2019 balandžio 19 d. penktadienis, 21:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos Statybos inžinierių sąjunga – matoma savo šalyje, žinoma Europos Sąjungoje

2018-09-26 07:35
Lietuvos Statybos inžinierių sąjungos (LSIS) ištakos siekia 1918-uosius, kai atkurtoje Lietuvos valstybėje buvo įsteigta Lietuvos inžinierių sąjunga. „Sovietmetis nutraukė LSIS veiklą, bet neištrynė to, kas buvo pasiekta“, – tvirtina LSIS prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys. Atkuriamasis Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) suvažiavimas įvyko 1989 m., o prieš pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, 1990 m. kovo 5 d. buvo įregistruota LSIS, siekusi į vieną profesinę bendriją suvienyti šalies statybų sektoriuje dirbančius praktikus ir statybos mokslininkus.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt archyvo (EIKOS STATYBA) nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga,
Pirmuoju sąjungos vadovu išrinktas Algirdas Vapšys – statybininkų bendruomenei gerai žinomas inžinierius, praėjęs profesinį kelią nuo darbų vykdytojo iki ministro. LSIS siekia telkti savo narius, atstovauti jų poreikiams ir interesams, vystyti savivaldą, didinti statybos inžinieriaus ir mokslininko prestižą, skleisti visuomenei žinias apie statybų sektorių.

2000 m. LSIS įstojo į Europos statybos inžinierių tarybą ECCE ir jau 18 metų aktyviai reiškiasi jos veikloje.

LSIS veiklos centrai – regionuose

LSIS veikia visoje Lietuvoje, kiekvienoje apskrityje įkurtos regioninės bendrijos (klubai). LSIS jungia 9 bendrijas ir VGTU Kokybės vadybos centrą (KVC). KVC dalyvavimas LSIS veikloje duoda sinerginį rezultatą tobulinant statybos inžinierių profesinę kvalifikaciją, nes leidžia panaudoti stipriausių statybos mokslininkų potencialą mokant praktikus. LSIS per regionų bendrijas ir klubus organizuoja ir vykdo ne tik savo narių, bet ir visos šalies statybos inžinierių mokymus, vertina inžinierių kvalifikaciją, nustato pasirengimą statybos techninės veiklos pagrindinėms sritims.

Nuotraukoje – LSIS prezidentas dr. Vincentas Vytis Stragys

Statybos inžinierių LSIS įgyti kvalifikacijos atestatai bei teisės pripažinimo dokumentai patvirtina specialistų atitikimą Aplinkos ministerijos nustatytiems kvalifikaciniams reikalavimams ir suteikia jiems teisę projektuoti ir vadovauti ypatingųjų ir neypatingųjų statinių statyboms atlikti ekspertinę bei tyrinėjimų veiklą statybos inžineriniams sprendimams įgyvendinti.

LSIS didžiuojasi savo nariais, kurie yra ne tik aukščiausios kvalifikacijos profesionalai, bet ir pilietiški, visuomeniški, skiriantys savo asmeninį laiką Sąjungos veiklai, aktyviai prisidedantys prie jos plėtros. Įvertinant iškiliausių narių, atstovaujančių statybos srities praktikams bei mokslininkams, nuopelnus, LSIS įsteigė „Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Garbės ženklą“. Juo jau apdovanota 70 statybos inžinierių. 

Bendrai misijai susivienijo su Baltijos šalių statybos inžinieriais.„Dabartinės realijos neleidžia užsidaryti tik savo interesų rate. Mums reikia bendrauti, kooperuotis su kitų šalių kolegomis, kad bendromis jėgomis galėtume spręsti ne tik savo, bet ir regiono statybos inžinieriams aktualias problemas bei iššūkius. Todėl dar 2010 m. pasirašėme Lietuvos, Latvijos, Estijos statybos inžinierių sąjungų memorandumą dėl bendradarbiavimo“, – pasakoja V.V. Stragys. 

Kasmet vykstančiuose trijų Baltijos šalių statybos inžinierių sąjungų susitikimuose dalinamasi patirtimi, kaip gerinti statybų sektoriaus darbų kokybę, užtikrinti aukštą statybos inžinierių studijų lygį bei kompetenciją, eliminuoti broką iš statybos darbų. Gerosios patirties bei naujų idėjų perėmimas iš kaimynų padeda LSIS efektyvinti savo veiklą. Latvijos ir Estijos partneriai taip pat įdėmiai seka ir domisi jos veikla bei pasinaudoja lietuvių patirtimi vykdydami statybos inžinierių mokymus bei jų profesinės veiklos vertinimą.

2018-ieji – Europos statybos inžinierių metai

LSIS šie metai išskirtiniai: Europos Statybos inžinierių Taryba (ECCE) 2018-uosius paskelbė Europos Statybos inžinierių metais. „Tai puiki proga visuomenei pristatyti mūsų profesiją, atkreipti valstybės institucijų dėmesį į aukščiausios kvalifikacijos statybos profesijos – statybos inžinierių – rengimo, kvalifikacijos kėlimo ir kt. aspektus. Tad ir mes savo žvilgsnį kreipiame į dvi prioritetines, kaip mums atrodo, sritis: statybos inžinierių kvalifikacijos teikimo procesą bei glaudesnį bendradarbiavimą su kitomis statybos srityje dirbančiomis institucijomis, visuomeninėmis organizacijomis bei asocijuotomis struktūromis“, – metų pradžioje pasirašyto septynių institucijų Memorandumo reikšmę LSIS aiškina jos prezidentas.

Glaudus LSIS bendradarbiavimas su kitomis statybų sektoriui atstovaujančiomis įmonėmis bei organizacijomis padeda ieškoti ir rasti geriausius sprendimus bei įveikti iššūkius.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-04-19 10:25
Itin didelis įmonių susidomėjimas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemone „Eco-inovacijos LT+“ rodo, kad Lietuvos verslas pasirengęs diegti aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas. Pagal trečiąjį šios priemonės kvietimą sulaukta...
nuotrauka
2019-04-19 10:16
Vienam iš išplėstinės septynių teisėjų kolegijos narių nusišalinus nuo bylos nagrinėjimo, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nustatė naują posėdžio datą „Vijūnėlės dvaro“ byloje. Bylos nagrinėjimas rašytinio proceso tvarka perkeliamas iš š. m. balandžio 24 d. į š. m. birželio 13 d.
nuotrauka
2019-04-19 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba kviečia susipažinti su Žaliojo viešojo pirkimo vadovu, kuriame bendrais bruožais aprašytos galimybės vykdyti žaliuosius viešuosius pirkimus.
nuotrauka
2019-04-19 08:56,      papildyta 2019-04-19 11:50, Atnaujinta informacija
Šiųmetiniame Lietuvos statybos sektoriaus asociacijų forume buvo diskutuojama vienomis iš opiausių pastarojo meto temų: statybos darbų ir paslaugų viešieji pirkimai už mažiausią kainą; Statybininko kortelė bei siūlymas statybos sektoriaus politikos formavimo funkcijas perduoti Ekonomikos ir inovacij...
nuotrauka
2019-04-19 07:41
Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų.
nuotrauka
2019-04-18 11:50
Lietuvos nacionalinis muziejus pakartotinai paskelbė Gedimino kalno kompleksinio sutvarkymo projektavimo paslaugų pirkimą. Konkursą laimėjęs tiekėjas per 9 mėnesius nuo sutarties pasirašymo įsipareigoja parengti pietrytinės kalno dalies sutvarkymo darbų projektą. Lygiagrečiai, tik per ilgesnį – 15 m...
nuotrauka
2019-04-18 10:40
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Žešuve vykstančioje konferencijoje kartu su Vidurio ir Pietų Europos šalių transporto ministrais pasirašė deklaraciją dėl tolimesnės tarptautinio kelio „Via Carpatia“ plėtros bei glaudesnio bendradarbiavimo stiprinant transporto sektorių.
nuotrauka
2019-04-18 10:00
Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudaro galimybę įgyvendinti visus šiuos vartotojo poreikius ir lūkesčius. Daugiau kaip 90 metų rinkoje veikianti „C...
nuotrauka
2019-04-17 09:15
„Profesinis vėžys“ – pavadinimas, kurį girdėjęs yra retas, nors vėžinių susirgimų šalyje nuolat gausėja. Sunkių ir net mirtimi pasibaigti galinčių ligų, sukeltų darbo kenksmingomis sąlygomis, tikslios priežastys Lietuvoje vis dar nustatomos itin retai.
nuotrauka
2019-04-17 08:41
Aplinkos ministerijos užsakymu mokslininkai įvertino galimybes mūsų šalyje gaminti šilumos energiją deginant medienos apdirbimo pramonės įmonėse susidarančias klijuotos medienos plokščių atraižas aplinkai ir žmonių sveikatai saugiu būdu.
nuotrauka
2019-04-16 11:19
Konkurencijos taryba siekia, kad kartelį sudariusių įmonių vadovams, prisidėjusiems prie Konkurencijos įstatymo pažeidimų, teismai skirtų ir asmenines sankcijas. Šiuo metu teismų sprendimų laukia 17 asmenų, kuriems gali būti apribota teisė 3–5 metus užimti vadovaujančias pareigas ir skirtos baudos i...
nuotrauka
2019-04-16 10:32
Siūloma reglamentuoti kvotų nustatymą Lietuvoje ketinantiems dirbti užsieniečiams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių.
nuotrauka
2019-04-16 09:58
Praeitą savaitę elektros energijos kaina Baltijos šalyse vidutiniškai išaugo 13 proc. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje elektra pabrango vidutiniškai 5 eurais už megavatvalandę, skelbia „Elektrum Lietuva“.
nuotrauka
2019-04-15 14:25
Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pažangumo indeksą Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal pažangumo vertinimo (švieslentės) metodiką 2018 m. įvertino aukščiausiu balu. Ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų pažangumo vertinimo (švieslentės) ataskaitoje pateiktas ir ne vienas V...
nuotrauka
2019-04-15 13:52
Siekiant nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo tikslų, Energetikos ministerija pasirašė susitarimą su įmone „Vilniaus šilumos tinklai“ dėl priemonių, kurios padės taupyti energiją, įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-04-15 11:50
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva plečiamas grįžusių lėšų įgyvendinant finansines priemones spektras: nuo šiol jomis galės pasinaudoti ne tik smulkusis ir vidutinis verslas, bet ir didelės įmonės. Tokiam siūlymui šiandien posėdyje pritarė Vyriausybė.
nuotrauka
2019-04-15 10:24
Ar pastebėjote, kad vis intensyviau kuriamiems dirbtinio intelekto (DI) produktams dažniausiai suteikiamas moteriškas pradas? „The Guardian“ atkreipia dėmesį į tai, kad dauguma žmogui asistuojančių IT programinių sistemų pateikiamos kaip „moterys“. Kodėl? Kauno technologijos universiteto (KTU) tyrėj...
nuotrauka
2019-04-15 10:24
Vilniaus miesto apylinkės teismui pateiktas prevencinis ieškinys, kuriuo prašoma užkirsti kelią rekonstrukcijos darbams Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijoje ir tokiu būdu išniekinti Senąsias Šnipiškių žydų (Piramonto) kapines ir po pamatais likusius palaikus, skelbiama VŠĮ „Europos žmogaus ...
nuotrauka
2019-04-12 14:37
Šiandien, balandžio 12 d., buvo pasirašyta Aplinkos ministerijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Kauno technologijos universiteto jungtinės veiklos sutartis įgyvendinant itin svarbų šalies statybos sektoriui skaitmeninti skirtą projektą, paremtą statinio informaciniu modeliavimu (BIM...
nuotrauka
2019-04-12 12:08
Per pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų skaičius padidėjo net aštuoniose savivaldybėse, o labiausiai – Vilniaus mieste. Be to, Vilnius buvo vienintelis iš didmiesčių, kur išaugo naujagimių skaičius. Tuo metu Kauno rajonas išsiskiria tuo, kad čia vaikų ir jaunimo iki 18 metų dalis yra didžiausia. Šia...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...
nuotrauka

„Resta 2019“: kokias naujienas rasite JUNG stende?

Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.