2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 22:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Marijampolės apskrityje – nemokami mėlynieji konteineriai ir kompostavimo dėžės

2014-07-07 12:50
Marijampolės regiono gyventojams greitu laiku bus išdalinti mėlynieji konteineriai antrinėms žaliavoms ir pakuotėms bei pakuočių atliekoms.
nuotrauka
Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre tikrinama, kuri iš tiekėjų pasiūlytų kompostavimo dėžių bus pripažinta tinkamiausia apskrities gyventojams. Marijampolės atliekų tvarkymo centro nuotr.


„Pirmiausiai mes keliame uždavinį sudaryti žmonėms tinkamas sąlygas atliekoms rūšiuoti, o paskui jau pareikalausime, kad atliekų turėtojai laikytųsi įstatymų reikalavimų ir tai darytų deramai, - sakė Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorius Algirdas Bagušinskas. – Visose apskrities savivaldybėse jau yra nupirkti mėlynieji konteineriai ir greitai jie bus išdalinti individualių valdų gyventojams. Marijampolės apskričiai skirta 23 500 tokių konteinerių. Juos gavę gyventojai namų valdose jau turės du konteinerius. Tikimės, kad iš bendro atliekų srauto atskirdami pakuotes ir antrines žaliavas gyventojai gerokai sumažins atliekų, patenkančių į sąvartyną, kiekius“.

Gyventojai už antrinių žaliavų ir pakuočių surinkimą ir išvežimą papildomai nemokės, šių atliekų sutvarkymą apmokės gamintojų ir importuotojų atstovai.

Pirmasis tūkstantis mėlynųjų konteinerių Marijampolės gyventojams buvo išdalintas dar pernai. Tuomet vežėjai, įvertindami, kad bendras atliekų kiekis ir pastačius mėlynuosius konteinerius nepadidėja, pasiūlė atliekas surinkinėti įprastu grafiku – kas dvi savaites, tik vieną kartą jas paimti iš mišrioms komunalinėms atliekoms skirto konteinerio, kitą kartą – iš mėlynojo. Paaiškėjo, kad gyventojų tokia tvarka netenkino, nes komunalinės atliekos konteineryje užsigulėdavo per ilgai. Dabar nutarta, kad komunalinės atliekos visoje apskrityje bus išvežamos kaip įprasta, kas dvi savaites, o mėlynųjų konteinerių turinys bus ištuštinamas atliekas surenkant papildomu apvažiavimu kartą per mėnesį ir šių atliekų surinkimas gyventojams nekainuos.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre šiomis dienomis pradėtas dar vienas eksperimentas – siekiama įvertinti, kokia žaliųjų atliekų kompostavimui skirta dėžė marijampoliečiams bus labiausiai tinkama. Vykdomas viešasis pirkimas, kuriame bus nupirkta 14 tūkstančių 700 litrų talpos žaliosioms ir biologiškai suyrančioms atliekoms skirtų kompostavimo dėžių. Jos nemokamai turėtų būti išdalintos beveik 80 procentų individualių valdų savininkų, kurie įsipareigos patys susitvarkyti savo šios rūšies atliekas ir jos į bendrą atliekų srautą nepateks.

Kompostavimo dėžes Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrui pasiūlė 5 tiekėjai. Pagal viešojo pirkimo sąlygas dabar vykdomas eksperimentas – visų tiekėjų siūlomų kompostavimo dėžių pavyzdžiai yra užpildyti netankintu kompostu ir stebima, ar dėžės išliks nesudeformavusios, ar jos tinkamos atliekų kompostavimui. Pasibaigus viešajam pirkimui, Marijampolės apskrities atliekų turėtojams dėžės, kurios pasirodys ne tik pigiausios, bet ir tinkamiausios, bus nupirktos ir išdalintos nemokamai kompostuoti atliekas savo valdose.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistai įsitikinę, kad sudarius tinkamas sąlygas gyventojai puoselės švarią ir tvarkingą aplinką. Artimiausiu laiku bus sustiprinta ir atliekų tvarkymo centro kontrolės specialistų veikla - bus griežčiau reikalaujama rūšiuoti, kompostuoti buityje susidarančias komunalines atliekas ir tikrinama, kaip tai daro gyventojai, pranešė Liucija Burbienė, Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistė ryšiams su visuomene.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...