2019 gruodžio 10 d. antradienis, 5:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Užbaigtas 18-os aukštų pastatas iš medienos Video

2016-08-28 07:54
Ant aukščiausio iš medienos pastatyto daugiaaukščio „Brock Commons“ neseniai užkelta paskutinė medienos plokštė – pažymėdami neeilinį įvykį statybų rangovai ant jos netgi suraitė savo parašus. Pastatas, statomas Britų Kolumbijos universiteto mokslininkų užsakymu, ir bus skirtas šio universiteto studentams.
nuotrauka
Brock Commons – aukščiausias medinis pastatas pasaulyje. Youtube.com stopkadras


Pastatas yra aštuoniolikos aukštų, pastatytas iš klijuotos laminuotos medienos plokščių bei tašų. Tašai tarp aukštų sutvirtinti metalinėmis detalėmis. Konstrukciją pavyko užbaigti vos per 66 dienas. Statytojai pabrėžia, jog jie (tai statybose išties reta) stipriai lenkia numatytus darbų terminus.UBC (Britų Kolumbijos universiteto) infrastruktūros padalinio vykdantysis direktorius Johnas Metras patvirtino informaciją, jog pastato konstrukcija užbaigta – rugpjūčio 12 dieną uždėta paskutinė plokštė.

„Statyba praėjo labai sklandžiai, – sakė J. Metras. – Kai pastatas yra gerai suprojektuotas, viską sekasi užbaigti laiku.“

Daugiausia nuogąstavimų dar prieš pradedant šio statinio statybas buvo dėl jo degumo. Tačiau pastatas yra nupurkštas liepsnos plitimą stabdančiomis medžiagomis, mediena padengta plonu betono sluoksniu. Konstrukcija turi dviejų valandų degumo reitingą, tai yra jog net dvi valandas patalpose siautėjant gaisrui pastatas stovėtų kaip stovėjęs.

Nebaisūs nei gaisrai, 
nei žemės drebėjimai 

Pastatą statančių „Acton Ostry“ architektų biuro bendrasavininkis Russelas Actonas paaiškina, kodėl tokiems mediniams pastatams gaisrai nėra pavojingi.

Ar esate kada lankęsi teritorijoje, kur praūžė gaisras? Juk matėte stovinčius medžius, ar ne? Jie apdegė, bet nenuvirto, tiesa?“ – atkreipia dėmesį R. Actonas.

Jis paaiškino, kodėl nudegus medžio paviršiui, liepsna nebegali plėstis giliau.

Susidarius pakankamai storam anglies sluoksniui į vidų nepatenka deguonis –  be jo negali vykti ir degimo procesas“, – sakė R. Actonas.

Pasak kompanijos „Wood Skyscrapers“ („Mediniai dangoraižiai“) atstovų, tokie statiniai yra saugesni ir seismiškai aktyviose zonose: medinės konstrukcijos yra lengvesnės nei armatūra, drebant žemei geba geriau išsklaidyti energiją, virpesius.

Medinis pastatas ir 500 automobilių

Trečias privalumas – mediena yra atsinaujinantis pasaulio išteklis, ji savyje užrakina anglies dvideginį.

Suskaičiavus visą anglies dvideginį, kurį yra sugėrusi visa aštuoniolikos aukštų pastatui panaudota mediena,  beu į atmosferą neišskirtas šiltnamio efektą skatinančias dujas, padaryta išvada, kad „sutaupyta“ daugiau nei 2500 tonų anglies dvideginio. Kitaip tariant, efektas tas pats, kaip staiga iš pasaulio kelių pradanginus beveik 500 automobilių.

Nors medinės konstrukcijos turi tiek privalumų, dauguma į kylantį pastatą vis dar žiūri su baime. Visiškai užbaigti pastatą planuota iki 2017-ųjų rudens, tačiau panašu, jog studentai čia galės įsikelti jau kitų metų pavasarį. Bendrabutyje galės apsistoti daugiau nei 400 studentų, čia bus įrengta daug studijų – vienam žmogui gyventi skirtų kambarių.

Statybunaujienos.lt

Aukščiausio pasaulyje medinio pastato užbaigimas
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-28 07:56
Įsigijus naują būstą laukia ilgas ir atsakingas jo įrengimo procesas. Vienas pirmųjų žingsnių – techninio interjero projekto parengimas. Kaip teisingai suprasti dizainero parengtus brėžinius, kokios dalys privalo būti įtrauktos į techninį projektą ir kaip pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą, ...
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 09:59
UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė būsimo administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ (AKG) yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtoja.
nuotrauka
2019-11-26 07:15
Vonios kambaryje laisvai pastatoma vonia ar unikalios formos praustuvas gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Gamintojas „Ravak“ siūlo ne tik įdomias laisvai pastatomų praustuvų formas, bet ir praktiškus bei saugius gaminius, kurie nuolat atnaujinami pagal vyraujančias tendencijas.
nuotrauka
2019-11-25 16:33
„Kaip gerai, kad sulig 50-60-tųjų sugrįžimo banga kartu sugrįžta ir gebėjimas matyti, kokios gražios yra monumentalios, brutalistinės architektūros formos, ir kaip išlikdamos aktualios jos gali būti originaliai prikeltos naujam gyvenimui“, – sako architektė Ieva Folk, ėmusis iššūkio – paversti Vilni...
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 14:09
Kauno centrinio pašto rūmų krizė, besitęsianti kelerius metus, gali tapti pozityviu proveržiu, ypač naudingu nacionalinei architektūrai, dalijasi naujiena Lietuvos architektų rūmai (LAR).
nuotrauka
2019-11-13 12:50
Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ ...
nuotrauka
2019-11-13 12:09
Pasaulio architektus ir dizainerius vienijantys portalai bei tinklaraščiai jau apžvelgė naujausias kraštovaizdžio formavimo tendencijas. Kuriant landšafto dizainą šiuolaikinė architektūra turi derintis prie aplinkos, o ne aplinka – prie pastatų. Gamtai suteikiama ypatinga reikšmė.
nuotrauka
2019-11-11 11:23
Saulės kontrolės sistemos yra ne tik funkcionali, bet ir estetiška priemonė pastatų dizainui ir architektūrai kurti. Naudojant šias sistemas, galima reguliuoti vidaus mikroklimatą, temperatūrą, šviesos srautą. Saulės kontrolės sistemos, priešingai nei lauko žaliuzės, yra modernus sprendimas, leidžia...
nuotrauka
2019-11-06 16:12
Vieną iš pilkų Juozapavičiaus prospekto namų Kaune sienų papuošė naujas gatvės meno kūrinys. Kaip dalijasi Kauno miesto savivaldybė, menininko Žygimanto Amelyno piešinys „Žiema baigės“ – tai dar vienas programos „Kauno akcentai“ projektas.
nuotrauka
2019-11-06 11:13
Peržiūrėjusi projektuotojų pateiktą medžiagą ir atsižvelgus į viešo svarstymo metu gyventojų išsakytas pastabas, Vilniaus savivaldybė nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo Gervių g. 7 projektiniams pasiūlymams. Konstatuota, kad daugiabučio gyvenamojo namo projektas neatitiko detaliojo plano sprendin...
nuotrauka
2019-11-06 09:37
Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras