2019 gruodžio 16 d. pirmadienis, 7:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kalėdų stebuklai: pamatykite, kaip papuošti įžymiausi pastatai ir aikštės

Inga LABUTYTĖ-ATKOČAITIENĖ      2015-12-26 06:00
Vilniaus eglutė šiemet britų leidinio „The Guardian“ buvo įvardinta kaip viena gražiausių pasaulio eglių. O mums pasidarė įdomu, kaip Kalėdoms „pasipuošė“ garsiausi Europos pastatai ir aikštės. Taip pat žvilgtelėjome ir už Atlanto – kai puošiasi betono džiunglėmis pravardžiuojamas Niujorkas? Atsikvėpdami nuo švenčių šurmulio, pasigrožėkite mūsų surinktų nuotraukų galerija.
nuotrauka
Papuoštas 5-osios aveniu pastatas Niujorke. Shutterstock.com nuotr.


Eifelio bokštas Paryžiuje, Prancūzijoje

Paryžius žinomas ne tik kaip meilės, tačiau ir kaip šviesos miestas. Ir kada gi dar jis gali ryškiausiai sužibėti lempučių girliandomis, jei ne per Kalėdas? Paryžiuje šiuo metu šviečiančiomis girliandomis išpuošti bulvarai, parduotuvių savininkai vitrinomis varžosi su muziejais, kad tik sugalvotų ką nors įmantresnio ir suviliotų pirkėjus lengva ranka išleisti paskutinius šiųmetinius eurus.

Reaguojant į skirtingas progas, Eifelio bokštas nušvinta skirtingomis spalvomis tokiu būdu siųsdamas kokią nors žinutę turistams bei Paryžiaus gyventojams. Vis tik šį gruodį džiugesys sumišęs su vis dar skausmingai apie save primenančiu gedulu – bokštas nušviestas Prancūzijos vėliavos spalvomis, taip pagerbiant lapkrčio 17-ąją per teroro išpuolį šiame mieste žuvusius 132 žmones.

Beje, šiemet atgaivinta tradicija ir po Eifeliu išlieta per visą šventinį laikotarpį veiksianti ledo arena.

 
Prancūzijos vėliavos spalvomis nušviestas Eifelio bokštas Paryžiuje. Shutterstock.com nuotr.

Drezdeno aikštė su ilgiausią istoriją turinčia Kalėdų muge

Atsiverskite bet kurį kelionių portalą – tarp „kalėdinių“ kelionių maršrutų visuomet išvysite bent vieną Vokietijos miestą. Turbūt nė viena kita šalis negalėtų varžytis su Vokietija tradicinių kalėdinių mugių skaičiumi. Miestų centrinėse aikštėse įsikuria tviskantys, meduolių, skrudintų riešutų bei karšto vyno kvapais praeivius viliojantys miesteliai. O kur dar karuselės, apžvalgų ratai, eglučių girliandų žibėjimas – nuo šviesų gali net galva apsisukti. Patys pažvelkite į Drezdeno „Striezelmarkt“ – vieną seniausių kalėdinių mugių, šioje aikštėje vykstančią nuo 1434-ųjų.

Iš vienadienio renginio, skirto tam, kad miestiečiai galėtų įsigyti mėsos Kūčių stalui, mugė išsikerojo į kelių savaičių šurmulį, su 250 prekybininkų stendų bei 3 mln. lankytojų iš viso pasaulio. Mugės pavadinimas kilo nuo žodžio Strüzel arba Stroczel – specialaus kalėdinio pyrago pavadinimo.

Kai toks spalvų šurmulys vyksta aikštėje ir kitose miesto dalyse, ypatingų pastangų pastatų dekoracijoms skirti nereikia – vokiečiai juos santūriai apkabinėja lempučių girliandomis.

Drezdeno aikštė ir joje vykstanti „Strietzelmarkt“ kalėdinė mugė. Shutterstock.com nuotr.

Šv. Petro aikštė Vatikane, Romoje

Dauguma kelionių portalų ir svetainių Kalėdoms rekomenduoja vykti į Romą. Kadangi tai – kartu ir katalikybę simbolizuojantis miestas, Kalėdos čia būna iškilmingos, juntama pakylėta nuotaika. Daug dėmesio sulaukia naktinės mišios šv. Petro bazilikoje.

