2019 gruodžio 8 d. sekmadienis, 3:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kodėl ne kiekvienas – net ir labai gerai įrengtas – būstas laikomas prestižiniu  4 Fotogalerija

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-07-21 09:47
Kol vieni tautiečiai nardo nekilnojamojo turto (NT) skelbimų jūroje ieškodami pigesnio būsto ir dar bando derėtis, kiti jam negaili milijonų ir dairosi ne kainos, o kokybės ir išskirtinumo. Tačiau nereikia nusiminti, jei svajojate apie prabangų būstą, o milijonų neturite. NT specialistai sako, kad brangiausi įspūdingai įrengti būstai dažnai būna sukurti atgaivinus apgriuvusias seno namo sienas.
nuotrauka
„Remax“ nuotr.


Minimos įmonės
Ober-Haus, UAB
Ar jūsų turimą būstą galima priskirti prie prestižinių ir prabangių, pirmiausiai lemia tai, kokioje miesto vietoje jis yra, ir tik paskui vertinimo kriterijai pasisuka link būsto techninių savybių: namo statybos, įrengimo medžiagų kainos ir interjero puošybos.

Prestižinė vieta

„Yra tam tikros zonos mieste, kuriose būstas iš karto yra priskirtos prie prabangaus. Vilniuje tai – Valakampių rajonas, dalis Žvėryno, senamiestis ir kiti“, – pagrindinį prabangaus būsto kriterijų įvardija nekilnojamojo turto bendrovės „Remax“ brokeris – ekspertas Jevgenij Funikov.

Pagrindiniu veiksniu, lemiančiu prestižinio būsto statusą, vietą mieste įvardija ir nekilnojamojo turto bendrovės „OBER-HAUS“ Vilniaus Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada.

„Vienareikšmiškai pasakyti, kas yra prabangus būstas – neįmanoma. Tą prabangą sudaro vidaus apdailos lygis, ne ekonominis, pats namas turi būti prestižinis ir kokybiškas, laiptinė, kiemas, aplinka. Ir, aišku, prestižinė turi būti pati vieta. Būtent vieta nusprendžia objekto prestižiškumą. Juk Pilaitėje ar Justiniškėse, Naujininkuose net ir tokio paties aukšto įrengimo lygio būstas kaip senamiestyje, nebus laikomas prestižiniu. Visai kas kita, kalbant apie Žvėryną, Antakalnį, senamiestį, Užupį. Tai turi būti visuotinai suvokiamos prestižinės vietos“, – pabrėžia Marius Čiulada.

Ne visada kainuoja milijonus

Prabangus būstas vertinamas milijonais ir laikomas tik turtingųjų privilegija. Tačiau prestižinį būstą, priklausomai nuo jam keliamų reikalavimų, galima įsigyti ir už mažesnę sumą.

„Jis gali kainuoti ir 500 tūkstančių litų, jei bus vos pusantro kambario. Prabangus būstas yra 2 – 3 kartus brangesnis už tokios pat kvadratūros kitus būstus. Prabangus būstas turi būti vertas prašomų pinigų, todėl turi būti kažkoks ekskliuzyvas“, – pasakoja „Remax“ brokeris – ekspertas Jevgenij Funikov.

Paradoksalu, tačiau, pasak NT ekspertų, milijonais vertinamas prabangus būstas gali priklausyti ir milijonų neturintiems.

„Prestižinis būstas retai kada kainuoja mažai. Todėl norint įsigyti prestižinį būstą reikia nusiteikti sumokėti už jį 2-3 milijonus litų arba ieškoti kitos išeities: geroje vietoje įsigyti prastą būstą be remonto ir jį pačiam paversti prestižiniu. Tam, aišku, reikės sugaišti nemažai laiko, skirti daug dėmesio ir rūpesčio“, – kaip neturint milijono įsigyti prabangų būstą pasakoja Marius Čiulada.

Prabangus būstas gali kainuoti nuo 9 iki 30 tūkstančių litų už kvadratinį metrą.

Prabangą kuria interjeras

Potencialiam pirkėjui vertinant būstą svarbiausia tai, ką mato akis. Tai yra interjeras, unikalios detalės, prabangūs baldai, buitinė technika, ištaigingą visumą kuriantys dizaino sprendimai. Būstas turi ne tik būti, bet ir iš pirmo žvilgsnio visiems parodyti esąs vertas milijonų.

„Kainą daugiausia sudaro interjeras. Brangi apdaila. Net keliais kartais brangesnė apdaila, nei kituose to rajono būstuose. Viskas priklauso nuo medžiagų kainos, tokiuose būstuose dirba dizaineriai, tai yra vienetiniai daiktai, sprendimai, išskirtiniai būsto projektai, unikalūs architektūriniai sprendimai“, – kas sudaro milžinišką būsto kainą, vardija Jevgenij Funikov.

Investuodami milijonus litų į būstą, pirkėjai nori susikurti autentišką aplinką, kuri tenkintų visus jų poreikius, apsuptų išskirtine prabanga.

„Labai dažnai prestižinio būsto savininko poreikiai taip pat būna specifiniai: vieniems reikia daugiau vonių, kitiems – sieninių spintų, tretiems reikia atskiro kambario batų kolekcijai. Todėl ir pats pirkėjas, įsigyjantis prabangų būstą, tai daro ne iš paskutinių pinigų ir leidžia sau tokius papildomus malonumus, kurie kitam žmogui būtų visiškai nepriimtini ir netinkami“, – pasakoja Marius Čiulada.

Ekspertas pabrėžia, kad tokiam pirkėjui be sienų ir vietos itin svarbus ir vaizdas pro langą, balkonas, terasos. Perkant prestižinį būstą tai yra nebe kaip galimybė ar papildomas pliusas, o būtinybė.

„Perkant prabangų būstą – apie 90 procentų – žmogui tereikia ateiti į tą būstą ir gyventi. Aišku, tai negalioja naujos statybos namuose, kai pats pirkėjas, nusipirkęs plikas sienas, viską įsirenginėja. Būstas tampa prabangus jau vien nuo projekto, kur jis yra mieste, koks tai pastatas. Kalbant apie antrinę rinką – prabangūs būstai niekada neturi jokių priekaištų. Tokiuose būstuose niekada nebus neužbaigtų procesų, nebus, kad nebūtų šviestuvo ar kur nors trūktų plytelių. Tai turi būti idealus būstas“, – pasakoja „Remax“ brokeris - ekspertas Jevgenij Funikov.

Tačiau „OBER-HAUS“ Vilniaus Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada su tuo nesutinka: „Taip, kad atitiktų „kirvis kotą“, perkant prabangų būstą, retai būna. Žmogus gali iš pradžių būti nusiteikęs tik ateiti ir gyventi jame, tačiau palaipsniui tą būstą vis tiek reikia adaptuoti pagal save“.

Prabanga keliasi į miestą

Pasak specialistų, prabangų būstą dažniausiai perka vidutinio amžiaus žmonės, turintys dideles pajamas, įmonių vadovai, žinomi žmonės.

„Retais atvejais tėvai perka jaunuoliui prabangų būstą. Dažniau tokio būsto pirkėjai yra vidutinio amžiaus, su susiformavusiomis vertybėmis, šeimynine padėtimi, žmonės, žinantys savo poreikius. Tai būna nebe pirmas ir net ne antras būstas. Tai tikisi, kad bus paskutinis jų būstas, todėl negaili papildomų išlaidų. Toks pirkėjas nori, kad būstas atitiktų jo statusą, prestižą. Dažnai būstas yra svarbi žinutė tavo aplinkos žmonėms ir pažįstamiems, kas tu esi. Kaip ir automobilis, kuris kažkada nustoja būti vien transporto priemone ir tampa sėkmės simboliu, rodančiu, kad tau puikiai sekasi“, – pasakoja Marius Čiulada.

Kalbant apie tokią pačią būsto kainą, renkantis tarp prabangaus individualaus namo priemiestyje ir prašmatnių apartamentų mieste, vis dažniau nugali butas.

„Ryškėja tendencija, kad vis daugiau žmonių nori gyventi mieste, prabangiuose apartamentuose, o ne prabangiame užmiesčio name. Mieste labai patogu gyventi, turėti atskirą terasą, grožėtis nuostabiais vaizdais ir turėti gerą susisiekimą“, – Jevgenij Funikov.

Nenori afišuotis

Net jei kartais sugalvotumėte pasižiūrėti, kokie prabangiausi būstai šiuo metu yra parduodami, tai padaryti būtų sunku, mat tokio būsto turėtojai savo namų plačiajai visuomenei nedemonstruoja. Informaciją apie prabangius objektus galima sužinoti tik NT agentūrose, tačiau ir ten ji suteikiama ne visiems.

„Parduoti prabangų būstą labai sunku. Žymiai sunkiau nei tipinį, standartinį dviejų kambarių butą. Tai lemia ir kaina, ir tie nestandartiniai sprendimai. Tarkime, turime butą Vilniuje, kurio vertė 2 milijonai litų, o pirkėjų, kurie galėtų ir norėtų jį pirkti, yra tik apie 10. Juos visus reikia pasiekti, pranešti apie tą būstą. Tokie žmonės nenori afišuotis“, – pasakoja Marius Čiulada.

„Labai retai kada ateina žmonės iš gatvės ir prašo padėti įsigyti prabangų būstą. Dažniausiai žmonės jau būna išsianalizavę parduodamus objektus ir žino, ko nori. Bet dauguma planuojančių įsigyti tokį būstą prašo prestižinės vietos, gero likvidumo, kad vėliau galėtų parduoti už tą pačią kainą ar net brangiau ir visų papildomų patogumų: požeminiai parkingai, vaizdai labai svarbūs pro langus, papildomos sandėliavimo patalpos, balkonai, terasos“, – prabangaus būsto rinkos specifiką aiškina Jevgenij Funikov.  
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

puikios vieteles
2014-07-22 08:55
kiekvienam rajone, net ir naujininkuose ir pasilaiciuose ir pilaiteje yra prabangiu vieteliu. O aukstuosiuose paneriuose - miestas gamtoje .
o man
2014-07-21 17:21
prabangus būstas atrodo įmanomas tik senamiestyje, nei Antakalnis, nei Žvėrynas, nei Užupis į prabangaus būsto suvokimo erdvę neįeina. O tuo labiau miegamieji rajonai. NOrs kai pagalvoji, tuose turbūt yra ne ką mažiau prabangiai ir prašmatniai įrengtų butų. Kiekvienam pagal skonį ir poreikį.
apgriuvusios sienos
2014-07-21 14:41
senos apgriuvusios sienos yra seno miesto dalis. vertybė. o bomžai - niekur nuo jų nedingsi. šiukšliadėžes aptvėrė, užrakino, o jie per mažą tarpą išmoko lįsti - po kelis įsilindę darbuojasi...
kur tai?
2014-07-21 13:13
Prabangai reikalinga erdvė, darni aplinka, gražiai sutvarkyta teritorija, tekančio vandens garsai - Žvėrynas ? Erdvi terasa - gerai, jeigu nematai apgriuvusių sienų ir" bomžų"

Miestiečiai

nuotrauka
2019-12-06 11:39
Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) paskelbus kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ragina daugiabučių namų savininkus ir bendrijas pasinaudoti šia galimybe ir modernizuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas.
nuotrauka
2019-12-06 11:10
Kalėdinės nuotaikos jau pradėjo spalvinti mūsų kasdienybę, o mintys ėmė suktis apie šventines dekoracijas, vaišes, dovanas ir, žinoma, Kalėdų eglutės puošimą. Kartu stebimas ir augantis susidomėjimas gražiausioms metų šventėms ruoštis bei jas švęsti tvariai – taip, kad būtų padaroma kuo mažiau žalos...
nuotrauka
2019-12-06 10:03
Vilniaus miesto Taryba šią savaitę pritarė sprendimui toliau tęsti penktus metus vykdomą projektą, kurio metu daugiabučių gyvenamųjų namų, esančių Senamiestyje ir jo apsaugos zonoje savininkai gali gauti dalinį finansavimą fasadų elementų tvarkymo darbams atlikti. 2020 metų programos planuojama skir...
nuotrauka
2019-12-05 14:10
Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas, kuriuo siūloma pakeisti šiuo metu galiojantį Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą, sukėlė daug diskusijų.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-11-29 08:44
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino UAB „Ignitis" elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams, kurie bus taikomi nuo 2020 m. sausio 1 d. Vidutiniškai elektros energijos tarifai buitiniams vartotojams auga apie 14,7 proc.
nuotrauka
2019-11-28 11:52
Seimo Žmogaus teisių komitetas pritarė Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių parengtam įstatymo projektui, kuriuo siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių gyvenamųjų namų balkonuose, jei bent vienas daugiabučio namo gyventojas tam prieštarauja. Tokiu būdu Seime žengtas dar vienas svarbus žin...
nuotrauka
2019-11-26 12:05
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) gyventojams primena apie pareigą iki š.m. gruodžio 16 d. pateikti nekilnojamojo turto (NT), kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, mokesčio (NTM) deklaracijas ir sumokėti mokestį už 2019 metus.
nuotrauka
2019-11-22 10:37
Du iš trijų Lietuvos gyventojų gyvena 1961–1990 m. pastatytuose daugiabučiuose, kuriuos anksčiau ar vėliau teks atnaujinti. Pokyčių laukia ir daugybė senesnių individualių namų, kuriuose problemos – kone identiškos.
nuotrauka
2019-11-21 14:09
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-15 10:45
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjos UAB „Branda LT“ skundą atsakovui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ir ministerijos Klaipėdos departamentui dėl 2018 m. spalio 25 d. patikrinimo akto panaikinimo...
nuotrauka
2019-11-15 10:31
Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis...
nuotrauka
2019-11-15 10:22
Neretai to paties pastato gyventojai skundžiasi, jog vieni gyvena pernelyg karštai ir priversti atverti langus, o kitų butuose pernelyg vėsu. AB „Panevėžio energija“ teigia, kad tai daugelio senos statybos daugiabučių namų problema, jos priežastis – seni, neturintys šiuolaikinių šilumos reguliavimo ...
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-11 10:02
Išmanusis apšvietimas, automatiniai langai, papildomos pramogų sistemos — be šių elementų neįsivaizduojame išmaniųjų namų. Ir nors vis labiau populiarėjančios inovacijos padeda tausoti energiją, visi šie prietaisai anksčiau ar vėliau pavirsta atliekomis. Kaip su jomis tvarkomės?

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai