2019 gruodžio 9 d. pirmadienis, 14:24
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pusė bendrovės „Alvora“ darbuotojų įdarbinti pagal pažintis: jie yra giminės, draugai arba artimieji  3

Sigita NEMEIKAITĖ      2014-04-14 14:49
Viena iš sėkmingiausiai šalyje ir užsienyje dirbanti bendrovė „Alvora“ ne tik toliau veržliai plėtoja savo veiklą. Įmonė niekados nepamiršta, kad viena sėkmės paslapčių – patyrusi, kvalifikuota ir motyvuota specialistų komanda. Neatsitiktinai „Alvora“ šioje srityje turi savo strategiją, taktiką ir praktiką.
nuotrauka
„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų", – sako N. Kolesnik. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Apie 400 darbuotojų turinti „Alvora“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos rinkoje esančių įmonių, kuri savo jėgomis gali atlikti tiek bendrastatybinius, tiek technologinių įrenginių, bei vamzdynų montavimo darbus. Įmonė dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijos Federacijoje bei Baltarusijoje, kur yra įsteigusi antrines įmones. Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus šalyje ir užsienyje, įmonė turi užsitikrinti, kad visų grandžių specialistų nepritrūktų. Tad būtina sąlyga – juos tiesiog turėti: rasti, išsiugdyti, išsiauginti.

Vertina tuos, kurie žino, ko nežino

Bendrovės generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik neslepia principų, kurių vedinas formuoja tvirtą įmonės darbuotojų komandą: „Darbuotojai savo vertę įrodo dirbdami. Todėl pirmiausia – darbštumas. Antra, ryžtas tobulėti ir mokytis. Taigi svarbiausi šiedu aspektai. Negaliu priimti darbuotojo, kuris teigia, jog žino viską! Įdomesnis pretendentas į darbo vietą yra sakantis, kad žino, ko nežinantis. Manyčiau, kad skatinimas yra būtinas ir labai reikalingas. Norėčiau pabrėžti, kad vien į bazinius (materialinius/nematerialinius) skatinimus orientuotis nepakanka, svarbu parodyti darbuotojui, kad vertini pastangas ir atsakomybę“.

Įmonės vadovas tvirtina, kad atsižvelgiant į šalies darbo rinkos tendencijas, dabar labiausiai trūksta kvalifikuotų suvirintojų ir montuotojų. Dažniausiai ieškoma patyrusių darbuotojų, tačiau laikomasi ir nuomonės, kad profesionalus galima užsiauginti. Todėl dažnai į „Alvorą“ priimami ką tik universitetą baigę ir jokios patirties neturintys jaunuoliai arba netgi žmonės su viduriniu išsilavinimu.

Patikrinti, savi – patikimiausi

Generalinis direktorius praskleidė dar vieną žmogiškųjų išteklių telkimo paslaptį, kuri kai ką gali net šokiruoti. Tačiau N. Kolesnik nė kiek nesibaimina, kad gali išgirsti priekaištų dėl karjeros skatinimo pagal pažintis.

„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų. Šį šaltinį laikome patikimu, nes jis generuoja didžiausius potencialių darbuotojų srautus. Patrauklumo teikia ir faktas, jog tik mūsų darbuotojai, būdami komandos dalimi, geriausiai žino, kokie žmonės atitinka bendrovės reikalavimus“, – sako „Alvoros“ vadovas.

Tačiau vien šių statybos specialistų atrankos būdų nepakanka. Įmonė veikia pačiu plačiausiu paieškų frontu – palaikydama artimus ryšius su aukštosiomis mokyklomis, kitomis specialistų rengimo institucijomis, ieškodama darbuotojų internete, pasitelkusi personalo valdymo agentūras, Lietuvos darbo biržą.

Mokytis ir tobulėti – nuolatos

„Alvoros“ vadovas N. Kolesnik tvirtina, kad Lietuvos darbo birža įmonei yra vienas iš galimų darbuotojų paieškos šaltinių. Be to, pastaruosius penkerius metus nuolat vykdomi bendri kvalifikacijos įgijimo projektai su Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, bendradarbiaujama su Respublikiniu energetikų mokymų centru, VGTU Medžiagotyros ir suvirinimo katedra. Toks tiesioginis komunikavimas su iniciatyvą palaikančiomis institucijomis liudija, kad nenutrūkstamas ryšys tarp mokyklų, universitetų ir verslo pasiteisina – galima užsiauginti naują specialistą.

Įmonės vadovo netrikdo, kad ką tik pradėję karjerą „Alvoroje“ darbuotojai neturi įgūdžių, patirties. Tai įgyjama ir užgyvenama. Laikomasi nuostatos, kad žinios ir išsilavinimas svarbu, bet svarbiau – žmogus ir jo gebėjimai, o mokymasis visą gyvenimą turėtų būti kiekvieno asmens ilgalaikis tikslas.

Sukūrė darbuotojų rengimo sistemą

Nuolatinė, nuosekli darbuotojų paieška visomis kryptimis bei jų motyvavimas kloja stabilumo, patikimumo ir tvirtumo pamatus įmonės veikloje. To siekdama bendrovė jau kelerius metus savo lėšomis organizuoja mokinių grupes ir rengia suvirintojus. Tokiu būdu „Alvora“ yra sukūrusi savąją darbuotojų rengimo sistemą.

„Kvalifikuoti darbuotojai yra gyvybiškai svarbūs kiekvienai bendrovei. Nuo darbuotojo žinių ir sugebėjimų priklauso jo darbo rezultatai, o galiausiai ir verslo sėkmė. Kiekvienais metais pagal sukurtą atlikto darbo vertinimo ir grįžtamojo ryšio sistemą atliekame darbuotojų veiklos vertinimą, kurio pagrindinis tikslas – skatinti darbuotojus siekti karjeros. Ypatingai aktyvūs bei tobulėti siekiantys darbuotojai, darbų vadovams arba projektų vadovams rekomenduojant teikiami kaip kandidatai kvalifikacijai kelti“, – pasakoja N. Kolesnik.

Laimi abipusę naudą

Įmonės generalinis direktorius sako, kad vertinti naujai parenkamų darbuotojų tinkamumą įgalioti vyriausieji suvirinimo darbų inžinieriai. Įprastai teoriniai mokymai, kurių trukmė yra apie 2 mėnesiai, vyksta Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre pagal praktinio mokymo sutartį. Studijų programoje numatyta praktika atliekama panaudojant bendrovės turimą techninę ir materialinę bazę. Sėkmingai mokymus baigusiems specialistams išduodamas suvirintojo kvalifikacijos patvirtinimo pažymėjimas. Šis dokumentas suteikia galimybę atestuotis pagal Europos Sąjungos reikalavimus bei gauti suvirintojo tarptautinį kvalifikacijos sertifikatą.

„Norėčiau pažymėti, jog tokių mokymų nauda – abipusė. Darbuotojai yra motyvuoti kelti savo kvalifikaciją, o darbdavys – turėti kvalifikuotus darbuotojus. Be to, kiekvienais metais organizuojame kompleksinius ir specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame specialistus į stažuotes ES šalyse, nuolat lankomės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rengiamose parodose.

Kaip ugdyti būsimuosius kvalifikuotus darbuotojus, galimybių ieškome nuolat. Suvokiant darbuotojų svarbą verslo sėkmei, atskirai paminėčiau, kad darbdaviai neturėtų ramiai laukti naujų tinkamų darbuotojų, o aktyviai prisidėti prie jų kokybiško paruošimo“, – tvirtino daugiau nei 20 metų sėkmingai dirbančios bendrovės vadovas Nikolaj Kolesnik.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Mirekas
2015-04-17 00:13
1 procentas tiesos
sugalvojo
2014-04-14 21:20
tobulas sprendimas - visi visus pažįsta, atsako, nes gėda už tą, kurį rekomendavo. Liuks :)
Aldona
2014-04-14 20:54
Patikima rekomendacija- tėvo. Sūnus gali dirbti...

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-12-05 13:53
Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje įrengta beveik 1 000 naujų stovėjimo vietų, baigiamas įkurtas automobilių nuomos centras, veikia elektromobilių įkrovos aikštelės.
nuotrauka
2019-12-04 15:08
Šiandien, gruodžio 4 d., Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
2019-12-04 07:15
Sostinės Naujosios Vilnios mikrorajone pradedamas rekonstrukcijos projektas. Čia atnaujinamos automobilių techninės patikros paslaugas teikiančios įmonės „Tuvlita“ patalpos. Linksmojoje gatvėje esančios techninės apžiūros stoties rekonstrukcijos darbus vykdo statybų ir darnios miestų plėtros bendrov...
nuotrauka
2019-11-28 10:21
Investicijų valdymo bendrovės „Lighthouse asset management“ valdomas fondas „Lighthouse alternative fund“ įsigijo statybų bendrovę UAB „Viremida“ ir pakeitė jos vardą į „Lighthouse contracting“.
nuotrauka
2019-11-27 11:42
Danielius Makulavičius, bendrovės „Milsa“ įkūrėjas, sako, kad 1995–2003 m. įsigyti „Granito“, „Granitinės skaldos“ ir „Klovainių skaldos“ kontrolinius akcijų paketus buvo logiškas sprendimas. Įmones siejo ir panaši veikla – granito ir dolomito skaldos gamyba, ir tie patys klientai. Danieliaus Makula...
nuotrauka
2019-11-27 09:54
Nemenkstanti gyvenamojo būsto paklausa didžiuosiuose šalies miestuose ir toliau lemia augančius naujų butų pardavimus bei tolimesnę NT projektų plėtrą. Statybų ir darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būstų pardavimai per pirmuosius tris šių metų ketvirčius šoktelėjo 76 proc., lyginant su t...
nuotrauka
2019-11-25 07:36
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, straipsnyje nagrinėja Lietuvos ir užsienio patirtį darbų valdymo automatizavimo srityje. Aprašomi galimi darbų valdymo ir apskaitos automatizavimo sprendimai ir kokią naudą iš to gali gauti statybų bendrovė
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 16:04
Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ (EREF) už 5,8 mln. EUR įsigijo verslo centrą „Highway“, esantį Savanorių pr. 178A, Vilniuje. Fondas įsigijo 100 proc. UAB „Akvilas“, kuriai priklauso verslo centras „Highway“, akcijų iš AB „Invald...
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos