2019 rugsėjo 19 d. ketvirtadienis, 22:39
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Policija renovuos komisariatus: perka energijos taupymo paslaugą, o ne rangos darbus

2016-04-14 09:23
Pradėjus veikti naujam energijos taupymo paslaugų teikėjo modeliui (ETPT, angl. ESCO), juo pasinaudojo ir analogų neturinčius pirkimus paskelbė Lietuvos Policijos departamentas, kuris ne tik renovuos policijos pastatus regionuose, tačiau ir sutaupys bent 30% pastatų išlaikymui skirtų išlaidų.
nuotrauka
Pritaikius ETPT modelį, kiekvienas renovuotas komisariatas turės atitikti bent C energinio naudingumo klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 30 procentų. Viešųjų investicijų plėtros agentūros nuotr.


Energijos suvartojimą sumažins ne mažiau kaip 30%

Rokiškio, Kaišiadorių ir Pakruojo policijos komisariatai tapo ETPT modelio pilotiniais projektais, kurie turės įtakos tolimesniam centrinės valdžios viešųjų pastatų renovacijos procesui.

ETPT finansavimo modelis išsiskiria tuo, kad yra perkama energijos taupymo paslauga, o ne konkretūs rangos darbai. Konkurso būdu atrinkta ETPT įmonė turi garantuoti ilgalaikius energinius sutaupymus. Veiklos modelis sudaro sąlygas ETPT įgyvendinti inovatyvius energijos taupymo sprendimus ir užtikrinti darbų kokybę.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojo Donato Malaškevičiaus teigimu, visuose Lietuvos policijos komisariatuose yra jaučiamas didelis renovacijos poreikis, o Lietuvoje startuojantis ETPT modelis suteiks galimybę atlikti reikiamus darbus.

„Daugelis Lietuvos policijos komisariatų pastatų yra senos statybos, todėl jų nusidėvėjimas yra pakankamai didelis. Pavyzdžiui, pilotinių projektų Rokiškio, Pakruojo ir Kaišiadorių policijos komisariatų sienos yra praradusios šilumines savybes, o langai nesandarūs, todėl kasmet patiriami šilumos nuostoliai siekia 300 – 500 MWh.

Remiantis audito duomenimis nustatyta, kad pastatai neatitinka minimalių higienos normų ir kitų sklandžiam darbui užtikrinti būtinų reikalavimų. Pavyzdžiui, viename iš komisariatų kabinetų, lauke esant minus 2 laipsnių temperatūrai, jame šiluma tesiekė 14 laipsnių. Tokiomis sąlygomis dirbti yra sudėtinga. Panaši situacija yra visuose 3 komisariatuose“,– situaciją pristato generalinio komisaro pavaduotojas.

Pritaikius ETPT modelį, kiekvienas renovuotas komisariatas turės atitikti bent C energinio naudingumo klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 30%.

Po renovacijos bendras šilumos vidurkis patalpose turės siekti 18 laipsnių, temperatūra laiptinėse ir koridoriuose – 15 laipsnių, o kabinetuose – 20 laipsnių. Pastatuose bus atnaujintos ir optimizuotos šildymo, vėdinimo ir apšvietimo sistemos. Taip pat bus apšiltintos pastatų sienos, stogai, rūsiai, pakeisti langai ir durys.

Pirkimo analogų Lietuvoje nėra

Lengvatines paskolas centrinės valdžios viešųjų pastatų renovacijai iš Energijos efektyvumo fondo teikiančios Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) generalinio direktoriaus Gvido Dargužo nuomone, renovacijos procesą galima skirstyti į dvi pagrindines dalis – planavimą ir renovavimo darbus.

„Šiuo metu policijos komisariatai yra atlikę energijos vartojimo auditus, parengę investicijų projektus, o VIPA patvirtino galimą finansavimą projektams. Kol kas analogo šiems pirkimams nėra. Jau prasidėjo energijos taupymo paslaugų pirkimo vykdymas skelbiamų derybų būdu. Potencialūs tiekėjai turi pateikti pasiūlymus, kaip pasiekti geriausius energinio efektyvumo rezultatus už santykinai mažiausią kainą. Sėkmingai įvykus pirkimams šiais metais bus pasirašomos energijos taupymo paslaugų sutartys ir prasidės renovacijos darbai“, – sako jis.

G. Dargužo teigimu, komisariatų renovavimo darbai bus atlikti per metus, tačiau sutartys galios 20 metų.

„Komisariatų pirkimo dokumentuose numatyta atlikti darbus per 12 mėnesių nuo ETPT paslaugų sutarties pasirašymo. Taigi, jei visos sutartys bus pasirašytos sėkmingai, darbai turėtų būti baigti 2017 m. vasarą. Tačiau sutarčių trukmė yra 20 metų. Šiuo laikotarpiu ETPT įmonės, investavusios į komisariatų sutaupymus, užtikrins šių pastatų energinį efektyvumą ir jų priežiūrą kasmet garantuodamos pasiūlytą energijos sutaupymą visą sutarties laikotarpį“, – pasakoja VIPA gen. direktorius.

Energijos taupymo paslaugų teikėjo modelis bus taikomas modernizuojant ir renovuojant centrinės valdžios viešuosius administracinės, mokslo, kultūros, gydymo, sporto ir kitos paskirties pastatus.

2014-2020 m. laikotarpiui Energijos efektyvumo fonde centrinės valdžios viešųjų pastatų atnaujinimui skirta virš 65 mln. eurų.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-09-19 14:51
Beveik trečdalis gyventojų labai norėtų patys pasigaminti elektros iš saulės, o 60 proc. rimtai svarstytų tokią galimybę, jei nereikėtų patiems rūpintis saulės elektrinės įsirengimu. Didžioji dalis gyventojų norėtų pasigaminti elektros iš saulės dėl galimybės sumažinti išlaidas elektrai, bet stiprus...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-13 08:52
Tyrimas atskleidė, jog lietuviai nebijo patys imtis būsto remonto darbų. Remiantis visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, mažiausiai skuba jauni 18-25 m. amžiaus tautiečiai – remontas jų namuose gali užtrukti iki pusės metų. Kad darbai vyktų sparčiai ir sklandžiai, statybų srities ekspertai patar...
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 12:26
Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialist...
nuotrauka
2019-09-03 09:46
Lietuvoje sparčiai daugėjant renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų, vis dažniau išryškėja netinkamo mikroklimato sukeliamos problemos gyvenamosiose patalpose. Gyventojams svarbu žinoti, kad po daugiabučio modernizacijos keičiasi ir buto mikroklimatas. Kadangi modernizuotas daugiabutis, gyvenamasis n...
nuotrauka
2019-08-28 09:31
UAB „Plungės šilumos tinklų“ paruoštam šilumos perdavimo tinklų modernizavimo projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas. Rugpjūčio mėnesį bendrovė su ES paramos projektus administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto „Šilumos perdavimo tinklų atnaujini...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-26 13:11
Sostinės Gedimino prospekte, netoliese Lukiškių aikštės, rugpjūčio 26–28 dienomis vilniečiams atsiveria nauja erdvė „Live Square“. Tikimasi, kad ji suteiks daugiau energijos pagrindinei miesto gatvei, o vieša terasa taps nauja miestiečių traukos vieta.
nuotrauka
2019-08-26 09:29
Žvėriškos nuomos kainos arba nudrengti ir neremontuojami butai, nesukalbami nuomotojai – su tuo susiduria būsto ieškantis jaunimas ir ne vien jis. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad „atsikandęs“ karčios nuomos patirties dažnas jaunuolis ima žvalgytis nuosavo būsto. Šiandien vis dažniau tai ta...
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...