Nesivaikant mados eglutės lemputes uždegti kuo anksčiau šv. Petro aikštėje ji įsižiebė tik gruodžio viduryje. Tradiciškai eglutę šiai aikštei paaukoja Trento provincijos Italijoje gyventojai. Šiemet eglutė dekoruota burbulais, kuriuos pagamino vėžiu sergantys vaikai.

Šalia eglutės iškilo ir įspūdinga prakartėlės scena. Beje tradiciją šioje aikštėje statyti eglutę – labiau Šiaurės šalyse įprastą Kalėdų simbolį į Vatikaną atnešė popiežius Jonas Paulius II.

Šv. Petro aikštė Vatikane, Romoje. Shutterstock.com nuotr.

Tauerio tiltas Londone

Šis tiltas – vienas iš labiausiai turistų lankomų objektų Londone. Miesto savivaldybė populiarų objektą taip pat „paspalvina“ šviesomis. 

Aplankius tiltą dar daugiau įspūdžių turistai gauna po to, kai 2014-aisiais virš jo atidarytas stiklinis pėsčiųjų takas. Jis leidžia stebėti mažučius žmogeliukus ir automobilius, skubančius savo reikalais 42 metrai žemiau tavo kojų, o kai kuriems netgi pasiseka stebėti, kaip apačioje tilto konstrukcijos pakyla leisdamos laivui praplaukti.

Pakeliamas Taerio tiltas per Temzę pastatytas 1894-aisiais metais – tuo metu jis išsprendė miestiečių galvos skausmą, ką daryti, kad ir susisiekimas būtų patogus ir laivyba Temzės upe nesustotų.

Pastaruoju metu pakėlimo galimybe naudojamasi itin retai – gal pora kartų per savaitę, nes visi stambesni laivai ir jų maršrutai perkelti į labiau pramoninę miesto dalį.

Suviliojęs turistus spalvomis tiltas juos siekia įklampinti dar giliau – gruodžio 27-ąją rengiama speciali ekskursija, kurios dalyviai pateks į tilto mechanizmų valdymo kambarį, nusileis į patalpas žemiau upės lygio.

Ant Tauerio tilto Londone taip pat žaidžiama su spalvomis. Shutterstoc.com nuotr.

Pastatas 5-ojoje aveniu Niujorke

Niujorke nėra daug istorinių pastatų, garsioji Trafalgaro aikštė ištisus metus blyksi reklamomis bei lemputėmis, todėl per Kalėdas amerikiečiams tenka sugalvoti ką nors originalaus. Tradiciškai prie stambaus Rockefelerių prekybos centro įžiebiama didžiulė eglė, prekybos centro pastatai būna gausiai išpuošti.

Vis tik šįkart mūsų akį patraukė vieno iš taip pat garsios Niujorko gatvės, 5-osios aveniu pastato dekoras. Jei neturi nė vienos senovinės bažnyčios... per Kalėdas gali vieną iš jų susikurti! Tiesiog ant šiuolaikinio ir gana naujo pastato sienos. Lempučių montavimo profesionalai paplušėjo dieną kitą – ir senovinė Kalėdų dvasia jau juntama, net ir moderniajame Niujorke.

Papuoštas 5-osios aveniu pastatas Niujorke. Shutterstock.com nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-12-13 14:24
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašė penkias sutartis dėl esamos kelio asfalto dangos atnaujinimo.
nuotrauka
2019-12-13 13:27
Nors Latvijoje BIM diegimas tebėra pradinėje stadijoje, tačiau procesas vystomas turint aiškų tikslą – BIM turi tapti viso statybos sektoriaus stuburu.
nuotrauka
2019-12-13 10:29
Šią savaitę ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro dviem asmenims įteikti pranešimai apie įtarimus. Vienas iš jų – įmonės vadovas Juozas Cicėnas.
nuotrauka
2019-12-13 09:23
Investicijų pramonėje augimo tempas 2019 m., palyginti su 2018 m., sulėtėjo, remdamasis pramonės įmonių vadovų apklausos rezultatais, praneša Lietuvos statistikos departamentas.
nuotrauka
2019-12-13 08:00
Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmuose buvo gautas pareiškėjų R. A. ir V. A. prašymas pratęsti privalomojo nurodymo įvykdymo terminą, nes Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie aplinkos ministerijos 2018 m. spalio 9 d. privalomuoju nurodymu nurodė nugriauti val...
nuotrauka
2019-12-13 06:46
Per visą Lietuvą išsibarstę kaimų pavadinimai byloja apie šilčiausias metų šventes, o gyvenvietėse esančioms gatvėms suteiktas ne vienas šventinius ir žiemiškus akcentus turintis pavadinimas, skelbia Registrų centras.
nuotrauka
2019-12-12 12:29
Seimas pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomas neapmokestinamasis dydis sumažintas nuo 220 tūkst. eurų iki 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2019-12-12 12:24
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad iki gruodžio 15 d. darbdaviai atgaline tvarka turi pateikti informaciją apie užsieniečius, įdarbintus nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. iki lapkričio 3 dienos.
nuotrauka
2019-12-12 11:00
Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) Techninės priežiūros komiteto posėdyje vyko diskusija apie būtinybę gerinti projektavimo kokybę.
nuotrauka
2019-12-12 10:50
Dėl bandymo papirkti AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) darbuotojus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus. Į STT kreipėsi ESO. Įtarimai pareikšti dviem asmenims.
nuotrauka
2019-12-12 09:10
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įmonės direktorius įtariamas apgaulingu apskaitos tvarkymu ir bendrovės turto pasisavinimu.
nuotrauka
2019-12-12 07:27
Ministrų kabinetas patvirtino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrąjį planą, kuriame numatomos būtinos ir ilgalaikės uosto plėtros kryptys. Šio plano sprendiniai sudarys prielaidas uostui išlaikyti konkurencingumą, operatyviai reaguoti į besikeičiančias globalios rinkos sąlygas ir kurti reikiamą u...
nuotrauka
2019-12-11 16:49
Šiandien, gruodžio 11 d., apie 10 val. 55 min. dėl techninių priežasčių buvo sustabdytas AB „Achema“ gamybinis įrengimas. Į įvykio vietą atvykę Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Kauno valdybos Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė, kad gamykloje įvyko...
nuotrauka
2019-12-11 16:24
Apeliacinis teismas patvirtino, kad K. D. turi teisę privatizuoti nuomojamą būstą, nuosavybės teise priklausantį Kauno miesto savivaldybei, lengvatinėmis sąlygomis. Kaip rašoma advokatės Dianos Višinskienės kontoros pranešime, tai yra pergalė itin specifinėje gyvenamojo būsto privatizavimo lengvatin...
nuotrauka
2019-12-11 09:57
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ pirkimų komisija, iš naujo įvertinusi galutinius dujotiekių jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos rangos darbų pirkimo konkurso pasiūlymus, nustatė, kad ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikė įmonių konsorciumas, kurį sudaro bendrovės „Alv...
nuotrauka
2019-12-11 09:34
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 metų lapkričio mėnesio reikšmė išaugo 0,6%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mė...
nuotrauka
2019-12-11 06:55
Seimas pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis, sodininkų b...
nuotrauka
2019-12-10 12:24
Daugiau kaip prieš du metais įvykusio referendumo dėl Jungtinės Karalystės (JK) likimo Europos Sąjungoje (ES) nustebino ne vieną – vos 4 proc. persvara britai nubalsavo už išstojimą iš ES. Britai tikėjosi, kad Helovino terminas išspręs visas problemas, tačiau laikas peržiūrėti kalendorius – išstojim...
nuotrauka
2019-12-10 11:58
Palangoje, šalia 5 žvaigždučių viešbučio „Vanagupė“, vos 10 min. pėsčiomis iki paplūdimio aukciono būdu parduodamas sklypas su statybų leidimu viešbučio ar poilsio paskirties pastatui vystyti. Objekto pradinė kaina siekia 977 tūkst. eurų (neįskaičiuojant PVM).
nuotrauka
2019-12-10 11:53
Įmonėms operatyvus ir kuo paprastesnis pinigų gavimas už parduotas prekes bei paslaugas yra ypač reikšmingas tiek kasdienei veiklai užtikrinti, tiek verslui plėsti, teigia „Factris“. Tačiau klientai neretai piktnaudžiauja – apmokėjimai vėluoja ir su šia problema vis dažniau susiduria smulkios bei v...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos