2018 rugpjūčio 22 d. trečiadienis, 11:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Skaitmeninė statybų revoliucija įsibėgėja ir Lietuvoje

2018-02-28 11:07
Jau keleri metai statybų pramonėje vyksta pertvarka, kurią būtų galima vadinti BIM revoliucija. BIM šifruojamas kaip pastato skaitmeninis projektavimas (angl. Building information modeling), tačiau iš tiesų tai yra ištisas procesas, sėkmingai taikomas ne tik pastatų, bet ir tokių infrastruktūros objektų kaip keliai, geležinkeliai, oro uostai statyboje. Pranešime spaudai nurodoma, kad neseniai daugiau kaip 400 specialistų iš 17 valstybių, tarp jų – ir Lietuvos, susirinko į Suomijoje vykusią pirmąją tarptautinę konferenciją, skirtą infrastruktūrai „InfraBIM Open“. Įspūdžiais iš konferencijos dalijasi kompanijos „LiMAP“ projektų vadovas Mantas Martinkus.
nuotrauka
Bendrovės „Ugira" vizualizacija


Minimos įmonės
Skaitmeninė statyba, VŠĮ

Kas yra BIM ir kodėl ši metodologija dabar tokia aktuali?

Jei kalbėtume paprastai, BIM – tai 3D brėžinys, kur vienoje vietoje nuodugniai aprašomas kiekvienas įgyvendinamas projekto etapas. Duomenys gali būti keičiami, nuolat pildomi, ir visi pakeitimai matomi iškart, taip išvengiant nesusipratimų. Anksčiau dažnu atveju kiekvienas statybų procese dalyvaujantis specialistas turėdavo „savo“ planą, todėl, pakeitus vieną planą, tekdavo taisyti visus. Taip buvo švaistomas laikas, o nepakeitus planų – patiriama didelių nuostolių. BIM gerokai viską supaprastina. Visi proceso dalyviai – architektai, statybininkai, inžinieriai, rangovas – turi galimybę bet kuriuo metu matyti visus pakeitimus ir skirti dėmesio kiekvienai detalei. Kaip tik dėl to ši metodologija yra taikoma inovatyvioje statybos pramonėje.

Kokie pagrindiniai BIM pranašumai, palyginti su klasikine praktika?

Tų pranašumų labai daug. Ir materialiai apčiuopiamų, kaip eksploatacinės išlaidos bei sąnaudos, ir lengvinančių projekto įgyvendinimą bei sprendimų priėmimą. BIM leidžia tuo pat metu suvaldyti gausybę procesų, bendradarbiauti, efektyviau planuoti, kontroliuoti statybų kokybę, valdyti infrastruktūrą. Nebėra jokių atskirų informacijos šaltinių, jokių nesuderinamų programų. Visi dirba vienoje platformoje

Taigi BIM – daugiau nei 3D modeliavimas?

Taip, 3D modeliavimas – tik dalis BIM, tai – daug daugiau. BIM gali apimti ir 4D (trys minėtosios plius laikas), 5D (išlaidos), 6D (valdymas), 7D (tvarumas) ir net 8D (saugumas – ir objekto, ir statybos proceso).

Kaip jūs dalyvaujate šiame procese?

Mūsų kompanija padeda visais BIM etapais, pateikdama geodezinius matavimo duomenis. Surenkame esamos situacijos duomenis ir parengiame 3D modelį, iš kurio projektuotojai bei architektai mato realią situaciją ir sutaupo laiką, kurį būtų skyrę jai modeliuoti. Antruoju etapu nuskenuojame pastatytą projektą jo kokybei patikrinti, o trečiuoju surenkame duomenis projektui rekonstruoti.

Ką naujo išgirdote per konferenciją?

Lietuvoje BIM dažniausiai vis dar taikomas pastatų statyboje. Šioje konferencijoje daugiausia dėmesio buvo skiriama transporto infrastruktūrai. Buvo pristatyti didžiuliai projektai, pastatyti taikant BIM metodologiją. Daug dėmesio buvo skiriama galimybėms derinti skirtingų formatų produktus. Buvo labai įdomu pamatyti, kokiais būdais buvo renkami geodezniai duomenys pristatytiems projektams.

Kuris pranešimas paliko didžiausią įspūdį?

Smagu, kad Helsinkio miestas turi ganėtinai geros kokybės 3D modelį ir naudoja jį spręsdamas problemas.

Kokia situacija dėl BIM Lietuvoje?

BIM pas mus tikrai nėra naujiena. Ši metodologija palyginti aktyviai taikoma, tuo tikslu buvo įkurta viešoji įstaiga „Skaitmeninė statyba“, kuri, beje, rengia ir „Lietuvos BIM projektų apdovanojimus“. Prisideda ir Lietuvos Vyriausybė, oficialiai pritarusi idėjai skaitmenizuoti Lietuvos statybos sektorių. Vis dėlto galėtų būti daugiau dėmesio skiriama būtent infrastruktūros objektams. BIM technologija sujungia žmones, procesą ir idėjas, taip sudarydama sąlygas kurti kur kas atsparesnę ir tvaresnę infrastruktūrą. Tikėkimės, kad bendras Baltijos šalių projektas „Rail Baltica“ bus puikus to pavyzdys.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-08-22 09:32
Lietuvoje pradedamas dviejų statybos paslaugų įmonių „YIT Kausta“ ir „YIT Infra Lietuva“ sujungimas. Tai dalis sujungimo proceso, įvykusio šių metų vasario 1 d. tarp dviejų suomių kapitalo tarptautinių įmonių YIT ir „Lemminkainen“.Tikimasi, kad šis procesas bus baigtas kitų metų pradžioje.
nuotrauka
2018-08-21 11:58
Lygiai prieš metus žaibiškai išpopuliarėjusią dainą apie emigrantus sukūręs verslininkas Kazimieras Jakutis užsimojo naujiems tikslams: jam priklausančią autentišką, kone šimtmetį menančią Pagulbio sodybą pavertė jaukiais senoviniais lietuviškais namais.
nuotrauka
2018-08-21 10:49
Viena stambiausių granito ir dolomito skaldos gamintoja Lietuvoje, „Milsa“ įmonių grupė, trečius metus iš eilės fiksuoja augimą. Pernai pardavimo pajamos išaugo ketvirtadaliu ir siekė 25,4 mln. eurų, pelningumas siekė 10,6 %. Įvertinus pusmečio rezultatus, 2018 m. prognozuojamas 15% pardavimų augima...
nuotrauka
2018-08-21 10:09
Aplinkos ministerija skatina Lietuvos architektų profesinę veiklą ir kasmet teikia apdovanojimus už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius. Jau priimamos šiųmečių apdovanojimų kandidatūros.
nuotrauka
2018-08-21 08:40
Kaune Vaidoto gatvėje duris atversiantis KTU inžinerijos licėjaus padalinys rugsėjį auklėtinius pasitiks su akivaizdžiomis naujovėmis. Tėvų ir mokinių patogumui gerokai patobulinta infrastruktūra, naujai sutvarkyta aplinka, o greitu metu permainų sulauks ir prieš 55 metus statytas mūrinis mokyklos p...
nuotrauka
2018-08-20 13:31
2018 metų pirmąjį pusmetį sparčiausia biurų plėtra fiksuojama Kauno mieste.
nuotrauka
2018-08-20 09:32
Remiantis UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) duomenimis, 2017 m. Tauragės regione susidarė 33 824 t komunalinių atliekų, iš kurių 50 proc. buvo paruošta perdirbti ir perdirbta ar kitaip panaudota, o likusi dalis – pašalinta sąvartyne.
nuotrauka
2018-08-20 08:52
Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo Noragiškių iki Didlaukio gatvės.Sutvarkius šią gatvę, didžiausią naudą ir patogumą iškart pajus apie 52 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja iš Visorių, Santariškių ir Baltupių rajonų.
nuotrauka
2018-08-17 13:10
Konkurencijos taryba nutraukė tyrimą dėl aštuonių statybos įmonių ir Vilniaus vystymo kompanijos galimų konkurenciją ribojančių susitarimų dalyvaujant pastatų atnaujinimo ir modernizavimo darbų viešuosiuose pirkimuose.
nuotrauka
2018-08-17 10:52
Moduliniai darželiai yra populiarūs Skandinavijoje, yra statomi ir Vilniuje. Šių darželių statyba yra gana sparti, nes jie statomi iš atskirų modulių, o pasikeitus poreikiui, jie gali būti ir lengvai išmontuojami.
nuotrauka
2018-08-17 10:38
Siekiant užtikrinti socialiai pažeidžiamų asmenų gyvenimo kokybę, Ukmergės rajono savivaldybė pasirūpino, kad jų reikmėms būtų suremontuotas 5 socialinių butų gyvenamasis namas, o prie kito, 24 butų socialinio daugiabučio, pastatė naują malkinę.
nuotrauka
2018-08-17 10:11
Per ateinančius metus kas ketvirtas Lietuvos gyventojas planuoja atnaujinti savo būstą – atlikti remontą, apšiltinti patalpų sienas ar įsigyti naujų baldų, techninės įrangos. Priežastys atnaujinti namus pačios įvairiausios, o svarbiausia jų – lietuvių būstas gerokai nusidėvėjęs.
nuotrauka
2018-08-17 09:43
Plungėje bus projektuojmas 2 aukštų, apie 5 500 kv. metrų ploto statinys su universalia sporto salę, baseinu, sveikatingumo kompleksu.
nuotrauka
2018-08-17 08:59
Vilniuje šalia buvusio Žalgirio stadiono esančios Rinktinės gatvės (atkarpos tarp Šeimyniškių ir A.Juozapavičiaus gatvių) rekonstrukcija pagerins eismo srautų valdymo ir saugumo sąlygas sostinėje.
nuotrauka
2018-08-17 08:45
Nepriklausomas elektros tiekėjas „Energijos tiekimas“ pirmasis Lietuvoje siūlo savo lėšomis juridiniams asmenims įrengti saulės jėgainę.
nuotrauka
2018-08-16 15:41
Šiaulių miesto pietiniame rajone esančiose gatvėse artimiausių metu prasidės milijoninės vertės darbai. Numatytas kapitalinis remontas Tilžės gatvės dalyje, taip pat mažesnių gatvių su šaligatviais remontas, suplanuota netgi nauja žiedinė sankryža.
nuotrauka
2018-08-16 11:01
Vasarą sodybose ir sodų bendrijose verdantis gyvenimas privilioja ir ilgapirščius – bendrovė „Lietuvos draudimas“ šiemet fiksuoja dešimtadaliu daugiau vagysčių iš vasarnamių negu prieš metus. Kaip apsisaugoti nuo suįžūlėjusių vagių?
nuotrauka
2018-08-16 08:45
Didžioji dalis statybinių organizacijų, dirbančių daugiabučių renovacijos rinkoje, turi nuo 1 iki 5 projektų, apie 15 proc. bendrovių – nuo 5 iki 10 projektų, o didesnės šalies statybinės organizacijos, turinčios ne vienerių metų patirtį šioje rinkoje, įgyvendina po 10, 20 ir daugiau daugiabučių atn...
nuotrauka
2018-08-14 17:51
2018 m. antrąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 765,6 mln. EUR to meto kainomis ir, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, jų įvykdymas palyginamosiomis kainomis padidėjo 0,1 proc. (nepašalinus – 69,4 proc.), praneša Lietuvos statistikos depar...
nuotrauka
2018-08-14 14:50
Šiaulių miesto savivaldybės administracija pasiruošusi skirti paramą savininkams, kurių pastatai yra reprezentacinėje miesto dalyje. Pėsčiųjų bulvare, Prisikėlimo aikštės prieigose ar gretimose gatvėse esančių namų fasadus susiremontuoti ir perdažyti nusprendę šiauliečiai gali tikėtis kompensacijos.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras kviečia mokytis

Kauno statybos ir paslaugų centras kviečia įgyti statybos sektoriaus specialybių jau turinčius vidurinį išsilavinimą, o turintys pagrindinį išsilavinimą (baigę 10 klasių) gali įgyti vidurinį...
nuotrauka

Nauja modulinė stogo danga „Ruukki® Hyygge“ – šiuolaikinio, skandinaviško stiliaus mėgėjams

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione – kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyk...