2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 5:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„LitCon“ iššūkis: apleistas pastatas virto ateities mokykla

2016-01-26 11:58
Kūrybiškumas imantis naujų ambicingų projektų ir profesionalumas siekiant naujam gyvenimui prikelti senus statinius – tokios vertybės lydi ir užtikrina itin sėkmingą uždarosios akcinės bendrovės „LitCon“ projektų įgyvendinimą.
nuotrauka
Šiemet UAB „LitCon“ vykdytas projektas – Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijos rekonstrukcija konkurse „Lietuvos metų gaminys – 2015“ įvertintas aukso medaliu. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
LitCon, UAB
Gausybės lankytojų sulaukiantis ir sostinės gyventojų pamėgtas Bernardinų sodas, legendinis Anykščių siaurukas ir ateities mokykla vadinama Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija – tai tik keletas garsių projektų, kurių ėmėsi UAB „LitCon“ profesionalai.

Šiemet UAB „LitCon“ vykdytas projektas – Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijos rekonstrukcija konkurse „Lietuvos metų gaminys – 2015“ įvertintas aukso medaliu.

Skaičiuoja veiklos dvidešimtmetį

Anot įmonės vadovo Lino Piliponio (nuotraukoje), per dvidešimt veiklos metų sėkmę įgyvendinant projektus UAB „LitCon“ lėmė užtikrintas sekimas tokiomis vertybėmis, kaip kompetencija, atsakomybė, dalykiškumas.

„Tai vertybės, kuriomis kasdien vadovaujamės savo darbe ir tai, kad UAB „LitCon“ šiemet švenčia savo veiklos dvidešimtmetį, įrodo, kad jas pasirinkome teisingai“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie įmonės veiklos gaires UAB „LitCon“ vadovas pabrėžė, kad bendrovės komanda yra ambicinga, siekianti tapti geriausia, kokybiškai ir profesionaliai įgyvendini statybų projektus, pateisinti užsakovų lūkesčius.
Sename pastate atvėrė langą į ateitį

2015-ųjų rugsėjį moksleiviams duris atvėrusi Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazija neabejotinai yra viena moderniausių ne tik sostinėje, bet ir moderniausia iš visų šalies mokyklų.

Vaizdingoje Žvėryno mikrorajono vietoje esantis XX amžiaus viduryje statytas pastatas buvo atnaujintas iš pagrindų. Dabar jis turi ne tik naują stogą, apšiltintą fasadą, pakeistus langus ir duris bei visas naujas vidaus ir lauko inžinerines komunikacijas, bet ir performuotą vidaus išplanavimą.

Naujus mokslo metus mokiniai pradėjo moderniuose kabinetuose su naujausiomis technologijomis. Projekto įgyvendintojai atsižvelgė ir į žmonių su negalia poreikiu: įrengtas liftas, keltuvas, nuovažos.

Mokykloje taip pat atnaujinta skaitykla-biblioteka, aktų, sporto salės, itin funkcionalios valgyklos patalpos.

Rekonstrukcija išsaugojo istorinį autentiškumą

Rekonstrukcijos metu performuotas vidaus išplanavimas: viduje kiekviename aukšte įrengti neįgaliesiems pritaikyti tualetai, panaudojus PVC pertvaras, įrengtos papildomos klasės, administraciniai kabinetai, išplėsta valgyklos ir virtuvės erdvė. Įrengtos patogios ir erdvios rūbinės moksleiviams. Atlikta nauja vidaus apdaila, o pasirinktos renovacijos priemonės ne tik sumažino energijos sąnaudas, bet ir pagerino šios ugdymo įstaigos higienos sąlygas.

Pakeistas pastato stogas bei apšiltintas fasadas. Buvę pastato dekoro lipdiniai atkurti juos išfrezuojant polistirole ir perkeliant ant atnaujinto fasado.

Keičiant pastato langus ir duris, buvo pasirūpinta, kad jie būtų pagaminti iš medžio ir atitiktų paveldosauginius teritorijos reikalavimus.

Pastate pakeistos visos vidaus ir lauko inžinerinės komunikacijos. Atnaujinta šildymo sistema, atnaujintas šilumos mazgas, pakeisti vamzdynai ir elektros instaliacija.

Rekonstrukcijos metu buvo daug dėmesio skirta ne tik paties pastato atstatymui, bet ir modernių mokymosi patalpų įrengimui. Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT rekonstruotoje mokykloje moksleiviai turi itin šiuolaikiškas sąlygas mokytis: visose mokyklos klasėse įrengti šiuolaikiniai vaizdo projektoriai ir išmaniosios mokyklinės lentos, o informacinių technologijų klasėje įdiegta naujausia moderni kompiuterinė įranga, kuri prisidės prie ugdymo kokybės gerinimo.

Chemijos, fizikos, užsienio kalbų klasės įrengtos itin moderniai: chemijos klasės moksleivius pasitiko su laboratoriniams darbams skirtais baldais, praustuvais, traukos spintomis, skirtomis reagentų laikymui, o fizikos klasėje įrengta elektros instaliacija, kuri užtikrina įrenginių, skirtų laboratoriniams bandymams, įjungimą.


Pasirūpino ir supančia aplinka


Atnaujinant mokyklos pastatą, buvo skirta dėmesio ir aplinkos infrastruktūrai. Naujai sutvarkytos sporto – futbolo ir krepšinio aikštelės, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė. Mokinių ir personalo saugumui teritorijoje įrengta moderni vaizdo stebėjimo sistema.

Gimnazijos teritorijoje įrengtos dvi aikštelės – mažojo futbolo ir krepšinio. Šalia mokyklos įrengtas sporto aikštynas su aukšto lygio Šveicarijos gamintojo „Conica AG“ dangomis, skirtomis multifunkcinėms sporto aikštelėms. Sporto aikštyne įrengtos krepšinio, futbolo aikštės, bėgimo takai ir šuoliaduobė šuolių į tolį treniruotėms.

Jaukią atmosferą padeda sukurti žaliosios zonos bei gėlynai. Mokyklos aplinka turi ir vieną privalumą, išskiriantį ją iš kitų sostinės mokyklų – jos teritorijoje esama išsaugoto ir sodo. Tvora ties pastato fasadu nuo gatvės pusės atstatyta ir atnaujinta, atsižvelgiant į autentišką buvusią pastato tvorą.

Įgyvendindama švietimo įstaigų renovacijos projektus, bendrovė „LitCon“ vadovaujasi giežtai nustatytais darbo prioritetais – naudojama itin daug šiuolaikiškų technologijų, kurios užtikrina minimalią taršą triukšmu, minimalią oro taršą bei racionaliausius medžiagų panaudojimo sprendimus.

Drąsiai imasi unikalių projektų

Įmonė dirba ne tik su naujais statybos projektų, bet ir renovuoja kultūros paveldo objektus, kuomet dažnai tenka ieškoti nestandartinių sprendimų, dirbti specifinėmis sąlygomis.

Paklaustas, kokius UAB „LitCon“ įgyvendintus kultūros paveldo objektų renovacijos projektus būtų galima išskirti kaip pačius sudėtingiausius, įmonės vadovas L. Piliponis teigė, jog kiekvienas objektas turi savo specifiką, tačiau per įmonės darbo praktiką pasitaikė ir labai rimtų iššūkių: „Norėčiau paminėti du mums labai svarbius projektus, kurių įgyvendinimas buvo patikėtas būtent UAB „LitCon“ ir šiandien galime džiaugtis puikiais rezultatais. Tai Bernardinų sodo Vilniuje rekonstravimas ir ,,Siaurojo geležinkelio, kultūros paveldo ir turizmo objekto plėtra 2009-2011 metais“ statybos tvarkomieji darbai“.

Bernardinų sodo (buvusio Sereikiškių parko) Vilniuje rekonstravimo projektas „LitCon“ specialistams buvo ne tik labai reikšmingas ir įdomus, bet kartu ir sudėtingas.

„Juk parkas – tarsi gyvas organizmas, tad ir vykdant projektą, siekiant atsižvelgti į visas svarbias aplinkybes, kas nors nuolat kito – tai želdinių išsidėstymas, tai takų planas“, – šypsojosi pašnekovas ir pridūrė, kad vykdant rekonstrukcijos darbus netrūko trukdžių ir įtampos, bet svarbiausia, – kad šiandien parko lankytojai gali džiaugtis nepriekaištingai sutvarkyta aplinka.

Įmonės specialistai darbavosi rekonstruodami Aleksandro Stulginskio universiteto rūmus, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos pastatus. Bendrovės darbų sąraše – ir Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo studijų centro patalpų remontas bei Kauno technologijos universiteto Nacionalinio atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro – „Santakos mokslo slėnis“ – bei visuomenės sveikatos fakulteto Tilžės g.18, Kaune statybos projektai.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...