2019 spalio 20 d. sekmadienis, 11:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook
Naujienos

Lietuva rengiasi kvartalinei renovacijai

2015-04-23 09:16
RESTOS išvakarėse premjero patarėja Jūratė Juozaitienė lankėsi Vokietijoje, kur vyko dvišalis susitikimas su Vokietijos aplinkos ministerija ir Aplinkos agentūra. Jau pasirašyta ir sutartis dėl kvartalinės renovacijos projektų Lietuvoje.
nuotrauka
Premjero patarėja Jūratė Juozaitienė, vakar lankydamasi RESTOJE, dalijosi kvartalinės renovacijos planais. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
RESTA 2015,

„Buvo pristatytas vokiečių veiklos planas su numatytais terminais, darbais – parengta visa vadinamoji minkštoji kvartalinės renovacijos projekto dalis“, – sakė J. Juozaitienė. Vokiečiai taip pat siūlo kitokį finansavimo modelį, kurį lemia skirtingos nuosavybės formos.

Liepos 6 d. vokiečių ekspertai, išnagrinėję Šiaulių savivaldybės pasiūlytus renovuoti kvartalus, pristatys finansinės inžinerijos sprendimus. Tas pat bus taikoma ir Birštone bei Utenoje. „Kartu rengdami šią energinio efektyvumo didinimo programą, mes galėsime sieti Vilnių ir Kauną, nes šiuose miestuose yra daugiau kompetencijos – institutų, universitetų, daugiau žmonių. Kvartalinė renovacija tikrai pajudės, nes būtina eiti nuo pavienių namų prie kvartalų“, – sakė J. Juozaitienė. Dabar vykstanti modernizavimo programa nebus stabdoma, bet ši programa bus inkorporuota į kvartalinės renovacijos energinio efektyvumo didinimo programą. 

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, vakar lankydamasis RESTOJE, sakė, kad sostinė taip pat imsis kvartalinės renovacijos projektų. „Kada tai tiksliai bus, nedrįsčiau dabar pasakyti, bet be jokios abejonės – norint daryti sistemingai, reikia renovuoti kvartalus. Tai susiję ne tik su namų renovacija, apie ką dabar dažniausiai kalbama, bet ir su kiemų pertvarkymu, kad jie būtų patogesni gyventojams“, – sakė meras.

Namai buvo statyti prieš 40 metų, pastebėjo R. Šimašius, gyventojų poreikiai ir turtas per tą laiką pasikeitė, demografija taip pat įnešė savo korekcijų, todėl kiemus kai kur reikia pertvarkyti iš esmės. Kvartalinė renovacija tai leidžia padaryti sklandžiai, pastebi meras R. Šimašius sakydamas, kad savivaldybė šį procesą ketina turėti savo rankose.

Birštono, kuris taip pat patenka į pilotinį kvartalinės renovacijos projektą, merė Nijolė Dirginčienė RESTOS dalyvius ir svečius pakvietė į kurortą jau šią vasarą. Kol kvartalinė renovacija įsibėgės, ji kviečia aplankyti būsimą daugiafunkcinį centrą. „Esame dėkingi visiems, kurie pamatė ir pritarė idėjai atgaivinti senus apleistus Birštono pastatus, – kalbėjo ji. – Tai yra nenaudojamos sanatorijos, kurios net 30 metų visiškai niekas nevyko. Dabar jau turime ir visiškai naujų sanatorijų, kaip „Eglės“ sanatorija, naujas SPA centras „Vytautas“. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...