2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 5:29
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Sukūrė pridėtinę vertę verslui ir patogų gyvenimą vilniečiams  1

2016-01-28 17:12
Verslo centras „Grand Office“, Viršuliškių projektas Vilniuje bei gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“, kuriuos įgyvendino bendrovė „YIT Kausta“, šiemet pelnė apdovanojimus.
nuotrauka
Modernus daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“. Bendrovės nuotr.


Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos apdovanojimas „Už darnią plėtrą“ bendrovės „YIT Kausta“ vadovui Kęstučiui Vanagui bei projekto autoriams architektams Gintarui Čaikauskui ir Miroslaw Szejnicki buvo įteiktas už daugiafunkcį Viršuliškių centrą, kuriame išplėtotas aukštybinis A energinės klasės biurų pastatas „Grand Office“, gyvenamieji namai „Solo City“ ir prekybos centras „Prisma“. Šis projektas yra įvardintas kaip geriausias teritorijos konversijos į traukos centrą projektas.

Viršuliškių centras kelia įspūdį dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis

„Miestui urbanistine prasme svarbu turėti lokalius miesto centrus. Multifunkcinis Viršuliškių centras kaip tik toks – keliantis įspūdį savo dydžiu ir kompleksinėmis investicijomis, kur įsikūrė komerciniai, gyvenamieji ir prekybiniai pastatai, – sakė Linas Naujokaitis, vertinimo komisijos narys, Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas. – Tam pasirinkta puiki vieta ir urbanistine prasme – netoli centro ir greta aplinkkelio. Tai išskirtinis ir puikiai išvystytas daugiafunkcis miesto centras.“

Bendrovė „YIT Kausta“ keičia sostinės Viršuliškių rajoną: 3,5 ha sklype už Spaudos rūmų įgyvendino trijų skirtingos paskirties objektų statybos darbus. Buvusioje spaustuvės „Vilspa“ teritorijoje suplanuotas daugiafunkcis projektas su gyvenamaisiais namais, biurų pastatų kompleksu, prekybos centru. Teritorijoje iškilo prekybos centras „Prisma“, 21 aukšto pirmasis Baltijos šalyse A energinio efektyvumo klasės biurų pastatas „Grand Office“ ir „Solo city“ mažaaukščiai gyvenamieji namai.

Projektą įgyvendinanti bendrovė „YIT Kausta“ ne tik keičia Viršuliškes, bet ir mažina transporto spūstis mieste, sukuriant darbo vietas arčiau namų.

Gyvena šalia darbo, patogiai važiuoja į centrą

Modernus daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „Solo city“ darniai papildo teritorijos urbanistinį kompleksą. Šiuo metu – tai du šiuolaikiški 6 aukštų gyvenamieji namai. Kiekviename iš jų įrengta po 42 butus.

„Tai ir strategiškai patogi vieta – lengvas susisiekimas su Vilniaus centru, – ir galimybė atsigauti nuo miesto šurmulio. Manome, kad tai yra kaip tik tai, ko ieško šiuolaikiški naujakuriai, – sakė bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas. – Šie daugiabučiai unikalūs tuo, kad yra sukurti pagal žmonių, kurie norėtų jame gyventi, poreikius.“

Bendrovė atliko specialią apklausą ir potencialių naujakurių klausė nuomonės apie svarbias namo detales: laiptinių apdailą, vaikų žaidimų aikšteles, butų planus ir kt. Vėliau, atsižvelgiant į šiuos pageidavimus, buvo patobulintas galutinis daugiabučio projektas. Todėl „Solo city“ gyvenamasis kompleksas turi jaukią aplinką su erdviu kiemu, žaidimų aikštelėmis vaikams, tinkamai išvystyta infrastruktūra bei patogiu susisiekimu: netoli yra mokyklos, darželiai, laisvalaikio bei prekybos centrai, o miesto centras pasiekiamas greitai ir išvengiant transporto spūsčių.

„Solo city“ gyvenamųjų namų kvartalas statomas laikantis aukščiausių tarptautinio koncerno „YIT“ kokybės ir saugumo reikalavimų. Namai pasižymi aukšta šilumine varža ir sandarumu, sunaudoja mažiau šilumos energijos, tad gyventojai šaltų žiemų nesibaimina, nes žino, jog šildymo išlaidos bus minimalios.

Verslo centras „Grande Office“ – naujos kartos biuras

Bendrovės „YIT Kausta“ projektui verslo centras „Grande Office“ už inovatyvius, sudėtingus konstruktyvinius sprendimus, aukštą organizacinę kultūrą, kompleksiškumą, nuolatinį naujų inovatyvių darbo vietų kūrimą, atsižvelgiant į įmonės vertę keliant statybų šakos prestižą Lietuvoje ir užsienyje, didesnį nei minimalūs reikalavimai energinį efektyvumą (A klasė) ir kokybę – įteiktas aukso medalis. Taip nusprendė konkurso „Lietuvos metų gaminys 2015“ ekspertai.

Biurų pastatas „Grand Office“ pastatytas kaip ženklas prie sankryžos. Skaidrieji fasadai atsukti ne į miesto centro pusę, bet į pakraščius, kurie plėtojasi. Tad statinys, pagal architektų sumanymą, stovi kaip žibintas, apšviečiantis visą aplinką.

Trys kvadrato formos pastato fasado pusės yra stiklinės, todėl nusuktos nuo pietinės saulės. Ketvirtoji yra uždaryta su vėdinamu fasadu, apdailai panaudojant keramines plokštes. Šioje pastato dalyje įrengtos laiptinės. Visas biurų pastatas suprojektuotas taip, kad jo langai kryptų į žaliąją Pilaitės rajono pusę, o liftais kylantiems „Grand office“ darbuotojams ir svečiams atsivertų vaizdas į Vilniaus miesto panoramą.

Tačiau svarbiausias pastato išskirtinumas – verslo centre įdiegtos modernios inžinerinės sistemos, užtikrinančios A klasės energinio efektyvumo pranašumus. Šiuolaikiškas biurų pastatas yra draugiškas aplinkai ir čia dirbantiems žmonėms. A energinį efektyvumą lemia pastato sandarumas bei įdiegtos efektyvios inžinerinės sistemos: šildymas, vėdinimas, aukšto naudingumo rekuperatorinė sistema. Projektuojant pastatą buvo atsižvelgta ir į akustiką – imtasi priemonių, kad pastato inžinerinių sistemų keliami garsai būtų minimalūs.

Patogus susisiekimas – didelis pranašumas

Pastato vieta mieste itin patraukli. 21 aukšto pastatas iškilo šalia Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio, todėl yra gerai matomas ir greitai pasiekiamas iš skirtingų sostinės vietų. Aplinkkelis užtikriną greitą išvažiavimą Kauno ir Ukmergės kryptimis.

„Patogus susisiekimas leidžia sutaupyti laiko tiek verslo centro darbuotojams, tiek partneriams ar klientams, aplenkiant automobilių spūstis, – sako bendrovės „YIT Kausta“ vadovas K. Vanagas, kurio vadovaujama įmonė taip pat įsikūrė šiame pastate. – Atstumas iki sostinės centro – vos 4 kilometrai, o iki oro uosto galima nuvykti per 10 minučių. Šis verslo centras vienareikšmiai sukurtas šiuolaikiniam žmogui.“

21 aukšto pastate biurų patalpoms yra skirta apie 10 tūkst. kv. metrų. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos 265, o aplink pastatą – dar 28 automobilių stovėjimo vietos.

Šalia pastato iškilo 10 m aukščio plieninio milžino, laikančio debesį, skulptūra, sukurta garsaus skulptoriaus Tado Gutausko. Skulptūra „Suomis“ sukurta Lietuvoje veikiančių Suomijos įmonių iniciatyva, papuošia naujai kuriamą daugiafunkcį sostinės centrą. Ji iškilo tarp greitkelio ir pastatų suformuotoje viešojoje erdvėje.

Per kelerius ateinančius metus šalia „Grand Office“ iškils dar dviejų A klasės biurų kompleksas – verslo namai „Duetto“. Dviejuose 10-ies aukštų pastatuose, planuojama, bus sukurta apie 1600 naujų darbų vietų. Šiuo projektu bus baigti viso kvartalo Viršuliškių skersgatvyje vystymo darbai.
„Upės rezidencija“ – skandinaviškas stilius ir kokybė

„Metų gaminio“ kategorijoje aukso medaliu įvertintas ir „YIT Kausta“ Vilniuje, Žirmūnų gatvėje, įgyvendintas gyvenamųjų namų projektas „Upės rezidencija“. „Metų gaminio“ ekspertai išskyrė inovatyvius šio projekto sprendimus, kurie leido pasiekti didesnį nei minimalus sandarumą bei energinį efektyvumą. Ekspertai šį projektą laiko sėkmingai įgyvendintu mažaaukščių daugiabučių namų kvartalo statybos projektu, akcentuodami kompleksinius, vartotojų poreikius atitinkančius sprendimus.

„Upės rezidencijoje“ suprojektuoti trys gyvenamieji namai su 53 įvairaus dydžio dviejų ir trijų kambarių butais. Daugelio butų langai orientuoti į upės pusę.

Skandinaviškas stilius ir kokybė, mažaaukštė statyba, komfortišką gyvenimo būdą užtikrinantys modernūs sprendimai, gamtos apsuptis ir šalia esantis miesto centras – šio gyvenamojo rajono patrauklumo paslaptis. Įsikūrę „Upės rezidencijoje“ naujakuriai džiaugiasi puikia infrastruktūra ir galimybe pasimėgauti upės kaimynyste. Čia namus atrado žmonės, vertinantys puikų susisiekimą ir gamtos artumą.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Ne
2016-01-28 19:12
Gyvenu Fiziku namuose neduok tu dieve... po pusmecio trukumai pradejo lysti...sumontuota brangi netinkama iranga...nuolat suveikia aliarmai parkinge, jokiu ekonomisku sprendimu... imone lyg suomiu o mentalitetas ne... medalius tikriausiai gauna is tu kur negyveno ju namuose..

Metų nominacijos

nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-12-28 07:35
Išmanios „Biownlight“ šviesos valdymo technologijos pagalba atkuriama natūrali dienos šviesa, kuri suteikia galimybę realizuoti ergonomiškas, žmogui draugiškas ir savijautą gerinančias darbo ir poilsio erdves.
nuotrauka
2018-12-27 10:53
Uždarosios akcinės bendrovės „Dauniškis ir Ko“ direktorius Alvydas Rudokas 2018 m., Lietuvos statybininkų asociacijai minint 25-metį, ir asmeninio jubiliejaus proga buvo apdovanotas Lietuvos statybininko garbės ženklu.
nuotrauka
2018-12-21 07:35
Giedraičių (Pašilių k., Molėtų r. sav.) transformatorių pastotės rekonstravimo projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2018“ buvo pripažintas geriausiu inžinerinių tinklų BIM projektu. Bendrovės „Projektai ir Co“, kūrusios šį projektą, direktorius Tomas Gudaitis sako, kad tai buvo rizikingas band...
nuotrauka
2018-12-19 10:44
Vos per devynis mėnesius Vilniuje buvo pastatytas „Benedikto turgus“. Tai naujausias bendrovės „Gilesta“ statinys, gimęs pagal architekto Dainiaus Kitovo projektą. „Benedikto turgus“ laikomas naujos kokybės standartu Lietuvoje – ir dėl išskirtinių dizaino sprendimų, ir dėl patogumų vartotojams.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...