2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 23:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretingos rajone – rąstiniai nameliai žmonėms, ieškantiems ramaus poilsio

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-06-22 15:33
Dar šią vasarą vakarų Lietuvoje pirmuosius lankytojus priims naujas turistinis objektas – etnografinis Mėguvos kaimas, įkurtas Kretingos rajone. Kaimelio teritorijoje – 34 mediniai namukai, pastatyti pagal 16-17 amžiaus architektūros stilių. Juose suplanuotos ne tik gyvenamosios patalpos, bet ir edukaciniai centrai, kuriuose liaudies amatininkai demonstruos senuosius amatus ir supažindins su kultūriniu paveldu.
nuotrauka
ES pinigai Kretingos rajone padėjo sukurti etnografinį Mėguvos kaimą. Portalo nuotr.


Naujo etnografinio kaimelio projekto vertė – apie 16 mln. litų. Pusė šios sumos gauta iš ES paramos fondų. Idėjos autoriai tikisi, kad investicijos turėtų atsipirkti per šešerius metus.

Autentiškas stilius

Mėguvos kaimelyje vienu metu galės apsigyventi arti 300 lankytojų, kurie galės įsikurti autentiškuose rąstiniuose vieno ar dviejų aukštų namukuose.

Statydami etnografinį Mėguvos kaimą idėjos autoriai konsultavosi su Rumšiškių muziejaus specialistais, Klaipėdos universiteto mokslininkais.

„Visi šio krašto gyventojai anksčiau statydavo namus 12-16 kvadratinių metrų ploto, dengdavo šakomis ir samanomis“, – pasakoja projekto rinkodaros konsultantas Raimundas Vaitiekūnas.

Atsižvelgiant į tai, visi 34 kaimelio pastatai – rąstiniai, suręsti iš Žemaitijos miškuose užaugintos pušies. Stogai dengti drebulės mediena.
„Medis – lietuviškas. Mes laikėmės labai paprastos, visiems žinomos taisyklės – jei nori turėti gerą būstą, turi naudoti medį iš ten, kur jis užaugo. Rąstų suvedimai išdrožti labai tiksliai, kad namo varža būtų gera. Vasarą išlaiko gerą temperatūrą. Tarp rąstų – speciali lino tekstilė“, – statybos subtilybes atskleidžia R. Vaitiekūnas.

Atsižvelgiant į jūrinę kaimelio tematiką, namelių interjere vyrauja medis ir plytos. Specialiai šiam projektui plytas gamino Belgijos kompanija.

Ieškojo bombų

Etnografinis Mėguvos kaimas įkurtas natūraliame 13 km ilgio miške. Pasak projekto autorių, prieš prasidedant statyboms, teritorija buvo pelkėta.

„Čia buvo aukšti vandenys, reikėjo daug nudrenuoti. Gilinome kanalus. Reikėjo labai pasistengti surasti aukso vidurį“, – pasakoja R. Vaitiekūnas.

Prieš pradedant statybos darbus, teritorija dar buvo kruopščiai ištyrinėta, joje ieškota bombų.

„Po karo visai šalia mesdavo bombas, todėl ir mes ieškojom, tyrėme, bet mūsų teritorijoje nieko neradome“, – apie nenumatytus darbus prieš prasidedant statyboms pasakoja R. Vaitiekūnas.

Kaimelio statybos darbai pradėti prieš dvejus su puse metų. Projekto autoriai sako, kad visi darbai galėjo būti atlikti kur kas anksčiau jei ne iškilę sunkumai.

„Didžiausia problema – surasti statybininkų. Ir dėl kainos, ir dėl didelės specialistų emigracijos. Trūksta nuo betonuotojų iki dažytojų. Dėl sudėtingos ekonominės situacijos bankrutavo keli rangovai, laiką vilkino ilgos procedūros, norint surasti naujus“, – netikėtas problemas atskleidžia projektą įgyvendinančios UAB „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Orientuojasi į ramybės ieškantį poilsiautoją

Projekto autoriai per ateinančius trejus metus į etnografinį kaimą tikisi pritraukti daugiau kaip 100 tūkst. turistų, t.y., po 30 tūkst. lankytojų per metus.

„Pasaulyje tokia tendencija – daugelis šeimų nori pabėgti iš miesto, nori pasivaikščioti miške. Dažniausiai nori tylos, ramybės. Čia viskas natūralu, natūralios medžiagos, nameliai, jokių sintetikų, putoplastų ar sintetinių palmių. Išsaugotas miškas, iki jūros – 3,5 km. Yra pėsčiųjų, dviračių takai“, – naują turizmo objektą pristato projekto rinkodaros konsultantas Raimundas Vaitiekūnas.

Kaimelyje įkurtas edukacinis centras su senuosius amatus pristatančių meistrų dirbtuvėlėmis, pasak projekto įgyvendintojų, turėtų garantuoti ilgesnę turistų viešnagę.

„Padarėme tokią erdvę, kur gyvens senųjų amatų atstovai ir supažindins norinčius su senaisiais amatais, molininkai, tekstilininkai, žolininkai, gintaro meistrai. Visos pramogos ir edukacinės programos bus vienoje vietoje, kad nebūtų nuobodu leisti čia laiko“, – pasakoja R. Vaitiekūnas ir atskleidžia, kad šis objektas visgi labiau orientuotas į užsienio turistus, kurie trokšta ne šurmulio, o ramybės gamtoje.

Skirtingo pobūdžio laisvalaikio pramogas, nei šalia įsikūrę Palangos ir Šventosios kurortai, siūlantis etnografinis Mėguvos kaimas tikisi išvengti sezoniškumo ir turistus žada priimti visus metus. Tam turėtų pasitarnauti ir šalia kaimelio statomas „Natura Termo SPA“ grožio ir sveikatinimo paslaugų kompleksas.
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...