2018 rugsėjo 26 d. trečiadienis, 4:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Traumos darbe: per pusmetį užfiksuota du trečdaliai visų praėjusių metų nelaimių

2018-07-10 09:29
Lūžiai, traumos, sutrenkimai – Lietuvos darbuotojai dėl sužalojimų darbe į medikus šiemet kreipiasi ypač dažnai. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) duomenimis, 2017 metais Lietuvoje užregistruoti 75 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbo vietoje, tuo tarpu 2018 metų pirmojo pusmečio statistiką jau papildė net 52 tokie atvejai.
nuotrauka
Statybvietės patikrinimas. Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


„Mėnesiu anksčiau prasidėjusi vasara sukūrė tobulas sąlygas fiziniams lauko darbams ir čia pagal traumas darbe, deja, pirmauja statybų sektorius. Tinkamai nepritvirtintos laikinos laipiojimo konstrukcijos bei pastoliai kelia grėsmę tiek dirbantiesiems, tiek praeiviams bei automobiliams. Kai kada nesilaikoma ir, atrodytų, savaime suprantamų bazinių saugos reikalavimų: šalmų bei apsauginių apraišų naudojimo, ne visada pasirenkama tinkama avalynė, mūvimos pirštinės. Nereikia turėti ypatingų žinių, kad atsitiktinai užmetus akį į tokią statybvietę būtų aišku – su darbų sauga čia rimtai pykstamasi. Deja, toks aplaidumas įvykus nelaimei užkerta kelią ir gauti draudimo išmokas“, – sako BTA asmens draudimo specialistas Andrius Žilėnas.

Panašiai kaip ir su saugos diržais automobiliuose, tinkami darbo saugos įpročiai yra išugdomas dalykas, bet jeigu į tai vangiai įsitraukia darbdaviai bei patys darbuotojai, ypač svarbus tampa visuomenės vaidmuo.

Pasak A. Žilėno, norisi pagirti pastabius ir pilietiškus žmones, kurie atkreipę dėmesį į tokius atvejus, susiranda Valstybinės darbo inspekcijos kontaktus ir praneša apie plika akimi matomus pažeidimus.

„Tinkamą darbų saugą pirmiausia turi užtikrinti darbdaviai ir prižiūrėti, kad taisyklių būtų laikomasi. Parašas žurnale, jog su taisyklėmis susipažinta, be atitinkamų saugos veiksmų, deja, nieko vertas. Tad net jeigu einate pro statybvietę ir suabejojate, ar darbininkai darbuojasi saugiai, – susisiekite su darbo inspektoriais. Jie fiziškai neaprėpia kiekvienos statybvietės, tačiau labai tikėtina, kad jūsų skambutis kažką apsaugos nuo skaudžios traumos ar net mirties“, – teigia A. Žilėnas.

Kita šiemet dominuojanti nelaimingų atsitikimų kategorija – dėl neapdairumo įvykstančios traumos bei susižalojimai, kuomet užtenka sekundei kitur nukreipti dėmesį ir darbo diena baigiasi medikų rankose.

Pasak draudikų, deja, bet kasmet neapsieinama be pirštų amputavimo ir šie metai – jokia išimtis.

„Praėjusiais metais administravome atvejį, kuomet dėl neatsargumo dirbant su įranga buvo pažeisti, o po to – amputuoti du rankos pirštai. Tačiau šiemet tokius atvejus turime jau du ir vienas jų yra ypač apmaudus: žmogus smarkiai prisivėrė dešinės rankos pirštą garažo durimis ir, deja, bet jo nebepavyko išsaugoti. Kitam asmeniui gegužę darbo metu patyrus traumą lūžo rankos pirštas, jį teko amputuoti“, – sako A. Žilėnas.

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pernelyg didelis atsipalaidavimas darbo vietoje visuomet yra daugiau ar mažiau pavojingas dėl įrengimų, įrankių ar priemonių, kurios reikalauja ir didelio atsargumo, ir veiksmų ar judesių tikslumo.

Anot jų, tai, kas Lietuvos darbovietėse vyksta šiemet, galima pavadinti beprasidedančia darbo traumų epidemija.

„Žvelgiant į nelaimingų atvejų darbe bylas nerimą kelia tai, kad nors yra tam tikri nuolat riziką išlaikantys sektoriai, tačiau traumų geografija tapo labai plati. Štai rūšiuotoja nukrito iš 4 metrų aukščio ir patyrė daugybinius kūno lūžius. Buvo netyčia cheminiais preparatais apsipiltos akys. Vienas darbuotojas nukrito nuo tralo, kitam darbo metu prakirsta galva, kai ant galvos užkrito padėklas. Tai indikuoja, kad su darbų sauga yra iš esmės negerai ir tai reikia pradėti keisti jau dabar“, – mano A. Žilėnas.

A. Žilėno nuomone, Lietuvos įmonėse augant darbuotojų kaitos rodikliams, planus skubantys įgyvendinti darbdaviai galbūt mažiau dėmesio skiria darbuotojų instruktavimui arba tai daro atmestinai, pasitikėdami pačių žmonių sąmoningumu ir savisaugos instinktu.

Draudikai atkreipia dėmesį, kad nesaugi darbo aplinka didina ne tik galimybę patirti traumą ar nelaimingą atsitikimą, bet ir gali tiesiogiai paveikti įmonių produktyvumą. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-09-25 15:00
„Miškas yra kiekvieno lietuvio širdyje – todėl daugelis labai jautriai reaguoja, kai mato iškirstus medžius. Kirsdami juos, galvodami tik apie medieną, skurdiname ekosistemas – kaip Sovietų Sąjungoje, kai niekas nesirūpino gamtos apsauga. XXI amžiuje mišką turėtume saugoti – atsižvelgti į įvairius f...
nuotrauka
2018-09-25 14:39
Europos Komisija, siekdama atkreipti dėmesį į projektus, kuriais prisidedama prie skaitmeninių įgūdžių plėtojimo Europoje, skelbia konkursą 2018 m. Europos skaitmeninių įgūdžių apdovanojimams gauti.
nuotrauka
2018-09-25 13:47
Vilniaus savivaldybė norėdama palengvinti neįgaliųjų judėjimą, tėvelių su vežimėliais ir senyvo amžiaus vilniečių keliones perėjomis sutvarkė 6 keltuvus požeminėse miesto perėjose. Keturi keltuvai jau veikia prie prekybos centro „Panorama" Saltoniškių ir T. Narbuto gatvių sankryžoje ir du prie preky...
nuotrauka
2018-09-25 13:19
Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų įmonė „Newsec" Lietuvoje įsteigė naują bendrovę „Newsec Project Management", kuri užsiims statybos projektų valdymu. Anksčiau ši paslauga „Newsec" paslaugų portfelyje buvo teikiama „Office FIT-OUT" pavadinimu.
nuotrauka
2018-09-24 13:07
Naująsias technologijas labiausiai išmano ir su jomis geriausiai dirba jauni žmonės – toks stereotipas gyvas kelis dešimtmečius – nuo tada, kai technologijos pradėtos vystyti itin sparčiai. Tačiau ar iš tikrųjų, remiantis šia prielaida, galima teigti, kad darbas įmonėse, kuriose kuriamos inovacijos,...
nuotrauka
2018-09-24 11:14
Jurbarko rajono savivaldybės išplatintame pranešime informuojama, kad administracija, siekdama, kad būtų sutvarkyta kuo daugiau aplinkai pavojingų asbesto turinčių atliekų, pasirašė sutartį su UAB „Ecoservice Klaipėda“ dėl asbesto atliekų, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba kuris neegzistuoja, ...
nuotrauka
2018-09-22 08:00,      papildyta 2018-09-24 12:00, Papildyta projekto nuotraukomis
Voverės namų kvartalas – tai naujos kartos, išskirtinės architektūros kotedžai Zujūnų mikrorajone. Modernus kotedžų dizainas, architektūriniai ir inžineriniai sprendimai, privatus parkas, skirtas tik kvartalo gyventojams, bei nuosavos terasos – visi šie privalumai išlaiko pusiausvyrą tarp miesto šur...
nuotrauka
2018-09-21 13:44
Ukmergės rajono savivaldybė su bendrove „Ukmergės keliai“ pasirašė Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos darbų sutartį.
nuotrauka
2018-09-21 13:27
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), įgyvendindama Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Viešųjų pirkimų efektyvumo didinimas metodinėmis priemonėmis“ (projekto Nr. 10.1.2-ESFA-V-916-01-0004) ir bendradarbiaudama su Lietuvos projektavimo įmonių ...
nuotrauka
2018-09-21 12:19
Naujos statybos būsto kainos sostinės Antakalnio rajone pastaraisiais metais laikosi gerokai aukščiau vidurkio, o ekonominės klasės būsto pasiūlos segmente juntamas trūkumas.
nuotrauka
2018-09-20 12:27
VKEKK atlikusi UAB „Geros dujos“ neplaninį patikrinimą, nustatė, kad bendrovė 2016 m. sausio–2017 m. liepos mėn. nebuitiniams vartotojams pateikiamose sąskaitose neteisingai nurodė įsigyjamų gamtinių dujų kiekį, vartojimo pajėgumus, ilgalaikius užsakomuosius pajėgumus, nesilaikė sutarčių nuostatų su...
nuotrauka
2018-09-20 12:01
Susisiekimo ministerija keturioms savivaldybėms – Jonavai, Klaipėdai, Neringai ir Panevėžiui – skyrė Europos regioninės plėtros fondo investicijų elektromobilių įkrovimo prieigoms įrengti, iš viso 281,6 tūkst. eurų.
nuotrauka
2018-09-20 11:14
Didžiausios Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondas „BaltCap Infrastructure Fund“ (BInF) finansuos naujos mokyklos ir vaikų darželio projektą Vilniaus Kalnėnų mikrorajone. Tai bus tik antra nauja mokykla sostinėje pastatyta nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990-a...
nuotrauka
2018-09-20 09:43
Šį savaitgalį Kaune esančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione įvyks paskutinės sporto varžybos. Per 20 mėnesių pastatyti aukščiausius UEFA reikalavimus atitinkantį stadioną įsipareigojusi Turkijos bendrovė „Kayi Construction“ kitą savaitę pradės griovimo darbus.
nuotrauka
2018-09-20 07:30
Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai yra jūsų kolegos iš statybų sektoriaus ir jie šiuo metu iš viso valdo beveik 600 milijonų projektų portfelį. Ši...
nuotrauka
2018-09-19 15:07
Jurbarko rajono savivaldybės administracija baigia įgyvendinti projektą „Gyvenamųjų namų kvartalų kompleksinis sutvarkymas Jurbarko mieste“.
nuotrauka
2018-09-19 12:05
Į buvusį Žemės ūkio inžinerijos institutą Raudondvaryje (Kauno r.) įžengė statybininkai, kurie pažadėjo iki kitų metų liepos apleistą pastatą paversti šiuolaikine ugdymo įstaiga.
nuotrauka
2018-09-18 14:00
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojų ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad šilumos tiekėjas teisingai skirsto šilumą daugiabučiame name, kiekvienam butui priskirdamas šilumos kiekį pagal vartotojų ar jų atstovų pateiktus duomenis apie patalpų plot...
nuotrauka
2018-09-18 11:06
Portalo Statybunaujienos.lt skaitytojas Antanas rašo, kad nekilnojamąjį turtą įgijo 2008 metais, kai galiojo penkerių metų terminas jo išlaikymui iki pardavimo be mokesčių. O nuo 2016 m. šis terminas pratęstas iki 10 metų, tad skaitytojas, parduodamas nekilnojamąjį turtą anksčiau, turi mokėti mokes...
nuotrauka
2018-09-18 10:13
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, nepripažino pagrįstais vartotojo reikalavimų anuliuoti skolą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...
nuotrauka

„Švykai“ pradėjo teikti integruotas serviso paslaugas energetikos ir pramonės įmonėms

Iš vieno patikimo tiekėjo gaudamas visą servisą, klientas užsitikrina kokybišką paslaugą, taupo laiką, nes dirba ne su keliais, o su vienu rangovu. Tokie buvo įmonės „Švykai“ argumentai, rin...