2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 23:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Renovacijos byla grąžinta į Kretingos teismą

Audronė GRIEŽIENĖ, Kretingos rajono laikraštis „Pajūrio naujienos"      2017-01-13 14:55
Daugiabutį namą Kretingoje, Vilniaus g. 10, renovavusi statybų bendrovė „Lankstinys“ ir už renovaciją rajone atsakinga įmonė „Kretingos komunalininkas“ dėl papildomos 200 kv. m stogo dangos špagas kryžiuoja toliau. Vakar abi šalys Kretingos rajono apylinkės teismo salėje susitiko iš naujo.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Lankstinys, UAB
Kretingos komunalininkas,

Nurodė labiau įsigilinti

Pirmosios instancijos teisme Kretingoje praėjusių metų birželį pergalę šventė į atsakovo suolą „Kretingos komunalininką“ atitempęs „Lankstinys“ , kuriam teisėjas Valdas Alška priteisė papildomą sumą pinigų už renovuotą didesnį negu buvo numatyta investiciniame projekte daugiabučio namo stogo plotą.

Tiesa, „Lankstinys“ buvo pateikęs daugiau kaip 62 tūkst. Eur ieškinį, o tenkintis būtų turėjęs maždaug 44 tūkst. Eur bei sumokėtomis teismo išlaidomis, kurios sudarė per 800 Eur.

Tačiau „Lankstiniui“ palankų Kretingos rajono apylinkės teismo sprendimą „Kretingos komunalininkas“ laiko neteisingu, apskundė Klaipėdos apygardos teismui ir pasiekė, kad byla būtų nagrinėjama iš naujo.

Pasak „Kretingos komunalininką“ teismuose lig šiol gynusio klaipėdiečio advokato Arūno Žliobos, apygardos teismo teisėjų kolegija, pirmininkaujama Irmos Čuchraj, posėdyje konstatavo, jog ši byla yra sudėtinga, nes joje persipynę tiek civiliniai, tiek viešosios teisės reguliuojami, t. y. viešųjų pirkimų, Europos Sąjungos skiriamos paramos bei kiti specifiniai santykiai, be to, – didelės apimties, joje daug svarbių faktinių aplinkybių.

„Apygardos teismas išaiškino, kad, sprendžiant ginčą, Kretingos rajono apylinkės teismas pirmiausia turėjo aiškiai nustatyti, dėl kokių ir kokio masto darbų, sudarydamos pagrindinę rangos sutartį, šalys buvo susitarusios, todėl nusprendė grąžinti bylą į Kretingą “, – „Pajūrio naujienoms“ pakomentavo A. Žlioba. Dar Kretingoje vykusių posėdžių metu atsakovas ir advokatas teismą tikino, kad „Lankstinys“ pastato renovaciją pirko kaip visumą, rengdamas techninį projektą nurodė, jog atnaujinamas visas namas, o ne atitinkami kiekiai, išreikšti kvadratiniais metrais, nerenovuotinų pastato dalių neišskyrė. Tačiau į šiuos teiginius nebuvo atsižvelgta.

Įtarė, kad nori pasipinigauti

Pasak „Kretingos komunalininko“ direktorės Renatos Surblytės, pasirašydamas rangos darbų sutartį, „Lankstinys“ turėjęs įvertinti sąlygą, jog techninėje specifikacijoje pateikti darbų kiekiai yra preliminarūs ir projektavimo metu gali skirtis. Kadangi pirkimo objektą sudarė ne tik rangos darbai, bet ir jų techninio darbo projekto parengimas, rangovas turėjęs prisiimti riziką dėl projektavimo metu paaiškėjusių konkrečių darbų kiekių neatitikimo. Dėl padidėjusių darbų kiekių į „Kretingos komunalininką“ rangovas kreipėsi tik tada, kai įpusėjo stogo dangos keitimo darbai ir kai senoji danga jau buvo nuardyta.

Direktorės nuomone, gali būti, kad bendrovė „Lankstinys“ sąmoningai siekė pasididinti už rangos darbus gautiną sumą – pasiūliusi mažiausią kainą, laimėjo konkursą, o darbų proceso metu pareikalavo už juos sumokėti papildomai. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...