2019 rugpjūčio 26 d. pirmadienis, 0:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kodėl ne kiekvienas – net ir labai gerai įrengtas – būstas laikomas prestižiniu  4 Fotogalerija

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-07-21 09:47
Kol vieni tautiečiai nardo nekilnojamojo turto (NT) skelbimų jūroje ieškodami pigesnio būsto ir dar bando derėtis, kiti jam negaili milijonų ir dairosi ne kainos, o kokybės ir išskirtinumo. Tačiau nereikia nusiminti, jei svajojate apie prabangų būstą, o milijonų neturite. NT specialistai sako, kad brangiausi įspūdingai įrengti būstai dažnai būna sukurti atgaivinus apgriuvusias seno namo sienas.
nuotrauka
„Remax“ nuotr.


Minimos įmonės
Ober-Haus, UAB
Ar jūsų turimą būstą galima priskirti prie prestižinių ir prabangių, pirmiausiai lemia tai, kokioje miesto vietoje jis yra, ir tik paskui vertinimo kriterijai pasisuka link būsto techninių savybių: namo statybos, įrengimo medžiagų kainos ir interjero puošybos.

Prestižinė vieta

„Yra tam tikros zonos mieste, kuriose būstas iš karto yra priskirtos prie prabangaus. Vilniuje tai – Valakampių rajonas, dalis Žvėryno, senamiestis ir kiti“, – pagrindinį prabangaus būsto kriterijų įvardija nekilnojamojo turto bendrovės „Remax“ brokeris – ekspertas Jevgenij Funikov.

Pagrindiniu veiksniu, lemiančiu prestižinio būsto statusą, vietą mieste įvardija ir nekilnojamojo turto bendrovės „OBER-HAUS“ Vilniaus Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada.

„Vienareikšmiškai pasakyti, kas yra prabangus būstas – neįmanoma. Tą prabangą sudaro vidaus apdailos lygis, ne ekonominis, pats namas turi būti prestižinis ir kokybiškas, laiptinė, kiemas, aplinka. Ir, aišku, prestižinė turi būti pati vieta. Būtent vieta nusprendžia objekto prestižiškumą. Juk Pilaitėje ar Justiniškėse, Naujininkuose net ir tokio paties aukšto įrengimo lygio būstas kaip senamiestyje, nebus laikomas prestižiniu. Visai kas kita, kalbant apie Žvėryną, Antakalnį, senamiestį, Užupį. Tai turi būti visuotinai suvokiamos prestižinės vietos“, – pabrėžia Marius Čiulada.

Ne visada kainuoja milijonus

Prabangus būstas vertinamas milijonais ir laikomas tik turtingųjų privilegija. Tačiau prestižinį būstą, priklausomai nuo jam keliamų reikalavimų, galima įsigyti ir už mažesnę sumą.

„Jis gali kainuoti ir 500 tūkstančių litų, jei bus vos pusantro kambario. Prabangus būstas yra 2 – 3 kartus brangesnis už tokios pat kvadratūros kitus būstus. Prabangus būstas turi būti vertas prašomų pinigų, todėl turi būti kažkoks ekskliuzyvas“, – pasakoja „Remax“ brokeris – ekspertas Jevgenij Funikov.

Paradoksalu, tačiau, pasak NT ekspertų, milijonais vertinamas prabangus būstas gali priklausyti ir milijonų neturintiems.

„Prestižinis būstas retai kada kainuoja mažai. Todėl norint įsigyti prestižinį būstą reikia nusiteikti sumokėti už jį 2-3 milijonus litų arba ieškoti kitos išeities: geroje vietoje įsigyti prastą būstą be remonto ir jį pačiam paversti prestižiniu. Tam, aišku, reikės sugaišti nemažai laiko, skirti daug dėmesio ir rūpesčio“, – kaip neturint milijono įsigyti prabangų būstą pasakoja Marius Čiulada.

Prabangus būstas gali kainuoti nuo 9 iki 30 tūkstančių litų už kvadratinį metrą.

Prabangą kuria interjeras

Potencialiam pirkėjui vertinant būstą svarbiausia tai, ką mato akis. Tai yra interjeras, unikalios detalės, prabangūs baldai, buitinė technika, ištaigingą visumą kuriantys dizaino sprendimai. Būstas turi ne tik būti, bet ir iš pirmo žvilgsnio visiems parodyti esąs vertas milijonų.

„Kainą daugiausia sudaro interjeras. Brangi apdaila. Net keliais kartais brangesnė apdaila, nei kituose to rajono būstuose. Viskas priklauso nuo medžiagų kainos, tokiuose būstuose dirba dizaineriai, tai yra vienetiniai daiktai, sprendimai, išskirtiniai būsto projektai, unikalūs architektūriniai sprendimai“, – kas sudaro milžinišką būsto kainą, vardija Jevgenij Funikov.

Investuodami milijonus litų į būstą, pirkėjai nori susikurti autentišką aplinką, kuri tenkintų visus jų poreikius, apsuptų išskirtine prabanga.

„Labai dažnai prestižinio būsto savininko poreikiai taip pat būna specifiniai: vieniems reikia daugiau vonių, kitiems – sieninių spintų, tretiems reikia atskiro kambario batų kolekcijai. Todėl ir pats pirkėjas, įsigyjantis prabangų būstą, tai daro ne iš paskutinių pinigų ir leidžia sau tokius papildomus malonumus, kurie kitam žmogui būtų visiškai nepriimtini ir netinkami“, – pasakoja Marius Čiulada.

Ekspertas pabrėžia, kad tokiam pirkėjui be sienų ir vietos itin svarbus ir vaizdas pro langą, balkonas, terasos. Perkant prestižinį būstą tai yra nebe kaip galimybė ar papildomas pliusas, o būtinybė.

„Perkant prabangų būstą – apie 90 procentų – žmogui tereikia ateiti į tą būstą ir gyventi. Aišku, tai negalioja naujos statybos namuose, kai pats pirkėjas, nusipirkęs plikas sienas, viską įsirenginėja. Būstas tampa prabangus jau vien nuo projekto, kur jis yra mieste, koks tai pastatas. Kalbant apie antrinę rinką – prabangūs būstai niekada neturi jokių priekaištų. Tokiuose būstuose niekada nebus neužbaigtų procesų, nebus, kad nebūtų šviestuvo ar kur nors trūktų plytelių. Tai turi būti idealus būstas“, – pasakoja „Remax“ brokeris - ekspertas Jevgenij Funikov.

Tačiau „OBER-HAUS“ Vilniaus Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada su tuo nesutinka: „Taip, kad atitiktų „kirvis kotą“, perkant prabangų būstą, retai būna. Žmogus gali iš pradžių būti nusiteikęs tik ateiti ir gyventi jame, tačiau palaipsniui tą būstą vis tiek reikia adaptuoti pagal save“.

Prabanga keliasi į miestą

Pasak specialistų, prabangų būstą dažniausiai perka vidutinio amžiaus žmonės, turintys dideles pajamas, įmonių vadovai, žinomi žmonės.

„Retais atvejais tėvai perka jaunuoliui prabangų būstą. Dažniau tokio būsto pirkėjai yra vidutinio amžiaus, su susiformavusiomis vertybėmis, šeimynine padėtimi, žmonės, žinantys savo poreikius. Tai būna nebe pirmas ir net ne antras būstas. Tai tikisi, kad bus paskutinis jų būstas, todėl negaili papildomų išlaidų. Toks pirkėjas nori, kad būstas atitiktų jo statusą, prestižą. Dažnai būstas yra svarbi žinutė tavo aplinkos žmonėms ir pažįstamiems, kas tu esi. Kaip ir automobilis, kuris kažkada nustoja būti vien transporto priemone ir tampa sėkmės simboliu, rodančiu, kad tau puikiai sekasi“, – pasakoja Marius Čiulada.

Kalbant apie tokią pačią būsto kainą, renkantis tarp prabangaus individualaus namo priemiestyje ir prašmatnių apartamentų mieste, vis dažniau nugali butas.

„Ryškėja tendencija, kad vis daugiau žmonių nori gyventi mieste, prabangiuose apartamentuose, o ne prabangiame užmiesčio name. Mieste labai patogu gyventi, turėti atskirą terasą, grožėtis nuostabiais vaizdais ir turėti gerą susisiekimą“, – Jevgenij Funikov.

Nenori afišuotis

Net jei kartais sugalvotumėte pasižiūrėti, kokie prabangiausi būstai šiuo metu yra parduodami, tai padaryti būtų sunku, mat tokio būsto turėtojai savo namų plačiajai visuomenei nedemonstruoja. Informaciją apie prabangius objektus galima sužinoti tik NT agentūrose, tačiau ir ten ji suteikiama ne visiems.

„Parduoti prabangų būstą labai sunku. Žymiai sunkiau nei tipinį, standartinį dviejų kambarių butą. Tai lemia ir kaina, ir tie nestandartiniai sprendimai. Tarkime, turime butą Vilniuje, kurio vertė 2 milijonai litų, o pirkėjų, kurie galėtų ir norėtų jį pirkti, yra tik apie 10. Juos visus reikia pasiekti, pranešti apie tą būstą. Tokie žmonės nenori afišuotis“, – pasakoja Marius Čiulada.

„Labai retai kada ateina žmonės iš gatvės ir prašo padėti įsigyti prabangų būstą. Dažniausiai žmonės jau būna išsianalizavę parduodamus objektus ir žino, ko nori. Bet dauguma planuojančių įsigyti tokį būstą prašo prestižinės vietos, gero likvidumo, kad vėliau galėtų parduoti už tą pačią kainą ar net brangiau ir visų papildomų patogumų: požeminiai parkingai, vaizdai labai svarbūs pro langus, papildomos sandėliavimo patalpos, balkonai, terasos“, – prabangaus būsto rinkos specifiką aiškina Jevgenij Funikov.  
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

puikios vieteles
2014-07-22 08:55
kiekvienam rajone, net ir naujininkuose ir pasilaiciuose ir pilaiteje yra prabangiu vieteliu. O aukstuosiuose paneriuose - miestas gamtoje .
o man
2014-07-21 17:21
prabangus būstas atrodo įmanomas tik senamiestyje, nei Antakalnis, nei Žvėrynas, nei Užupis į prabangaus būsto suvokimo erdvę neįeina. O tuo labiau miegamieji rajonai. NOrs kai pagalvoji, tuose turbūt yra ne ką mažiau prabangiai ir prašmatniai įrengtų butų. Kiekvienam pagal skonį ir poreikį.
apgriuvusios sienos
2014-07-21 14:41
senos apgriuvusios sienos yra seno miesto dalis. vertybė. o bomžai - niekur nuo jų nedingsi. šiukšliadėžes aptvėrė, užrakino, o jie per mažą tarpą išmoko lįsti - po kelis įsilindę darbuojasi...
kur tai?
2014-07-21 13:13
Prabangai reikalinga erdvė, darni aplinka, gražiai sutvarkyta teritorija, tekančio vandens garsai - Žvėrynas ? Erdvi terasa - gerai, jeigu nematai apgriuvusių sienų ir" bomžų"

Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...