2019 lapkričio 19 d. antradienis, 14:37
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pajūrio kurortų kaimynystėje – naujas SPA kompleksas

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-06-24 08:10
Pajūrio zonoje – naujas traukos centras turistams, ieškantiems grožio ir sveikatinimo paslaugų. Jau kitų metų pradžioje duris atvers naujas, daugiau kaip 19 mln. litų vertės SPA kompleksas su 25 metrų ilgio baseinu, tinkančiu varžyboms, vaikų plaukimo mokykla, 6 skirtingų stilių pirtimis ir miego akademija. Kompleksą sudaro 3 aukštų viešbutis, konferencijų ir sveikatinimo bei grožio paslaugų centrai. Šiam projektui įgyvendinti buvo skirta beveik 10 mln. litų ES parama.
nuotrauka
Jau kitų metų pradžioje duris atvers naujas, daugiau kaip 19 mln. litų vertės SPA kompleksas su 25 metrų ilgio baseinu. Portalo nuotr.


Aštuonių tūkstančių kv. m SPA pastatas su viešbučiu, šveicarų verslininkų skaičiavimu, turėjo atsieiti ne mažiau kaip 23 mln. eurų, tačiau „Natura Termo SPA“ projektu besirūpinanti UAB „Atostogų parkas“ milžinišką projektą įgyvendino už kur kas kuklesnę sumą – per 19 mln. litų, nors pasak projekto įgyvendinančios bendrovės atstovų, sunkumų netrūko – tiek ieškant aukštos kvalifikacijos specialistų išskirtiniams projekto sprendimams, tiek tinkamų medžiagų specifinės paskirties objektui.

Sudėtingos konstrukcijos

„SPA projektas sudėtingas tuo, kad yra labai daug baseinų, kurių formos nestandartinės, gaubtos, dėl to reikėjo nestandartinių klojinių. Architektai brėžinius padarė paprastai, o kai statybininkams reikėjo tai įgyvendinti natūroje, paaiškėjo, kad įmantrių formų baseinus įrengti labai sudėtinga.

Tokių analogiškų objektų Lietuvoje yra tik keli, tai „Vichy“ ir „Druskininkų vandens parkai“, – technines projekto įgyvendinimo subtilybes aiškina UAB „Atostogų parkas“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Dar vienas iššūkis statytojams – sudėtinga pienės pūko stogo konstrukcija SPA centre. Po įspūdingu kupolu bus įkurta baseinų zona. Nors pastate dar šeimininkauja statybininkai, įmantrių formų ir įspūdingo dydžio baseinuose jau tyvuliuoja vanduo.

„Pradėjome į baseinus leisti vandenį, kad galėtumėme patikrinti, kaip laiko konstrukcijos. Tik po to klijuosime plyteles. Dabar eksperimentuojame“, – apie įspūdingame SPA komplekse vykstančius procesus pasakoja bendrovės marketingo konsultantas Raimundas Vaitiekūnas.

Norint aplankyti visas komplekso dalis, lankytojams nereikės išeiti į lauką. Viešbutis, baseinų ir pirčių zonos, grožio ir sveikatinimo procedūros įkurdintos skirtingose komplekso dalyse, tačiau po vienu stogu.

Antrame aukšte bus grožio salonas su 24 kabinetais. Trečiame komplekso aukšte planuojama įrengti miego akademiją.

Medžiagos iš užsienio

Visais metų laikais veikti žadantis SPA kompleksas – įspūdingas projektas ne tik savo nestandartiniais projektavimo sprendimais, bet ir proceso eiga. Nuo statybų pradžios pasikeitė keli projekto rangovai, reikiamų medžiagų komplekso statyboms ir įrengimui teko ieškoti užsienyje.

„Viskas buvo užsakinėjama specialiai, negavę medžiagų Lietuvoje, turėjome vežtis iš kitų Europos valstybių. Visi valymo įrengimai, hidroizoliacinės medžiagos pagamintos kitose valstybėse“, – pasakoja R. Jovaiša.

Poilsio ir sveikatingumo oazėje suplanuotos purvo linijos, sepropelio vonios, geoterminis vanduo ir kitos paslaugos reikalauja netradicinių sprendimų įrengiant visą komplekso bazę.

„Geoterminis vanduo yra agresyvus, o agresyviai aplinkai reikalingos specialios medžiagos. Jeigu anksčiau buvo galima naudoti plastikinius purkštukus, geoterminiam vandeniui turi būti naudojami metaliniai purkštukai, prie kurių neprilimpa mineralinės medžiagos, kurios vėliau apsineša ir apauga“, – dėsto R. Jovaiša.

Komplekse esančių baseinų plyteles gamino vokiečių kompanija.

Nuosava kosmetikos linija

Specialiai procedūroms skirtam mineraliniam vandeniui gauti išgręžti nauji gręžiniai. Sveikatinimo ir grožio procedūroms bus naudojami vietiniai ištekliai – šiltosios mineralinės žemės versmės bei gydomasis purvas.

Lankytojų laukia šešios skirtingų stilių pirtys, šalto vandens baseinas, du 25 metrų ilgio baseinai, vienas iš jų – po atviru dangumi, trys sūkurinės masažinės vonios, vandens treniruokliai, vaikų plaukimo mokykla ir daugybė kompleksinių sveikatinimo paslaugų su aromatizuotomis vaistažolių voniomis, natūralaus purvo procedūromis, geoterminio vandens procedūromis ir t.t.

Planuojama ir nuosava kosmetikos linija iš sapropelio ir geoterminio vandens. R. Vaitiekūnas užsiminė, kad lietuvių planuojama kurti kosmetikos linija jau susidomėjo kosmetikos gamintojai iš Italijos.

Skelbiama, kad sezono metu centras galės priimti apie 800, o žiemą – apie 400 poilsiautojų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.
nuotrauka
2019-10-24 10:02
Naujausi šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemų, pramonės bei jūrinės techninės izoliacijos garso sugerties duomenys jau surinkti vienoje vietoje, „Paroc“ techninės izoliacijos akustikos vadove, ir šiais duomenimis galima laisvai bei patogiai naudotis.
nuotrauka
2019-10-22 13:28
Statybos bendrovė „Veikmės statyba“ dar šiais metais pradės verslo centro „OFFICE 100 by Skraidenis“ statybos darbus Naugarduko gatvėje, Vilniuje. Kompanija pastatys 11 tūkst. kv. metrų, 7 aukštų verslo kompleksą pagal generalinės rangos sutartį, pasirašytą su įmone „Skraidenis“.
nuotrauka
2019-10-22 13:08
Į verslo centrą U219, esantį Ukmergės gatvėje, Vilniuje, pirmieji nuomininkai turėtų įsikurti jau pirmąjį 2020 m. ketvirtį.
nuotrauka
2019-10-21 11:26
Pernai šalia Vilniaus oro uosto pradėtą statyti modernią daugiafunkcę automobilių stovėjimo aikštelę jau baigiama įrengti. Planuojama, kad lapkričio mėnesį keleiviams bus pristatyta beveik tūkstantis naujų automobilių stovėjimo vietų.
nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos