2019 birželio 25 d. antradienis, 21:33
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Policija renovuos komisariatus: perka energijos taupymo paslaugą, o ne rangos darbus

2016-04-14 09:23
Pradėjus veikti naujam energijos taupymo paslaugų teikėjo modeliui (ETPT, angl. ESCO), juo pasinaudojo ir analogų neturinčius pirkimus paskelbė Lietuvos Policijos departamentas, kuris ne tik renovuos policijos pastatus regionuose, tačiau ir sutaupys bent 30% pastatų išlaikymui skirtų išlaidų.
nuotrauka
Pritaikius ETPT modelį, kiekvienas renovuotas komisariatas turės atitikti bent C energinio naudingumo klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 30 procentų. Viešųjų investicijų plėtros agentūros nuotr.


Energijos suvartojimą sumažins ne mažiau kaip 30%

Rokiškio, Kaišiadorių ir Pakruojo policijos komisariatai tapo ETPT modelio pilotiniais projektais, kurie turės įtakos tolimesniam centrinės valdžios viešųjų pastatų renovacijos procesui.

ETPT finansavimo modelis išsiskiria tuo, kad yra perkama energijos taupymo paslauga, o ne konkretūs rangos darbai. Konkurso būdu atrinkta ETPT įmonė turi garantuoti ilgalaikius energinius sutaupymus. Veiklos modelis sudaro sąlygas ETPT įgyvendinti inovatyvius energijos taupymo sprendimus ir užtikrinti darbų kokybę.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Donato Malaškevičiaus teigimu, visuose Lietuvos policijos komisariatuose yra jaučiamas didelis renovacijos poreikis, o Lietuvoje startuojantis ETPT modelis suteiks galimybę atlikti reikiamus darbus.

„Daugelis Lietuvos policijos komisariatų pastatų yra senos statybos, todėl jų nusidėvėjimas yra pakankamai didelis. Pavyzdžiui, pilotinių projektų Rokiškio, Pakruojo ir Kaišiadorių policijos komisariatų sienos yra praradusios šilumines savybes, o langai nesandarūs, todėl kasmet patiriami šilumos nuostoliai siekia 300 – 500 MWh.

Remiantis audito duomenimis nustatyta, kad pastatai neatitinka minimalių higienos normų ir kitų sklandžiam darbui užtikrinti būtinų reikalavimų. Pavyzdžiui, viename iš komisariatų kabinetų, lauke esant minus 2 laipsnių temperatūrai, jame šiluma tesiekė 14 laipsnių. Tokiomis sąlygomis dirbti yra sudėtinga. Panaši situacija yra visuose 3 komisariatuose“,– situaciją pristato generalinio komisaro pavaduotojas.

Pritaikius ETPT modelį, kiekvienas renovuotas komisariatas turės atitikti bent C energinio naudingumo klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 30%.

Po renovacijos bendras šilumos vidurkis patalpose turės siekti 18 laipsnių, temperatūra laiptinėse ir koridoriuose – 15 laipsnių, o kabinetuose – 20 laipsnių. Pastatuose bus atnaujintos ir optimizuotos šildymo, vėdinimo ir apšvietimo sistemos. Taip pat bus apšiltintos pastatų sienos, stogai, rūsiai, pakeisti langai ir durys.

Pirkimo analogų Lietuvoje nėra

Lengvatines paskolas centrinės valdžios viešųjų pastatų renovacijai iš Energijos efektyvumo fondo teikiančios Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) generalinio direktoriaus Gvido Dargužo nuomone, renovacijos procesą galima skirstyti į dvi pagrindines dalis – planavimą ir renovavimo darbus.

„Šiuo metu policijos komisariatai yra atlikę energijos vartojimo auditus, parengę investicijų projektus, o VIPA patvirtino galimą finansavimą projektams. Kol kas analogo šiems pirkimams nėra. Jau prasidėjo energijos taupymo paslaugų pirkimo vykdymas skelbiamų derybų būdu. Potencialūs tiekėjai turi pateikti pasiūlymus, kaip pasiekti geriausius energinio efektyvumo rezultatus už santykinai mažiausią kainą. Sėkmingai įvykus pirkimams šiais metais bus pasirašomos energijos taupymo paslaugų sutartys ir prasidės renovacijos darbai“, – sako jis.

G. Dargužo teigimu, komisariatų renovavimo darbai bus atlikti per metus, tačiau sutartys galios 20 metų.

„Komisariatų pirkimo dokumentuose numatyta atlikti darbus per 12 mėnesių nuo ETPT paslaugų sutarties pasirašymo. Taigi, jei visos sutartys bus pasirašytos sėkmingai, darbai turėtų būti baigti 2017 m. vasarą. Tačiau sutarčių trukmė yra 20 metų. Šiuo laikotarpiu ETPT įmonės, investavusios į komisariatų sutaupymus, užtikrins šių pastatų energinį efektyvumą ir jų priežiūrą kasmet garantuodamos pasiūlytą energijos sutaupymą visą sutarties laikotarpį“, – pasakoja VIPA gen. direktorius.

Energijos taupymo paslaugų teikėjo modelis bus taikomas modernizuojant ir renovuojant centrinės valdžios viešuosius administracinės, mokslo, kultūros, gydymo, sporto ir kitos paskirties pastatus.

2014-2020 m. laikotarpiui Energijos efektyvumo fonde centrinės valdžios viešųjų pastatų atnaujinimui skirta virš 65 mln. eurų.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-06-25 10:59
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslininkė dr. Lina Šeduikytė perspėja, kad žmonių sąmoningumo trūkumas, o tiksliau – noras kuo daugiau sutaupyti statant ar renovuojant pastatus, gali atnešti daug problemų dirbant ar gyvenant tokiuose pastatuose, o k...
nuotrauka
2019-06-20 13:43
Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos vidury. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 20...
nuotrauka
2019-06-19 12:39
Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai, įstaigos ir miesto gyventojai buvo pakviesti puošti Gargždus gėlėmis ir kartu kurti žydintį miestą.
nuotrauka
2019-06-19 12:13
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą.
nuotrauka
2019-06-18 10:38
Dėl neatsakingų ir nederintų žemės kasimo darbų, suskaičiavo ESO, per 5 šių metų mėnesius dujų ir elektros skirstymo tinklai pažeisti daugiau nei 100 kartų. Dėl tokių trečiųjų šalių neatsakingų veiksmų tūkstančiai vartotojų patiria nepatogumų, būna be elektros ir dujų. ESO primena, kad be leidimo vy...
nuotrauka
2019-06-18 10:14
Ilgą laiką privačių namų kvartalo gyventojai jautėsi palyginti saugūs, jų rimtį trikdė tik netoliese veikianti medžio apdirbimo įmonė „Fornestas“. Šiemet paaiškėjo, kad šalia esančiame laisvame sklype Šiltnamių g. ketina įsikurti dar vienas verslo objektas – „Šilo“ prekybos centras, kurį sumanė past...
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-14 10:25
Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri pirkimo-pardavimo metu sudegė. Pasirašius preliminarias sutartis, įmokėjus 15 tūkst. eurų avansą ir perdavus raktus, kitą naktį sodyboje esantis gyvenamasis namas sudegė. Teismas įpareigojo sodybos pardavėją grąž...
nuotrauka
2019-06-14 09:59
Sostinėje prasidėjo šnipiškiečių laukta Giedraičių gatvės rekonstrukcija. Čia tiesiamas dviračių takas, atnaujinama pėsčiųjų infrastruktūra, įrengiamas modernus apšvietimas, atnaujinama kelio danga.
nuotrauka
2019-06-14 09:39
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, pasisakė, kad vartotojui turi būti grąžinta visa sumokėta prijungimo įmoka.
nuotrauka
2019-06-13 14:55
Sostinės savivaldybėje šią savaitę vyko susitikimas su daugiabučių namų valdytojais – pristatyta Vilniaus miesto energinio efektyvumo didinimo programa. Miesto Taryba šiemet patvirtino naują kvartalų atnaujinimo programą, kuri identifikuoja ir numato prioritetinius sostinės senųjų daugiabučių kvarta...
nuotrauka
2019-06-13 10:39
Alinant karščiams ir gyventojams susiduriant su vandens slėgio svyravimais, „Vilniaus vandenys" ėmėsi ilgalaikių bei tvarių vandens tiekimo užtikrinimo būdų sostinės Kalnėnų gyvenamajame rajone, kur pastarąją savaitę vandens vartojimas išaugo triskart. Siekiant užtikrinti nepertraukiamą geriamojo va...
nuotrauka
2019-06-12 14:12
Tvyrant karštiems orams ir išaugus vandens suvartojimui, vandens tiekimo įmonės dirba pilnu pajėgumu. „Vilniaus vandenys“ fiksuoja, kad šiuo metu kai kuriose vietovėse Vilniaus mieste ir rajone geriamojo vandens sunaudojama tris kartus daugiau nei įprastai ir prašo gyventojų vandenį vartoti atsaking...
nuotrauka
2019-06-12 12:35
Iš viso iki birželio 10 d. pabaigos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sulaukė virš 7 tūkst. paraiškų – 3057 jų sudaro prašymai finansuoti senų katilų keitimą, 2894 – saulės elektrinių įsirengimą ir 1161 paraiška jau įsirengusių atsinaujinančius energijos išteklius. Paraiškas gyventojai teikė...
nuotrauka
2019-06-12 10:58
Panevėžio apylinkės teisme Nevėžio g. namo savininkų bendrija prisiteisė atlyginti beveik 150 tūkst. eurų statybos rangos trūkumams šalinti iš namą renovavusios bendrovės.
nuotrauka
2019-06-11 09:57
Žemės sklypas buvo parduotas nesulaukus 10 metų termino. Savininkai sako nežinoję, kad pasikeitė tvarka, todėl prarado kone 3 tūkst. eurų. Jie pasijuto apiplėšti: patys gaudami minimalų atlyginimą manė bent pagelbėsiantys dukrai, kad ši įsigytų butą.
nuotrauka
2019-06-11 09:52
Aplinkos projektų valdymo agentūra kviečia kalendoriuje pasižymėti liepos 15 d. – būtent šią dieną bus pradedamos priimti paraiškos gauti paramai atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-06-10 15:22
Vaizdingoje Nemuno pakrantėje įsikūrę šančiškiai sulaukė įspėjimų dėl užgrobtos valstybinės žemės. Už savo sklypų ribų esančią žemę kauniečiai apsitvėrę įvairiais būdais – tujomis, kitais augalais, betono blokais ir padangomis. Skaičiuojama, kad neteisėtai pasisavintos žemės plotas gali siekti apie ...
nuotrauka
2019-06-10 10:16
„Vilniaus vandenys“, taikydama viešai paskelbtą reitingavimo formulę, atrinko 3 Vilniaus miesto ir rajono bendruomenių teiktas paraiškas, pagal kurias bus skirtas finansavimas apgyvendintų gyvenamųjų kvartalų prijungimui prie vandentiekio ir nuotekų tinklų 2020 metais.
nuotrauka
2019-06-10 09:05
Šiauliuose vykusioje diskusijoje apie Daugiabučių namų atnaujinimo programos įgyvendinimą pateiktas siūlymas valstybės lygiu skatinti vadinamąją mažąją renovaciją. Pasak Šiaulių mero Artūro Visocko, visos šalies mastu tai leistų sutaupyti dešimtis milijonų, o investicijos kur kas mažesnės nei vykdan...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...