2019 spalio 14 d. pirmadienis, 23:09
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kieme nebėra vietos automobiliui? Žalia veja – ne išeitis  15

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-03-14 16:44,      Papildyta Domo Dargio, AB „Eika“ plėtros direktoriaus, komentaru 2014-03-18 13:21
Neturi automobilio, neturi galvos skausmo. Taip galima pavadinti daugelio vairuotojų kasdienybę, kai po dienos darbų grįžus namo, tenka sukti galvą, kaip atrasti vietelę savo automobiliui perpildytoje automobilių stovėjimo aikštelėje. O čia ir prasideda įdomybės: vieni užblokuoja kaimynų automobilius, kiti suka į gretimą kiemą ir ten ieško vietos, treti stato automobilį bet kur: pakelėje, ant šaligatvių ar ant žaliosios vejos. Rizikuoja visos trys grupės, tačiau paskutinioji labiausiai – jiems gresia nemenkos piniginės baudos.
nuotrauka
Pilaitėje "Eika" pastatė atskirą automobilių stovėjimo pastatą. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Eikos statyba, UAB
Vilnietis Karolis sako, vakar neradęs kitos išeities, kaip surizikuoti ir automobilį nakčiai palikti ant žaliosios vejos prie savo daugiabučio. Vyras tikina, kad jo daugiabučio kieme tokia situacija gana dažna. Kaimynai skuba po darbo parvažiuoti namo, kad aikštelėje rastų vietą automobiliui. Likusieji priversti sukti ratus aplinkiniuose kiemuose, o blogiausiu – atveju statyti automobilį ant žolės.

Nutempė automobilį

Karolis sako, kad už tokį elgesį sykį jau buvo baustas. Prieš keletą metų ryte tiesiog nerado automobilio paliktoje vietoje. „Mano automobilis buvo nutemptas į saugojimo aikštelę. Ir niekam policijoje nerūpėjo, kad aš nepiktavališkai statau automobilį ant žaliosios vejos. Tiesiog naujų namų kvartalas taip suprojektuotas, kad trijų laiptinių devynių aukštų namui skirta vos 10 vietų automobilių aikštelė. Susimokėjau baudą ir viskas“, – nemalonią situaciją prisimena naujų daugiabučių kvartale gyvenantis Karolis. Panaši situacija ir sovietmečiu iškilusiuose mikrorajonuose, kai nuosavų automobilių buvo kur kas mažiau ir vietos aikštelėse visiems užtekdavo.

Tačiau taisyklės yra griežtos. KET nurodyta, kad „kelio ženklų, ženklinimo nesilaikymas, vairuotojo pareigų pėstiesiems nevykdymas, stovėjimas arba važiavimas ant šaligatvio, vejos, pėsčiųjų (dviračių) tako, vairuotojui užtraukia baudą“.

„Už tokį KET pažeidimą vairuotojui gresia 100 – 300 litų bauda. Automobilis nutempiamas tik tais atvejais, kai trukdo eismui arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams“, – sako Vilniaus m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andžej Dinikis.

Nutempus automobilį, vairuotojui už nusižengimą tenka kur kas didesnė bauda. Nuo 200 iki 500 litų. Tačiau, pasak A. Dinikis, jei vairuotojas su nuobauda sutinka, jam skiriama vos pusė minimalios baudos.

Baudų pinigais siūlo plėsti aikšteles

Dėl baudos už neleistinoje vietoje pastatytą automobilį Karolis sako nepykstantis. Esą pikčiausia, kad už tuos iš nusižengimų surinktus pinigus valstybė nieko nepadaro, kad pagerintų gyventojų situaciją. „Jeigu būtų paskelbta, kad per metus surinkus tiek ir tiek pinigų, kažkokioje savivaldybėje buvo praplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, visiems būtų aišku, kodėl reikėjo susimokėti baudą. O dabar? Pinigai nukeliauja, neaišku kur“, – piktinasi vilnietis.

Pasak Karolio, situaciją kur kas pagerintų ne baudos, o reguliarūs reidai po daugiabučių kiemus. „Tegu patikrina vieną kartą, kiek kiemuose stovi nevažiuojančių suklerusių automobilių. Tegu juos išveža ir atsiras vietų automobiliams, ir sumažės pažeidėjų. Nuo to visi bus tik laimingesni. Arba tegul pagaliau įveda tą automobilių mokestį, tai visų pasenusių automobilių savininkai susigriebs ir patys išvalys kiemus nuo metalo laužo“, – išeitį iš padėties siūlo Karolis.

Kad tokie reidai iš tiesų naudingi, pripažįsta ir Viešosios tvarkos sergėtojai. „Po mūsų reidų pastebėjome, kad kiemuose neeksploatuojamų automobilių mažėja. Arba juos žmonės parduoda, arba susiremontuoja ir pradeda realiai važinėti. Ir žmonės mums sako, kad tokie reidai duoda daug naudos“, – apie kiemų valymo nuo nenaudojamų automobilių akcijas pasakoja A. Dinikis.

Prevencinės akcijos

„Tokias akcijas mes dabar darom nuolat. Mes važinėjame po kiemus, ieškome neeksploatuojamų automobilių, juos fiksuojame, siunčiame savininkui raginimą susitvarkyti. Tai yra privaloma pagal kodeksą. Tame reikalavime nurodome datą, iki kada privaloma įvykdyti reikalavimus ir po tos datos mes dar kartą važiuojame patikrinti, ar savininkas susitvarkė. Jeigu žmogus nebūna susitvarkęs, mes visą medžiagą perduodame policijai“, – apie savivaldybės iniciatyvą sutramdyti nenaudojamų automobilių savininkus pasakoja Vilniaus m. savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotojas Andžej Dinikis.

Neįvykdžiusiems visų nurodytų reikalavimų, automobilio savininkui gresia bauda 250 – 500 litų. O pakartotiniu atveju, teismas gali konfiskuoti tokį automobilį.

Viešosios tvarkos sergėtojai skatina ir gyventojus būti visuomeniškesniais ir, pastebėjus netvarkingą automobilį, apie jį pranešti.

Papildymas

Domas Dargis,  AB „Eika“ plėtros direktorius

„Vilniaus mieste reikalaujama, kad vienam butui būtų pastatyta viena stovėjimo aikštelė, išskyrus centrinę miesto dalį ir senamiestį. Ten yra mažesni reikalavimai.

Visi plėtptojai privalo laikytis šių reikalavimų ir visuomet rengia stovėjimo aikšteles, kurias vėliau bando parduoti gyventojams. Vystytojui parkavimo aikštelės kaina niekada neatperka investicijos, investicija visada yra didesnė, bent jau mūsų praktikoje. Tačiau patys žmonės nelabai nori pirkti tų stovėjimo aikštelių ir visada tikisi, kad ras vietą gatvėje, kur galės palikti automobilį, o mes tiesiog negalime priversti žmonių įsigyti tų stovėjimo vietų.

Dažna praktika, kad naujai įsikūrę žmonės neturi stovėjimo aikštelės, tačiau vis tiek atsisako ją pirkti. Dažnas atvejis, kad daugiaaukštės ar požeminės stovėjimo aikštelės stovi apytuštės, tačiau gatvėse stovi daugybė automobilių. O juk šiais laikais vieno buto gyventojai turi net ne po vieną, o po kelis automobilius. Savotiškas fenomenas – žmonės taupo pinigus ir neinvestuoja į automobilių stovėjimo aikšteles.

Vidutiniškai antžeminė automobilio stovėjimo vieta (be stogo) kainuoja apie 10 000 litų, vieta požeminėje aikštelėje (po namu) – 20 - 25 tūkstančiai litų, jeigu miesto centre – tai gali ir 50 tūkstančių litų kainuoti.

Mes pasukome nauju keliu – pastatėme daugiaaukštę stovėjimo aikštelę, nes ją suprojektuoti galima žymiai efektyviau, nei požeminėje aikštelėje. Pastatėme visiškai atskirą pastatą Pilaitės mikrorajone, kuriame vieta automobiliui kainuoja nuo 7000 litų iki 13 000 litų. Tai yra pigiau nei požeminė aikštelė, tačiau, automobiliai stovi po stogu, yra vartai. Ir pasiūlėme gyventojams patrauklų paketą. Kol kas skųstis gyventojų aktyvumu negalime.“
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Snieguole
2014-04-29 09:02
sveiki ,ka daryt jei kuri laika stovi zmogaus automobilis atvarytas, nevaziuojantis .gryzus i savo kiema nerandi vietos ,o sis vis stovi ?
nera prasmes
2014-03-19 21:18
O koks tikslas statyti aikštelės toli nuo gyvenamuju namų? Žmonėms reikia automobilį palikti patogioje vietoje, kitu atveju viešas transportas patogiau...
pilaitė
2014-03-19 20:02
pakeliui į pilaitę - tiesiog metalinių garažų rojus. vadinasi, dar galima metalistų biznį padaryti - surinkai, pardavei ir turi turtą :) :)
metaliniai garazai
2014-03-19 19:15
Seniai laikas tokiom aikstelem didziuosius miestus apstatyt. Kiek yra slyksciai atrodanciu metaliniu garazu lauku. Naikint juos!
senuose namuose
2014-03-19 15:39
taigi senų namų kieme irgi galima tokį pastatą statyti, bet tik aukštą - argi ne? o tikrai, ar galima, kur pvz yra labai mažai vietos?
kaunietei
2014-03-19 13:37
Pasikvieskite toki1 bendrov3 kaip Eika , kuri pastatys dagiaauk6t3 stov4jimo aik6tel3, o jums reiks surasti tik 7000 ar 13000 Lt,
Kaunietė
2014-03-19 12:46
O ką daryti tiems, kurie gyvena senos statybos name? Šalia tokių naujų automobilių aikštelių niekas nestato... Už tai ir nusėtos pakelės automobiliais.
reikia
2014-03-19 11:24
daugiau tokių daugiaaukščių stovėjimo aikštelių
fasadas
2014-03-19 09:59
automobiliu stovejimo aiksteles fasado sprendimas, pavadinkime, idomus :)
lazdynietis
2014-03-15 11:54
gyvenu lazdynų mikrorajone. mūsų daugiaukščiai projektuoti buvo tais laikais, kai mašinai pirkti buvo gaunamos paskyros, ne visi galėjo nusipirkti ir turėti savo auto.tada prie namo buvo projektuojama gal kokioms 5 mašinoms stovėjimo vietos.kaip dabar spręsti šią problemą. kas paskutinis parvažiouoja priverstas savo auto statyti ant šaligatvio. vieną kartą mačiau, kaip policija išrašinėjo baudas ir kaišiojo už valytuvų. gal naujuose rajonuose sprenžia projektuotojai šią problemą ir skaičiuoja, kad kiekvienas butas turi jau po keletą automobilių
    1 2   Kitas

Miestiečiai

nuotrauka
2019-10-10 10:53
Šiuo metu viešojoje erdvėje suintensyvėjus diskusijoms dėl naujų mokestinių pasiūlymų, konkrečiai susijusių su žemės sklypų ir statinių (NT) apmokestinimu, Registrų centras pateikia aktualią informaciją NT savininkams apie tai, kaip apskaičiuojamos mokestinės vertės ir pagal ką yra mokami NT mokesči...
nuotrauka
2019-10-09 09:22
Neslūgstant gyventojų norui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo elektrinę, ESO klientus ragina būti budriems ir nepasikliauti vien gražiais rangovų pasiūlymais suspėti gauti valstybės dotaciją dar šiemet. Ne vienas atvejis rodo, kad klientai, skubėdami kuo greičiau įrengti ...
nuotrauka
2019-10-08 09:52
Nepasiduoti emocijoms ir pirmajam įspūdžiui, kruopščiai įvertinti visus pliusus ir minusus, pagalvoti apie smulkmenas, kurios gali būti labai reikšmingos, – tokiais praktiškais patarimais su pirkėjais dalijasi nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlaus...
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-10-03 14:41
Geriamasis vanduo yra gyvybiškai būtinas žmogaus organizmui, todėl labai svarbu, kad jis būtų kokybiškas ir saugus. Centralizuotai tiekiamą vandenį geriantys vilniečiai ir kitų miestų gyventojai dėl jo kokybės kontrolės gali būti ramūs, o štai nuosavų gręžinių ar šulinių vandenį naudojantys gyventoj...
nuotrauka
2019-10-01 12:45
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais nuo spalio 1 d. įtvirtinamas naujas mažosios žaliosios energetikos modelis, leidžiantis gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Šiuo žingsniu visiems Lietuvos gyventoja...
nuotrauka
2019-10-01 09:42
Šnipiškės ir Žirmūnai sparčiai atsinaujina – nuo Šeimyniškių iki Žalgirio gatvės Vilniuje jau netrukus bus pradėtas tiesti naujas šaligatvis ir dviračių takas. Iki kitų metų vasaros 1 km ilgio gatvės atkarpoje nusidrieks dviračių ir pėsčiųjų takas, bus pasodinti nauji želdiniai, paklota nauja gatvės...
nuotrauka
2019-09-27 14:27
Ar žinotumėte, kaip teisingai išrūšiuoti lango stiklą? Kai kurių atliekų rūšiavimas yra keblus ir vienas tokių pavyzdžių – automobilio ar lango stiklai, kurie negali būti taip paprastai perdirbami kaip dužęs stiklainis. Būtent todėl atliekų tvarkymo ekspertai aptaria daugiausiai klausimų keliančių p...
nuotrauka
2019-09-27 13:44
Finansinę paramą saulės elektrinėms gyventojai įvardija kaip esminę paskatą įsirengti nuosavą saulės jėgainę ir patiems pasigaminti elektros. Daugiau nei pusei žmonių svarbus užtikrinimas, kad nuosava saulės elektrinė padės sumažinti išlaidas elektrai. O daugiau nei trečdalį didmiesčių gyventojų mot...
nuotrauka
2019-09-27 10:33,      papildyta 2019-09-27 13:00, Papildyta „Danpower Baltic“ komentaru
Vilniaus miesto savivaldybei rugsėjo 23 d. paskelbus naujo šildymo pradžią sostinės ugdymo ir sveikatos priežiūros įstaigoms, Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) siekdami užtikrinti vilniečiams mažesnę šilumos kainą, nedelsiant kreipėsi į nepriklausomus šilumos gamintojus (NŠG) – UAB „Danpower Baltic Zie...
nuotrauka
2019-09-27 09:31
Naujo būsto pirkėjai dažnai pasiduoda emocijoms ir neįvertina aplinkybių visumos, nepagalvoja apie galimus pokyčius jau artimiausioje ateityje, - pagrindines pirkėjų klaidas vardijo nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlauskienė. Ji atvirai kalba ir a...
nuotrauka
2019-09-26 13:28
Šilumos tiekimo įmonės nuolat cirkuliuoja karštą tinklų vandenį iki pastato įvado, nes šilumos punkte visus metus ruošiamas buitinis karštas vanduo. Jeigu pastato vidaus šildymo sistema paruošta, paleisti šildymą paprasta – tereikia atsukti keletą sklendžių, fiksuoti prietaisų parodymus. Tą turi atl...
nuotrauka
2019-09-26 11:08
Naujus namus besirenkantys ar juos jau įsigiję naujakuriai turi sustyguoti daugybę procesų, susijusių su apdaila, įrengimu ir interjeru. Penkių didžiųjų Lietuvos miestų gyventojų nuomonės tyrimo rezultatai rodo, kad beveik du trečdaliai jų bent viename iš šių etapų į pagalbą pasitelktų specialistus....
nuotrauka
2019-09-25 15:08
Vyriausybė patvirtino Valstybės pagalbos, tenkančios ūkinę veiklą vykdančiam buto ar kitos patalpos savininkui, įgyvendinančiam daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektą, apskaičiavimo tvarkos aprašą.
nuotrauka
2019-09-24 09:07
Sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) inicijavo susitikimą su Vilniaus miesto pastatų administratoriais. Diskusijoje dalyvavo VŠT gen. direktorius Gerimantas Bakanas, jo pavaduotas Arvydas Darulis, Vilniaus miesto daugiabučių namų ir pastatų administratorių asociacijos prezident...
nuotrauka
2019-09-23 11:48
Gyvenamųjų namų kvartalais virtusios Kretingos rajono sodininkų bendrijos sulaukė kelininkų. Numatoma, kad vien šiemet nauja asfalto danga bus paklota trijų rajono sodininkų bendrijų pagrindinėse gatvėse.
nuotrauka
2019-09-23 11:16
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Ignitis“ ginčą, pritarė vartotojo reikalavimams ir įpareigojo bendrovę anuliuoti pateiktą sąskaitą ir susidariusią nepriemoką už elektrą bendrosioms reikmėms, nes jos apskaičiuotos remiantis oficialiai veiklos nevykdan...
nuotrauka
2019-09-23 11:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos ir UAB „Ignitis“ ginčą dėl pateikto apmokėjimo už elektros energiją, pripažino, kad elektros energijos tiekėjo reikalavimas yra nepagrįstas – UAB „Ignitis“ įpareigota perrašyti sąskaitą, į...
nuotrauka
2019-09-23 11:00
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl apskaičiuoto apmokėti karšto vandens kiekio, su kuriuo vartotojas nesutinka, nepritarė vartotojo reikalavimams: bendrovė karšto vandens kiekį apskaičiavo pagal nuotoliniu būdu nuskait...
nuotrauka
2019-09-20 10:57
Panevėžio apylinkės teismas visiškai patenkino panevėžietės vairuotojos ieškinį Panevėžio miesto savivaldybei atlyginti daugiau nei 2 tūkst. eurų nuostolius, apgadinus mašiną duobėtoje miesto gatvėje.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...