2019 gegužės 20 d. pirmadienis, 1:37
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

RAIL BALTICA. Investicijų naudą bus galima pajusti daug anksčiau, nei bus baigtas projektas

2019-03-06 14:26
Intensyvėjant deryboms dėl naujos 2021–2027 m. Europos Sąjungos finansinės perspektyvos, Lietuva informavo Europos Komisiją apie sėkmingai ir laiku įgyvendinamas projekto veiklas.
nuotrauka
Susisiekimo ministerijos iliustr.


„Projektas „Rail Baltica“ Lietuvai yra strateginis. Su projekto veiklomis ir ateities planais judame sparčiai, kai kuriuose etapuose pirmaujame. Esame pasiryžę prisidėti prie bendrų, kaimynams svarbių projekto įgyvendinimo sprendimų, kad būtų užtikrinta viso projekto sėkmė bei įgyvendinimas laiku“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Susisiekimo ministras laiške Europos Komisijai pristatė tolesnius projekto įgyvendinimo planus, kurie bus vykdomi užsitikrinus Europos Sąjungos finansinę paramą.

„Investicijų teikiamą naudą bus galima pajusti daug anksčiau, nei bus baigtas pats projektas. Įvertinę projekto „Rail Baltica“ finansavimo galimybes, pasiekėme susitarimą su Europos Komisija dėl projekto įgyvendinimo etapais. Artimiausias etapas Lietuvoje yra 1435 mm pločio vėžės geležinkelio kelio sujungimas su Kauno intermodaliniu terminalu Palemone per Kauno centrinę stotį ir atkarpą Rokai–Palemonas ir infrastruktūros įrengimas. Jau po kelerių metų geležinkelių vežėjai galės naudotis sukurta infrastruktūra, bus skatinama logistikos ir susijusių verslų plėtra, bus galima pristatyti apčiuopiamus projekto rezultatus“, – sako R. Masiulis.

Susisiekimo ministras R. Masiulis Europos Komisijai akcentavo „Rail Baltica“ geležinkelio svarbą nacionaliniam saugumui – šis projektas Lietuvos Respublikos Vyriausybės laikomas prioritetiniu, svarstant strateginės transporto infrastruktūros, kuri užtikrintų NATO karinių dalinių, ginkluotės ir įrangos mobilumą, plėtrą. Sąjungininkai Lietuvai ne kartą akcentavo, koks strategiškai svarbus vaidmuo projekte tenka Kauno geležinkelio mazgo plėtrai, nes nutiesus europinę vėžę iki Kauno intermodalinio terminalo bus galima transportuoti karinius krovinius į Lietuvos geografinį centrą, tai būtina Lietuvos ir viso regiono saugumui užtikrinti.
  • Artėjant 2020 metams, kai bus perskirstomos Europos Sąjungos mastu nepanaudotos Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF) lėšos, Susisiekimo ministerija planuoja kitus projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo etapus ir veiklas: teritorijų planavimas ruože Kaunas–Vilnius, žemės įgijimas ir projektavimo darbai ruožuose nuo Lietuvos ir Lenkijos valstybių sienos iki Kauno bei ruože Kaunas–Vilnius, kiti statybų etapai ruože Kaunas–Lietuvos ir Latvijos valstybių siena.
Anot ministro, tiek rengiantis dar šios finansinės perspektyvos kvietimams teikti paraiškas, tiek ruošiantis 2021–2027 metams Europos Sąjungos skiriama finansinė parama projektui „Rail Baltica“ bus ypač svarbi, įskaitant ir reikalingą finansavimą jungčiai Kaunas–Vilnius, kuri bus integruota į visą tarpvalstybinį projektą. Finansavimo užtikrinimas bus labai svarbus siekiant projektą pabaigti numatytu laiku.

Projekto „Rail Baltica“ etapai Lietuvoje
  • Kauno geležinkelio mazgas
Jungtyje Kauno centrinė stotis–Palemonas statybų darbai buvo pradėti 2018 m. Vyksta ruožo Rokai–Palemonas statybos darbų viešojo pirkimo procedūra, tikimasi statybos darbų vykdymo sutartį pasirašyti šių metų gegužės mėn.
  • Ruožas Lenkijos ir Lietuvos valstybių siena - Kaunas
2018 m. gruodį buvo pradėtos teritorijų planavimo procedūros. Tikėtina, kad procedūros bus baigtos 2021 metais. Planuojama prašyti finansavimo žemės paėmimo ir projektavimo darbams iš CEF 2020 metais.
  • Ruožas Kaunas - Vilnius
Europos Komisija patvirtino, kad ruožas Kaunas–Vilnius atitinka CEF finansavimui gauti reikalingus kriterijus. Ši jungtis bus įtraukta į CEF reglamentą po 2021 m. kaip neatskiriama tarpvalstybinio projekto „Rail Baltica“ dalis. Ruožo teritorijų planavimo procedūros pradėtos kartu su kitų ruožų tokiomis pat procedūromis, kurias tikimasi pabaigti iki 2021 metų. Kaip ir anksčiau minėtais atvejais, planuojama prašyti finansavimo žemės paėmimo ir projektavimo darbams iš CEF 2020 metais.
  • Ruožas Kaunas - Lietuvos ir Latvijos valstybių siena
Vyksta pasiruošimas statybų darbams. Išrinktas rangovas, parengsiantis detalųjį techninį projektą. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino specialųjį planą, susijusį su šiuo ruožu, leidžiantį vykdyti šiai geležinkelio vėžei statyti reikalingas žemės paėmimo procedūras. Laikantis įgyvendinimo grafiko bus pasiruošta teikti paraiškas CEF 2020 m. dėl kitų projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo etapų, tarp jų Panevėžio stoties infrastruktūros plėtra. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Rail BalticaRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-05-17 07:11
Gegužės 15 d. Nacionalinės žemės tarnybos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo pakeistos Sutikimų statyti nesudėtingus statinius valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, išdavimo taisyklės.
nuotrauka
2019-05-16 14:26
Statybos darbų pirkimo gairės, kurias neseniai parengė Viešųjų pirkimų tarnyba, bendradarbiaudama ir su Aplinkos ministerija, padės šių darbų pirkėjams tinkamai pasiruošti pirkimams ir sėkmingai juos vykdyti, o tiekėjams sudarys galimybes pateikti konkurencingus pasiūlymus.
nuotrauka
2019-05-16 11:56
Vokietija, nusprendusi atsisakyti atominės energijos, per pastaruosius keletą metų pasiekė, kad 40% energijos dabar pasigamina iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Šiame procese aktyviai dalyvauja ir Vokietijos verslas. Su jo pasiekimais ir sprendimais Lietuvos įmonių ir organizacijų atstovai kvie...
nuotrauka
2019-05-16 11:27
Seimas Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisomis sudarė sąlygas efektyviau paskirstyti Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – Programa) lėšas ir panaudoti jas valstybinės ir vietinės reikšmės kelių tinklui plėtoti. Už tokį sprendimą balsavo 101, prieš – nė vienas...
nuotrauka
2019-05-16 10:22
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) paskelbė administracinės paskirties pastato su gyvenamosios paskirties patalpomis V. Kudirkos g. 14, Vilniuje architektūrinio konkurso nugalėtojus ir prizininkus. Konkursą laimėjo UAB „Aketuri architektai“ autorių kolektyvas: Lukas Rekevičius, Milda Rekevičienė,...
nuotrauka
2019-05-15 14:58
Sostinės savivaldybės taryba šiandien, gegužės 15 d., patvirtino 2020 metų žemės ir nekilnojamo turto mokesčių tarifus. Nustatytas maksimalus 4 proc. tarifas apleistiems žemės sklypams ir sklypams, kuriuose yra statinių, pripažintų savavališka statyba.
nuotrauka
2019-05-15 14:24
Kol architektai iš viso pasaulio ir Lietuvos projektuoja būsimą Koncertų salę ant Tauro kalno ir varžosi tarptautiniame architektūrinės idėjos konkurse, sostinės Tarybos nariai nusprendė griauti nebereikalingus Profsąjungų rūmus, kurių vietoje ir iškils naujoji Koncertų salė. Griovimo darbams Vyriau...
nuotrauka
2019-05-15 14:05
Ką daryti butus „viešbučiuose“ įsigijusiems gyventojams, kuriuos apgavo statytojai, siekdami apeiti įstatymais nustatytus daugiabučiams keliamus didesnius reikalavimus? Sostinės savivaldybė ieško sprendimų įkaitais tapusiems vilniečiams, kurie iš tiesų įsigijo negyvenamosios paskirties turtą, vystyt...
nuotrauka
2019-05-15 10:13
2019 m. pirmąjį ketvirtį baigti statyti 1 763 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 13,7 proc. mažiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-05-15 10:01
Buvusio „Žalgirio“ stadiono teritorijoje administracinio pastato „Business Stadium North East“ architektūrinė idėja bus renkama „Hanner“ paskelbto atviro konkurso būdu. Norinčiųjų jame dalyvauti paraiškų laukiama iki gegužės 24 dienos.
nuotrauka
2019-05-15 10:00
2019 m. pirmąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 535,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 14 proc. palyginamosiomis kainomis daugiau nei 2018 m. ketvirtąjį ketvirtį (nepašalinus – 40,6 proc. mažiau).
nuotrauka
2019-05-14 11:49
Vienoje pagrindinių ir intensyviausių Kretingos miesto arterijų dar šiemet turėtų prasidėti rekonstrukcijos darbai – gegužės 13 dieną paskelbtas Vilniaus gatvės rekonstrukcijos rangos darbų viešojo pirkimo konkursas.
nuotrauka
2019-05-14 11:37
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui suteikti galimybę jaunoms šeimoms gauti didesnę paramą pirmam būstui įsigyti.
nuotrauka
2019-05-13 11:42
Pirmą kartą dėl geriausių Lietuvos BIM projektų apdovanojimo varžėsi ir studentų projektai. Geriausiu pripažintas Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) komandos darbas.
nuotrauka
2019-05-13 09:59
Lietuvos paviljonui 58-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pirmą skirtas pagrindinis bienalės apdovanojimas – „Auksinis liūtas“. Šių metų Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatoma menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra (Marin...
nuotrauka
2019-05-13 09:41
Šių metų pradžioje Europos Tarybos vystymo bankas (angl. The Council of Europe Development Bank, toliau – ETVB), bendradarbiaudamas su Finansų ministerija ir kitomis suinteresuotomis institucijomis, pradėjo rengti studiją apie socialinio būsto sektorių Lietuvoje. Studija turėtų atsakyti į klausimus,...
nuotrauka
2019-05-10 11:54
LAT (Lietuvos Aukščiausiasis Teismas) sprendė teisės klausimus dėl kredito sutartyje numatytų mokėjimo (pelno) ir kompensuojamųjų bei įstatyme nustatytų kompensuojamųjų (ikiteisminių ir procesinių) palūkanų, taip pat delspinigių atskyrimo.
nuotrauka
2019-05-09 14:11
Aplinkos ministerija ragina savivaldybes naudotis Vandentvarkos fondo parama centralizuotam nuotekų surinkimui plėtoti. Aplinkos ir Finansų ministerijų įsteigtą Vandentvarkos fondą, kurį administruoja Viešųjų investicijų plėtros agentūra, sudaro 60 mln. eurų. Į jį gali kreiptis savivaldybių vandens ...
nuotrauka
2019-05-08 13:56
Lietuvos savivaldybėms, suskubusioms pasinaudoti pirmą kartą Susisiekimo ministerijos suteikta galimybe gauti lėšų sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms, šiemet numatoma paskirstyti 3,76 mln. eurų. Iš didžiųjų miestų, kuriems susisiekimo sąlygos sodininkų bendrijose paprastai kelia daugiausia proble...
nuotrauka
2019-05-08 11:06
Aplinkos ministerija kviečia siūlyti pretendentus šiemetiniams apdovanojimams už geriausią urbanistikos ir geriausią architektūros kūrinį, kurie buvo realizuoti 2018–2019 metais.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...