2019 lapkričio 19 d. antradienis, 14:52
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kad naujos statybos daugiabučiai įsilietų į Žvėryną, juos apželdins vijokliais  9

2014-06-29 19:35
Žvėryne, viename iš labiausiai mėgstamų gyventi vilniečių rajonų, pradedamas dar vienas projektas. „JP Architektūra“ architektų komanda, vadovaujama Algirdo Kaušpėdo, sukūrė projektą „Butas Žvėryne“, kurio esmė – energiškai efektyvūs ir draugiški aplinkai namai.
nuotrauka
Projekto „Butas Žvėryne“ autoriai – „JP Architektūra“ komanda (iš dešinės): projekto vadovas Algirdas Kaušpėdas, projekto dalies vadovė Vilija Kaušpėdienė, architektė Indrė Janiškaitė, konstruktorius Kristupas Veteris. „JP Architektūra“ nuotr.


Minimos įmonės
JP Architektūra, UAB
Incorpus, UAB
Kitų metų vasarą Žvėryne turėtų iškilti du penkių aukštų daugiabučiai gyvenamieji namai.

Namai turės po dvigubą fasadą

Šio projekto išskirtinumas – dviejų naujos statybos daugiabučių namų fasadai bus apželdinti vijokliais. Tačiau išskirtinis vijokliais yra tik pats projektas.

Žvėrynui būdingi mediniai/mūriniai namai, dauguma iš kurių, bėgant laikui, apaugo vijokliais. Taip Žvėrynas tapo rajonu, kuriam būdingi neaukšti statiniai, nedidelės gatvelės ir želdinių gausa. Kaip sakė viena iš projekto bendraautorių, architektė Indrė Janiškaitė, ne tik saugant patalpas nuo perkaitimo, bet ir siekiant, kad pastatas susilietų su aplinka, aplinkiniais namais, įgytų žalios Žvėryno dvasios, fasadas bus apželdinamas.

„Pietinėje, pietrytinėje ir pietvakarinėje pastato pusėse projektuojamas „antras fasadas“ – vijoklių konstrukcija. Vasarą jie saugos gyvenamąsias patalpas nuo perkaitimo“, – pasakojo I. Janiškaitė.

Paprastai augalus, įleidusius šaknis ant stogų, fasadų, pamatų specialistai griežtai liepia šalinti, nes jie ardo statinius. Todėl ant naujųjų Žvėryno daugiabučių specialiai šiai vijoklių sistemai bus projektuojamas ažūrinis tinklas iš termomedienos elementų. Tinklas bus atitrauktas nuo fasado, kad vijoklis nesikabintų į jį ir neardytų. Taigi vijoklis turės savo atskirą konstrukcinę sistemą, o namai – po antrą, gyvą ir žaliuojantį fasadą.

Pastatas statomas atsižvelgiant į pasaulio šalių orientaciją

Projekto autoriai siekė, kad išoriškai jų suprojektuoti namai kuo labiau įsilietų į seną, žalią Žvėryno kontekstą. Tačiau kitiems projekto sprendimams būdingas šiuolaikinis požiūris, kurio svarbiausias – energinis namo efektyvumas.

Šiam pastatui projektuojama B energinio efektyvumo klasė. Tai kompleksinis sprendimas, kuriam įtaką daro inžineriniai, konstruktyviniai ir architektūriniai sprendimai.

Projektui „Butas Žvėryne“ bus panaudota rekuperacija, grindinis šildymas, numatyta galimybė įsirengti kondicionavimo sistemą. Kiekviename bute yra specialiai suprojektuota nedidelė patalpa rekuperatoriui ir kitai inžinerinei įrangai.

Siekiant kuo didesnio energinio naudingumo, abu namai suprojektuoti taip, kad praktiškai visi butai orientuoti į pietinę, pietryčių ir pietvakarių puses.

Pastatas sklypo atžvilgiu maksimaliai nustumtas į šiaurinę sklypo dalį ir pietinėje jo dalyje suprojektuota poilsio/vaikų žaidimo aikstelė. Pastato dalyje, kuri atsukta į šiaurinę pusę, specialiai suprojektuotos galerijinio tipo laiptinės, kurios išnaudoja ilgąsias šiaurinio fasado kraštines.

Fasadai projektuojami šilti ir sandarūs – neventiliuojami, pastato konstrukcija – monolitinė.

Parinko medinius langus

Šių namų langai bus mediniai – varstomi ir su mikroventiliacija. Kad būtu kuo mažesni šilumos nuostoliai, parinkti trijų stiklų paketai. Žvėrynas – medinių vilų rajonas, taigi plastikas, anot įmonės „Capital“ pardavimų atstovės Vaidos Remeikienės, čia visai nederėtų.

Beveik visi butai suprojektuoti su terasomis arba balkonais, kurių plotas – nuo 6,79 iki 106,46 kvadratinių metrų.

Medinės terasos, balkonai, kaip ir butai, orientuoti į pietryčių, pietų, pietvakarių puses. Terasas ir balkonus numatoma išgrįsti maumedžio medienos lentomis. Kai kurie balkonai ir terasos bus iš dalies įstiklinti, naudojant berėmio stiklinimo sistemą.

„Butas Žvėryne“ gyvenamuosiose namuose bus 45 dviejų, trijų ir keturių kambarių butai, kuriuos ketinama pardavinėti su daline apdaila. Projekte taip pat numatyta 45 vietų požeminė automobilių parkavimo aikštelė, 45 sandėliukai bei uždara vaikų žaidimų aikštelė.

Daugiabučius gyvenamuosius namus planuojama pabaigti antrą 2015 metų ketvirtį.

Statybos valdytojas – UAB „Incorpus“.

Vizualizacijos iš www.butaszveryne.lt

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

paaiškinimas
2016-09-04 12:05
vijokliu laukit pavasarį, o ne rudenį
Vijoklių dar nesimato...
2016-09-02 14:20
.
Triukšmas
2014-07-09 12:19
Tas namas prie pat gatvės, kurioje važiuoja lengvieji, troleibusai, autobusai, fūros. Viskas tikrai gražu, bet garsas didesnis turbūt tik prie oro uosto. Langai gali būti mediniai, auksiniai ar kokie nori - jų niekas neatsidarys. Norint tai suprasti, galima tiesiog nuvažiuoti ir paklausyti Jūros/mašinų ošimo prie pastato. O kainas tai išpūtę kaip reikalas - aš geriau pirkčiau kur nors centre ar palaukt kitur. Per daug čia išpūstas reikalas už tokią kainą.
zirzia
2014-06-30 17:08
lietuviai del visko zirzia. pasidziaukit, kad kazkas gyvens graziame name :)
Man
2014-06-30 11:39
O man visai gražu!
vijokliai
2014-06-30 11:02
vijokliai primena Anglijos pastatus
Tadas
2014-06-30 11:00
nelabai tie vijokliai..
vijokliai
2014-06-30 09:13
o kas ir kaip tuos vijoklius priziures, ar galima susziureti, kad jie neliptu prie sienos? Geras sumanymas, bet rizikingas
angelė
2014-06-29 21:58
už tuos vijoklius papildomai tikrai nemokėčiau, jais tik pelės galėtų ropinėti į butus. kodėl negalima padaryti pvz: narcizų pievos, kaip Druskininkuose .

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-11-13 12:50
Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ ...
nuotrauka
2019-11-13 12:09
Pasaulio architektus ir dizainerius vienijantys portalai bei tinklaraščiai jau apžvelgė naujausias kraštovaizdžio formavimo tendencijas. Kuriant landšafto dizainą šiuolaikinė architektūra turi derintis prie aplinkos, o ne aplinka – prie pastatų. Gamtai suteikiama ypatinga reikšmė.
nuotrauka
2019-11-11 11:23
Saulės kontrolės sistemos yra ne tik funkcionali, bet ir estetiška priemonė pastatų dizainui ir architektūrai kurti. Naudojant šias sistemas, galima reguliuoti vidaus mikroklimatą, temperatūrą, šviesos srautą. Saulės kontrolės sistemos, priešingai nei lauko žaliuzės, yra modernus sprendimas, leidžia...
nuotrauka
2019-11-06 16:12
Vieną iš pilkų Juozapavičiaus prospekto namų Kaune sienų papuošė naujas gatvės meno kūrinys. Kaip dalijasi Kauno miesto savivaldybė, menininko Žygimanto Amelyno piešinys „Žiema baigės“ – tai dar vienas programos „Kauno akcentai“ projektas.
nuotrauka
2019-11-06 11:13
Peržiūrėjusi projektuotojų pateiktą medžiagą ir atsižvelgus į viešo svarstymo metu gyventojų išsakytas pastabas, Vilniaus savivaldybė nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo Gervių g. 7 projektiniams pasiūlymams. Konstatuota, kad daugiabučio gyvenamojo namo projektas neatitiko detaliojo plano sprendin...
nuotrauka
2019-11-06 09:37
Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje.
nuotrauka
2019-10-29 14:19,      papildyta 2019-10-29 16:02, Patikslinta informacija
Aiškėja preliminarūs tilto per Nerį, sujungsiančio sostinės A. Goštauto ir Upės gatves, architektūrinių idėjų konkurso laimėtojai – ekspertų komisija pagal konkurso vertinimo kriterijus sudarė darbų įvertinimo sąrašą, kurio viršuje rikiuojasi „INHUS Engineering“ ir „DO architects“ komandos idėja, pa...
nuotrauka
2019-10-23 15:32
Būstas su daline apdaila – šiandien vienas populiariausių naujo būsto tipų. Įsigijus butą ar namą, kuriame jau yra įrengti langai ir komunikacijų išvadai, ne vienam kyla klausimas, ką daryti toliau.
nuotrauka
2019-10-23 15:20
Vilniaus savivaldybė, atsižvelgusi į Vilniaus senamiesčio reglamento reikalavimus (saugomų pastatų sklypuose rekonstruojamų pastatų karnizas ir stogo kraigo lygis neturi viršyti aplinkinių pastatų karnizų ir kraigo lygio) nustatė projekto sprendinių pažeidimus ir nepritarė daugiabučio gyvenamojo nam...
nuotrauka
2019-10-21 16:40
Centriniai paštai – vieni svarbiausių miestų simbolių, reprezentuojantys ne tik patį miestą, bet ir valstybę. Jau ne pirmą mėnesį viešojoje erdvėje netyla kalbos, rašoma Valstybinės kultūros paveldo komisijos pranešime, dėl planuojamų privatizuoti didžiųjų Lietuvos miestų – Kauno, Vilniaus ir Klaipė...
nuotrauka
2019-10-14 09:48
Pirmoji vieta skirta architektų biurui „DO Architects“, projekto autoriai: Gilma Teodora Gylytė, Andrė Baldišiūtė, Sabina Daugėlienė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gediminas Aismontas. Nugalėtojams atiteko 12 tūkst. eurų premija.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-07 08:10
Apskritimas ar ovalas vizualiai aplygina aštrius kampus, suteikia patalpai minkštumo, harmonijos, kompozicijai išbaigtumo ir sujungia daiktus į bendrą erdvę. Praustuvų „Moon“ autorius sukūrė penkių produktų liniją. Tai ant plokštės tvirtinamų praustuvų iš lieto marmuro kolekcija.
nuotrauka
2019-10-04 15:06
Lietuvoje statomi butai su nuosavo namo privalumais diktuoja naują gyvenimo būdą, apjungdami miesto infrastruktūros patogumus ir privatumą. Kompanijos „Archplius“ dizaineriai, įrengdami demonstracinį butą kvartale „Nok Nok home“ Pilaitėje, sukūrė erdvius namus, išnaudodami šių butų ypatingo išplanav...
nuotrauka
2019-10-04 13:48
Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilniuje) atidaryta buvusios Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos vystymo architektūrinio konkurso darbų ekspozicija. Iš viso sulaukta 12 projektinių pasiūlymų.
nuotrauka
2019-10-03 10:04
Spalio 3-ią prasideda kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas“ parodų centre „Litexpo“ organizuojama jau 25-erius metus. Baldų srityje dirbančių specialistų teigimu, tai bene vienintelis renginys Baltijos šalyse, kur galima pamatyti ryškiausius, kokybiškiausius Lietuvos ir aplinkinių šalių gami...
nuotrauka
2019-09-24 13:26
Lukiškių aikštėje pastatytas skulptoriaus Andriaus Labašausko sukurtos Laisvės kalvos maketas. Dvi savaites čia stovėsiantį maketą kviečiami įvertinti visi vilniečiai. Taip pat startavo specialiai Laisvės kalvai sukurta interneto svetainėje, kurioje visi norintys gali rasti informaciją apie šį proje...
nuotrauka
2019-09-24 13:11
Per paskutinius šimtą metų sugebėjome sukontroliuoti didžiąją dalį virusinių ligų, padidinome gyvenimo komforto lygį, turime galimybę gyventi technologiškai pažangiuose namuose, bet visi šie patogumai sukūrė naujų problemų. Patogus ir pasyvus gyvenimo būdas sumažino fizinį aktyvumą, mažiau dėmesio s...
nuotrauka
2019-09-20 13:01
Iš Skandinavijos atsklidusi „hygge“ arba „geros savijautos“ filosofija pasaulyje vis dar triumfuoja kaip karšta naujiena. O štai mums, lietuviams, anot interjero dizainerės Jovitos Jankauskienės, „hygge“ idėjos buvo artimos dar tada, kai nežinojome, ką šis daniškas žodis reiškia. Specialistė patarė,...
nuotrauka
2019-09-18 13:15
Po ilgo kūrimo proceso skulptorius Andrius Labašauskas kitą savaitę Lukiškių aikštėje pastatys Laisvės kalvos realaus dydžio bandinius. Du segmentai leis pamatyti mažą dalį visos būsimos Laisvės kalvos, skirtos įamžinti ir pagerbti kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą. Dvi savaites a...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras