2019 gruodžio 16 d. pirmadienis, 8:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kodėl būtina registruoti ir tikrinti buitinius dujų rezervuarus bei balionu

2017-12-27 13:09
Specialistai, tikrinantys potencialiai pavojingas medžiagas, rezervuarus, kuriuos naudoja privatūs asmenys buityje, sako pasigendantys tvarkos ir atsakingo požiūrio.
nuotrauka
Ne visi gyventojai, naudojantys suskystintas dujas, kreipiasi dėl kompensacijų, tad jų rezervuarai netikrinami. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Technikos priežiūros tarnyba, VŠĮ

„Mūsų žmones sunku įtikinti, kad įstatymo, jeigu jis yra priimtas, laikytis būtina; mūsų žmonės dažnai net nesusimąsto, kad įstatymų laikymasis, kalbant apie potencialiai pavojingus įrenginius, apsaugo juos nuo nelaimių“, – sako VšĮ Technikos priežiūros tarnybos Techninio konsultavimo skyriaus vadovas Vytautas Šoblinskas.

Suskystintų dujų rezervuarai – ant legalumo ribos

Vytautas, tpt, duju balionu patikra,

VšĮ Technikos priežiūros tarnybos Techninio konsultavimo skyriaus vadovas Vytautas Šoblinskas

Suskystintų dujų rezervuarai, naudojami namų ūkiuose, turi būti registruojami Valstybės registre, o rezervuarų eksploatavimą turi atlikti atestuota įmonė. Tokie rezervuarai turi būti periodiškai techniškai prižiūrimi. Namų ūkyje sumontavus suskystintų dujų rezervuarą, paprastai kviečiami specialistai, kaip tai nurodyta teisės aktuose. Tačiau ne visi tokių rezervuarų turėtojai juos užregistruoja Valstybės registre.

Pranešama, kad pastaruoju metu tvarkos šiek tiek padaugėjo, nes gyventojams, naudojantiems suskystintas dujas buityje, mokamos kompensacijos. Tačiau norint jas gauti, reikia pateikti dokumentus, kad suskystintų dujų rezervuarai yra tinkamai įrengti ir užregistruoti Valstybės registre.

Tačiau, pasak V. Šoblinsko, yra ir kita šio reiškinio pusė – tiekėjai. Ne visi gyventojai, naudojantys suskystintas dujas, kreipiasi dėl kompensacijų, tad jų rezervuarai netikrinami, gali būti, net neužregistruoti. Šiuo atveju, tiekėjai negalėtų pildyti rezervuarų suskystintomis dujomis, nes neaišku, ar jie yra tvarkingi, ar nekelia pavojaus.

„Tačiau verslas neretai veikia pagal savo taisykles: moki pinigus – gauni produktą, o visa kita – vartotojo rūpestis, – pastebi V. Šoblinskas. – Tačiau niekas netikrina, ar rezervuaruose teisingai nustatytas slėgis, ar veikia apsauginiai vožtuvai, ar rezervuaras nėra pralaidus. Vartotojas gali net nesuprasti, nematyti, kad rezervuaras pralaidus, gali nepajusti ir kvapo.“

Suskystintas dujas paprastai naudoja gyventojai, įsikūrę atokesnėse vietose, sodininkų bendrijose, kur nėra gamtinių dujų, dujotiekio tinklų. VšĮ Technikos priežiūros tarnybos duomenimis, tokių vartotojų yra nemažai. Vis dėlto, netvarkingos apskaitos, tikslus tokių vartotojų skaičius nežinomas.

Sovietmečio dujų balionai neatitinka standartų, todėl netikrinami, bet naudojami

Raudoni sovietmečio dujų balionai gerai pažįstami daugeliui, augusių ir gyvenusių privačiuose namuose iki masinio dujotiekio tiesimo. Dujų balionai turi būti tikrinami kaip potencialiai pavojingi įrenginiai. Tačiau tik tie, pasak Techninio konsultavimo skyriaus vadovo V. Šoblinsko, kurie atitinka šiuolaikinius standartus. Raudonieji sovietmečio balionai negali būti tikrinami, nes tokių standartų neatitinka, bet, paradoksas, jie vis dar naudojami. Tokie sovietmečio balionai jau uždrausti Latvijoje, Lenkijoje, bet vis dar gali būti naudojami Lietuvoje. 

tpt, technikos prieziuros tarnyba, tikrinima,s vytautas soblinas

Pasak V. Šoblinsko, kai ant tokių balionų tvirtinamos metalinės žymos, nors dujų balionuose jų būti negali. Arba tiesiog nukopijuoja sertifikuotų įstaigų žymas ir jas naudoja. Paprastai vartotojai žino, kad tokių balionų tvarkingos dujų pildymo įmonės nepriims, juos pildo degalinėse, vakarais, ne darbo metu. Neretai sproginėja būtent tokie balionai.

Įrenginiai skirstomi pagal pavojingumą ir turi būti tikrinami 

„Taigi pavojingi įrenginiai yra suskirstyti į grupes pagal tai, koks tai yra įrenginys, ir suskirstyti pagal jų pavojingumas. Būtent pavojingumo lygis arba laipsnis lemia, ar jie yra registruojami Valstybės registre“, – sako Techninio konsultavimo skyriaus vadovas V. Šoblinskas.

VšĮ Technikos priežiūros tarnyba yra valstybės įgaliota tarnyba, atliekanti potencialiai pavojingų įrenginių, naudojamų taip pat ir buityje, priežiūrą. Suskystintų gamtinių dujų rezervuarai, naftos dujų rezervuarai, rezervuarai, pildomi propanu, butanu patenka į pavojingų medžiagų dujų talpyklų kategoriją ir jie yra registruojami Valstybės registre. VšĮ Technikos priežiūros tarnyba atlieka tokių rezervuarų tikrinimus, juos sumontavus; atlieka periodinius patikrinimus; tikrina atsitikus nenumatytiems atvejams.  

VšĮ Technikos priežiūros tarnybos nuotr. 

Statybunaujienos.lt
Žymės  Dujos, SodybaRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-12-15 10:11
Kad švenčių laukimas neprailgtų, nuo seno visoje Europoje rengiamos spalvingos, tūkstančius lankytojų pritraukiančios mugės. Palyginti su didžiausiomis Europos sostinėmis, Vilniaus Kalėdų miesteliai Katedros ir Rotušės aikštėse dar jauni, bet jau tapo šventinės sostinės kultūros dalimi, turi savo tr...
nuotrauka
2019-12-12 16:13
Sostinės savivaldybė kviečia vilniečius atnaujinti savo daugiabučius namus, o miestas nemokamai atnaujins renovuoto kvartalo kiemus. Kartu miegamuosius rajonus įmanoma paversti vieta, kur jauku, patogu ir norisi leisti laiką.
nuotrauka
2019-12-12 14:06
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui – jos bus priimamos iki 2020 m. liepos 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma (5 mln. eurų).
nuotrauka
2019-12-11 16:24
Apeliacinis teismas patvirtino, kad K. D. turi teisę privatizuoti nuomojamą būstą, nuosavybės teise priklausantį Kauno miesto savivaldybei, lengvatinėmis sąlygomis. Kaip rašoma advokatės Dianos Višinskienės kontoros pranešime, tai yra pergalė itin specifinėje gyvenamojo būsto privatizavimo lengvatin...
nuotrauka
2019-12-11 06:55
Seimas pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis, sodininkų b...
nuotrauka
2019-12-09 16:18
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi daugiabučio namo gyventojų ir UAB „Birštono šiluma“ ginčą, pasisakė, kad įmonė pagrįstai mokėjimo pranešimuose vartotojams nurodo mokėtiną sumą už pastate suvartotą šilumą bendrosioms reikmėms – tai daryti įpareigoja teisės aktai.
nuotrauka
2019-12-06 11:39
Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) paskelbus kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ragina daugiabučių namų savininkus ir bendrijas pasinaudoti šia galimybe ir modernizuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas.
nuotrauka
2019-12-06 11:10
Kalėdinės nuotaikos jau pradėjo spalvinti mūsų kasdienybę, o mintys ėmė suktis apie šventines dekoracijas, vaišes, dovanas ir, žinoma, Kalėdų eglutės puošimą. Kartu stebimas ir augantis susidomėjimas gražiausioms metų šventėms ruoštis bei jas švęsti tvariai – taip, kad būtų padaroma kuo mažiau žalos...
nuotrauka
2019-12-06 10:03
Vilniaus miesto Taryba šią savaitę pritarė sprendimui toliau tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti. 2020 metų programos planuojama skir...
nuotrauka
2019-12-05 14:10
Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas, kuriuo siūloma pakeisti šiuo metu galiojantį Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą, sukėlė daug diskusijų.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-11-29 08:44
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis" elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d. Vidutiniškai elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams auga apie 14,7 proc.
nuotrauka
2019-11-28 11:52
Seimo Žmogaus teisių komitetas pritarė Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, jei bent vienas daugiabučio namo gyventojas tam prieštarauja. Tokiu būdu Seime žengtas dar vienas svarbus žin...
nuotrauka
2019-11-26 12:05
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena apie pareigą iki š.m. gruodžio 16 d. pateikti nekilnojamojo turto (NT), kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio (NTM) deklaracijas ir sumokėti mokestį už 2019 metus.
nuotrauka
2019-11-22 10:37
Du iš trijų Lietuvos gyventojų gyvena 1961–1990 m. pastatytuose daugiabučiuose, kuriuos anksčiau ar vėliau teks atnaujinti. Pokyčių laukia ir daugybė senesnių individualių namų, kuriuose problemos – kone identiškos.
nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-15 10:45
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjos UAB „Branda LT“ skundą atsakovui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ir ministerijos Klaipėdos departamentui dėl 2018 m. spalio 25 d. patikrinimo akto panaikinimo...
nuotrauka
2019-11-15 10:31
Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai