2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 19:06
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Savivaldybių praktika: miestams – autobusų stotys, verslui – prekybos vietos jose

2015-07-23 21:16
Keliaujantys po Lietuvos miestus ir miestelius turėjo pastebėti, kad pastaraisiais metais suintensyvėjo autobusų stočių tvarkymas: senosios renovuojamos arba griaunamos, o vietoj jų kyla naujos – kur kas modernesnės, patogesnės, su prekybos centrais.
nuotrauka
Rokiškio autobusų stotis – anksčiau (viršuje) ir dabar (apačioje). Rokiškio autobusų parko nuotr., portalo fotomontažas


Miestuose esančių autobusų stočių paskirtis – aptarnauti keleivius reguliariais reisais vietinio, tolimojo ir tarptautinio susisiekimo maršrutais, kontroliuoti autobusų išvykimo bei atvykimo laiką, parduoti keleiviams bilietus, teikti jiems informaciją ir bagažo saugojimo paslaugas. Pastaruoju metu autobusų stotys įgauna ir dar vieną, netradicinę, funkciją – sudaryti sąlygas atvykstantiems įsigyti įvairių maisto ir buities prekių, nes stotys įkuriamos po vienu stogu su didžiųjų prekybos centrų, tokių kaip „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ar „Norfa“, filialais. Tokią praktiką savivaldybės savo valdomose stotyse taiko dėl abipusės naudos – neturėdamos lėšų renovuoti ar pastatyti stoties pastato, jos leidžia tai padaryti investuotojams, kuriems už tai manais atiduoda dalį stoties pastato.

Naujausia Lietuvos autobusų stotis – Rokiškyje

Liepos 10 dieną oficialiai buvo atidaryta nauja 350 kv. m. ploto Rokiškio autobusų stotis. Statybos truko dešimt mėnesių – prasidėjo 2014-ųjų rugsėjį ir buvo baigtos šių metų birželio pabaigoje. Naujojoje stotyje įrengti aštuoni peronai: vienas – atvykimo ir septyni – išvykimo. Pastatą, mainais į jo dalį, pastatė bendrovė „Rivona“, kuri jame įkūrė ir prekybos centrą „Norfa“.

„Senoji autobusų stotis buvo atidaryta 1982 metais ir nuo to laiko iki pernai buvo tik kosmetiškai remontuota. Natūralu, kad jai jau reikėjo kapitalinio remonto, tačiau specialistai nusprendė, kad neverta to daryti, kad reikia statyti naują. Taip buvo sumanyta dalį pastato perleisti investuotojui, kad jis mainais už tai pastatytų autobusų stotį, nes nei autobusų parkas, nei savivaldybė statyboms lėšų neturėjo“, – naujų statybų priežastį įvardino UAB „Rokiškio autobusų parko“ vadovas Valentinas Repčys.

Naujame pastate įrengta laukimo salė, kasa, dispečerinė, siuntų skyrius, vairuotojų kambarys ir tualetai. Visos šios patalpos yra pritaikytos ir neįgaliesiems. Taip pat sutvarkytos netoli stoties esančių Panevėžio ir Strazdelio gatvių dalys, įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos, saugumo salelės. „Nepasodinti tik medžiai, nes buvo dar ne sezonas, bet iki spalio pradžios tai bus atlikta – sakė V. Repšys ir pridūrė. – Dabar į gerąją pusę pasikeitė ne tik keleivių aptarnavimas, bet ir darbuotojų darbo sąlygos. Tikimės, kad naujas patogus stoties pastatas ir sutvarkyta jo aplinka pritrauks ir daugiau keleivių“.

Varėnoje – nauja stotis per pusmetį

Šių metų žiemą naują autobusų stotį atidarė ir Varėna – keleiviams duris ji atvėrė vasario 23 d., o nuo kovo čia pradėjo veikti po tuo pačiu stogu įsikūręs prekybos centras „Maxima“. Senoji autobusų stotis buvo pradėta griauti praėjusios vasaros pabaigoje, tada laikinas autobusų peronas buvo įrengtas automobilių stovėjimo aikštelėje prie geležinkelio stoties, o naujoji stotis pastatyta per pusmetį. Projekto privatus investuotojas – bendrovė „Merkelis“.

„Sumažėjus keleivių srautui, mums tokios didelės autobusų stoties, kokia buvo anksčiau, jau nebereikėjo. Be to, jos išlaikymas, remonto darbai reikalavo daug investicijų, todėl buvo nuspręsta statyti naują autobusų stotį“, – sakė laikinai UAB „Varėnos autobusų parko“ direktorių pavaduojantis Gediminas Aganauskas.

Naujojoje Varėnos autobusų stotyje keleiviams įrengti keturi peronai: vienas – atvykimo ir trys – išvykimo, 45 sėdimų vietų laukimo salė, o darbuotojams – modernios darbo vietos. Autobusų stotis sujungta su prekybos centru, todėl norintiems apsipirkti nereikės išeiti į lauką.

„Dabartinė stotis pastatyta senosios vietoje, todėl vietos pasikeitimo nėra. Savivaldybė į šį projektą lėšų neinvestavo, investuotojas buvo privatus – UAB „Merkelis“, kurio nuosavybe tapo pastatytas prekybos centras, o naujoji autobusų stotis liko UAB „Varėnos autobusų parko" nuosavybe“, – teigė G. Aganauskas.

Rokiškio autobusų parko ir Varėnos rajono savivaldybės nuotr.

 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...