2019 liepos 18 d. ketvirtadienis, 20:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kieme nebėra vietos automobiliui? Žalia veja – ne išeitis  15

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-03-14 16:44,      Papildyta Domo Dargio, AB „Eika“ plėtros direktoriaus, komentaru 2014-03-18 13:21
Neturi automobilio, neturi galvos skausmo. Taip galima pavadinti daugelio vairuotojų kasdienybę, kai po dienos darbų grįžus namo, tenka sukti galvą, kaip atrasti vietelę savo automobiliui perpildytoje automobilių stovėjimo aikštelėje. O čia ir prasideda įdomybės: vieni užblokuoja kaimynų automobilius, kiti suka į gretimą kiemą ir ten ieško vietos, treti stato automobilį bet kur: pakelėje, ant šaligatvių ar ant žaliosios vejos. Rizikuoja visos trys grupės, tačiau paskutinioji labiausiai – jiems gresia nemenkos piniginės baudos.
nuotrauka
Pilaitėje "Eika" pastatė atskirą automobilių stovėjimo pastatą. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Eikos statyba, UAB
Vilnietis Karolis sako, vakar neradęs kitos išeities, kaip surizikuoti ir automobilį nakčiai palikti ant žaliosios vejos prie savo daugiabučio. Vyras tikina, kad jo daugiabučio kieme tokia situacija gana dažna. Kaimynai skuba po darbo parvažiuoti namo, kad aikštelėje rastų vietą automobiliui. Likusieji priversti sukti ratus aplinkiniuose kiemuose, o blogiausiu – atveju statyti automobilį ant žolės.

Nutempė automobilį

Karolis sako, kad už tokį elgesį sykį jau buvo baustas. Prieš keletą metų ryte tiesiog nerado automobilio paliktoje vietoje. „Mano automobilis buvo nutemptas į saugojimo aikštelę. Ir niekam policijoje nerūpėjo, kad aš nepiktavališkai statau automobilį ant žaliosios vejos. Tiesiog naujų namų kvartalas taip suprojektuotas, kad trijų laiptinių devynių aukštų namui skirta vos 10 vietų automobilių aikštelė. Susimokėjau baudą ir viskas“, – nemalonią situaciją prisimena naujų daugiabučių kvartale gyvenantis Karolis. Panaši situacija ir sovietmečiu iškilusiuose mikrorajonuose, kai nuosavų automobilių buvo kur kas mažiau ir vietos aikštelėse visiems užtekdavo.

Tačiau taisyklės yra griežtos. KET nurodyta, kad „kelio ženklų, ženklinimo nesilaikymas, vairuotojo pareigų pėstiesiems nevykdymas, stovėjimas arba važiavimas ant šaligatvio, vejos, pėsčiųjų (dviračių) tako, vairuotojui užtraukia baudą“.

„Už tokį KET pažeidimą vairuotojui gresia 100 – 300 litų bauda. Automobilis nutempiamas tik tais atvejais, kai trukdo eismui arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams“, – sako Vilniaus m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andžej Dinikis.

Nutempus automobilį, vairuotojui už nusižengimą tenka kur kas didesnė bauda. Nuo 200 iki 500 litų. Tačiau, pasak A. Dinikis, jei vairuotojas su nuobauda sutinka, jam skiriama vos pusė minimalios baudos.

Baudų pinigais siūlo plėsti aikšteles

Dėl baudos už neleistinoje vietoje pastatytą automobilį Karolis sako nepykstantis. Esą pikčiausia, kad už tuos iš nusižengimų surinktus pinigus valstybė nieko nepadaro, kad pagerintų gyventojų situaciją. „Jeigu būtų paskelbta, kad per metus surinkus tiek ir tiek pinigų, kažkokioje savivaldybėje buvo praplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, visiems būtų aišku, kodėl reikėjo susimokėti baudą. O dabar? Pinigai nukeliauja, neaišku kur“, – piktinasi vilnietis.

Pasak Karolio, situaciją kur kas pagerintų ne baudos, o reguliarūs reidai po daugiabučių kiemus. „Tegu patikrina vieną kartą, kiek kiemuose stovi nevažiuojančių suklerusių automobilių. Tegu juos išveža ir atsiras vietų automobiliams, ir sumažės pažeidėjų. Nuo to visi bus tik laimingesni. Arba tegul pagaliau įveda tą automobilių mokestį, tai visų pasenusių automobilių savininkai susigriebs ir patys išvalys kiemus nuo metalo laužo“, – išeitį iš padėties siūlo Karolis.

Kad tokie reidai iš tiesų naudingi, pripažįsta ir Viešosios tvarkos sergėtojai. „Po mūsų reidų pastebėjome, kad kiemuose neeksploatuojamų automobilių mažėja. Arba juos žmonės parduoda, arba susiremontuoja ir pradeda realiai važinėti. Ir žmonės mums sako, kad tokie reidai duoda daug naudos“, – apie kiemų valymo nuo nenaudojamų automobilių akcijas pasakoja A. Dinikis.

Prevencinės akcijos

„Tokias akcijas mes dabar darom nuolat. Mes važinėjame po kiemus, ieškome neeksploatuojamų automobilių, juos fiksuojame, siunčiame savininkui raginimą susitvarkyti. Tai yra privaloma pagal kodeksą. Tame reikalavime nurodome datą, iki kada privaloma įvykdyti reikalavimus ir po tos datos mes dar kartą važiuojame patikrinti, ar savininkas susitvarkė. Jeigu žmogus nebūna susitvarkęs, mes visą medžiagą perduodame policijai“, – apie savivaldybės iniciatyvą sutramdyti nenaudojamų automobilių savininkus pasakoja Vilniaus m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andžej Dinikis.

Neįvykdžiusiems visų nurodytų reikalavimų, automobilio savininkui gresia bauda 250 – 500 litų. O pakartotiniu atveju, teismas gali konfiskuoti tokį automobilį.

Viešosios tvarkos sergėtojai skatina ir gyventojus būti visuomeniškesniais ir, pastebėjus netvarkingą automobilį, apie jį pranešti.

Papildymas

Domas Dargis,  AB „Eika“ plėtros direktorius

„Vilniaus mieste reikalaujama, kad vienam butui būtų pastatyta viena stovėjimo aikštelė, išskyrus centrinę miesto dalį ir senamiestį. Ten yra mažesni reikalavimai.

Visi plėtptojai privalo laikytis šių reikalavimų ir visuomet rengia stovėjimo aikšteles, kurias vėliau bando parduoti gyventojams. Vystytojui parkavimo aikštelės kaina niekada neatperka investicijos, investicija visada yra didesnė, bent jau mūsų praktikoje. Tačiau patys žmonės nelabai nori pirkti tų stovėjimo aikštelių ir visada tikisi, kad ras vietą gatvėje, kur galės palikti automobilį, o mes tiesiog negalime priversti žmonių įsigyti tų stovėjimo vietų.

Dažna praktika, kad naujai įsikūrę žmonės neturi stovėjimo aikštelės, tačiau vis tiek atsisako ją pirkti. Dažnas atvejis, kad daugiaaukštės ar požeminės stovėjimo aikštelės stovi apytuštės, tačiau gatvėse stovi daugybė automobilių. O juk šiais laikais vieno buto gyventojai turi net ne po vieną, o po kelis automobilius. Savotiškas fenomenas – žmonės taupo pinigus ir neinvestuoja į automobilių stovėjimo aikšteles.

Vidutiniškai antžeminė automobilio stovėjimo vieta (be stogo) kainuoja apie 10 000 litų, vieta požeminėje aikštelėje (po namu) – 20 - 25 tūkstančiai litų, jeigu miesto centre – tai gali ir 50 tūkstančių litų kainuoti.

Mes pasukome nauju keliu – pastatėme daugiaaukštę stovėjimo aikštelę, nes ją suprojektuoti galima žymiai efektyviau, nei požeminėje aikštelėje. Pastatėme visiškai atskirą pastatą Pilaitės mikrorajone, kuriame vieta automobiliui kainuoja nuo 7000 litų iki 13 000 litų. Tai yra pigiau nei požeminė aikštelė, tačiau, automobiliai stovi po stogu, yra vartai. Ir pasiūlėme gyventojams patrauklų paketą. Kol kas skųstis gyventojų aktyvumu negalime.“
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Snieguole
2014-04-29 09:02
sveiki ,ka daryt jei kuri laika stovi zmogaus automobilis atvarytas, nevaziuojantis .gryzus i savo kiema nerandi vietos ,o sis vis stovi ?
nera prasmes
2014-03-19 21:18
O koks tikslas statyti aikštelės toli nuo gyvenamuju namų? Žmonėms reikia automobilį palikti patogioje vietoje, kitu atveju viešas transportas patogiau...
pilaitė
2014-03-19 20:02
pakeliui į pilaitę - tiesiog metalinių garažų rojus. vadinasi, dar galima metalistų biznį padaryti - surinkai, pardavei ir turi turtą :) :)
metaliniai garazai
2014-03-19 19:15
Seniai laikas tokiom aikstelem didziuosius miestus apstatyt. Kiek yra slyksciai atrodanciu metaliniu garazu lauku. Naikint juos!
senuose namuose
2014-03-19 15:39
taigi senų namų kieme irgi galima tokį pastatą statyti, bet tik aukštą - argi ne? o tikrai, ar galima, kur pvz yra labai mažai vietos?
kaunietei
2014-03-19 13:37
Pasikvieskite toki1 bendrov3 kaip Eika , kuri pastatys dagiaauk6t3 stov4jimo aik6tel3, o jums reiks surasti tik 7000 ar 13000 Lt,
Kaunietė
2014-03-19 12:46
O ką daryti tiems, kurie gyvena senos statybos name? Šalia tokių naujų automobilių aikštelių niekas nestato... Už tai ir nusėtos pakelės automobiliais.
reikia
2014-03-19 11:24
daugiau tokių daugiaaukščių stovėjimo aikštelių
fasadas
2014-03-19 09:59
automobiliu stovejimo aiksteles fasado sprendimas, pavadinkime, idomus :)
lazdynietis
2014-03-15 11:54
gyvenu lazdynų mikrorajone. mūsų daugiaukščiai projektuoti buvo tais laikais, kai mašinai pirkti buvo gaunamos paskyros, ne visi galėjo nusipirkti ir turėti savo auto.tada prie namo buvo projektuojama gal kokioms 5 mašinoms stovėjimo vietos.kaip dabar spręsti šią problemą. kas paskutinis parvažiouoja priverstas savo auto statyti ant šaligatvio. vieną kartą mačiau, kaip policija išrašinėjo baudas ir kaišiojo už valytuvų. gal naujuose rajonuose sprenžia projektuotojai šią problemą ir skaičiuoja, kad kiekvienas butas turi jau po keletą automobilių
    1 2   Kitas

Miestiečiai

nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-07-03 10:26
Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklą savivaldybės prižiūrės ir kontroliuos pagal aplinkos ministro patvirtintas naujos redakcijos pavyzdines taisykles. Jos įsigalios 2020 m. sausio 1-ąją. Iki to laiko rekomenduojama kiekvienai savivaldybei patvirtinti atnaujintas jos teritori...
nuotrauka
2019-07-01 10:33
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas įsakymu patvirtino veiksmų planą, kurio tikslas – iki 2022 metų atsisakyti nesaugiai naudojamų suskystintų naftos dujų balionų (toliau – dujų balionų) daugiabučiuose. Plane taip pat numatytos priemonės, kurios paskatins gyventojus tokius dujų balionus pakei...
nuotrauka
2019-06-28 12:30
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl įmokos dydžio už elektros įrenginių (kabelių spintų) perkėlimą, pasisakė, kad tais atvejais, kai elektros įrenginiai perkeliami vartotojo iniciatyva, jam tenka pareig...
nuotrauka
2019-06-25 10:59
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslininkė dr. Lina Šeduikytė perspėja, kad žmonių sąmoningumo trūkumas, o tiksliau – noras kuo daugiau sutaupyti statant ar renovuojant pastatus, gali atnešti daug problemų dirbant ar gyvenant tokiuose pastatuose, o k...
nuotrauka
2019-06-20 13:43
Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos vidury. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 20...
nuotrauka
2019-06-19 12:39
Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai, įstaigos ir miesto gyventojai buvo pakviesti puošti Gargždus gėlėmis ir kartu kurti žydintį miestą.
nuotrauka
2019-06-19 12:13
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą.
nuotrauka
2019-06-18 10:38
Dėl neatsakingų ir nederintų žemės kasimo darbų, suskaičiavo ESO, per 5 šių metų mėnesius dujų ir elektros skirstymo tinklai pažeisti daugiau nei 100 kartų. Dėl tokių trečiųjų šalių neatsakingų veiksmų tūkstančiai vartotojų patiria nepatogumų, būna be elektros ir dujų. ESO primena, kad be leidimo vy...
nuotrauka
2019-06-18 10:14
Ilgą laiką privačių namų kvartalo gyventojai jautėsi palyginti saugūs, jų rimtį trikdė tik netoliese veikianti medžio apdirbimo įmonė „Fornestas“. Šiemet paaiškėjo, kad šalia esančiame laisvame sklype Šiltnamių g. ketina įsikurti dar vienas verslo objektas – „Šilo“ prekybos centras, kurį sumanė past...
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-14 10:25
Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri pirkimo-pardavimo metu sudegė. Pasirašius preliminarias sutartis, įmokėjus 15 tūkst. eurų avansą ir perdavus raktus, kitą naktį sodyboje esantis gyvenamasis namas sudegė. Teismas įpareigojo sodybos pardavėją grąž...
nuotrauka
2019-06-14 09:59
Sostinėje prasidėjo šnipiškiečių laukta Giedraičių gatvės rekonstrukcija. Čia tiesiamas dviračių takas, atnaujinama pėsčiųjų infrastruktūra, įrengiamas modernus apšvietimas, atnaujinama kelio danga.
nuotrauka
2019-06-14 09:39
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, pasisakė, kad vartotojui turi būti grąžinta visa sumokėta prijungimo įmoka.
nuotrauka
2019-06-13 14:55
Sostinės savivaldybėje šią savaitę vyko susitikimas su daugiabučių namų valdytojais – pristatyta Vilniaus miesto energinio efektyvumo didinimo programa. Miesto Taryba šiemet patvirtino naują kvartalų atnaujinimo programą, kuri identifikuoja ir numato prioritetinius sostinės senųjų daugiabučių kvarta...
nuotrauka
2019-06-13 10:39
Alinant karščiams ir gyventojams susiduriant su vandens slėgio svyravimais, „Vilniaus vandenys" ėmėsi ilgalaikių bei tvarių vandens tiekimo užtikrinimo būdų sostinės Kalnėnų gyvenamajame rajone, kur pastarąją savaitę vandens vartojimas išaugo triskart. Siekiant užtikrinti nepertraukiamą geriamojo va...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...