2019 rugpjūčio 19 d. pirmadienis, 11:14
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Naresta“: pradėjusi nuo nulio, per 20 metų pateko į didžiausių statybos bendrovių penkiasdešimtuką  5 Fotogalerija

Rimantas VARNAUSKAS      2014-04-10 09:23
„Žinoma, kad dvidešimt metų yra reikšmingas laikotarpis ir žmogui, ir įmonei. Esu domėjęsis, kad Vilniaus regione, regis, nėra kitos tokios stiprios vidutinio segmento rangovinės įmonės, kuri būtų pradėjusi savo veiklą nuo nulio ir išsilaikiusi du dešimtmečius“, – tvirtina UAB „Naresta“, šiemet mininčios savo veiklos dvidešimtmetį, generalinis direktorius Arūnas Šlenys, klausiamas, kokius savo vadovaujamos bendrovės bruožus išskirtų.
nuotrauka
Vienas iš bendrovės „Naresta“ darbų sostinėje – rekonstruotas viešbutis „Amberton“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB

Vienas bendrovės šūkių – „Per 20 metų statybos srityje sukaupta viskas, kas geriausia“.

„Naresta“ savo veiklą pradėjo kaip bendraminčių statybos inžinierių bendras kūrinys ir jau 20 metų sėkmingai tęsia savo veiklą. Įmonė yra stiprus ir patikimas generalinis rangovas, besispecializuojantis betonuojant monolitines konstrukcijas, įrengiant ventiliuojamus fasadus ir atliekant aukštos kokybės apdailos darbus.

Krizių buvo, bet „stuburas“ išliko

Pagal atliktus paskutinių metų statybos darbus, įmonė patenka į didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių 50-tuką. Tokių veiklos rezultatų įmonė pasiekė dėl kvalifikuoto personalo, sukauptos patirties ir nepriekaištingos darbų kokybės.

„Naresta“, kurios 2013 metų darbų apimtys siekė 51 mln. litų, ypatinga dar ir tuo, kad išsilaikė per įvairius sunkmečius ir krizes, kai nemažai kitų statybos bendrovių nebeliko.

„Krizių buvo, bet pavyko išlaikyti stuburą, išliekant veiklia, darbinga, pakankamai žinoma rangovine įmone“, – tvirtina A. Šlenys, pridurdamas dar vieną „Narestos“ bruožą – pagrindinės darbų apimtys yra iš privačių užsakovų. Vieni pagrindinių „Narestos“ užsakovų – nekilnojamojo turto vystytojai – privačios kompanijos „MG Baltic“, „ICOR“ įmonių grupė, „Lords LB Opportunity Fund“ investicinė grupė ir kitos bendrovės, kurios yra didžiausios nekilnojamojo turto rinkos žaidėjos Lietuvoje.

„Jeigu mes su šiomis bendrovėmis dirbame ne vienerius metus, vykdome projektą po projekto, tai tikriausiai turime tokių savybių, kurios tinka užsakovams. Tai ir yra tam tikras mūsų išskirtinumas. Yra daug atvejų, kai kitos įmonės su šiais užsakovais bando padirbėti, bet tolesni ryšiai nutrūksta. O mūsų bendradarbiavimas tęsiasi metų metus“, – tvirtina A. Šlenys.

Dar vienas išskirtinis bendrovės bruožas – pagarba žmonėms, kurie dirba „Narestoje“. Pasak vadovo A. Šlenio, bendrovėje dirbantiems inžinieriams, darbininkams leidžiama suprasti, kad jie turi ateitį, kad darbe gali jaustis pakankamai saugiai ir komfortiškai. Tam bendrovėje yra sukurta plati skatinimo sistema, darbuotojai aprūpinami pačiais moderniausiais darbo įrankiais. Svarbus darbo komponentas yra iniciatyvos laisvė.

„Norime, kad darbuotojai galėtų įgyvendinti savo svajones, iniciatyvas. Suprantame, kad šeima, namai yra pagrindinės vertybės žmogui, tačiau norime, kad ir darbe jie gautų moralinį, dvasinį pasitenkinimą“, – teigia A. Šlenys.

Šalia patyrusių darbuotojų – iniciatyvus jaunimas

Pasak „Narestos“ generalinio direktoriaus, bendrovėje stengiamasi derinti ilgametę patirtį ir jaunatvišką veržlumą. „Į bendrovę kviečiame studentus, turinčius iniciatyvą, norinčius eiti į priekį. Bendras darbas su patyrusiais, daugiametę patirtį turinčiais žmonėmis duoda rezultatą, kai turime tvirtą, nesiblaškantį mūsų kolektyvo branduolį“, – sako A. Šlenys. Šiuo metu bendrovėje „Naresta“ darbuojasi apie 250 žmonių.

Nuotraukoje – generalinis direktorius Arūnas Šlenys

Daugelis statybos sektoriaus įmonių kaip vieną iš didžiausių problemų įvardija darbuotojų trūkumą. „Mūsų įmonė negali kažkuo ypatingai išsiskirti iš viso sektoriaus. Aišku, su žmogiškųjų išteklių problemomis susiduriame ir mes, tačiau mūsų sugebėjimas žmonėms duoti tai, ko jie nori, mūsų principas laikytis duoto žodžio, sudaro tokias sąlygas, kad galime rinktis“, – aiškina A. Šlenys, pridurdamas, kad dirbti į „Narestą“ po metų kitų grįžta darbuotojai, kurie yra prasukę ratus kitose statybos bendrovėse. „Pažiūrėję, kas vyksta kitose bendrovėse, įsitikino, kad geriau nieko nerado. Kai kuriuos „bėglius“ net priėmėme“, – šypsosi A. Šlenys.

Bendrovė nekuria planų dar 20-čiai metų į priekį, bet vertina ilgalaikes perspektyvas. 

„Normali įmonė, normalus verslininkas bent 5-10 metų į priekį matyti turi. Tad ir mes analizuojame, darome prognozes, bandome užbėgti už akių galimiems neigiamiems įvykiams. Tiesiog tokiems dalykams reikia tinkamai pasiruošti, tai ir darome“, – tvirtina A. Šlenys.

Kas sieja „Narestą“ ir animacinį filmą apie Batuotą katiną

„Narestos“ atliktų ir dar vykdomų projektų sąrašas pavydėtinas ir įvairus. Kaip juokauja pats A. Šlenys, Vilniuje situacija panaši į animacinio filmo apie Batuotą katiną – kur nevažiuosi, ten galima pamatyti mažesnių ar didesnių, rekonstruotų ar naujai statytų, įvairių „Narestos“ objektų.

„Tikrai, tų mūsų objektų yra daug, nes pagrindiniai mūsų užsakovai, apie 80 proc., yra sostinėje ir Vilniaus regione“, – didžiuojasi „Narestos“ vadovas.

Pradėta nuo butų, namų remonto, t.y., mažesnės apimties projektų, ir taip darbuotasi apie penketą metų. Paskutiniuosius dešimt metų pasirinkta nauja kryptis – monolitinė statyba – yra viena kertinių specializacijų.

„Tikrai esame vieni iš šios srities lyderių – tikina A. Šlenys. – Tačiau niekaip negalime užmiršti ir senamiesčio renovacijos, nenorime prarasti sukauptų įgūdžių, tad ir toliau dirbame ir šia linkme.“

Dar vienas „Narestos“ veiklos segmentas – aukštos klasės apdaila. „Tikrai, apdailos nedarome atmestinai. Išlaikome nemažai aukščiausios kokybės apdailininkų, tikrų auksarankių, kurie gali atlikti pačius sudėtingiausius darbus“, – sako A. Šlenys.

Šalia gausių apdovanojimų, skirtų UAB „Naresta“, kol kas nėra nė vieno iš puoselėtos sostinės valdžios. „Gal šiemet gausime? Dvidešimtmečio proga“, – šypsosi A. Šlenys.

Fotogalerijoje UAB „Naresta“ nuotr

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

apdaila
2018-06-05 20:55
tai kokybiskai dirbantys apdailininkai deficitas?
ar imanoma
2014-04-14 21:22
ar dabar realu pradeti nuo nulio ir patekti i 50 tuka? ka reikia padaryti, nors ir tuomet reikejo kazka moketi daryt.......
naresta
2014-04-12 08:54
namai ispudingi, jie tikrai vilniu padare grazesni. o tai kas ikure naresta, kokie inzinieriai?
siaip
2014-04-10 12:39
kokybiskai dirbantys darbuotojai - apskritai yra deficitas visose srityse
Mykolas
2014-04-10 10:24
Vilniuje, daug matau Narestos objektų, tiesą sako ,patikima įmonė. Sėkmės 20-mečio proga:))))

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...
nuotrauka
2019-07-22 12:57
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, analizuoja žinomus rinkoje sprendimus statybinių projektų planavimui ir iš savo patirties, dirbant su Lietuvos statybos bendrovėmis, formuluoja projektų planavimo tikslus, analizuoja, kaip šiuos tikslus atitinka labiausiai paplitusi...
nuotrauka
2019-07-22 09:54
Investicijų valdymo bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomas nekilnojamojo turto (NT) fondas „Capitalica Baltic Real Estate Fund I“ pateikė paraišką įtraukti fondo išleistų obligacijų vertybinius popierius į „Nasdaq Vilnius“ administruojamą Baltijos „First North“ alternatyviosios rinkos skol...
nuotrauka
2019-07-19 10:44
Sostinės Pilaitės rajone iškils nauja mokykla „Mokslo aikštė“ – birželį architektūrinės idėjos konkurse varžėsi net 18 dalyvių, o šiandien ekspertų komisija, kurią sudarė ir Pilaitės bendruomenės atstovai, atrinko 3 geriausias idėjas. Pirmąją vietą konkurse laimėjo architektų komandos UAB „DO archit...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...