2019 gegužės 20 d. pirmadienis, 12:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Veikiantys“ namai – į ką reikia atkreipti dėmesį, kad namų interjeras tarnautų Jums

2018-12-19 10:32
Pasistatyti namus ar nusipirkti butą – yra tik viena svarbi dalis, tačiau ne ką mažiau dėmesio turime skirti ir namų interjerui, kad vėliau nekiltų noras viską kuo greičiau perdaryti. Būsto interjeras – tai ne vien interjero dekoras, bet ir tinkamai bei funkcionaliai apgalvotos namų zonos, elektros instaliacija, apšvietimas ir daugelis kitų, tarsi nematomų, sprendimų, kurie galiausiai ir sukuria tą nuostabų namų jausmą. Tinkamas interjero suplanavimas – svarbiausias ir kertinis dalykas, taupantis namų šeimininko pinigus, o labai dažnai ir nervus. Šioms mintims pritaria ir interjero dizainerė bei architektė Jurgita Saverienė, kuri noriai dalinasi praktiškais patarimais, kurie pravers tiek pirmą kartą besikuriantiems namus, tiek jau tai dariusiems.
nuotrauka
Dizainerės-architektės J. Saverienės darbo pavyzdys


Dažniausios klaidos ir mitai, kurie trukdo susikurti praktišką interjerą

Klaidinga manyti, kad dizaineris reikalingas tik pritaikyti interjere paveikslus ar puošybos detales. Priešingai – jis gali padėti sukurti namus, kuriuose jausitės patogiai. Anot dizainerės-architektės J. Saverienės, jeigu tikrai apsisprendėte kurti namus be dizainerio, tuomet bent jau reikėtų rinktis baldų gamintojus, kurie savo komandoje turi šios srities specialistų, galinčių atsakyti į esminius Jūsų klausimus ar duoti vieną kitą patirtimi grįstą patarimą.

Nuotraukoje – dizainerė-architektė J. Saverienė

Patys svarbiausi dalykai, nuo kurių reikėtų pradėti, tai – savo įpročių analizė ir ateities planų įrengiamai erdvei. Reikia apgalvoti viską – nuo to, kur stovės baldai, kiek reikės erdvės praėjimui, ar norėsite daug vietos daiktų pasidėjimui. Kita dažna klaida, kuomet galvojama, jog mažame būste dizaineris niekuo nepadės. Priešingai, būtent mažoje erdvėje padedant dizaineriui galima sukurti tokius namus, kurie bus patogūs, jaukūs ir funkcionalūs namų gyventojams.

Klaidinga manyti, kad dizainerio paslaugos yra brangus malonumas. Esama daugybės atvejų, kuomet žmonės imasi kurti namų interjerą be dizainerio pagalbos ir susikuria gražius bei tuokart madingus, tačiau visiškai nepraktiškus namus, kurie negeba prisitaikyti prie kintančių gyvenimo situacijų. Kai namų šeimininkai ilgainiui suvokia padarytas klaidas, jie supranta, kad jų taisymas atsieis kelis kartus brangiau nei būtų kainavusios dizainerio paslaugos. Svarbu, kad dizaineris savo sprendimus mokėtų argumentuoti – to turite prašyti dirbdami su bet kuriuo specialistu, tik tuomet galėsite įvertinti jo pasiūlymus ir priimti racionalius sprendimus.

Masinė gamyba versus baldai pagal užsakymą

Kainos skirtumas tarp pagamintų pagal užsakymą ir masinės gamybos baldų dažniausiai nėra toks didelis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gaminant baldus pagal užsakymą, kiekvienus jų galima pritaikyti pagal individualius šeimos poreikius ar net sukurti išskirtines detales, kurios pagyvins visą interjerą. Taip pat užsakant baldus galite rinktis medžiagas, kurios geriausiai tiktų jūsų šeimai ir įpročiams.

Pavyzdžiui, jeigu namų tvarkymui daug laiko skirti negalėsite, nerekomenduočiau juodojo stiklo plokščių – jos itin teplios, tačiau, jeigu tvarkymasis jūsų negąsdina, tai bus puiki namų stiliaus detalė. Svarbu įsisąmoninti, kad net ir nauji namai, ko gero, neišugdys naujų įpročių, tad kur kas paprasčiau susikurti namus pritaikytus Jūsų įpročiams nei susikurti tokius, kuriems nejučia turėsite tarnauti. Lengviausia tai padaryti gaminant baldus pagal užsakymą, tuomet galėsite ne tik pasirinkti, kokiu gobelenu bus aptraukti jūsų svetainės baldai, bet net įgyvendinti tokias detales, kaip tikslus ir jums labiausiai tinkantis lentynėlių skaičius ar jų aukštis spintoje.

Klausimai, į kuriuos reikia atsakyti vykstant ieškoti ar užsakinėti baldų

Internete gausu programėlių (pavyzdžiui „Planner 5D“ ar „Opun Planner“), kurių pagalba galima bent iš dalies susiplanuoti baldų išdėstymą. Dizainerė Jurgita patikina, kad net ir languoto popieriaus lapo pakanka, kad būtų galima pasibraižyti kambarių išplanavimą ir žinoti, kokių matmenų turėtų būti jūsų baldai. Tačiau geriausia visa tai patikėti pasirinktiems baldininkams ar dizaineriui – jie galės šiuos paskaičiavimus atlikti tiksliau ir parinkti funkcionalius baldus. Keliaujant rinktis baldų visų pirma svarbiausia žinoti, ko jūs norite bent jau priešingai – nenorite. Planuojant baldus labai svarbu turėti omenyje jau turimus ar dar tik planuojamus augintinius. Tai padės ieškant tinkamo gobeleno, o taip pat ir kuriant interjerą visuose namuose – bus galima numatyti gyvūno miego ar žaidimų vietą.

Tai ypač svarbu mažesniuose būstuose, kur erdvę reikia planuoti pasveriant visus galimus variantus (kokių funkcijų tikitės iš vienos ar kitos būsto dalies, kur bus pagrindinės judėjimo magistralės, ar paskirta vieta bus patogi ir atitinkanti gyvūnėlio poreikius ir pan.).

Užsakant spintą, virtuvės spinteles ar sekcijas taip pat svarbu pasakyti, ar jums reikia daugiau vietos atviroms lentynoms ar norite labiau viską uždengti durelėmis, o gal užuolaidomis? Reikia įsivertinti, ar turite daugiau kabinamų drabužių ar labiau reikalingos lentynos ir stalčiai. Nebijokite būti smulkmeniški ir pateikti per daug detalių – nei dizaineris, nei baldininkas Jūsų minčių neskaito, o siekdami praktiško, Jūsų pageidavimus atitinkančio sprendimo, jie tai turi žinoti. Svarbi ir tokia detalė – kokiame aukštyje turėtų būti rankenos, pvz.: jeigu namuose gyvens mažesnio ūgio žmonės, tikrai verta pagalvoti, koks aukštis reikalingas jums, kad galėtumėte patogiai jaustis. Juk namus, visų pirma, kuriate sau.

Praktiška ir modernu – misija įmanoma

Dizainerė-architektė Jurgita atkreipia dėmesį, kad norint išlikti moderniems ir madingiems rekomenduojama per daug nežaisti su baldų bei sienų spalvomis ir faktūromis, rinktis universalesnes bei žemiškesnes spalvas. Interjero šarmą kurti patariama detalėmis, kurias pakeisti bėgant laikui bus lengviau nei perprojektuoti visus baldus. Tiesa, tiek juoda, tiek balta spalvos baldams nėra praktiškos – ant vienos matosi menkiausios dėmės, o ant kitos – dulkės. Todėl geriau rinktis iš 50-ties pilkų atspalvių ir rasti gražų bei tinkamą variantą jums – pataria J. Saverienė. Ieškant daugiau praktiškumo, virtuvėje nerekomenduojamas natūralus marmuras, čia reikėtų rinktis ne tik tai, ant ko mažiau matosi dėmės, bet ir ar lengvai jos nuplaunamos.

Planuojant virtuvės išdėstymą idealu laikytis „trikampio“ schemos – kuomet trijuose skirtinguose kampuose atsiduria viryklė, kriauklė ir šaldytuvas, o tarp jų darbastalis – erdvė maisto ruošimui.

Eksperimentai su erdve ir veidrodžiais – kaip nepadaryti didelės klaidos

Veidrodis namuose gali atlikti ne tik tradicinę funkciją, bet ir tapti puikiu, funkcionaliu, erdvę kuriančiu interjero elementu. Drąsiai jais eksperimentuokite – jie gali padėti vizualiai padidinti erdvę, suteikti įdomių detalių, pavyzdžiui, priešais veidrodį stovinti gėlė padvigubėja ir jos jau tarsi dvi.

Visgi reiktų nepamiršti atkreipti dėmesį į tai, ką tas veidrodis atspindi. Prieš jį kabinant, pavyzdžiui, vonioje, pasitikrinti ar atspindyje nesimato ko nors ne tokio estetiško, tarkime, vamzdžių. Skamba labai neįprastai, tačiau veidrodžiais gali būti dekoruotos ir grindjuostės. Tokiu būdu tarsi pratęsiama kambario erdvė ir sukuriamas optinis besitęsiančių grindų įspūdis. Norint reikšmingai optiškai padidinti erdvę geriausia kabinti didelius, nuo grindų iki lubų besitęsiančius veidrodžius.

Pabaigai dizainerė dar kartą akcentuoja erdvės suplanavimo svarbą – tai ne tik padės suprasti, kurie baldai Jums yra patys reikalingiausi ir kiek jais užpildžius erdvę lieka vietos papildomoms interjero detalės, bet ir padės tiksliau suplanuoti reikiamą biudžetą. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, DekorasRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-05-16 11:27
Klaipėdos RAT, išnagrinėję poilsio namų Pervalkos g. 35, Neringoje, rekonstravimo projekto pasiūlymą, pateikė išvadą, jog jo sprendiniai visumoje neprieštarauja KNNP tvarkymo plano, Bendrojo plano ir galiojančio sklypo detalaus plano reikalavimams, tačiau pastatų architektūrinė išraiška stokoja seno...
nuotrauka
2019-05-14 10:28
Lietuvoje populiarumą išlaiko nauji būstai, kuriuos pirkėjai įsigyja su daline apdaila. Tai reiškia, kad, prieš kraustantis į naujus namus, naujakuriams dar reikia susiplanuoti nemažai darbų. Tad kokios pagrindinės užduotys ir investicijos?
nuotrauka
2019-05-14 10:02
Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekti prieš porą metų. Šių metų pavasarį pristatytas atnaujintas šio prekinio ženklo produktas „HARDWAXOIL TITAN“.
nuotrauka
2019-05-13 09:54
Rytinė kava nuosavoje terasoje ir žaliasis plotas džiuginantis akį – apie tokią kasdienybę svajoja vis daugiau naujakurių, įsigyjančių butą su jaukiu nedideliu nuosavu kiemeliu. Specialistų teigimu, augant tokio formato butų paklausai, žaliojo ploto bei terasos įrengimo klausimas kyla ne vienam. Pas...
nuotrauka
2019-04-29 11:03
Kuriant kokybišką ir prabangų interjerą svarbu ne tik tinkamai pasirinkti spalvas, medžiagas ir baldus, bet ir atsižvelgti į tai, kokioje aplinkoje ir miesto vietoje yra namai, teigia interjero specialistai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-24 18:46
Jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centras „Jung Vilnius“ RESTOJE pristato itin praktiškų produktų, kurie taupo namus įsirenginėjančių žmonių ir interjero dizainerių laiką, pinigus, tuo pat metu suteikdami galimybių rinktis, derinti ir lyginti kainas.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2019-04-23 09:54
Vilniaus miesto apylinkės teismas tenkino Lietuvos architektų rūmų (toliau – Rūmai) ieškinį dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo. Teismo sprendimu, statytojas UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ sav...
nuotrauka
2019-04-19 11:21
Įsirengti būstą taip, kad jis išsyk taptų jaukiais namais – tai ne tik nelengva ir atsakinga užduotis, bet ir tam tikra avantiūra, į kurią stačia galva nerti išdrįsta ne kiekvienas. Nijolė ir Modestas – pastaraisiais metais daugiau laiko tolimojoje Kinijoje nei gimtinėje praleidžiantys sutuoktiniai....
nuotrauka
2019-04-17 07:33
Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.
nuotrauka
2019-04-16 12:20
Jei kiekviena šeima turi iš kartos į kartą perduodamas Kalėdų stalo dekoravimo tradicijas, Velykų laikotarpiu tam skiriame kur kas mažiau dėmesio. IKEA Lietuva interjero dizainerė Eimantė Nemanė dalijasi artėjančios šventės dekoro patarimais, kuriuos lengvai galėsite pritaikyti pagal savo skonį ir n...
nuotrauka
2019-04-16 09:22
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė administracinio pastato su viešbučiu projektą vienoje svarbiausių Kauno aikščių šalia Įgulos bažnyčios. Ekspertų vertinimu, tai nėra urbanistiškai patrauklus projektas, gerbiantis reprezentacinę Nepriklausomybės aikštės funkciją.
nuotrauka
2019-04-12 07:43
Nors gyvenate bute, kartais norisi pusryčius pagardinti šviežio baziliko lapeliais, o įsibėgėjus vasarai pasimėgauti naminiais pomidorais? Specialistai sako, kad mėgautis šviežiu derliumi net ir gyvenant mieste įmanoma, o sodininkystės eksperimentams puikiai tinka balkonas.
nuotrauka
2019-04-10 12:32
Panevėžio regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) pateikė išvadas dėl numatomo rekonstruoti daugiafunkcinio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ architektūrinės koncepcijos pasiūlymų (autorius Gražvydas Sabaliauskas).
nuotrauka
2019-03-27 11:17
Individualus gyvenamasi namas „Hiyoku“ šalia Japonijos miesto Saporo pripažintas prestižinio architektūros konkurso „The Architecture MasterPrize“ nugalėtoju individualių gyvenamųjų namų kategorijoje. Prie šio laimėjimo prisidėjo ir Jiezno bendrovės „Doleta“ specialistai, kurie šiam unikaliam namui ...
nuotrauka
2019-03-22 12:57
Remiantis 30 000 architektų iš 30-ies Europos šalių atsakymais, Europos architektų tarybos (angl. ACE) tyrimo išvadose teigiama, kad susidomėjimas architekto profesija Europoje auga, o bendras architektų skaičius nuo 2008 m. iki 2018 m. padidėjo 24 proc. ir siekia 562 000.
nuotrauka
2019-03-20 10:06
Administracinio pastato Vilniuje, Gedimino pr. 27 pirmojo aukšto perimetrinis įstiklinimas 2018 m. birželį sukėlė nemažai triukšmo. Kai kurių architektų ir visuomenės veikėjų pasisakymai kėlė diskusijas viešojoje erdvėje, neigiamas išvadas pateikė ir Vilniaus regioninė architektūros taryba. Komentat...
nuotrauka
2019-03-13 14:20
Europos Sąjungos Taryba patvirtino 2019-2022 m. Kultūros darbo planą (Work plan for Culture). Jame, prisidedant Europos architektų tarybai (angl. ACE), pirmą kartą minima architektūra. Jai skirtas vienas punktas iš septyniolikos – „Aukštos kokybės architektūra ir kuriama aplinka kiekvienam“.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...