2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 23:20
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kad naujos statybos daugiabučiai įsilietų į Žvėryną, juos apželdins vijokliais  9

2014-06-29 19:35
Žvėryne, viename iš labiausiai mėgstamų gyventi vilniečių rajonų, pradedamas dar vienas projektas. „JP Architektūra“ architektų komanda, vadovaujama Algirdo Kaušpėdo, sukūrė projektą „Butas Žvėryne“, kurio esmė – energiškai efektyvūs ir draugiški aplinkai namai.
nuotrauka
Projekto ,,Butas Žvėryne“ autoriai – „JP Architektūra“ komanda (iš dešinės): projekto vadovas Algirdas Kaušpėdas, projekto dalies vadovė Vilija Kaušpėdienė, architektė Indrė Janiškaitė, konstruktorius Kristupas Veteris. „JP Architektūra“ nuotr.


Minimos įmonės
JP Architektūra, UAB
Incorpus, UAB
Kitų metų vasarą Žvėryne turėtų iškilti du penkių aukštų daugiabučiai gyvenamieji namai.

Namai turės po dvigubą fasadą

Šio projekto išskirtinumas – dviejų naujos statybos daugiabučių namų fasadai bus apželdinti vijokliais. Tačiau išskirtinis vijokliais yra tik pats projektas.

Žvėrynui būdingi mediniai/mūriniai namai, dauguma iš kurių, bėgant laikui, apaugo vijokliais. Taip Žvėrynas tapo rajonu, kuriam būdingi neaukšti statiniai, nedidelės gatvelės ir želdinių gausa. Kaip sakė viena iš projekto bendraautorių, architektė Indrė Janiškaitė, ne tik saugant patalpas nuo perkaitimo, bet ir siekiant, kad pastatas susilietų su aplinka, aplinkiniais namais, įgytų žalios Žvėryno dvasios, fasadas bus apželdinamas.

„Pietinėje, pietrytinėje ir pietvakarinėje pastato pusėse projektuojamas „antras fasadas“ – vijoklių konstrukcija. Vasarą jie saugos gyvenamąsias patalpas nuo perkaitimo“, – pasakojo I. Janiškaitė.

Paprastai augalus, įleidusius šaknis ant stogų, fasadų, pamatų specialistai griežtai liepia šalinti, nes jie ardo statinius. Todėl ant naujųjų Žvėryno daugiabučių specialiai šiai vijoklių sistemai bus projektuojamas ažūrinis tinklas iš termomedienos elementų. Tinklas bus atitrauktas nuo fasado, kad vijoklis nesikabintų į jį ir neardytų. Taigi vijoklis turės savo atskirą konstrukcinę sistemą, o namai – po antrą, gyvą ir žaliuojantį fasadą.

Pastatas statomas atsižvelgiant į pasaulio šalių orientaciją

Projekto autoriai siekė, kad išoriškai jų suprojektuoti namai kuo labiau įsilietų į seną, žalią Žvėryno kontekstą. Tačiau kitiems projekto sprendimams būdingas šiuolaikinis požiūris, kurio svarbiausias – energinis namo efektyvumas.

Šiam pastatui projektuojama B energinio efektyvumo klasė. Tai kompleksinis sprendimas, kuriam įtaką daro inžineriniai, konstruktyviniai ir architektūriniai sprendimai.

Projektui „Butas Žvėryne“ bus panaudota rekuperacija, grindinis šildymas, numatyta galimybė įsirengti kondicionavimo sistemą. Kiekviename bute yra specialiai suprojektuota nedidelė patalpa rekuperatoriui ir kitai inžinerinei įrangai.

Siekiant kuo didesnio energinio naudingumo, abu namai suprojektuoti taip, kad praktiškai visi butai orientuoti į pietinę, pietryčių ir pietvakarių puses.

Pastatas sklypo atžvilgiu maksimaliai nustumtas į šiaurinę sklypo dalį ir pietinėje jo dalyje suprojektuota poilsio/vaikų žaidimo aikstelė. Pastato dalyje, kuri atsukta į šiaurinę pusę, specialiai suprojektuotos galerijinio tipo laiptinės, kurios išnaudoja ilgąsias šiaurinio fasado kraštines.

Fasadai projektuojami šilti ir sandarūs – neventiliuojami, pastato konstrukcija – monolitinė.

Parinko medinius langus

Šių namų langai bus mediniai – varstomi ir su mikroventiliacija. Kad būtu kuo mažesni šilumos nuostoliai, parinkti trijų stiklų paketai. Žvėrynas – medinių vilų rajonas, taigi plastikas, anot įmonės „Capital“ pardavimų atstovės Vaidos Remeikienės, čia visai nederėtų.

Beveik visi butai suprojektuoti su terasomis arba balkonais, kurių plotas – nuo 6,79 iki 106,46 kvadratinių metrų.

Medinės terasos, balkonai, kaip ir butai, orientuoti į pietryčių, pietų, pietvakarių puses. Terasas ir balkonus numatoma išgrįsti maumedžio medienos lentomis. Kai kurie balkonai ir terasos bus iš dalies įstiklinti, naudojant berėmio stiklinimo sistemą.

„Butas Žvėryne“ gyvenamuosiose namuose bus 45 dviejų, trijų ir keturių kambarių butai, kuriuos ketinama pardavinėti su daline apdaila. Projekte taip pat numatyta 45 vietų požeminė automobilių parkavimo aikštelė, 45 sandėliukai bei uždara vaikų žaidimų aikštelė.

Daugiabučius gyvenamuosius namus planuojama pabaigti antrą 2015 metų ketvirtį.

Statybos valdytojas – UAB „Incorpus“.

Vizualizacijos iš www.butaszveryne.lt

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

paaiškinimas
2016-09-04 12:05
vijokliu laukit pavasarį, o ne rudenį
Vijoklių dar nesimato...
2016-09-02 14:20
.
Triukšmas
2014-07-09 12:19
Tas namas prie pat gatvės, kurioje važiuoja lengvieji, troleibusai, autobusai, fūros. Viskas tikrai gražu, bet garsas didesnis turbūt tik prie oro uosto. Langai gali būti mediniai, auksiniai ar kokie nori - jų niekas neatsidarys. Norint tai suprasti, galima tiesiog nuvažiuoti ir paklausyti Jūros/mašinų ošimo prie pastato. O kainas tai išpūtę kaip reikalas - aš geriau pirkčiau kur nors centre ar palaukt kitur. Per daug čia išpūstas reikalas už tokią kainą.
zirzia
2014-06-30 17:08
lietuviai del visko zirzia. pasidziaukit, kad kazkas gyvens graziame name :)
Man
2014-06-30 11:39
O man visai gražu!
vijokliai
2014-06-30 11:02
vijokliai primena Anglijos pastatus
Tadas
2014-06-30 11:00
nelabai tie vijokliai..
vijokliai
2014-06-30 09:13
o kas ir kaip tuos vijoklius priziures, ar galima susziureti, kad jie neliptu prie sienos? Geras sumanymas, bet rizikingas
angelė
2014-06-29 21:58
už tuos vijoklius papildomai tikrai nemokėčiau, jais tik pelės galėtų ropinėti į butus. kodėl negalima padaryti pvz: narcizų pievos, kaip Druskininkuose .

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-12 13:48
Aiškėja preliminarūs laimėtojai Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų tarptautiniame konkurse – tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo Ole Gustavsen, pagal konkurso vertinimo kriterijus sudarė darbų įvertinimo sąrašą. Jo viršuje rikiuojasi geriausios idėjos: kol kas pirmauja Ispa...
nuotrauka
2019-08-08 13:24
Populiarėjantis „zero waste“ (nulinių atliekų – liet.) judėjimas įsitvirtina mados ir ekologiškų pakuočių srityse. Dabar tendencijos persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – jos ryškios ir namų interjero dizaino sprendimuose. Įkvėpta šio judėjimo entuziastų, internetinė parduotuvė Pigu.lt, bendradarb...
nuotrauka
2019-08-08 11:27
Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus, susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pa...
nuotrauka
2019-07-31 14:39
Kultūros ministerijos siūlymu Vyriausybė paskelbė Kauno centrinio pašto rūmus kultūros paminklu. Toks išskirtinis Kauno centrinio pašto rūmų statusas įgalina rengti naujus teisės aktus, įrašant šį objektą į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Tai reiškia, kad bu...
nuotrauka
2019-07-31 10:15
UAB „Verslo investicijos“ ir Lietuvos architektų sąjungos skelbto administracinio pastato Lvovo g. 21a, Vilniuje atviro projekto tarptautinį architektūros konkursą laimėjo UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ projektinis pasiūlymas. Jo autoriai – architektai Remigijus Bimba, Raimondas Gudauskas, Audro...
nuotrauka
2019-07-30 11:55
Lietuvos modernizmo perlu vadinamas KTU Cheminės technologijos fakulteto A korpusas (KTU CTF A) pripažintas tarptautiniu mastu. JAV įsikūręs filantropo John‘o Paul‘o Getty vardu pavadintas fondas pastatą atrinko kaip vieną iš 10 išskirtiniausių architektūros objektų visame pasaulyje ir jo pavyzdinių...
nuotrauka
2019-07-18 11:59
Ilgus metus daugelio daugiabučių balkonai būdavo paversti sandėliukais – juose žmonės laikydavo daiktus, džiaudavo skalbinius. Tačiau, pasak ekspertų, balkono funkcija namuose keičiasi – jis tampa kambariams prilygstančia gyvenamąja erdve. Balkonuose ir terasose gyventojams dabar reikia patogumų: el...
nuotrauka
2019-07-12 10:36
Pagal vidutinės gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) kainos pokytį Lietuva tarp 56 pasaulio šalių užėmė 15 vietą demonstruodama 7% metinį augimą ir per metus sąraše pakilo net 11 pozicijų aukštyn – taip rodo „Registrų centro" ir Lietuvos centrinio banko duomenys, skaičiuojant nuo 2018 m. I ketvirčio ...
nuotrauka
2019-07-09 10:40
Architektūrinio konkurso komisija išrinko geriausius projektus naujam UAB „Hanner“ verslo centrui „Business Stadium North East“. Pirmąją vietą iš 9 dalyvių laimėjo UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasiūlytas darbas.
nuotrauka
2019-06-26 13:48
Kai kurie interjero elementai yra svarbesni už kitus ir ne taip lengvai pakeičiami. Dėl to jų sprendimus reikėtų apgalvoti atsakingai, neskubotai. Interjero dizaino srityje dirbantis architektas Irmantas Petrauskas sako, kad toks interjero elementas yra grindys. Su jomis ne tik daugiausia liečiamės,...
nuotrauka
2019-06-21 16:19
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) išnagrinėjo keturių daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso Mokyklos g. 18A, Klaipėdoje, projektinius pasiūlymus. Ekspertų vertinimu, jie architektūros kokybei keliamus reikalavimus atitinka iš dalies.
nuotrauka
2019-06-20 12:52
Didelė natūralios šviesos sklaida, grynas oras, bendrosios poilsios erdvės, augalų gausa, atpalaiduojantis vaizdas pro langą. Tokias šiuolaikinių darbo erdvių interjero dizaino tendencijas išskiria specialistai.
nuotrauka
2019-06-11 09:50
Daugybė valstybių sostinių ir didžiųjų miestų išgyvena neeilines transformacijas – geležinkelių ir autobusų stočių rajonai iš pilkų, pramoninių, kartais net apleistų miesto teritorijų virsta prestižiniais kvartalais. Į šiuos dažnai itin netoli istorinio miesto centro esančius rajonus atsikelia vis d...
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-06-03 11:40
IKEA ir TV3 rengiasi antram „Namų idėja su IKEA“ sezonui ir vėl renka lietuvių namus nemokamam interjero atnaujinimui. Šį kartą IKEA dizaineriai atnaujins ne tik namų patalpas, tačiau įžengs ir į verslo erdves – nedideli šeimų verslai, startuoliai, dirbtuvėlių ar parduotuvių savininkai kviečiami tei...
nuotrauka
2019-05-31 15:03
Panevėžio regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) atliko Utenos Vyžuonaičio parko teritorijos detaliojo plano dviejų koncepcijos variantų vertinimą ir pateikė rekomendacijas dėl gyvenamosios teritorijos sprendinių.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-29 11:38
Gyventi gražiai neuždrausi, ypač, jeigu esi žinomas ir labai turtingas. Šia taisykle vadovaujasi dainininkė Jenifer Lopez, aktorius Alec‘as Baldwin‘as su žmona Hilaria, Gwyneth Paltrow, Madonna, Sarah Jessica Parker ir garsi atlikėjų pora – Jay Z su Beoynce, įsigiję namus prabangiame Niujorko priemi...
nuotrauka
2019-05-29 11:06
Norą įsigyti nedidelio ploto – 1–1,5 kambario – butą dažnai lydi klausimai, kaip jį įrengti, kad pakaktų vietos ir reikalingiems daiktams pasidėti, ir liktų erdvės komfortiškam gyvenimui.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...