2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 18:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kalėdų stebuklai: pamatykite, kaip papuošti įžymiausi pastatai ir aikštės

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-12-26 06:00
Vilniaus eglutė šiemet britų leidinio „The Guardian“ buvo įvardinta kaip viena gražiausių pasaulio eglių. O mums pasidarė įdomu, kaip Kalėdoms „pasipuošė“ garsiausi Europos pastatai ir aikštės. Taip pat žvilgtelėjome ir už Atlanto – kai puošiasi betono džiunglėmis pravardžiuojamas Niujorkas? Atsikvėpdami nuo švenčių šurmulio, pasigrožėkite mūsų surinktų nuotraukų galerija.
nuotrauka
Papuoštas 5-osios aveniu pastatas Niujorke. Shutterstock.com nuotr.


Eifelio bokštas Paryžiuje, Prancūzijoje

Paryžius žinomas ne tik kaip meilės, tačiau ir kaip šviesos miestas. Ir kada gi dar jis gali ryškiausiai sužibėti lempučių girliandomis, jei ne per Kalėdas? Paryžiuje šiuo metu šviečiančiomis girliandomis išpuošti bulvarai, parduotuvių savininkai vitrinomis varžosi su muziejais, kad tik sugalvotų ką nors įmantresnio ir suviliotų pirkėjus lengva ranka išleisti paskutinius šiųmetinius eurus.

Reaguojant į skirtingas progas, Eifelio bokštas nušvinta skirtingomis spalvomis tokiu būdu siųsdamas kokią nors žinutę turistams bei Paryžiaus gyventojams. Vis tik šį gruodį džiugesys sumišęs su vis dar skausmingai apie save primenančiu gedulu – bokštas nušviestas Prancūzijos vėliavos spalvomis, taip pagerbiant lapkrčio 17-ąją per teroro išpuolį šiame mieste žuvusius 132 žmones.

Beje, šiemet atgaivinta tradicija ir po Eifeliu išlieta per visą šventinį laikotarpį veiksianti ledo arena.

 
Prancūzijos vėliavos spalvomis nušviestas Eifelio bokštas Paryžiuje. Shutterstock.com nuotr.

Drezdeno aikštė su ilgiausią istoriją turinčia Kalėdų muge

Atsiverskite bet kurį kelionių portalą – tarp „kalėdinių“ kelionių maršrutų visuomet išvysite bent vieną Vokietijos miestą. Turbūt nė viena kita šalis negalėtų varžytis su Vokietija tradicinių kalėdinių mugių skaičiumi. Miestų centrinėse aikštėse įsikuria tviskantys, meduolių, skrudintų riešutų bei karšto vyno kvapais praeivius viliojantys miesteliai. O kur dar karuselės, apžvalgų ratai, eglučių girliandų žibėjimas – nuo šviesų gali net galva apsisukti. Patys pažvelkite į Drezdeno „Striezelmarkt“ – vieną seniausių kalėdinių mugių, šioje aikštėje vykstančią nuo 1434-ųjų.

Iš vienadienio renginio, skirto tam, kad miestiečiai galėtų įsigyti mėsos Kūčių stalui, mugė išsikerojo į kelių savaičių šurmulį, su 250 prekybininkų stendų bei 3 mln. lankytojų iš viso pasaulio. Mugės pavadinimas kilo nuo žodžio Strüzel arba Stroczel – specialaus kalėdinio pyrago pavadinimo.

Kai toks spalvų šurmulys vyksta aikštėje ir kitose miesto dalyse, ypatingų pastangų pastatų dekoracijoms skirti nereikia – vokiečiai juos santūriai apkabinėja lempučių girliandomis.

Drezdeno aikštė ir joje vykstanti „Strietzelmarkt“ kalėdinė mugė. Shutterstock.com nuotr.

Šv. Petro aikštė Vatikane, Romoje

Dauguma kelionių portalų ir svetainių Kalėdoms rekomenduoja vykti į Romą. Kadangi tai – kartu ir katalikybę simbolizuojantis miestas, Kalėdos čia būna iškilmingos, juntama pakylėta nuotaika. Daug dėmesio sulaukia naktinės mišios šv. Petro bazilikoje.

Nesivaikant mados eglutės lemputes uždegti kuo anksčiau šv. Petro aikštėje ji įsižiebė tik gruodžio viduryje. Tradiciškai eglutę šiai aikštei paaukoja Trento provincijos Italijoje gyventojai. Šiemet eglutė dekoruota burbulais, kuriuos pagamino vėžiu sergantys vaikai.

Šalia eglutės iškilo ir įspūdinga prakartėlės scena. Beje tradiciją šioje aikštėje statyti eglutę – labiau Šiaurės šalyse įprastą Kalėdų simbolį į Vatikaną atnešė popiežius Jonas Paulius II.

Šv. Petro aikštė Vatikane, Romoje. Shutterstock.com nuotr.

Tauerio tiltas Londone

Šis tiltas – vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Londone. Miesto savivaldybė populiarų objektą taip pat „paspalvina“ šviesomis. 

Aplankius tiltą dar daugiau įspūdžių turistai gauna po to, kai 2014-aisiais virš jo atidarytas stiklinis pėsčiųjų takas. Jis leidžia stebėti mažučius žmogeliukus ir automobilius, skubančius savo reikalais 42 metrai žemiau tavo kojų, o kai kuriems netgi pasiseka stebėti, kaip apačioje tilto konstrukcijos pakyla leisdamos laivui praplaukti.

Pakeliamas Taerio tiltas per Temzę pastatytas 1894-aisiais metais – tuo metu jis išsprendė miestiečių galvos skausmą, ką daryti, kad ir susisiekimas būtų patogus ir laivyba Temzės upe nesustotų.

Pastaruoju metu pakėlimo galimybe naudojamasi itin retai – gal pora kartų per savaitę, nes visi stambesni laivai ir jų maršrutai perkelti į labiau pramoninę miesto dalį.

Suviliojęs turistus spalvomis tiltas juos siekia įklampinti dar giliau – gruodžio 27-ąją rengiama speciali ekskursija, kurios dalyviai pateks į tilto mechanizmų valdymo kambarį, nusileis į patalpas žemiau upės lygio.

Ant Tauerio tilto Londone taip pat žaidžiama su spalvomis. Shutterstoc.com nuotr.

Pastatas 5-ojoje aveniu Niujorke

Niujorke nėra daug istorinių pastatų, garsioji Trafalgaro aikštė ištisus metus blyksi reklamomis bei lemputėmis, todėl per Kalėdas amerikiečiams tenka sugalvoti ką nors originalaus. Tradiciškai prie stambaus Rockefelerių prekybos centro įžiebiama didžiulė eglė, prekybos centro pastatai būna gausiai išpuošti.

Vis tik šįkart mūsų akį patraukė vieno iš taip pat garsios Niujorko gatvės, 5-osios aveniu pastato dekoras. Jei neturi nė vienos senovinės bažnyčios... per Kalėdas gali vieną iš jų susikurti! Tiesiog ant šiuolaikinio ir gana naujo pastato sienos. Lempučių montavimo profesionalai paplušėjo dieną kitą – ir senovinė Kalėdų dvasia jau juntama, net ir moderniajame Niujorke.

Papuoštas 5-osios aveniu pastatas Niujorke. Shutterstock.com nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...