2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 5:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pusė bendrovės „Alvora“ darbuotojų įdarbinti pagal pažintis: jie yra giminės, draugai arba artimieji  3

Sigita NEMEIKAITĖ      2014-04-14 14:49
Viena iš sėkmingiausiai šalyje ir užsienyje dirbanti bendrovė „Alvora“ ne tik toliau veržliai plėtoja savo veiklą. Įmonė niekados nepamiršta, kad viena sėkmės paslapčių – patyrusi, kvalifikuota ir motyvuota specialistų komanda. Neatsitiktinai „Alvora“ šioje srityje turi savo strategiją, taktiką ir praktiką.
nuotrauka
„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų", – sako N. Kolesnik. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Alvora, UAB
Apie 400 darbuotojų turinti „Alvora“ yra viena iš nedaugelio Lietuvos rinkoje esančių įmonių, kuri savo jėgomis gali atlikti tiek bendrastatybinius, tiek technologinių įrenginių, bei vamzdynų montavimo darbus. Įmonė dirba ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijos Federacijoje bei Baltarusijoje, kur yra įsteigusi antrines įmones. Plėtodama didelius ir sudėtingus projektus šalyje ir užsienyje, įmonė turi užsitikrinti, kad visų grandžių specialistų nepritrūktų. Tad būtina sąlyga – juos tiesiog turėti: rasti, išsiugdyti, išsiauginti.

Vertina tuos, kurie žino, ko nežino

Bendrovės generalinis direktorius Nikolaj Kolesnik neslepia principų, kurių vedinas formuoja tvirtą įmonės darbuotojų komandą: „Darbuotojai savo vertę įrodo dirbdami. Todėl pirmiausia – darbštumas. Antra, ryžtas tobulėti ir mokytis. Taigi svarbiausi šiedu aspektai. Negaliu priimti darbuotojo, kuris teigia, jog žino viską! Įdomesnis pretendentas į darbo vietą yra sakantis, kad žino, ko nežinantis. Manyčiau, kad skatinimas yra būtinas ir labai reikalingas. Norėčiau pabrėžti, kad vien į bazinius (materialinius/nematerialinius) skatinimus orientuotis nepakanka, svarbu parodyti darbuotojui, kad vertini pastangas ir atsakomybę“.

Įmonės vadovas tvirtina, kad atsižvelgiant į šalies darbo rinkos tendencijas, dabar labiausiai trūksta kvalifikuotų suvirintojų ir montuotojų. Dažniausiai ieškoma patyrusių darbuotojų, tačiau laikomasi ir nuomonės, kad profesionalus galima užsiauginti. Todėl dažnai į „Alvorą“ priimami ką tik universitetą baigę ir jokios patirties neturintys jaunuoliai arba netgi žmonės su viduriniu išsilavinimu.

Patikrinti, savi – patikimiausi

Generalinis direktorius praskleidė dar vieną žmogiškųjų išteklių telkimo paslaptį, kuri kai ką gali net šokiruoti. Tačiau N. Kolesnik nė kiek nesibaimina, kad gali išgirsti priekaištų dėl karjeros skatinimo pagal pažintis.

„Didžiąją dalį naujų darbuotojų sudaro esamų darbuotojų giminės ir draugai bei pažįstami. Taip į mūsų komandą ateina apie 50 procentų naujokų. Šį šaltinį laikome patikimu, nes jis generuoja didžiausius potencialių darbuotojų srautus. Patrauklumo teikia ir faktas, jog tik mūsų darbuotojai, būdami komandos dalimi, geriausiai žino, kokie žmonės atitinka bendrovės reikalavimus“, – sako „Alvoros“ vadovas.

Tačiau vien šių statybos specialistų atrankos būdų nepakanka. Įmonė veikia pačiu plačiausiu paieškų frontu – palaikydama artimus ryšius su aukštosiomis mokyklomis, kitomis specialistų rengimo institucijomis, ieškodama darbuotojų internete, pasitelkusi personalo valdymo agentūras, Lietuvos darbo biržą.

Mokytis ir tobulėti – nuolatos

„Alvoros“ vadovas N. Kolesnik tvirtina, kad Lietuvos darbo birža įmonei yra vienas iš galimų darbuotojų paieškos šaltinių. Be to, pastaruosius penkerius metus nuolat vykdomi bendri kvalifikacijos įgijimo projektai su Jeruzalės darbo rinkos mokymo centru, bendradarbiaujama su Respublikiniu energetikų mokymų centru, VGTU Medžiagotyros ir suvirinimo katedra. Toks tiesioginis komunikavimas su iniciatyvą palaikančiomis institucijomis liudija, kad nenutrūkstamas ryšys tarp mokyklų, universitetų ir verslo pasiteisina – galima užsiauginti naują specialistą.

Įmonės vadovo netrikdo, kad ką tik pradėję karjerą „Alvoroje“ darbuotojai neturi įgūdžių, patirties. Tai įgyjama ir užgyvenama. Laikomasi nuostatos, kad žinios ir išsilavinimas svarbu, bet svarbiau – žmogus ir jo gebėjimai, o mokymasis visą gyvenimą turėtų būti kiekvieno asmens ilgalaikis tikslas.

Sukūrė darbuotojų rengimo sistemą

Nuolatinė, nuosekli darbuotojų paieška visomis kryptimis bei jų motyvavimas kloja stabilumo, patikimumo ir tvirtumo pamatus įmonės veikloje. To siekdama bendrovė jau kelerius metus savo lėšomis organizuoja mokinių grupes ir rengia suvirintojus. Tokiu būdu „Alvora“ yra sukūrusi savąją darbuotojų rengimo sistemą.

„Kvalifikuoti darbuotojai yra gyvybiškai svarbūs kiekvienai bendrovei. Nuo darbuotojo žinių ir sugebėjimų priklauso jo darbo rezultatai, o galiausiai ir verslo sėkmė. Kiekvienais metais pagal sukurtą atlikto darbo vertinimo ir grįžtamojo ryšio sistemą atliekame darbuotojų veiklos vertinimą, kurio pagrindinis tikslas – skatinti darbuotojus siekti karjeros. Ypatingai aktyvūs bei tobulėti siekiantys darbuotojai, darbų vadovams arba projektų vadovams rekomenduojant teikiami kaip kandidatai kvalifikacijai kelti“, – pasakoja N. Kolesnik.

Laimi abipusę naudą

Įmonės generalinis direktorius sako, kad vertinti naujai parenkamų darbuotojų tinkamumą įgalioti vyriausieji suvirinimo darbų inžinieriai. Įprastai teoriniai mokymai, kurių trukmė yra apie 2 mėnesiai, vyksta Jeruzalės darbo rinkos mokymo centre pagal praktinio mokymo sutartį. Studijų programoje numatyta praktika atliekama panaudojant bendrovės turimą techninę ir materialinę bazę. Sėkmingai mokymus baigusiems specialistams išduodamas suvirintojo kvalifikacijos patvirtinimo pažymėjimas. Šis dokumentas suteikia galimybę atestuotis pagal Europos Sąjungos reikalavimus bei gauti suvirintojo tarptautinį kvalifikacijos sertifikatą.

„Norėčiau pažymėti, jog tokių mokymų nauda – abipusė. Darbuotojai yra motyvuoti kelti savo kvalifikaciją, o darbdavys – turėti kvalifikuotus darbuotojus. Be to, kiekvienais metais organizuojame kompleksinius ir specializuotus darbuotojų mokymus, siunčiame specialistus į stažuotes ES šalyse, nuolat lankomės tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rengiamose parodose.

Kaip ugdyti būsimuosius kvalifikuotus darbuotojus, galimybių ieškome nuolat. Suvokiant darbuotojų svarbą verslo sėkmei, atskirai paminėčiau, kad darbdaviai neturėtų ramiai laukti naujų tinkamų darbuotojų, o aktyviai prisidėti prie jų kokybiško paruošimo“, – tvirtino daugiau nei 20 metų sėkmingai dirbančios bendrovės vadovas Nikolaj Kolesnik.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Mirekas
2015-04-17 00:13
1 procentas tiesos
sugalvojo
2014-04-14 21:20
tobulas sprendimas - visi visus pažįsta, atsako, nes gėda už tą, kurį rekomendavo. Liuks :)
Aldona
2014-04-14 20:54
Patikima rekomendacija- tėvo. Sūnus gali dirbti...

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...