburia skirtingų specializacijų ir skirtingas studijų programas pasirinkę studentai.

„Greta dėstytojų-mokslininkų, fakultete dirba daug visuomenėje žinomų architektų ir inžinierių-praktikų, turime stiprių užsienio ir verslo partnerių. Pagirtina, kad jiems rūpi ne tik Lietuvos statybų sektoriaus ateitis, bet ir mūsų

 miestų veidas“, – pasakoja A. Jurelionis. Jis pažymi, kad fakulteto mokslininkai nuo pirmo kurso padeda studentams, tampa jų mentoriais, konsultuoja ne tik su studijomis susijusiais klausimais. Dėstytojai nebūna nuošaly, kai studentai planuoja profesinę karjerą, pasirenka mokslinę veiklą.

Šiemet studijas baigė pirmoji absolventų karta, kuriems buvo suteikta galimybė aktyviai gilinti žinias apie statinio informacinį modeliavimą (angl. BIM). Jie rengiami darbui didžiuosiuose tarptautinės rinkos projektuose. Fakulteto studentų žinios ir gebėjimai atsiskleidžia dar studijuojant. Pavyzdžiui, keletą metų iš eilės mūsų studentai laimi „Išmaniojo miesto“ konkurse.

Fakulteto dėstytojai dalyvauja tarptautiniuose „Nordplus“, „Interreg“ ir kitų programų projektuose, kuriuose siekiama stiprinti BIM studijų srityje, plėsti bendradarbiavimą su užsienio šalių aukštosiomis mokyklomis ir statybos srities verslo atstovais.

„Džiaugiamės, kad fakultete plėtojamos inovatyvios, šiuolaikiškos mokslo ir studijų kryptys. Dalijamės žiniomis apie pastatų 3D spausdinimo technologijas, savaime atsinaujinantį betoną, stipriname kompozicinių konstrukcijų tyrimų sferą, gilinamės į pastatų tvarumo ir gyvavimo ciklo analizės klausimus“, – sako dekanas.

Pasak A. Jurelionio, fakultete vykdomi moksliniai tyrimai – nuo mikrolygmens (pavyzdžiui, užsigydančio betono kristalų) iki makrolygmens (urbanistinių planavimų ir miestų analizių) – akivaizdžiai rodo, kad KTU SAF atviras iššūkiams. Fakultete veikiantis Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centras verslui siūlo daugiau nei 60 skirtingų tyrimų.

KTU nuotr. 

Statybunaujienos.lt

KTU | Statybos ir architektūros fakultetas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-07-18 16:41
LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT) Lietuvos architektų rūmams (toliau – Rūmai) pateikė antikorupcinio vertinimo išvadą dėl architektų atestavimo ir teisės pripažinimo organizavimo bei jų veiklos priežiūros. STT nenustatė nuostatų, kurios sudarytų tiesiogines sąlygas korupcijai kilti.
nuotrauka
2019-07-18 16:07
Viena iš Panevėžio profesinio rengimo centro krypčių – statybininkų rengimas. Tam pritaikyta moderni praktinio mokymo bazė – įkurtas Statybos sektorinis praktinio mokymo centras. Jame sudarytos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos statybos specialistus.
nuotrauka
2019-07-18 15:45
AB „Kauno energija“ priklausančioje Noreikiškių katilinėje pradedamas įrengti naujas biokuro katilas, įgalinsiantis katilinę lanksčiau ir ekonomiškiau veikti vasaros režimu.
nuotrauka
2019-07-18 15:31
„Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovė „LG CARGO“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvoje skaldą gaminančia bendrove „Milsa“. Planuojama, jog trejus metus geležinkelių transportu kasmet bus vežama iki 2 mln. šios bendrovės pagamintos skaldos.
nuotrauka
2019-07-18 14:42
Kitų metų pavasarį šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos turėtų atsirasti tarptautinius standartus atitinkantis futbolo stadionas.
nuotrauka
2019-07-18 12:24
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) liepą paskelbė aukštųjų mokyklų absolventų įsidarbinamumo analizę, aiškiai parodančią – geriausiai darbo rinkoje sekasi baigusiems STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, matematika) krypčių studijas. Vis dėlto, nemažai norinčių pakli...
nuotrauka
2019-07-18 12:15
Gavusi Seimo nario Broniaus Matelio prašymą išnagrinėti du Panevėžio miesto savivaldybės projektus – Laisvės aikštės su prieigomis ir Senvagės sutvarkymą – Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) piktnaudžiavimo ir neracionalaus lėšų naudojimo neaptiko.
nuotrauka
2019-07-18 09:29
Antstolių ir bankroto administratorių varžytynėse, savivaldybių bei Turto banko organizuojamuose aukcionuose šiemet buvo parduota turto už 50,9 mln. eurų arba beveik penktadaliu daugiau nei praėjusių metų pirmąjį pusmetį, kai parduoto turto vertė siekė 43,2 mln. eurų.
nuotrauka
2019-07-17 17:06
Liepos 17 d. LR Seime įvyko Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu grupe Seimo narių organizuota konferencija tema – Statybininko kortelės nauda valstybei, darbuotojams ir darbdaviams.
nuotrauka
2019-07-17 10:31
Šiandien, liepos 17 d., popiet Seime vyksta konferencija, kurioje diskutuojama, „Kuo privaloma Statybininko kortelė naudinga valstybei, darbuotojams ir darbdaviams?“
nuotrauka
2019-07-17 09:41
Verslo atstovų, ypač smulkiųjų įmonių savininkų, nuomone, darbo rinkoje trūksta žemesnės kvalifikacijos darbuotojų, o reikalavimai jiems vis didėja. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Ekonomikos inžinerijos katedros mokslininkai atliko darbdavių sociologinę apkl...
nuotrauka
2019-07-17 08:24
Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė Gargždų sporto ir sveikatingumo komplekso statybos bei valdymo viešosios ir privačios partnerystės būdu konkursą. Tokiu būdu Savivaldybė nori pirkti paslaugą, leisiančią sukurti ir padidinti vidaus sporto bazių infrastruktūrą, sudaryti tinkamas sportavimo sąlyga...
nuotrauka
2019-07-16 13:15
Nuo vakar, liepos 15 d., iki rugsėjo 16 d. Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima juridinių asmenų paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-07-16 12:07
Seimas ratifikavo 2018 m. gruodžio 7 d. Kijeve pasirašytą LR Vyriausybės ir Ukrainos Ministrų Kabineto susitarimą dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje. Už tai numatantį įstatymą balsavo 98 Seimo nariai.
nuotrauka
2019-07-16 11:41
„Lietuvos geležinkeliai“ liepos 8 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydami pripažinti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) birželio 7 d. patikrinimo ataskaitą neteisėta ir ją panaikinti.
nuotrauka
2019-07-15 11:44
Palyginti su 2018 m., mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius labiausiai padidėjo statybos (nuo 2 iki 5 atvejų arba 2,5 karto), žemės ūkio (padidėjo 2 atvejais), apdirbamosios gamybos (nuo 4 iki 5 atvejų) EVR įmonėse, skelbia Valstybinė darbo inspekcija, lygindama šių ir praėjusių metų duomenis...
nuotrauka
2019-07-15 10:12
Įgyvendinant darnaus judumo mieste planą ir skatinant naudoti ekologiškas transporto priemones bei mažinti oro taršą mieste, Vilniuje netoli magistralinių kelių planuojama įrengti 5 viešąsias didelės galios elektromobilių įkrovimo stoteles. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2019-07-12 09:41
Liepos 17 d., trečiadienį, 13 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos ir Lietuvos statybininkų asociacijos rengiama konferencija „Kuo privaloma Statybininko kortelė naudinga valstybei, darbuotojams ir darbdaviams?“
nuotrauka
2019-07-11 15:04
Darbo skelbimuose darbdaviai privalės nurodyti siūlomą darbo užmokestį. Taip nusprendė Seimas, priėmęs atitinkamas Darbo kodekso pataisas.
nuotrauka
2019-07-11 13:11
Griūvantį gamybinį pastatą moderniu kūrybinių industrijų centru Šiauliuose turėjęs paversti projektas pats pradėjo byrėti 2014 metais. O Šiauliams grasinama įspūdingomis teismų priteistomis sumomis.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...