2019 lapkričio 19 d. antradienis, 14:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretingos rajone – rąstiniai nameliai žmonėms, ieškantiems ramaus poilsio

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-06-22 15:33
Dar šią vasarą vakarų Lietuvoje pirmuosius lankytojus priims naujas turistinis objektas – etnografinis Mėguvos kaimas, įkurtas Kretingos rajone. Kaimelio teritorijoje – 34 mediniai namukai, pastatyti pagal 16-17 amžiaus architektūros stilių. Juose suplanuotos ne tik gyvenamosios patalpos, bet ir edukaciniai centrai, kuriuose liaudies amatininkai demonstruos senuosius amatus ir supažindins su kultūriniu paveldu.
nuotrauka
ES pinigai Kretingos rajone padėjo sukurti etnografinį Mėguvos kaimą. Portalo nuotr.


Naujo etnografinio kaimelio projekto vertė – apie 16 mln. litų. Pusė šios sumos gauta iš ES paramos fondų. Idėjos autoriai tikisi, kad investicijos turėtų atsipirkti per šešerius metus.

Autentiškas stilius

Mėguvos kaimelyje vienu metu galės apsigyventi arti 300 lankytojų, kurie galės įsikurti autentiškuose rąstiniuose vieno ar dviejų aukštų namukuose.

Statydami etnografinį Mėguvos kaimą idėjos autoriai konsultavosi su Rumšiškių muziejaus specialistais, Klaipėdos universiteto mokslininkais.

„Visi šio krašto gyventojai anksčiau statydavo namus 12-16 kvadratinių metrų ploto, dengdavo šakomis ir samanomis“, – pasakoja projekto rinkodaros konsultantas Raimundas Vaitiekūnas.

Atsižvelgiant į tai, visi 34 kaimelio pastatai – rąstiniai, suręsti iš Žemaitijos miškuose užaugintos pušies. Stogai dengti drebulės mediena.
„Medis – lietuviškas. Mes laikėmės labai paprastos, visiems žinomos taisyklės – jei nori turėti gerą būstą, turi naudoti medį iš ten, kur jis užaugo. Rąstų suvedimai išdrožti labai tiksliai, kad namo varža būtų gera. Vasarą išlaiko gerą temperatūrą. Tarp rąstų – speciali lino tekstilė“, – statybos subtilybes atskleidžia R. Vaitiekūnas.

Atsižvelgiant į jūrinę kaimelio tematiką, namelių interjere vyrauja medis ir plytos. Specialiai šiam projektui plytas gamino Belgijos kompanija.

Ieškojo bombų

Etnografinis Mėguvos kaimas įkurtas natūraliame 13 km ilgio miške. Pasak projekto autorių, prieš prasidedant statyboms, teritorija buvo pelkėta.

„Čia buvo aukšti vandenys, reikėjo daug nudrenuoti. Gilinome kanalus. Reikėjo labai pasistengti surasti aukso vidurį“, – pasakoja R. Vaitiekūnas.

Prieš pradedant statybos darbus, teritorija dar buvo kruopščiai ištyrinėta, joje ieškota bombų.

„Po karo visai šalia mesdavo bombas, todėl ir mes ieškojom, tyrėme, bet mūsų teritorijoje nieko neradome“, – apie nenumatytus darbus prieš prasidedant statyboms pasakoja R. Vaitiekūnas.

Kaimelio statybos darbai pradėti prieš dvejus su puse metų. Projekto autoriai sako, kad visi darbai galėjo būti atlikti kur kas anksčiau jei ne iškilę sunkumai.

„Didžiausia problema – surasti statybininkų. Ir dėl kainos, ir dėl didelės specialistų emigracijos. Trūksta nuo betonuotojų iki dažytojų. Dėl sudėtingos ekonominės situacijos bankrutavo keli rangovai, laiką vilkino ilgos procedūros, norint surasti naujus“, – netikėtas problemas atskleidžia projektą įgyvendinančios UAB „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Orientuojasi į ramybės ieškantį poilsiautoją

Projekto autoriai per ateinančius trejus metus į etnografinį kaimą tikisi pritraukti daugiau kaip 100 tūkst. turistų, t.y., po 30 tūkst. lankytojų per metus.

„Pasaulyje tokia tendencija – daugelis šeimų nori pabėgti iš miesto, nori pasivaikščioti miške. Dažniausiai nori tylos, ramybės. Čia viskas natūralu, natūralios medžiagos, nameliai, jokių sintetikų, putoplastų ar sintetinių palmių. Išsaugotas miškas, iki jūros – 3,5 km. Yra pėsčiųjų, dviračių takai“, – naują turizmo objektą pristato projekto rinkodaros konsultantas Raimundas Vaitiekūnas.

Kaimelyje įkurtas edukacinis centras su senuosius amatus pristatančių meistrų dirbtuvėlėmis, pasak projekto įgyvendintojų, turėtų garantuoti ilgesnę turistų viešnagę.

„Padarėme tokią erdvę, kur gyvens senųjų amatų atstovai ir supažindins norinčius su senaisiais amatais, molininkai, tekstilininkai, žolininkai, gintaro meistrai. Visos pramogos ir edukacinės programos bus vienoje vietoje, kad nebūtų nuobodu leisti čia laiko“, – pasakoja R. Vaitiekūnas ir atskleidžia, kad šis objektas visgi labiau orientuotas į užsienio turistus, kurie trokšta ne šurmulio, o ramybės gamtoje.

Skirtingo pobūdžio laisvalaikio pramogas, nei šalia įsikūrę Palangos ir Šventosios kurortai, siūlantis etnografinis Mėguvos kaimas tikisi išvengti sezoniškumo ir turistus žada priimti visus metus. Tam turėtų pasitarnauti ir šalia kaimelio statomas „Natura Termo SPA“ grožio ir sveikatinimo paslaugų kompleksas.

Statybunaujienos.lt
Žymės  StatybaRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.
nuotrauka
2019-10-24 10:02
Naujausi šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų, pramonės bei jūrinės techninės izoliacijos garso sugerties duomenys jau surinkti vienoje vietoje, „Paroc“ techninės izoliacijos akustikos vadove, ir šiais duomenimis galima laisvai bei patogiai naudotis.
nuotrauka
2019-10-22 13:28
Statybos bendrovė „Veikmės statyba“ dar šiais metais pradės verslo centro „OFFICE 100 by Skraidenis“ statybos darbus Naugarduko gatvėje, Vilniuje. Kompanija pastatys 11 tūkst. kv. metrų, 7 aukštų verslo kompleksą pagal generalinės rangos sutartį, pasirašytą su įmone „Skraidenis“.
nuotrauka
2019-10-22 13:08
Į verslo centrą U219, esantį Ukmergės gatvėje, Vilniuje, pirmieji nuomininkai turėtų įsikurti jau pirmąjį 2020 m. ketvirtį.
nuotrauka
2019-10-21 11:26
Pernai šalia Vilniaus oro uosto pradėtą statyti modernią daugiafunkcę automobilių stovėjimo aikštelę jau baigiama įrengti. Planuojama, kad lapkričio mėnesį keleiviams bus pristatyta beveik tūkstantis naujų automobilių stovėjimo vietų.
nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos