2019 gruodžio 7 d. šeštadienis, 6:15
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Naresta“: pradėjusi nuo nulio, per 20 metų pateko į didžiausių statybos bendrovių penkiasdešimtuką  5 Fotogalerija

Rimantas VARNAUSKAS      2014-04-10 09:23
„Žinoma, kad dvidešimt metų yra reikšmingas laikotarpis ir žmogui, ir įmonei. Esu domėjęsis, kad Vilniaus regione, regis, nėra kitos tokios stiprios vidutinio segmento rangovinės įmonės, kuri būtų pradėjusi savo veiklą nuo nulio ir išsilaikiusi du dešimtmečius“, – tvirtina UAB „Naresta“, šiemet mininčios savo veiklos dvidešimtmetį, generalinis direktorius Arūnas Šlenys, klausiamas, kokius savo vadovaujamos bendrovės bruožus išskirtų.
nuotrauka
Vienas iš bendrovės „Naresta“ darbų sostinėje – rekonstruotas viešbutis „Amberton“. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Naresta, UAB

Vienas bendrovės šūkių – „Per 20 metų statybos srityje sukaupta viskas, kas geriausia“.

„Naresta“ savo veiklą pradėjo kaip bendraminčių statybos inžinierių bendras kūrinys ir jau 20 metų sėkmingai tęsia savo veiklą. Įmonė yra stiprus ir patikimas generalinis rangovas, besispecializuojantis betonuojant monolitines konstrukcijas, įrengiant ventiliuojamus fasadus ir atliekant aukštos kokybės apdailos darbus.

Krizių buvo, bet „stuburas“ išliko

Pagal atliktus paskutinių metų statybos darbus, įmonė patenka į didžiausių Lietuvoje statybos bendrovių 50-tuką. Tokių veiklos rezultatų įmonė pasiekė dėl kvalifikuoto personalo, sukauptos patirties ir nepriekaištingos darbų kokybės.

„Naresta“, kurios 2013 metų darbų apimtys siekė 51 mln. litų, ypatinga dar ir tuo, kad išsilaikė per įvairius sunkmečius ir krizes, kai nemažai kitų statybos bendrovių nebeliko.

„Krizių buvo, bet pavyko išlaikyti stuburą, išliekant veiklia, darbinga, pakankamai žinoma rangovine įmone“, – tvirtina A. Šlenys, pridurdamas dar vieną „Narestos“ bruožą – pagrindinės darbų apimtys yra iš privačių užsakovų. Vieni pagrindinių „Narestos“ užsakovų – nekilnojamojo turto vystytojai – privačios kompanijos „MG Baltic“, „ICOR“ įmonių grupė, „Lords LB Opportunity Fund“ investicinė grupė ir kitos bendrovės, kurios yra didžiausios nekilnojamojo turto rinkos žaidėjos Lietuvoje.

„Jeigu mes su šiomis bendrovėmis dirbame ne vienerius metus, vykdome projektą po projekto, tai tikriausiai turime tokių savybių, kurios tinka užsakovams. Tai ir yra tam tikras mūsų išskirtinumas. Yra daug atvejų, kai kitos įmonės su šiais užsakovais bando padirbėti, bet tolesni ryšiai nutrūksta. O mūsų bendradarbiavimas tęsiasi metų metus“, – tvirtina A. Šlenys.

Dar vienas išskirtinis bendrovės bruožas – pagarba žmonėms, kurie dirba „Narestoje“. Pasak vadovo A. Šlenio, bendrovėje dirbantiems inžinieriams, darbininkams leidžiama suprasti, kad jie turi ateitį, kad darbe gali jaustis pakankamai saugiai ir komfortiškai. Tam bendrovėje yra sukurta plati skatinimo sistema, darbuotojai aprūpinami pačiais moderniausiais darbo įrankiais. Svarbus darbo komponentas yra iniciatyvos laisvė.

„Norime, kad darbuotojai galėtų įgyvendinti savo svajones, iniciatyvas. Suprantame, kad šeima, namai yra pagrindinės vertybės žmogui, tačiau norime, kad ir darbe jie gautų moralinį, dvasinį pasitenkinimą“, – teigia A. Šlenys.

Šalia patyrusių darbuotojų – iniciatyvus jaunimas

Pasak „Narestos“ generalinio direktoriaus, bendrovėje stengiamasi derinti ilgametę patirtį ir jaunatvišką veržlumą. „Į bendrovę kviečiame studentus, turinčius iniciatyvą, norinčius eiti į priekį. Bendras darbas su patyrusiais, daugiametę patirtį turinčiais žmonėmis duoda rezultatą, kai turime tvirtą, nesiblaškantį mūsų kolektyvo branduolį“, – sako A. Šlenys. Šiuo metu bendrovėje „Naresta“ darbuojasi apie 250 žmonių.

Nuotraukoje – generalinis direktorius Arūnas Šlenys

Daugelis statybos sektoriaus įmonių kaip vieną iš didžiausių problemų įvardija darbuotojų trūkumą. „Mūsų įmonė negali kažkuo ypatingai išsiskirti iš viso sektoriaus. Aišku, su žmogiškųjų išteklių problemomis susiduriame ir mes, tačiau mūsų sugebėjimas žmonėms duoti tai, ko jie nori, mūsų principas laikytis duoto žodžio, sudaro tokias sąlygas, kad galime rinktis“, – aiškina A. Šlenys, pridurdamas, kad dirbti į „Narestą“ po metų kitų grįžta darbuotojai, kurie yra prasukę ratus kitose statybos bendrovėse. „Pažiūrėję, kas vyksta kitose bendrovėse, įsitikino, kad geriau nieko nerado. Kai kuriuos „bėglius“ net priėmėme“, – šypsosi A. Šlenys.

Bendrovė nekuria planų dar 20-čiai metų į priekį, bet vertina ilgalaikes perspektyvas. 

„Normali įmonė, normalus verslininkas bent 5-10 metų į priekį matyti turi. Tad ir mes analizuojame, darome prognozes, bandome užbėgti už akių galimiems neigiamiems įvykiams. Tiesiog tokiems dalykams reikia tinkamai pasiruošti, tai ir darome“, – tvirtina A. Šlenys.

Kas sieja „Narestą“ ir animacinį filmą apie Batuotą katiną

„Narestos“ atliktų ir dar vykdomų projektų sąrašas pavydėtinas ir įvairus. Kaip juokauja pats A. Šlenys, Vilniuje situacija panaši į animacinio filmo apie Batuotą katiną – kur nevažiuosi, ten galima pamatyti mažesnių ar didesnių, rekonstruotų ar naujai statytų, įvairių „Narestos“ objektų.

„Tikrai, tų mūsų objektų yra daug, nes pagrindiniai mūsų užsakovai, apie 80 proc., yra sostinėje ir Vilniaus regione“, – didžiuojasi „Narestos“ vadovas.

Pradėta nuo butų, namų remonto, t.y., mažesnės apimties projektų, ir taip darbuotasi apie penketą metų. Paskutiniuosius dešimt metų pasirinkta nauja kryptis – monolitinė statyba – yra viena kertinių specializacijų.

„Tikrai esame vieni iš šios srities lyderių – tikina A. Šlenys. – Tačiau niekaip negalime užmiršti ir senamiesčio renovacijos, nenorime prarasti sukauptų įgūdžių, tad ir toliau dirbame ir šia linkme.“

Dar vienas „Narestos“ veiklos segmentas – aukštos klasės apdaila. „Tikrai, apdailos nedarome atmestinai. Išlaikome nemažai aukščiausios kokybės apdailininkų, tikrų auksarankių, kurie gali atlikti pačius sudėtingiausius darbus“, – sako A. Šlenys.

Šalia gausių apdovanojimų, skirtų UAB „Naresta“, kol kas nėra nė vieno iš puoselėtos sostinės valdžios. „Gal šiemet gausime? Dvidešimtmečio proga“, – šypsosi A. Šlenys.

Fotogalerijoje UAB „Naresta“ nuotr

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

apdaila
2018-06-05 20:55
tai kokybiskai dirbantys apdailininkai deficitas?
ar imanoma
2014-04-14 21:22
ar dabar realu pradeti nuo nulio ir patekti i 50 tuka? ka reikia padaryti, nors ir tuomet reikejo kazka moketi daryt.......
naresta
2014-04-12 08:54
namai ispudingi, jie tikrai vilniu padare grazesni. o tai kas ikure naresta, kokie inzinieriai?
siaip
2014-04-10 12:39
kokybiskai dirbantys darbuotojai - apskritai yra deficitas visose srityse
Mykolas
2014-04-10 10:24
Vilniuje, daug matau Narestos objektų, tiesą sako ,patikima įmonė. Sėkmės 20-mečio proga:))))

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-12-05 13:53
Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje įrengta beveik 1 000 naujų stovėjimo vietų, baigiamas įkurtas automobilių nuomos centras, veikia elektromobilių įkrovos aikštelės.
nuotrauka
2019-12-04 15:08
Šiandien, gruodžio 4 d., Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
2019-12-04 07:15
Sostinės Naujosios Vilnios mikrorajone pradedamas rekonstrukcijos projektas. Čia atnaujinamos automobilių techninės patikros paslaugas teikiančios įmonės „Tuvlita“ patalpos. Linksmojoje gatvėje esančios techninės apžiūros stoties rekonstrukcijos darbus vykdo statybų ir darnios miestų plėtros bendrov...
nuotrauka
2019-11-28 10:21
Investicijų valdymo bendrovės „Lighthouse asset management“ valdomas fondas „Lighthouse alternative fund“ įsigijo statybų bendrovę UAB „Viremida“ ir pakeitė jos vardą į „Lighthouse contracting“.
nuotrauka
2019-11-27 11:42
Danielius Makulavičius, bendrovės „Milsa“ įkūrėjas, sako, kad 1995–2003 m. įsigyti „Granito“, „Granitinės skaldos“ ir „Klovainių skaldos“ kontrolinius akcijų paketus buvo logiškas sprendimas. Įmones siejo ir panaši veikla – granito ir dolomito skaldos gamyba, ir tie patys klientai. Danieliaus Makula...
nuotrauka
2019-11-27 09:54
Nemenkstanti gyvenamojo būsto paklausa didžiuosiuose šalies miestuose ir toliau lemia augančius naujų butų pardavimus bei tolimesnę NT projektų plėtrą. Statybų ir darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būstų pardavimai per pirmuosius tris šių metų ketvirčius šoktelėjo 76 proc., lyginant su t...
nuotrauka
2019-11-25 07:36
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, straipsnyje nagrinėja Lietuvos ir užsienio patirtį darbų valdymo automatizavimo srityje. Aprašomi galimi darbų valdymo ir apskaitos automatizavimo sprendimai ir kokią naudą iš to gali gauti statybų bendrovė
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 16:04
Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ (EREF) už 5,8 mln. EUR įsigijo verslo centrą „Highway“, esantį Savanorių pr. 178A, Vilniuje. Fondas įsigijo 100 proc. UAB „Akvilas“, kuriai priklauso verslo centras „Highway“, akcijų iš AB „Invald...
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos