2019 gruodžio 9 d. pirmadienis, 2:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Savivaldybių praktika: miestams – autobusų stotys, verslui – prekybos vietos jose

2015-07-23 21:16
Keliaujantys po Lietuvos miestus ir miestelius turėjo pastebėti, kad pastaraisiais metais suintensyvėjo autobusų stočių tvarkymas: senosios renovuojamos arba griaunamos, o vietoj jų kyla naujos – kur kas modernesnės, patogesnės, su prekybos centrais.
nuotrauka
Rokiškio autobusų stotis – anksčiau (viršuje) ir dabar (apačioje). Rokiškio autobusų parko nuotr., portalo fotomontažas


Miestuose esančių autobusų stočių paskirtis – aptarnauti keleivius reguliariais reisais vietinio, tolimojo ir tarptautinio susisiekimo maršrutais, kontroliuoti autobusų išvykimo bei atvykimo laiką, parduoti keleiviams bilietus, teikti jiems informaciją ir bagažo saugojimo paslaugas. Pastaruoju metu autobusų stotys įgauna ir dar vieną, netradicinę, funkciją – sudaryti sąlygas atvykstantiems įsigyti įvairių maisto ir buities prekių, nes stotys įkuriamos po vienu stogu su didžiųjų prekybos centrų, tokių kaip „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ar „Norfa“, filialais. Tokią praktiką savivaldybės savo valdomose stotyse taiko dėl abipusės naudos – neturėdamos lėšų renovuoti ar pastatyti stoties pastato, jos leidžia tai padaryti investuotojams, kuriems už tai manais atiduoda dalį stoties pastato.

Naujausia Lietuvos autobusų stotis – Rokiškyje

Liepos 10 dieną oficialiai buvo atidaryta nauja 350 kv. m. ploto Rokiškio autobusų stotis. Statybos truko dešimt mėnesių – prasidėjo 2014-ųjų rugsėjį ir buvo baigtos šių metų birželio pabaigoje. Naujojoje stotyje įrengti aštuoni peronai: vienas – atvykimo ir septyni – išvykimo. Pastatą, mainais į jo dalį, pastatė bendrovė „Rivona“, kuri jame įkūrė ir prekybos centrą „Norfa“.

„Senoji autobusų stotis buvo atidaryta 1982 metais ir nuo to laiko iki pernai buvo tik kosmetiškai remontuota. Natūralu, kad jai jau reikėjo kapitalinio remonto, tačiau specialistai nusprendė, kad neverta to daryti, kad reikia statyti naują. Taip buvo sumanyta dalį pastato perleisti investuotojui, kad jis mainais už tai pastatytų autobusų stotį, nes nei autobusų parkas, nei savivaldybė statyboms lėšų neturėjo“, – naujų statybų priežastį įvardino UAB „Rokiškio autobusų parko“ vadovas Valentinas Repčys.

Naujame pastate įrengta laukimo salė, kasa, dispečerinė, siuntų skyrius, vairuotojų kambarys ir tualetai. Visos šios patalpos yra pritaikytos ir neįgaliesiems. Taip pat sutvarkytos netoli stoties esančių Panevėžio ir Strazdelio gatvių dalys, įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos, saugumo salelės. „Nepasodinti tik medžiai, nes buvo dar ne sezonas, bet iki spalio pradžios tai bus atlikta – sakė V. Repšys ir pridūrė. – Dabar į gerąją pusę pasikeitė ne tik keleivių aptarnavimas, bet ir darbuotojų darbo sąlygos. Tikimės, kad naujas patogus stoties pastatas ir sutvarkyta jo aplinka pritrauks ir daugiau keleivių“.

Varėnoje – nauja stotis per pusmetį

Šių metų žiemą naują autobusų stotį atidarė ir Varėna – keleiviams duris ji atvėrė vasario 23 d., o nuo kovo čia pradėjo veikti po tuo pačiu stogu įsikūręs prekybos centras „Maxima“. Senoji autobusų stotis buvo pradėta griauti praėjusios vasaros pabaigoje, tada laikinas autobusų peronas buvo įrengtas automobilių stovėjimo aikštelėje prie geležinkelio stoties, o naujoji stotis pastatyta per pusmetį. Projekto privatus investuotojas – bendrovė „Merkelis“.

„Sumažėjus keleivių srautui, mums tokios didelės autobusų stoties, kokia buvo anksčiau, jau nebereikėjo. Be to, jos išlaikymas, remonto darbai reikalavo daug investicijų, todėl buvo nuspręsta statyti naują autobusų stotį“, – sakė laikinai UAB „Varėnos autobusų parko“ direktorių pavaduojantis Gediminas Aganauskas.

Naujojoje Varėnos autobusų stotyje keleiviams įrengti keturi peronai: vienas – atvykimo ir trys – išvykimo, 45 sėdimų vietų laukimo salė, o darbuotojams – modernios darbo vietos. Autobusų stotis sujungta su prekybos centru, todėl norintiems apsipirkti nereikės išeiti į lauką.

„Dabartinė stotis pastatyta senosios vietoje, todėl vietos pasikeitimo nėra. Savivaldybė į šį projektą lėšų neinvestavo, investuotojas buvo privatus – UAB „Merkelis“, kurio nuosavybe tapo pastatytas prekybos centras, o naujoji autobusų stotis liko UAB „Varėnos autobusų parko" nuosavybe“, – teigė G. Aganauskas.

Rokiškio autobusų parko ir Varėnos rajono savivaldybės nuotr.

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-12-06 09:12
Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai priėmė nutarimus atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones. Vienas iš nutarimų susijęs su tyrimu dėl Šiauliuose valstybiniame žemės sklype neteisėtai pastatytos tvoros, o kitas – dėl įmonės pastatyto priestato prie...
nuotrauka
2019-12-06 08:27
Šią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atlikto patikrinimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino administracinėn atsakomybėn patrauktą pilietį A. G. kaltu dėl nelegalaus darbo bei komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų ir skyrė jam 1100 e...
nuotrauka
2019-12-05 16:52
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pristato trečiąją sektorinę – viešųjų pirkimų statybos srityje – apžvalgą.
nuotrauka
2019-12-05 13:32
Artėjant metų pabaigai nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka išlaiko visus metus stebimą stabilų augimo tempą, kurį palaiko augantis parduotų žemės sklypų, gyvenamųjų namų ir butų skaičius, skelbia sukauptus NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2019-12-05 10:25
Nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigalios Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo pakeitimai. Tai reiškia, kad statybos darbų, kuriuos galima atlikti su verslo liudijimų, sąrašas ženkliai susiaurintas.
nuotrauka
2019-12-05 08:16
Lietuvoje pastaruoju metu suaktyvėjus statyboms, nustatomas ir didesnis nelegaliai dirbančių asmenų skaičius. Net 65% visų šalyje nelegaliai dirbančių asmenų nustatomi statybos sektoriuje.
nuotrauka
2019-12-04 13:46
Lapkričio mėnesį Lietuvoje įdarbinti 5800 trečiųjų šalių piliečių ir 160 užsieniečių komandiruoti dirbti į Lietuvą. Užsieniečius praėjusį mėnesį Lietuvoje įdarbino beveik 770 įmonių. Tokią statistika pateikia „Sodra“, remdamasi naujais pranešimais, kuriuos darbdaviai pradėjo teikti nuo lapkričio mėn...
nuotrauka
2019-12-04 09:45
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kaip elgtis, į ką atkreipti dėmesį, kad pirmajam ledui padengus kelius, nepadaugėtų darbuotojų traumų vykstant į darbą arba iš darbo, taip pat ir darbo vietose.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-12-04 08:50
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią VĮ Registrų centro matininkę. Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyš...
nuotrauka
2019-12-04 08:47
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nusprendė nutraukti privalomą Vilniaus miesto bendrojo plano patikrinimą dėl netinkamai atliktos šio plano viešinimo procedūros. VTPSI taip pat pateikė pastabas planavimo organizatoriui (savivaldybės administracijos direktoriui) dėl kai ...
nuotrauka
2019-12-04 08:31
Seimas įstatyme įtvirtino reikalavimus/kriterijus, kada gali būti kreipiamasi dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo.
nuotrauka
2019-12-04 07:47
Seimas po svarstymo pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma sumažinti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomą neapmokestinamąjį dydį nuo 220 tūkst. eurų iki 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2019-12-04 07:41
„Ober-Haus“ atlikta trečioji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje nuperkama vis daugiau brangesnių butų. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistruoti butų sand...
nuotrauka
2019-12-04 07:23
Jau pradedamas skelbti visiškai naujas ir unikalus erdvinių duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus, praneša Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).
nuotrauka
2019-12-04 06:46
Pačiame Vilniaus centre Pylimo gatvėje esančio Reformatų sodo atkūrimo ir sutvarkymo darbai tęsiami: gruodžio 4 d. į teritoriją grįžta darbininkai po to, kai atlikti statinių liekanų architektūros tyrimai, užbaigti detalieji archeologiniai tyrimai lietaus nuotekų rezervuarų įrengimo vietose.
nuotrauka
2019-12-02 10:11
2019-ųjų Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene.
nuotrauka
2019-11-29 14:23
Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.
nuotrauka
2019-11-29 10:44
Vakar Prezidentūroje, kur vyko XIII Lietuvos urbanistinis forumas, įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius.
nuotrauka
2019-11-29 09:14
Apie tris bankrutuojančios įmonės kreditorių eiles yra girdėję net ir su teise nieko bendro neturintys žmonės. Pagal LR Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 35 str. nuostatas, pirmąja eile tenkinami su darbo santykiais susiję darbuotojų reikalavimai, reikalavimai atlyginti žalą dėl suluošinimo ar...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos