2019 lapkričio 19 d. antradienis, 15:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kad galėtum vadintis „sėkmingu“, pelningumo nepakanka

2016-01-18 15:39
Norėdami įvertinti, kaip sekasi vienai ar kitai bendrovei, mes visiškai instinktyviai ieškome skaičių. Suprask, kuo didesnė apyvarta ir pelnas, tuo geriau dirbama. Visgi elektrotechninius sprendimus diegiančios UAB „Voltas“ vadovas Darius Levickis su tokiu vertinimu sutinka tik iš dalies. Taip, praeitų metų pabaigoje bendrovė gavo „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominaciją, bet, pasak jo, tam, kad galėtum vadintis tikrai „sėkmingu“, vien pelningumo nepakanka.
nuotrauka
D. Levickis (viduryje) sau ir savo vadovaujamai kompanijai kelia aukštus reikalavimus. LPK nuotr.


Minimos įmonės
Voltas, UAB
UAB „Voltas“ pernai didino ir savo pelningumą, ir apyvartą, ir investicijas, ir eksporto apimtis. Kaip tvirtino D. Levickis, visa tai yra ne vienerių metų darbo rezultatas.

Geriausia mokykla – galimybė gyvai pačiupinėti naujus gaminius


Darbai, kurie buvo padaryti prieš kelerius metus, tuo pačiu buvo ir puiki investicija, atsipirkusi 2015–aisiais.

„Tokia lengva mūsų avantiūra buvo pasiryžimas imtis projektų Baltarusijoje. Ten dirbome įgyvendinant du stambius objektus. Tai buvo 2012-2013 m. Po praėjusios krizės tai buvo projektai su didžiausiomis darbų apimtimis. Mums pavyko reabilituotis, gauti didelius kontraktus ir taip atsigauti. Tada ir atsistatė darbuotojų skaičius, bendrovės apyvarta. Taigi tie objektai prisidėjo ir prie praeitų metų sėkmės. Mums pavyko ne tik susitarti dėl vėjo jėgainių projekto Lietuvoje, bet ir dėl darbų toje pačioje Baltarusijoje. Ten pernai įvykdėme nemažą dalį darbų. Gauti užsakymus ir padėjo buvęs kelerių metų įdirbis“, – dėstė pašnekovas.

Pernai bendrovė daug investavo į žmonių darbo sąlygų gerinimą. Atnaujintas transporto priemonių parkas, suteikti planšetiniai kompiuteriai darbų vadovams, atnaujintos administracijos darbuotojų darbo vietos – kompiuteriai, telefonai. D. Levickiui tai atrodo visiškai natūralu. Anot jo, būtent į darbuotojus ir turi būti nukreipta didžioji dalis investicijų.

„Mūsų didžiausios investicijos yra į mūsų darbuotojus, kokybišką darbą. Jeigu nori kažką daryti greitai ir kokybiškai, tiesiog būtinos investicijos į įrangą, darbuotojų mokymus. Mums tai yra svarbiausia. Jeigu neturėsime specialistų, kurie galėtų valdyti sudėtingą techniką ir vykdyti didelės apimties projektus, mes būsime niekas. Todėl nieko keisto, kad būtent čia ir reikia investuoti daugiausiai“, – teigia jis.

Elektrotechnika yra tokia sritis, kurioje nuolatos kažkas keičiasi, todėl tiesiog negalima sau leisti užsnūsti. Nuolatos privalai domėtis, kas vyksta rinkoje ir pačias svarbiausias naujoves kuo greičiau pristatyti savo klientams. „Voltui“ ši taisyklė labai gerai žinoma.

„Mūsų patirtis čia jau pakankamai didelė. Įmonė darbavosi statant pačias pirmąsias vėjo jėgaines Lietuvoje. Tuos darbuotojus, kurie kažkada patys pirmieji pradėjo dirbti su vėjo ar saulės energetika, irgi pavyko išlaikyti. Pati geriausia mokykla yra galimybė gyvai pačiupinėti naujus gaminius. Todėl visada stengiamės, kad mūsų darbuotojai būtų supažindinti su naujausiais gaminiais ir technologijomis. Kviečiame pas mus atvažiuoti ir didžiųjų gamintojų atstovus. Jie geriausiai sugeba supažindinti su naujausiais sprendimais“, – kalbėjo D. Levickis.

Klientas gerai žino, ko nori

Pašnekovas pastebi, kad pastaraisiais metais viešojoje erdvėje itin pagausėjo informacijos apie elektrotechnikos sprendimus. Tokiomis aplinkybėmis vėluoti, atsilikti būtų pati didžiausia klaida. Klientai kaipmat tai suprastų.

„Keičiasi tai, kiek informacijos yra viešojoje erdvėje, kaip lengvai pasiekiama, ir kokia dalis žmonių ja domisi. Jeigu pats klientas domisi naujausiomis technologijomis, tai jis reikalauja ar bent jau nori, kad ir pas jį būtų instaliuojamos, tarkim, naujausios apšvietimo technologijos. Klientų poreikiai auga kartu su jų informuotumu. Žinoma, mes jau turime su viskuo suspėti. Turime visada būti pasiruošę pasiūlyti tuos naujausius sprendimus“, – sakė jis.

Nieko keisto, kad gavę galimybę sužinoti daugiau, klientai tai ir padaro. Šiandien jie kaip niekada informuoti, žinantys, ko nori, ir reiklūs.

„Taip, tai tikrai jaučiame. Didžiausi įrenginių tiekėjai nuolatos organizuoja daugybę renginių, seminarų, kuriuose supažindina žmones su naujausiais sprendimais. Klientams visa ta informacija šiandien yra labai lengvai prieinama. Ir jie naujovėmis pakankamai domisi. Anksčiau buvo taip, kad mes patys pasakodavom apie naujoves, siūlydavom jas. Dabar jau patys klientai apie jas teiraujasi. Šiandieninis klientas paprastai jau pats būna apsisprendęs, ko ir kaip nori“, – teigė UAB „Voltas“ vadovas.


Vadovybė ne tik iš darbuotojų tikisi atsakomybės, bet ir pati elgiasi atitinkamai

D. Levickio įsitikinimu, atsiliepti į augančius klientų poreikius gali tik darbuotojai, kurie ne tik automatiškai atlieka pavestas užduotis, bet į savo darbą žiūri kūrybingai.

„Žmonės, kurie yra savo srities specialistai, generuoja idėjas, stengiasi susipažinti su naujovėmis, yra didžiausias mūsų įmonės turtas ir nulemia jos sėkmę. Kaip mums tai pavyksta? Manau, kad visų pirma darbuotojas turi įmonėje jaustis patogiai. Jam turi būti suteiktos galimybės atsiskleisti. Dėl savo idėjų ir žinių jis neturi būti kaip nors gniuždomas. Turi būti leista viską pasakyti, kuo daugiau sužinoti. Galų gale, turi būti tam tikras komforto lygis. Aišku, viską reikia gerai pasverti. Lazda juk turi du galus. Duotos laisvės turi suteikti naudos įmonei. Į žmones, kurie laisvę ir kitus suteiktus įrankius panaudoja bendram labui, mes investuojame, palaikome juos. Visgi, jeigu žmogus tai panaudoja kažkaip ne taip, tenka kalbėti visai kitaip“, – neslepia pašnekovas.

Pasak D. Levickio, jeigu iš aplinkinių lauki tam tikro rezultato, privalai ir pats rodyti pavyzdį. Bendrovės „Voltas“ vadovybė iš savo darbuotojų tikisi atsakomybės, todėl ir pati privalo atitinkamai elgtis.

„Visada stengiamės būti socialiai atsakingi, tegu ir nedidele dalimi, bet bent kuo galime prisidėti prie kokių nors problemų sprendimo. Pavyzdžiui, aš pats stengiuosi gyventi aktyviai. Noriu, kad ir jaunoji karta turėtų galimybių aktyviai gyventi. Juk kiek mes būsime sveiki ir aktyvūs laisvalaikiu, tiek būsime sveiki ir aktyvūs darbe. Todėl mūsų socialinis darbas dažniausiai vykdomas su sportininkais. Didžiuojamės pernai padėję vienam olimpiečiui. Maratonininkas Rimantas Kančys Berlyne įvykdė olimpinį normatyvą, o mes buvome, turbūt, didžiausi jo rėmėjai. Jis net ir normatyvą įvykdė būgdamas su mūsų įmonės užrašu ant krūtinės“, – džiaugėsi bendrovės vadovas.

Socialinė veikla jam – lygiai tokia pati verslo dalis, nes įmonės sėkmė matuojama toli gražu ne vien pinigais. Sėkmingas verslas turi nešti teigiamą pokytį žmonių gyvenimuose.

„Mums „Sėkmingai dirbanti įmonė“ yra tokia, kuri yra viena iš savo srities lyderių. Visų pirma, dėl savo darbuotojų kvalifikacijų, teikiamo paslaugų spektro. Lygiai taip pat sėkminga įmonė ta, kurios darbuotojai gerai jaučiasi savo darbe. Sėkminga įmonė prisideda ir prie socialinių projektų, gali ištiesti ranką ir padėti. Taigi įmonės sėkmė turi būti vertinama įvairiapusiškai. Ne tik pasiektais skaičiais, apyvartomis ar pelnais. Mano požiūriu, į vieną visumą turi susilieti daug skirtingų aspektų. Tik tada gali vadintis „Sėkmingai dirbančia įmone“, – teigė D. Levickis.

Bendrovės nuotr.

 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos