2024 kovo 28 d. ketvirtadienis, 19:54
Reklama  |  facebook

Kokią šildymo įrangą rinktis, kad žiema neužkluptų netikėtai?

2016-11-02 12:00
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, lietuvių pajamos auga, nes vien per praėjusius metus šalyje buvo baigta statyti daugiau nei 5700 naujų namų – tai net 28 proc. daugiau nei 2014 m. Gali būti, kad tam įtakos turėjo visoje Lietuvoje brangstantis šildymas ir autonomijos noras, tačiau didėjant individualių namų skaičiui, auga ir poreikis bei prievolė būstą apšildyti. Pasak šildymo sistemomis prekiaujančių bendrovių ekspertų, dalis lietuvių šildymo įranga pradeda rūpintis dar vasaros pabaigoje, tačiau dauguma, kaip visada, panašius darbus atideda paskutinei minutei, todėl rudenį tokių prekių paklausa išauga dvigubai.
nuotrauka
Didžiausias kieto kuro katilų pranašumas yra pigus kietasis kuras. Stocksnap.io nuotr.


Minimos įmonės
Vilpra, UAB
Nespėjusiems iš anksto pasirengti šildymo sezonui, naujos įrangos paieškos gali tapti tikru galvos skausmu ir našta šeimos biudžetui, todėl šildymo įrangos ekspertai pataria šį būtiną pirkinį planuotis iš anksto, o išlaidas paskirstyti dalimis šildymo katilus perkant lizingu. Pateikiame keletą įžvalgų, ką reikėtų įvertinti renkantis šildymo sistemą individualiam namui ir kaip įsigyti savo būstui tinkamiausią sprendimą.

Kaip rasti tinkamiausią būsto šildymo sprendimą?

Bendrovės „Vilpra“ Šildymo prekių grupės vadovės Rūtos Jezukevičiūtės teigimu, šiuo metu populiariausi dviejų tipų – kieto kuro ir dujiniai katilai, rašoma įmonės parengtame straipsnyje. „Lietuva nuo senų laikų buvo vadinama „kieto kuro šalimi“, nes lietuviai dažniausiai namus šildydavo malkomis, anglimis, briketais ar durpėmis, tačiau dėl patogesnio naudojimo, naujų technologijų ir palankesnės dujų kainos, dujinius katilus renkasi vis daugiau individualių namų gyventojų. Visgi, kiekvienas atvejis yra individualus, todėl geriausią sprendimą pagal namo savybes ir jūsų poreikius padės pasirinkti šildymo įrangos ekspertas“, - sako ji.

Planuojant įsigyti katilą ar visą šildymo įrangą, R. Jezukevičiūtė pataria atkreipti dėmesį į techninius katilo parametrus ir gamintoją: kieto kuro katilą galima rinktis iš Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos gamintojų siūlomų modelių, o vokiečiai bei italai gali pasiūlyti kokybiškiausius dujinius katilus. Anot jos, renkantis katilą, būtina įvertinti ir namo šilumos poreikius bei karšto vandens ruošimui reikalingas atsargas. Be to, svarbiausias vertinimo kriterijus turėtų būti katilo galingumas – jį reikėtų pasirinkti pagal namo plotą, apšiltinimą ir atsižvelgti į tai, ar namas naujos, ar senos statybos.

Ką rinktis taupantiems ir skubantiems?

Renkantis savo namui tinkamiausią šildymo įrangą, patartina įvertinti ne tik techninius katilų parametrus – nemažiau svarbu ir kiek pinigų esate pasiryžę skirti šildymui. Ekspertės teigimu, katilų kainos gana stipriai svyruoja – priklausomai nuo katilo tipo ir jo techninių savybių, už naują katilą gali tekti sumokėti 500-1600 Eur. „Paprastas, mažo galingumo kieto kuro katilas gali kainuoti kelis šimtus eurų, o granulinio, visiškai automatizuoto kieto kuro katilo kaina gali siekti ir kelis tūkstančius eurų. Dujinių katilų kaina labiausiai priklauso nuo jų tipo, galingumo, valdymo automatikos parinkimo galimybių, ir, atsižvelgiant į tai, gali kainuoti kelis tūkstančius eurų“, – pasakoja R. Jezukevičiūtė.

Šildymo įranga prekiaujančios bendrovės „Celsis“ Šildymo įrangos skyriaus vadovas Egidijus Janutis atkreipia dėmesį, kad renkantis šildymo įrangą, galutinio sprendimo neturėtų nulemti vien paties katilo kaina – labai svarbu įvertinti, kiek kainuos visa šildymo sistema ir kuras: nors paprasti kieto kuro katilai nėra itin brangūs, katilinės įrengimas, papildoma vieta malkoms ar kitam kurui laikyti bei akumuliacinė talpa, kurioje kaupiamas šilumos perteklius, galiausiai sudaro nemažą pinigų sumą. Dujinių katilų kaina yra šiek tiek didesnė, tačiau jų įrengimas ir priežiūra reikalauja mažiau pastangų bei išlaidų, lyginant su kieto kuro katilais.

„Pavyzdžiui, norint apšildyti 150 m2 ploto namą, dujinis katilas, kita katilinės įranga ir montavimo bei paleidimo darbai kartu gali sudaryti apie 3 tūkst. Eur. Tuo metu pilnas kieto kuro katilinės įrengimas su visais darbais preliminariai gali siekti ir 5 tūkst. Eur“, – skaičiuoja ekspertas.

Kaina gali išgąsdinti, tačiau finansinių paslaugų bendrovės „Mokilizingas“ duomenys rodo, kad dauguma nuosavų namų savininkų pasiskaičiuoja ir šią įrangą perka lizingu, visą sumą išmokėdami dalimis, ypač, kad sutarties terminas gali būti nuo 6 iki 60 mėnesių.

„Lizingas – tai galimybė naudotis daiktu anksčiau nei už jį sumokėjote, todėl itin naudingas žmonėms, kurie tiksliai pasiskaičiuoja būsimas pajamas ir išlaidas bei tinkamai valdo savo finansinius srautus. Kita kategorija žmonių, kuriems gali būti aktualus pirkimas lizingu – netaupūs vartotojai: tokie žmonės gauna pakankamai pajamų, tačiau yra išlaidūs ir nesugeba susitaupyti, todėl daikto įsigijimas „Mokilizingu“ – savotiška taupymo forma. Lizinguoti galima įvairiausius dalykus, pradedant nuo buitinės technikos, prabangos prekių, automobilio remonto, studijų ir kelionių. Žmonės darosi finansiškai išprusę, tad naudojasi įvairiais finansiniais įrankiais, kad įsigytų jiems būtinų prekių ir paslaugų. Ne išimtis – ir šildymo katilai: „Mokilizingo“ duomenimis, šildymo įranga išlieka viena populiariausių rudenį išsimokėtinai įsigyjamų prekių“, – teigia finansinių paslaugų bendrovės „Mokilizingas“ Pardavimo skyriaus vadovas Saulius Kuliešius. 

Augančius šildymo įrangos pardavimus lizingu fiksuoja ir šildymo įranga prekiaujančios bendrovės: pasak „Vilpra“ ekspertės R. Jezukevičiūtės, šiais metais lietuviai „Mokilizingu“ prekių įsigijo beveik dvigubai daugiau nei 2015 m. Augantį lizingo paslaugų populiarumą stebi ir„Celsis“ – E. Janučio teigimu, šiais metais bendrovė lizingu pardavė ketvirtadaliu daugiau prekių nei 2015 m.

Mažiausiai reiklūs priežiūrai – dujiniai katilai

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad vienas svarbiausių kriterijų renkantis katilą miesto gyventojams yra laikas, kurį teks skirti katilo priežiūrai. „Didžiausias kieto kuro katilų pranašumas yra pigus kietasis kuras, tačiau žiemos metu tokį katilą teks kurti kelis kartus per parą. Tiesa, įsirengus akumuliacines talpas, kūrenimo dažnumas gali sumažėti iki vieno karto per dvi paras. Granulinis katilas šiek tiek mažiau reiklus priežiūrai – pakanka kuro papildymo kas 3-7 dienas, o skysto kuro ar dujinio katilo priežiūrą galėsite prisiminti vos kas pusę metų, todėl nuolat skubantiems ir mažai laiko namuose praleidžiantiems individualių namų gyventojams patartina rinktis dujinį katilą“, – sako E. Janutis.

Jeigu reikėtų išskirti šildymo katilų pliusus ir minusus, būtų galima paminėti šiuos:

Kieto kuro katilas

Patikimas, ilgaamžis, maži šildymo kaštai, tačiau juo šildant namus paros temperatūra patalpose nuolat svyruos, reikia skirti laiko jo kūrenimui, vietos kuro sandėliavimui, būtina periodiškai valyti dūmtraukį.

Dujinis katilas

Jo sistema pilnai automatizuota, nedidelė investicija, tačiau tinka tik ten, kur atvestos gamtinės dujos, o šildymas brangesnis nei kūrenant kietu kuru.

>>>Kaitra ir komfortas namuose – ne tokie ir nesuderinami dalykai

>>>Dūmtraukiai pasyviuose namuose – misija įmanoma

Statybunaujienos.lt



Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...
nuotrauka
2024-01-03 09:39
Nors gyventojams žadėta, kad šiemet šildymo išlaidos bus mažesnės nei praėjusiais metais, sulauktos pirmosios sąskaitos signalizuoja atvirkščiai – mokėti kai kuriems teks netgi daugiau. Vienas iš būdų efektyviai mažinti energijos suvartojimą ir taupyti nepriklausomai nuo valdžios sprendimų, bute ar ...
nuotrauka
2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, e...
nuotrauka
2023-12-05 09:54
Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ...
nuotrauka
2023-11-29 09:57
Kaip tvariai su minimaliai neigiamu aplinkai poveikiu gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių: saulės, vėjo ir vandens? Kaip išsisukti nenaudojant iškastinio kuro? Šiuos ir kitus klausimus praėjusią savaitę kėlė šalies inžinerinė bendruomenė Projektų ekspertizės ir gaisro saugos įmonių asociaci...
nuotrauka
2023-11-28 09:42
Vėstant orams gyventojams vėl pradeda kilti klausimai dėl šildymo – norima, kad kambariuose būtų komfortiška temperatūra, tačiau baiminamasi didesnių sąskaitų. Įtaką sąskaitų dydžiui daro ne tik šilumos suvartojimas, kurį lemia lauko oro temperatūra, drėgmė, vėjo stiprumas, pastato energetinis efekt...
nuotrauka
2023-11-10 11:26
Šviesos jungiklis, kištukinis lizdas ar termostatas ilgą laiką buvo svarbūs tik dėl savo funkcijų, neteikiant per daug reikšmės jų išvaizdai ir derėjimui interjere. Dizainerių teigimu, būtina griauti mitą, kad šie prietaisai privalo būti tik balti: jų spalvą ir formą apsprendžia vieta interjere.
nuotrauka
2023-10-30 11:36
Išmaniųjų namų sistemos daugeliui jau nėra naujiena. Jos vis dažniau yra diegiamos ne tik gyvenamuosiuose būstuose, bet ir biuruose, viešbučiuose ar kituose dideliuose pastatuose. Jungiklių ir protingų namų sistemų centras „JUNG Vilnius" kartu su įmone „SoulWood LT" nusprendė, jog protingo namo sist...
nuotrauka
2023-10-30 07:10
Viena didžiausių energetikos bendrovių Baltijos šalyse „Enefit“ pasirašė sutartį su prekybos tinklu „Norfa“ dėl viešojo įkrovimo stotelių įrengimo. 107 skirtingose prekybos tinklo stovėjimo aikštelėse visoje Lietuvoje iš viso bus įrengta mažiausiai naujų 250 įkroviklių, kuriuose vienu metu bus galim...
nuotrauka
2023-10-19 11:37
Namuose turime daug įvairių prietaisų, kuriuos tenka nuolat įkrauti – nuo telefonų, akumuliatorinių žoliapjovių, robotų iki automobilių. Milijonai žmonių įvairius prietaisus palieka įkrauti nakčiai ar net išėję iš namų. Energijos specialistas atskleidžia, kokius saugaus prietaisų įkrovimo aspektus t...
nuotrauka
2023-10-18 11:30
Vilniaus miesto savivaldybė dar šiais metais planuoja daugiau nei 20 švietimo, sporto, kultūros įstaigų, sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų įstaigų aprūpinti nutolusiomis saulės elektrinėmis. Žaliąją energija apsirūpins ir pati Savivaldybė, Vilniaus Rotušė bei Energetikos ir technikos muzie...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos