2019 gruodžio 8 d. sekmadienis, 2:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Nugriautas kino teatro „Vaiva“ pastatas Klaipėdoje atgims naujai

Aušra PETRONIENĖ      2014-06-19 10:39
Prieš dvi savaites uostamiesčio centro gyventojus ir praeivius išgąsdino griūvančio mūro trenksmas. Žmonės ne iš karto suprato, kad krintančių plytų garsą sukėlė ne žemės drebėjimas ar sprogdinimas. Pasirodo, griuvo pačiame miesto centre, Herkaus Manto gatvėje, keletą metų apleistas stovėjęs pastatas, seniesiems miesto gyventojams žinomas „Vaivos“ kino teatro vardu.
nuotrauka
Vietoj senojo kino teatro "Vaiva" iškils naujas statinys, primenantis kitados veikusį kino teatrą. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Telšių statyba, UAB

Žmonių įspėti neprivalo

Kaip vėliau paaiškėjo, buvęs kino teatro „Vaiva“ pastatas griuvo planuotai – jo rekonstrukcijos projektas buvo parengtas ir suderintas su Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos leidimų ir priežiūros skyriumi. Pagal rekonstrukcijos projektą, turi būti nugriauta ir vėliau atstatyta priekinė statinio dalis. Anot statybų rangovės UAB „Telšių statyba“ darbų vadovo Eugenijaus Misiūros, pagal sutartį su subrangovais UAB „Tramera“ šią savaitę turi būti užbaigti griovimo darbai.

Anot specialisto, apie tai, kad grius pastatas, nei statytojai, nei griovėjai miestelėnų įspėti neprivalo. „Statinio griovimas numatytas techniniame projekte, tam išduotas statybų leidimas. Teritoriją aptvėrėme, viskas tvarkoje, o kiekvieno gyventojo įspėti neprivalome“, – aiškino E. Misiūra.
Anot pašnekovo, žmones galėjo suklaidinti tai, kad statybos leidime nurodyta rekonstrukcija, o ne griovimas. „Žmonės galvojo, kad išliks tas pats pastatas, nieko negriausime, tačiau pastatas labai senas, statytas prieš 60 metų, buvo būtina nugriauti pažeistas pastato konstrukcijas ir atstatyti naujas. Griaunant pastato fasadą, plytos krito į vieną pusę, skiedinys į kitą“, – pasakojo jis.

Modernus pastatas pasiliks senąjį vardą

E. Misiūros teigimu, iš išorės pastatas beveik nepasikeis – liks tokio paties aukščio, numatyti tik vidaus patalpų pertvarkymo darbai, išorės apdailai bus naudojamos panašios, uostamiesčio architektūrai būdingos šviesiai pilkšvos, molio spalvos medžiagos.

„Norime atstatyti identišką pastatą, tik labiau atitinkantį šiandienos poreikius. Nuspręsta atsisakyti prie pagrindinio pastato įėjimo buvusių stačių laiptų, kad į vidų be jokių kliūčių galėtų patekti žmonės su negalia“, – pasakojo E. Misiūra.

Anot pašnekovo, pastato fasadą, kad būtų gražiau, planuojama padengti klinkerinėmis molio spalvos plokštėmis. Didžiąją fasado dalį, kaip ir anksčiau, sudarys stiklas, išliks ir virš centrinio įėjimo buvęs stogelis, ant kurio planuojama įrengti vasaros lauko terasą. „Išliks tokios pačios kolonos, net senasis „Vaivos“ užrašas, jį restauravus, liks kabėti ten pat, virš įėjimo“, – pasakojo darbų vadovas. Taip pat esama planų rekonstruoti priešais pastatą esančią aikštę bei kaimynystėje esančio daugiabučio kieme įrengti vaikų žaidimų aikštelę.

Naujai atstatyto pastato paskirtis išliks komercinė. Anot E. Misiūros, pasibaigus statybos, čia įsikurs prekybos centras „Maxima“, „Eurovaistinė“, kavinė, biurai. Sutartyje numatyta, jog darbai, kurių sąmatinė vertė siekia 5 mln. litų be PVM, turi būti baigti iki šių metų gruodžio.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-12-05 13:53
Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje įrengta beveik 1 000 naujų stovėjimo vietų, baigiamas įkurtas automobilių nuomos centras, veikia elektromobilių įkrovos aikštelės.
nuotrauka
2019-12-04 15:08
Šiandien, gruodžio 4 d., Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
2019-12-04 07:15
Sostinės Naujosios Vilnios mikrorajone pradedamas rekonstrukcijos projektas. Čia atnaujinamos automobilių techninės patikros paslaugas teikiančios įmonės „Tuvlita“ patalpos. Linksmojoje gatvėje esančios techninės apžiūros stoties rekonstrukcijos darbus vykdo statybų ir darnios miestų plėtros bendrov...
nuotrauka
2019-11-28 10:21
Investicijų valdymo bendrovės „Lighthouse asset management“ valdomas fondas „Lighthouse alternative fund“ įsigijo statybų bendrovę UAB „Viremida“ ir pakeitė jos vardą į „Lighthouse contracting“.
nuotrauka
2019-11-27 11:42
Danielius Makulavičius, bendrovės „Milsa“ įkūrėjas, sako, kad 1995–2003 m. įsigyti „Granito“, „Granitinės skaldos“ ir „Klovainių skaldos“ kontrolinius akcijų paketus buvo logiškas sprendimas. Įmones siejo ir panaši veikla – granito ir dolomito skaldos gamyba, ir tie patys klientai. Danieliaus Makula...
nuotrauka
2019-11-27 09:54
Nemenkstanti gyvenamojo būsto paklausa didžiuosiuose šalies miestuose ir toliau lemia augančius naujų butų pardavimus bei tolimesnę NT projektų plėtrą. Statybų ir darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būstų pardavimai per pirmuosius tris šių metų ketvirčius šoktelėjo 76 proc., lyginant su t...
nuotrauka
2019-11-25 07:36
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, straipsnyje nagrinėja Lietuvos ir užsienio patirtį darbų valdymo automatizavimo srityje. Aprašomi galimi darbų valdymo ir apskaitos automatizavimo sprendimai ir kokią naudą iš to gali gauti statybų bendrovė
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 16:04
Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ (EREF) už 5,8 mln. EUR įsigijo verslo centrą „Highway“, esantį Savanorių pr. 178A, Vilniuje. Fondas įsigijo 100 proc. UAB „Akvilas“, kuriai priklauso verslo centras „Highway“, akcijų iš AB „Invald...
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos