2019 liepos 19 d. penktadienis, 6:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Triukšmas, smarvė ir nešvara ragina gyventojus atsisakyti šiukšlių vamzdžių  14

2014-03-19 07:14,      Papildyta komentaru, kodėl architektai nebeprojektuoja šiukšlių vamzdžių 2014-03-20 13:15
Įėjus į daugiabutį nesunku atspėti, ar jame įrengtas šiukšlių vamzdis. Dažniausiai šiukšlių skleidžiamas nemalonus kvapas nosį riečia vos pravėrus laiptinės duris. Šiukšlių vamzdžiai – nemalonu ir brangu, todėl vis daugiau gyventojų jų atsisako.
nuotrauka
Autorės nuotrauka


Bjaurisi gyventi Šalia vamzdžio

„Kažkas šešioliktame aukšte išmeta stiklinį butelį, o jo kelionę iki konteinerio turi sekti visi likę penkiolika aukštų“, – pasakoja antrame bendrabučio aukšte, kuriame įrengtas šiukšlių vamzdis, gyventanti Justina. Merginos teigimu, netoli šiukšlių vamzdžio esantys kambariai turi nuolat gyventi kęsdami triukšmą.

Nedžiugina ir blogas kvapas. „Apačioje yra konteineris, į kurį keliauja visos šiukšlės, ir nuo jo smarvė iš vamzdžio sklinda net per kelis namo aukštus“, – teigia Justina. Mergina pripažįsta, kad mielai šiukšlių vamzdžio atsisakytų. „Galbūt šešioliktame aukšte gyvenantys žmonės nenorėtų kasdien liftu keliauti su šiukšlių maišu, bet aš manau, kad švara ir ramybė žymiai vertingiau, nei sutaupytos kelios minutės laiko“, – mano Justina.

Į svečius prašosi parazitai

Triukšmas ir blogas kvapas – ne vieninteliai dalykai, prie kurių turi priprasti namo, kuriame įrengtas šiukšlių vamzdis, gyventojai. Nešvara šiukšlių šalinimo vamzdžiuose ir konteineriuose yra puiki terpė veistis parazitams ir kenkėjams.

Visuomenės sveikatos centras įspėja, kad purvinuose šiukšlių konteineriuose apsigyvena žiurkės, tarakonai ir kiti kenkėjai, mintantys maisto likučiais. Dažnai netilpusias į šiukšlių vamzdį šiukšles neatsakingi gyventojai sukrauna tiesiog šalimais, laiptinėje, taip kenkėjus pasikviesdami „į svečius“.

Nesandarūs ir patys vamzdžiai. Jų sienelės apsineša nešvarumais, veisiasi įvairios bakterijos. Dažniausiai šiukšlių vamzdžiai valomi tik kartą per metus ir švaros tai neužtikrina.

Gyventojai patys nesirūpina

Daugiabučių namų administravimo įmonės „Asvis“ priežiūros vadovas Mindaugas Alyta teigia, kad daugiau nei pusė įmonės prižiūrimų namų turi šiukšlių vamzdžius, tačiau vis dažniau jų yra atsisakoma. „Žmonėms nepatinka blogas kvapas, parazitai ir pinigai, kuriuos reikia mokėti už vamzdžio priežiūrą“, – teigia M. Alyta.

Įmonė „Asvis“ kartą per metus kiekviename daugiabutyje atlieka šiukšlių vamzdžio plovimo darbus, taip pat atvyksta, jei vamzdis užsikemša. Nors šiukšlių vamzdžiai skirti tik buitinėms atliekoms, dažniausiai į jį keliaują viskas, kas pasitaiko po ranka. „Vamzdžiai užsikemša labai dažnai, kartais, norint juos atkimšti, tenka pjauti metalą, – pasakoja M. Alyta, – Ko mes tik ten nerandame, žmonės net paklodes sugeba į šiukšlių vamzdį sugrūsti.“

Architekto komentaras

Tarybinis palikimas

Architekto Gintaro Čaikausko teigimu, šiukšlių vamzdžiai – sovietmečio palikimas. „Po Nepriklausomybės atgavimo esu projektavęs daugybę daugiabučių, tačiau nė viename iš jų nebuvo net kalbos apie šiukšlių vamzdį“, – teigia architektas.

G. Čaikausko nuomone, pagrindinė priežastis atsisakyti šiukšlių vamzdžių – nešvara. Pačiame vamzdyje kaupiasi įvairūs nešvarumai, o konteineris, į kūrį patenka šiukšlės, privalo būti įrengtas namo viduje – tokiomis sąlygomis praktiškai neįmanoma užtikrinti higienos normų.

Architektas teigia, kad šiukšlių vamzdžių atsisakyti paskatino ir šiukšlių rūšiavimas.

„Dabar, kai žmonės pamėgo rūšiuoti, reikėtų pastatyti keturis vamzdžius kiekviename name“, – teigia G. Čaikauskas. Jo nuomone šiukšlių vamzdžiai galėtų į daugiabučius grįžti tik tuo atveju, jei būtų surastas sprendimas, kaip su jais tvarkytis pagal dabartinius higienos standartus.
 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Naktis
2014-12-06 17:37
O kai žmones pradeda nemiga kankinti, arba mėnulis, tai antrą valandą nakties pradeda kuoptis ir išmetinėti bonkas (o gal po baliuko), tai niekam nelinkėčiau prie vamzdžio "gyventi". Ir nepagausi ir nepasakysi... Siaubas. O kai atsitrenke į patį konteinerį, tai gretimam name girdėti. Turėtų būti prievartinis tų vamzdžių uždarymas! Tai visų egzistuojančių sanitarinių normų nesilaikymas.
sena sistema-renovuok, nepezek
2014-06-23 20:58
naujai uzdeti medini dangti, isrovus is vamzdzio metalo liezuvi, Ir vias fanazija apie smarve ir garsus atsoks. patogu, isenant is namu, svystelti i vamzdi suksleles. toli eiti nereikia.
patareja vamzdziu klausimais
2014-06-23 20:53
Pas mus pakeisti dangciai ir mums nesmirda. Nepatogiai, sunkus metalas, surudijes, deformavesis. istraukti metala. Palikti vamdi su skyle ir pritvirtinti medine lenta. Atidarymui sonuose isukti vinuku ausytes. kuo ilgesnes,tuo rankos svaresnes. Susitvarkykit, o ne bliaukit ir griaukit.
Naktis
2014-04-21 11:21
O kai žmones pradeda nemiga kankinti, arba mėnulis, tai antrą valandą nakties pradeda kuoptis ir išmetinėti bonkas (o gal po baliuko), tai niekam nelinkėčiau prie vamzdžio "gyventi". Ir nepagausi ir nepasakysi... Siaubas. O kai atsitrenke į patį konteinerį, tai gretimam name girdėti. Turėtų būti prievartinis tų vamzdžių uždarymas! Tai visų egzistuojančių sanitarinių normų nesilaikymas.
fu
2014-03-21 22:41
tinginių "išmyslas" tie vamzdžiai
jokių
2014-03-20 21:43
kam reikia sovietinių atgyvenų/ Nors kurie nerūšiuoja, tai jiems patogu..
to foto
2014-03-20 21:42
laukiam foto - net fotogaleriją sukursim, siųskit - info@statybunaujienos.lt
kvaps
2014-03-20 13:49
išimkit tą nuotrauką, sklinda blogas kvaps:)
Šiukšlės
2014-03-19 17:05
Baisiausia, kai šiukšles, kurios netelpa, laiptinės kaimynai meta prie pagrindinių įėjimo durų.
ačiū kaimynams
2014-03-19 17:03
Džiaugiuosi, kad mano aukšto kaimynai tvarkingai išmeta šiukšles. Smarvės nėra, bet vamzdis nelabai gražiai atrodo..
    1 2   Kitas

Miestiečiai

nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-07-03 10:26
Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklą savivaldybės prižiūrės ir kontroliuos pagal aplinkos ministro patvirtintas naujos redakcijos pavyzdines taisykles. Jos įsigalios 2020 m. sausio 1-ąją. Iki to laiko rekomenduojama kiekvienai savivaldybei patvirtinti atnaujintas jos teritori...
nuotrauka
2019-07-01 10:33
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas įsakymu patvirtino veiksmų planą, kurio tikslas – iki 2022 metų atsisakyti nesaugiai naudojamų suskystintų naftos dujų balionų (toliau – dujų balionų) daugiabučiuose. Plane taip pat numatytos priemonės, kurios paskatins gyventojus tokius dujų balionus pakei...
nuotrauka
2019-06-28 12:30
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl įmokos dydžio už elektros įrenginių (kabelių spintų) perkėlimą, pasisakė, kad tais atvejais, kai elektros įrenginiai perkeliami vartotojo iniciatyva, jam tenka pareig...
nuotrauka
2019-06-25 10:59
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslininkė dr. Lina Šeduikytė perspėja, kad žmonių sąmoningumo trūkumas, o tiksliau – noras kuo daugiau sutaupyti statant ar renovuojant pastatus, gali atnešti daug problemų dirbant ar gyvenant tokiuose pastatuose, o k...
nuotrauka
2019-06-20 13:43
Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos vidury. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 20...
nuotrauka
2019-06-19 12:39
Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai, įstaigos ir miesto gyventojai buvo pakviesti puošti Gargždus gėlėmis ir kartu kurti žydintį miestą.
nuotrauka
2019-06-19 12:13
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą.
nuotrauka
2019-06-18 10:38
Dėl neatsakingų ir nederintų žemės kasimo darbų, suskaičiavo ESO, per 5 šių metų mėnesius dujų ir elektros skirstymo tinklai pažeisti daugiau nei 100 kartų. Dėl tokių trečiųjų šalių neatsakingų veiksmų tūkstančiai vartotojų patiria nepatogumų, būna be elektros ir dujų. ESO primena, kad be leidimo vy...
nuotrauka
2019-06-18 10:14
Ilgą laiką privačių namų kvartalo gyventojai jautėsi palyginti saugūs, jų rimtį trikdė tik netoliese veikianti medžio apdirbimo įmonė „Fornestas“. Šiemet paaiškėjo, kad šalia esančiame laisvame sklype Šiltnamių g. ketina įsikurti dar vienas verslo objektas – „Šilo“ prekybos centras, kurį sumanė past...
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-14 10:25
Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri pirkimo-pardavimo metu sudegė. Pasirašius preliminarias sutartis, įmokėjus 15 tūkst. eurų avansą ir perdavus raktus, kitą naktį sodyboje esantis gyvenamasis namas sudegė. Teismas įpareigojo sodybos pardavėją grąž...
nuotrauka
2019-06-14 09:59
Sostinėje prasidėjo šnipiškiečių laukta Giedraičių gatvės rekonstrukcija. Čia tiesiamas dviračių takas, atnaujinama pėsčiųjų infrastruktūra, įrengiamas modernus apšvietimas, atnaujinama kelio danga.
nuotrauka
2019-06-14 09:39
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, pasisakė, kad vartotojui turi būti grąžinta visa sumokėta prijungimo įmoka.
nuotrauka
2019-06-13 14:55
Sostinės savivaldybėje šią savaitę vyko susitikimas su daugiabučių namų valdytojais – pristatyta Vilniaus miesto energinio efektyvumo didinimo programa. Miesto Taryba šiemet patvirtino naują kvartalų atnaujinimo programą, kuri identifikuoja ir numato prioritetinius sostinės senųjų daugiabučių kvarta...
nuotrauka
2019-06-13 10:39
Alinant karščiams ir gyventojams susiduriant su vandens slėgio svyravimais, „Vilniaus vandenys" ėmėsi ilgalaikių bei tvarių vandens tiekimo užtikrinimo būdų sostinės Kalnėnų gyvenamajame rajone, kur pastarąją savaitę vandens vartojimas išaugo triskart. Siekiant užtikrinti nepertraukiamą geriamojo va...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...