2019 spalio 14 d. pirmadienis, 23:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas: turime žvelgti bent 10 metų į priekį Video

2018-09-05 09:14
Nors yra vienas iš seniausių pasaulyje, statybų sektorius sparčiai kinta. Naujos medžiagos, konstrukcijos, skaitmenizavimas, globalėjanti rinka keičia ir šio sektoriaus specialistų kompetencijas. Siekiant neatsilikti nuo rinkos tendencijų ir parengti specialistus naujovėms, būtina keistis ir universitetams.
nuotrauka
Studijų programose integruota nemažai naujovių – yra daug grupinio darbo, kūrybinių užduočių, problemų sprendimu grįsto mokymo. KTU nuotr.


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),

„Tikime, kad yra labai svarbu turėti valstybėje stiprų ir inovatyvų statybos sektorių. Jis Lietuvoje sugeneruoja apie 7 proc. BVP. Universitetas tiesiog privalo nuolat bendrauti su verslo bei viešojo sektoriaus atstovais, jausti poreikius ir numatyti artėjančias tendencijas. Studijų programas jau šiandien reikia kreipti į tai, kas rinkoje įsitvirtins tik po dešimtmečio ar vėliau“, – tikina Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) dekanas Andrius Jurelionis.

Andrius Jurelionis, KTU SAF dekanas

Specialistų ugdymas yra inertiškas procesas, kuris trunka ne vienerius metus. Reikia nemažai laiko, norint parengti naujas ar pakeisti esamas studijų programas, apmokyti personalą, pradėti vykdyti mokslinius tyrimus, sukurti studijų ir mokslo infrastruktūrą, pritaikyti naujus didaktikos metodus. Todėl aukštajai mokyklai yra būtinas glaudus bendradarbiavimas su verslu, siekiant parengti aukštos kompetencijos specialistą, kuris gebėtų lengvai ir greitai integruotis į šiuo metu itin dinamišką statybos sritį.

KTU jau yra tapęs universitetu be sienų. Čia vyksta įvairūs mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai specialistams, teikiamos mokslinės paslaugos verslui, atliekami tyrimai. Universiteto bendruomenė bendradarbiauja su verslu, jo atstovai yra įtraukiami į diskusijas, priimant sprendimus, tobulinant studijų programas ir prižiūrint jas.

Pasak KTU SAF dekano, fakulteto stiprybės yra užkoduotos pačiame pavadinime – tai kartu dirbantys architektai, urbanistai ir statybos inžinieriai. „Studijų procese galime jungti į visumą visus statybos procesų etapus – nuo esamos situacijos vertinimo miesto kontekste, architektūrinio ir inžinerinio projektavimo, statybos darbų organizavimo iki statinių ūkio valdymo“, – teigia A. Jurelionis.

Pasak jo, studijų programose integruota nemažai naujovių – yra daug grupinio darbo, kūrybinių užduočių, problemų sprendimu grįsto mokymo. Progresyvi bakalauro studijų iniciatyva – jungtiniai semestro projektai, kuriuose bendrai užduočiai spręsti susiburia skirtingų specializacijų ir skirtingas studijų programas pasirinkę studentai.

„Greta dėstytojų-mokslininkų, fakultete dirba daug visuomenėje žinomų architektų ir inžinierių-praktikų, turime stiprių užsienio ir verslo partnerių. Pagirtina, kad jiems rūpi ne tik Lietuvos statybų sektoriaus ateitis, bet ir mūsų

 miestų veidas“, – pasakoja A. Jurelionis. Jis pažymi, kad fakulteto mokslininkai nuo pirmo kurso padeda studentams, tampa jų mentoriais, konsultuoja ne tik su studijomis susijusiais klausimais. Dėstytojai nebūna nuošaly, kai studentai planuoja profesinę karjerą, pasirenka mokslinę veiklą.

Šiemet studijas baigė pirmoji absolventų karta, kuriems buvo suteikta galimybė aktyviai gilinti žinias apie statinio informacinį modeliavimą (angl. BIM). Jie rengiami darbui didžiuosiuose tarptautinės rinkos projektuose. Fakulteto studentų žinios ir gebėjimai atsiskleidžia dar studijuojant. Pavyzdžiui, keletą metų iš eilės mūsų studentai laimi „Išmaniojo miesto“ konkurse.

Fakulteto dėstytojai dalyvauja tarptautiniuose „Nordplus“, „Interreg“ ir kitų programų projektuose, kuriuose siekiama stiprinti BIM studijų srityje, plėsti bendradarbiavimą su užsienio šalių aukštosiomis mokyklomis ir statybos srities verslo atstovais.

„Džiaugiamės, kad fakultete plėtojamos inovatyvios, šiuolaikiškos mokslo ir studijų kryptys. Dalijamės žiniomis apie pastatų 3D spausdinimo technologijas, savaime atsinaujinantį betoną, stipriname kompozicinių konstrukcijų tyrimų sferą, gilinamės į pastatų tvarumo ir gyvavimo ciklo analizės klausimus“, – sako dekanas.

Pasak A. Jurelionio, fakultete vykdomi moksliniai tyrimai – nuo mikrolygmens (pavyzdžiui, užsigydančio betono kristalų) iki makrolygmens (urbanistinių planavimų ir miestų analizių) – akivaizdžiai rodo, kad KTU SAF atviras iššūkiams. Fakultete veikiantis Statybinių medžiagų ir konstrukcijų tyrimų centras verslui siūlo daugiau nei 60 skirtingų tyrimų.

KTU nuotr. 

Statybunaujienos.lt

KTU | Statybos ir architektūros fakultetas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-10-14 10:38
Lapkričio pabaigoje Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks aukcionai, kurių metu bus parduotas jo nuosavybės teise valdomas nekilnojamasis turtas. Už turtą gautos lėšos bus investuojamos į universiteto infrastruktūros gerinimą – sudarant sąlygas mokslininkams vykdyti aktualius tyrimus, o studentam...
nuotrauka
2019-10-14 10:28
10 proc. tvariosios energetikos verslo atstovų sudaro moterys – šiuos duomenis atskleidė pirmą kartą atlikta tokio pobūdžio 800 europiečių verslininkų profilių analizė. „EIT InnoEnergy“, visą Europą apimančio tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo, inicijuotas tyrimas taip pat parodė, jog...
nuotrauka
2019-10-14 10:01
Ne paslaptis, kad dėl spartėjančio gyvenimo tempo darosi vis sunkiau efektyviai konkuruoti darbo rinkoje. Lietuvoje kas antras darbdavys mano, kad surasti tinkamą darbuotoją yra pakankamai sudėtinga. Vis dėlto, rašoma KTU pranešime, technologijų atnešami pokyčiai, automatizuotos darbo vietos tampa į...
nuotrauka
2019-10-14 09:48
Pirmoji vieta skirta architektų biurui „DO Architects“, projekto autoriai: Gilma Teodora Gylytė, Andrė Baldišiūtė, Sabina Daugėlienė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gediminas Aismontas. Nugalėtojams atiteko 12 tūkst. eurų premija.
nuotrauka
2019-10-11 10:01
Teisingumo ministerijos parengtuose naujuose notarų įkainiuose numatyta, kad jaunoms šeimoms, perkančioms butą už skolintas lėšas, nereikėtų mokėti notarams jokio mokesčio už nekilnojamo turto įkeitimą (hipoteką), o našlaičiams, globojamiems vaikams kai kurios notarų paslaugos būtų nemokamos. Šis te...
nuotrauka
2019-10-11 09:44
Verslo įmonės jau planuoja kitus metus: atnaujinamos strateginės kryptys, planuojami biudžetai, peržiūrimos sutartys su tiekėjais, ieškoma bendradarbiavimo galimybių, padėsiančių prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų ir klientų lūkesčių. Ekspertai pastebi, kad sprendimai kartais gali būti ir net...
nuotrauka
2019-10-11 09:32
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė 12,5 mln. eurų paskolą UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įkurtai Energijos efektyvumo finansavimo platformai.
nuotrauka
2019-10-11 09:19
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ kartu su „Redgate Capital“ tarpininkavo parduodant „Skype“ būstinę, įsikūrusią Technopolio mokslų parke, Taline. 6,8 tūkst. kv. m ploto objektą iš „Technopolis Kinnisvara AS“, priklausančio komercinio NT vystytojų Estijoje „Arealis“...
nuotrauka
2019-10-10 14:47
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį vieningai nepritarė Kauno miesto savivaldybės tarybos siūlymui prijungti prie miesto 99 Kauno rajono kaimus iš 13 seniūnijų.
nuotrauka
2019-10-10 13:42
Per pirmąjį šių metų pusmetį iš šešėlio surinkta 90,9 mln. eurų papildomų mokestinių pajamų, skelbia Vyriausybė.
nuotrauka
2019-10-10 11:59
Vienam Palangos gyventojui tenkanti pradelstų įsiskolinimų suma šiuo metu siekia vidutiniškai 844 eurus, ir tai yra didžiausias rodiklis šalyje, vertinant atskiras savivaldybes, rodo naujai paskelbti „Creditinfo“ duomenys. Mažiausiai skolingi Kelmės rajono gyventojai – vienam gyventojui tenka 46 eur...
nuotrauka
2019-10-10 11:45
Siekiant, kad darbuotojų saugos ir sveikatos bei nelegalaus darbo patikrinimai būtų atliekami rizikingiausiuose subjektuose ir objektuose, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) rizikos vertinimo sistema turėtų būti tobulinama, o prevencinėms priemonėms reikėtų skirti daugiau dėmesio. Tai atskleidė auk...
nuotrauka
2019-10-10 11:31
Pasaulio ekonomikos forumo (World Economic Forum) paskelbtame 2019 m. konkurencingumo tyrime Lietuva pakilo laipteliu aukštyn ir užima 39-ą vietą tarp 141-os vertintos valstybės.
nuotrauka
2019-10-10 10:53
Šiuo metu viešojoje erdvėje suintensyvėjus diskusijoms dėl naujų mokestinių pasiūlymų, konkrečiai susijusių su žemės sklypų ir statinių (NT) apmokestinimu, Registrų centras pateikia aktualią informaciją NT savininkams apie tai, kaip apskaičiuojamos mokestinės vertės ir pagal ką yra mokami NT mokesči...
nuotrauka
2019-10-10 10:51,      papildyta 2019-10-10 14:01, Atnaujinta informacija. Kauno rajono sprendimas
Grupė Seimo narių kreipiasi į šalies vadovus ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip „neparuoštą bei rizikingą“ ir „nepradėti jokios šalies vidaus teritorijų chaotiško keitimo procedūros“.
nuotrauka
2019-10-09 16:05
2019 m. bendrojo priėmimo metu į profesinio mokymo įstaigas priimta 17 965 (48 proc.) asmenų, baigusių ar palikusių bendrojo ugdymo įstaigas.
nuotrauka
2019-10-09 13:46
Siekiant palengvinti verslo prieigą prie finansavimo šaltinių, plečiamas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paslaugų spektras. INVEGA galės teikti garantijas už naudotos įrangos (įrenginių) įsigijimą, už paslaugų eksporto sandorius ir už obligacijų įsigijimą.
nuotrauka
2019-10-09 09:29,      papildyta 2019-10-09 10:57, Papildyta D. Šlapiko, „Ekonovus“ Kauno regiono padalinio vadovo komentaru
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba š.m. birželio mėn. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Ekonovus“ galimo sukčiavimo apgaulingai tvarkant atliekų apskaitą.
nuotrauka
2019-10-08 16:07
Lietuvoje veikiantys darbdaviai, kurie įdarbina Europos Sąjungai nepriklausančių šalių piliečius arba pasitelkia iš kitų šalių laikinai komandiruojamus darbuotojus, nuo lapkričio turės pateikti tik vieną pranešimą apie įdarbinamą užsienietį. Tai bus galima padaryti per „Sodros“ elektroninę draudėjų ...
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...