2018 liepos 15 d. sekmadienis, 22:00
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Traumos darbe: per pusmetį užfiksuota du trečdaliai visų praėjusių metų nelaimių

2018-07-10 09:29
Lūžiai, traumos, sutrenkimai – Lietuvos darbuotojai dėl sužalojimų darbe į medikus šiemet kreipiasi ypač dažnai. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2017 metais Lietuvoje užregistruoti 75 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbo vietoje, tuo tarpu 2018 metų pirmojo pusmečio statistiką jau papildė net 52 tokie atvejai.
nuotrauka
Statybvietės patikrinimas. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


„Mėnesiu anksčiau prasidėjusi vasara sukūrė tobulas sąlygas fiziniams lauko darbams ir čia pagal traumas darbe, deja, pirmauja statybų sektorius. Tinkamai nepritvirtintos laikinos laipiojimo konstrukcijos bei pastoliai kelia grėsmę tiek dirbantiesiems, tiek praeiviams bei automobiliams. Kai kada nesilaikoma ir, atrodytų, savaime suprantamų bazinių saugos reikalavimų: šalmų bei apsauginių apraišų naudojimo, ne visada pasirenkama tinkama avalynė, mūvimos pirštinės. Nereikia turėti ypatingų žinių, kad atsitiktinai užmetus akį į tokią statybvietę būtų aišku – su darbų sauga čia rimtai pykstamasi. Deja, toks aplaidumas įvykus nelaimei užkerta kelią ir gauti draudimo išmokas“, – sako BTA asmens draudimo specialistas Andrius Žilėnas.

Panašiai kaip ir su saugos diržais automobiliuose, tinkami darbo saugos įpročiai yra išugdomas dalykas, bet jeigu į tai vangiai įsitraukia darbdaviai bei patys darbuotojai, ypač svarbus tampa visuomenės vaidmuo.

Pasak A. Žilėno, norisi pagirti pastabius ir pilietiškus žmones, kurie atkreipę dėmesį į tokius atvejus, susiranda Valstybinės darbo inspekcijos kontaktus ir praneša apie plika akimi matomus pažeidimus.

„Tinkamą darbų saugą pirmiausia turi užtikrinti darbdaviai ir prižiūrėti, kad taisyklių būtų laikomasi. Parašas žurnale, jog su taisyklėmis susipažinta, be atitinkamų saugos veiksmų, deja, nieko vertas. Tad net jeigu einate pro statybvietę ir suabejojate, ar darbininkai darbuojasi saugiai, – susisiekite su darbo inspektoriais. Jie fiziškai neaprėpia kiekvienos statybvietės, tačiau labai tikėtina, kad jūsų skambutis kažką apsaugos nuo skaudžios traumos ar net mirties“, – teigia A. Žilėnas.

Kita šiemet dominuojanti nelaimingų atsitikimų kategorija – dėl neapdairumo įvykstančios traumos bei susižalojimai, kuomet užtenka sekundei kitur nukreipti dėmesį ir darbo diena baigiasi medikų rankose.

Pasak draudikų, deja, bet kasmet neapsieinama be pirštų amputavimo ir šie metai – jokia išimtis.

„Praėjusiais metais administravome atvejį, kuomet dėl neatsargumo dirbant su įranga buvo pažeisti, o po to – amputuoti du rankos pirštai. Tačiau šiemet tokius atvejus turime jau du ir vienas jų yra ypač apmaudus: žmogus smarkiai prisivėrė dešinės rankos pirštą garažo durimis ir, deja, bet jo nebepavyko išsaugoti. Kitam asmeniui gegužę darbo metu patyrus traumą lūžo rankos pirštas, jį teko amputuoti“, – sako A. Žilėnas.

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pernelyg didelis atsipalaidavimas darbo vietoje visuomet yra daugiau ar mažiau pavojingas dėl įrengimų, įrankių ar priemonių, kurios reikalauja ir didelio atsargumo, ir veiksmų ar judesių tikslumo.

Anot jų, tai, kas Lietuvos darbovietėse vyksta šiemet, galima pavadinti beprasidedančia darbo traumų epidemija.

„Žvelgiant į nelaimingų atvejų darbe bylas nerimą kelia tai, kad nors yra tam tikri nuolat riziką išlaikantys sektoriai, tačiau traumų geografija tapo labai plati. Štai rūšiuotoja nukrito iš 4 metrų aukščio ir patyrė daugybinius kūno lūžius. Buvo netyčia cheminiais preparatais apsipiltos akys. Vienas darbuotojas nukrito nuo tralo, kitam darbo metu prakirsta galva, kai ant galvos užkrito padėklas. Tai indikuoja, kad su darbų sauga yra iš esmės negerai ir tai reikia pradėti keisti jau dabar“, – mano A. Žilėnas.

A. Žilėno nuomone, Lietuvos įmonėse augant darbuotojų kaitos rodikliams, planus skubantys įgyvendinti darbdaviai galbūt mažiau dėmesio skiria darbuotojų instruktavimui arba tai daro atmestinai, pasitikėdami pačių žmonių sąmoningumu ir savisaugos instinktu.

Draudikai atkreipia dėmesį, kad nesaugi darbo aplinka didina ne tik galimybę patirti traumą ar nelaimingą atsitikimą, bet ir gali tiesiogiai paveikti įmonių produktyvumą. 
Statybunaujienos.lt



Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-07-13 12:42
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą individualių gyvenamųjų namų savininkams, norintiems įsirengti atsinaujinančių energijos išteklių priemones, teikti paraiškas kompensacinei išmokai gauti. Paraiškos priimamos nuo liepos 19 d. 8 valandos.
nuotrauka
2018-07-12 10:52
Automatiškai iškylantys nauji modernūs užtvarai pradedami montuoti Gedimino prospekte. Iki vasaros pabaigos, praneša Vilniaus savivaldybė, bus įrengti nauji nerūdijančio plieno hidrauliniu būdu pakeliami ir nuleidžiami užtvarai. Ši moderni apie 50 tūkst. eurų kainavusi sistema į sostinę atkeliavo iš...
nuotrauka
2018-07-12 10:02
Viešųjų pirkimų tarnyba pastebi, kad Pirkimo vykdytojų atstovai ne visuomet atsakingai tvarko CVP IS naudotojų duomenis: nepanaikina paskyrų darbuotojams išėjus iš darbo, konsultantams ir ekspertams baigus teikti paslaugas, kontrolės funkcijas vykdančių institucijų darbuotojams baigus vykdyti kontro...
nuotrauka
2018-07-12 08:32
Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skelbia, kad elektros tinklo gedimus šiemet šalina dvigubai greičiau. Taip pat žada maksimalaus gedimo tvarkymo laiką sutrumpinti perpus ir suteikti kompensacijas klientams, jei darbai vis dėlto užtruktų ilgiau nei žadama.
nuotrauka
2018-07-10 09:51
Vis dažniau viešumoje pasigirstant diskusijoms apie krematoriumo poreikį Kaune, Kauno savivaldybė nusprendė pasiteirauti gyventojų nuomonės. Visi kauniečiai gali pareikšti savo nuomonę, ar jie pritaria, kad miesto teritorijoje būtų galima statyti objektus, kuriuos būtų deginami mirusiųjų palaikai.
nuotrauka
2018-07-10 09:43
Atsinaujinančios energetikos ir aukštųjų technologijų bendrovės „BOD Group“ įmonių grupei priklausanti kompanija „SoliTek“ perduoda savo pastatų valdymą tarptautinei nekilnojamojo turto konsultacijų įmonei „Newsec“.
nuotrauka
2018-07-09 15:41
Kultūros paveldo departamentas ir Šv. Jokūbo komplekso Vilniuje projekto vystytojas toliau teismuose ginčijasi dėl Šv. Jokūbo ligoninės pastatų vertingųjų savybių tikslinimo ir būimųjų statybų projekto KPD Viliniaus skyriaus suderinimo atšaukimo.
nuotrauka
2018-07-09 09:51
Plungės rajono savivaldybė nutarė skirti universalaus sveikatingumo komplekso (su baseinu) iki 1,6 mln. eurų, jei šis projektas gaus 2019 – 2021 metų Valstybės investicijų programos finansavimą.
nuotrauka
2018-07-07 10:00
Vis daugiau gyventojų skundžiasi daugiabučių namų administratoriais, bendrijų pirmininkais, kurie neretai nevykdo savo tiesioginių funkcijų. Todėl Seime buvo inicijuota diskusija identifikuoti atsiradusias spragas..
nuotrauka
2018-07-05 12:43
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo, veikiant bendrininkų grupėje, siekiant apgaulės būdu užvaldyti didesnį valstybinės žemės sklypą.
nuotrauka
2018-07-05 10:37
Kaip pranešė Valstybinė darbo inspekcija (VDI), gavus anoniminį pranešimą apie galimai nelegaliai dirbančius asmenis ir kurį laiką stebėjus pranešime nurodytą objektą Vilniaus mieste, buvo nutarta jį patikrinti. Į objektą VDI specialistai vyko sykiu su policijos pareigūnais.
nuotrauka
2018-07-05 09:47
Vilniaus miesto tarybos nariai pradėjo svarstyti siūlymą pripažinti netinkamais naudoti ir leisti nugriauti ant Šeškinės kalvų jau tris dešimtmečius dūlančius senuosius betono griaučius, atveriant kelią pirmojo modernaus futbolo stadiono statyboms Vilniuje.
nuotrauka
2018-07-05 09:30
Saulės energetiką Lietuvoje yra apipynęs ne vienas mitas – ypač dėl saulėtų dienų trūkumo ir saulės jėgainės veikimo lietingomis dienomis. Iš tiesų mūsų šalyje saulę pagauti namų, biurų ar gamyklų aprūpinimui elektra paprasta, tereikia atskirti sklandančius mitus nuo tiesos.
nuotrauka
2018-07-05 08:00
Statybų sektorius laukia statybos darbų vadovų, kokybės inžinierių, konstruktorių, inžinerinių sistemų projektuotojų. VGTU Statybos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Juozapaitis patvirtina – universitetas geba parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, sykiu atitikti statybų sektoriaus, į kurį...
nuotrauka
2018-07-04 13:48
Plungės rajono savivaldybėje administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas pasirašė rangos darbų sutartį dėl Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių atkarpose numatytų atlikti darbų. Bendra sutarties suma – 4 687 997,33 eurai (su P...
nuotrauka
2018-07-04 11:00
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerais bei Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claude‘u Junckeriu pasirašė politinį susitarimą dėl trijų Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais.
nuotrauka
2018-07-04 10:44
Vilniaus Pilaitės rajonas lieka nekilnojamojo turto plėtotojų, gyventojų ir verslo akiratyje, todėl jo eismo pralaidumui gerinti pirmiausiai pasitelkiami infrastruktūriniai naujų projektų sprendimai. Investuotojai tikina, kad priešingai nei seni, tankiai apstatyti rajonai, Pilaitė jau netrukus galės...
nuotrauka
2018-07-04 09:54
Jurbarko rajono savivaldybėje buvo sukviestas atsakingų darbuotojų pasitarimas dėl galimo savavaldžiavimo atvejo, kai buvo pastatyti keturi kiosko tipo įrenginiai valstybei nuosavybės teise priklausančiame sklype Dariaus ir Girėno g. 98, Jurbarko mieste.
nuotrauka
2018-07-03 15:25
Sueina metai nuo to laiko, kai pernai birželio viduryje vakariniame Londone sudegė „Grenfell Tower“ daugiaaukštis. Tai yra pamokos, kurių statybininkai dar ilgai nepamirš.
nuotrauka
2018-07-03 11:34
Valstybinė mokesčių inspekcija skelbia išanalizavusi 6,6 tūkst. statybų sektoriaus įmonių deklaracijas – daugiau kaip 700 – sulauks laiškų.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nauja modulinė stogo danga „Ruukki® Hyygge“ – šiuolaikinio, skandinaviško stiliaus mėgėjams

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione – kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyk...
nuotrauka

„Ciranova“. Amžinas medis

Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekt...