2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 22:46
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pajūrio kurortų kaimynystėje – naujas SPA kompleksas

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-06-24 08:10
Pajūrio zonoje – naujas traukos centras turistams, ieškantiems grožio ir sveikatinimo paslaugų. Jau kitų metų pradžioje duris atvers naujas, daugiau kaip 19 mln. litų vertės SPA kompleksas su 25 metrų ilgio baseinu, tinkančiu varžyboms, vaikų plaukimo mokykla, 6 skirtingų stilių pirtimis ir miego akademija. Kompleksą sudaro 3 aukštų viešbutis, konferencijų ir sveikatinimo bei grožio paslaugų centrai. Šiam projektui įgyvendinti buvo skirta beveik 10 mln. litų ES parama.
nuotrauka
Jau kitų metų pradžioje duris atvers naujas, daugiau kaip 19 mln. litų vertės SPA kompleksas su 25 metrų ilgio baseinu. Portalo nuotr.


Aštuonių tūkstančių kv. m SPA pastatas su viešbučiu, šveicarų verslininkų skaičiavimu, turėjo atsieiti ne mažiau kaip 23 mln. eurų, tačiau „Natura Termo SPA“ projektu besirūpinanti UAB „Atostogų parkas“ milžinišką projektą įgyvendino už kur kas kuklesnę sumą – per 19 mln. litų, nors pasak projekto įgyvendinančios bendrovės atstovų, sunkumų netrūko – tiek ieškant aukštos kvalifikacijos specialistų išskirtiniams projekto sprendimams, tiek tinkamų medžiagų specifinės paskirties objektui.

Sudėtingos konstrukcijos

„SPA projektas sudėtingas tuo, kad yra labai daug baseinų, kurių formos nestandartinės, gaubtos, dėl to reikėjo nestandartinių klojinių. Architektai brėžinius padarė paprastai, o kai statybininkams reikėjo tai įgyvendinti natūroje, paaiškėjo, kad įmantrių formų baseinus įrengti labai sudėtinga.

Tokių analogiškų objektų Lietuvoje yra tik keli, tai „Vichy“ ir „Druskininkų vandens parkai“, – technines projekto įgyvendinimo subtilybes aiškina UAB „Atostogų parkas“ direktorius Ričardas Jovaiša.

Dar vienas iššūkis statytojams – sudėtinga pienės pūko stogo konstrukcija SPA centre. Po įspūdingu kupolu bus įkurta baseinų zona. Nors pastate dar šeimininkauja statybininkai, įmantrių formų ir įspūdingo dydžio baseinuose jau tyvuliuoja vanduo.

„Pradėjome į baseinus leisti vandenį, kad galėtumėme patikrinti, kaip laiko konstrukcijos. Tik po to klijuosime plyteles. Dabar eksperimentuojame“, – apie įspūdingame SPA komplekse vykstančius procesus pasakoja bendrovės marketingo konsultantas Raimundas Vaitiekūnas.

Norint aplankyti visas komplekso dalis, lankytojams nereikės išeiti į lauką. Viešbutis, baseinų ir pirčių zonos, grožio ir sveikatinimo procedūros įkurdintos skirtingose komplekso dalyse, tačiau po vienu stogu.

Antrame aukšte bus grožio salonas su 24 kabinetais. Trečiame komplekso aukšte planuojama įrengti miego akademiją.

Medžiagos iš užsienio

Visais metų laikais veikti žadantis SPA kompleksas – įspūdingas projektas ne tik savo nestandartiniais projektavimo sprendimais, bet ir proceso eiga. Nuo statybų pradžios pasikeitė keli projekto rangovai, reikiamų medžiagų komplekso statyboms ir įrengimui teko ieškoti užsienyje.

„Viskas buvo užsakinėjama specialiai, negavę medžiagų Lietuvoje, turėjome vežtis iš kitų Europos valstybių. Visi valymo įrengimai, hidroizoliacinės medžiagos pagamintos kitose valstybėse“, – pasakoja R. Jovaiša.

Poilsio ir sveikatingumo oazėje suplanuotos purvo linijos, sepropelio vonios, geoterminis vanduo ir kitos paslaugos reikalauja netradicinių sprendimų įrengiant visą komplekso bazę.

„Geoterminis vanduo yra agresyvus, o agresyviai aplinkai reikalingos specialios medžiagos. Jeigu anksčiau buvo galima naudoti plastikinius purkštukus, geoterminiam vandeniui turi būti naudojami metaliniai purkštukai, prie kurių neprilimpa mineralinės medžiagos, kurios vėliau apsineša ir apauga“, – dėsto R. Jovaiša.

Komplekse esančių baseinų plyteles gamino vokiečių kompanija.

Nuosava kosmetikos linija

Specialiai procedūroms skirtam mineraliniam vandeniui gauti išgręžti nauji gręžiniai. Sveikatinimo ir grožio procedūroms bus naudojami vietiniai ištekliai – šiltosios mineralinės žemės versmės bei gydomasis purvas.

Lankytojų laukia šešios skirtingų stilių pirtys, šalto vandens baseinas, du 25 metrų ilgio baseinai, vienas iš jų – po atviru dangumi, trys sūkurinės masažinės vonios, vandens treniruokliai, vaikų plaukimo mokykla ir daugybė kompleksinių sveikatinimo paslaugų su aromatizuotomis vaistažolių voniomis, natūralaus purvo procedūromis, geoterminio vandens procedūromis ir t.t.

Planuojama ir nuosava kosmetikos linija iš sapropelio ir geoterminio vandens. R. Vaitiekūnas užsiminė, kad lietuvių planuojama kurti kosmetikos linija jau susidomėjo kosmetikos gamintojai iš Italijos.

Skelbiama, kad sezono metu centras galės priimti apie 800, o žiemą – apie 400 poilsiautojų.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...