2019 sausio 18 d. penktadienis, 18:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Veikiantys“ namai – į ką reikia atkreipti dėmesį, kad namų interjeras tarnautų Jums

2018-12-19 10:32
Pasistatyti namus ar nusipirkti butą – yra tik viena svarbi dalis, tačiau ne ką mažiau dėmesio turime skirti ir namų interjerui, kad vėliau nekiltų noras viską kuo greičiau perdaryti. Būsto interjeras – tai ne vien interjero dekoras, bet ir tinkamai bei funkcionaliai apgalvotos namų zonos, elektros instaliacija, apšvietimas ir daugelis kitų, tarsi nematomų, sprendimų, kurie galiausiai ir sukuria tą nuostabų namų jausmą. Tinkamas interjero suplanavimas – svarbiausias ir kertinis dalykas, taupantis namų šeimininko pinigus, o labai dažnai ir nervus. Šioms mintims pritaria ir interjero dizainerė bei architektė Jurgita Saverienė, kuri noriai dalinasi praktiškais patarimais, kurie pravers tiek pirmą kartą besikuriantiems namus, tiek jau tai dariusiems.
nuotrauka
Dizainerės-architektės J. Saverienės darbo pavyzdys


Dažniausios klaidos ir mitai, kurie trukdo susikurti praktišką interjerą

Klaidinga manyti, kad dizaineris reikalingas tik pritaikyti interjere paveikslus ar puošybos detales. Priešingai – jis gali padėti sukurti namus, kuriuose jausitės patogiai. Anot dizainerės-architektės J. Saverienės, jeigu tikrai apsisprendėte kurti namus be dizainerio, tuomet bent jau reikėtų rinktis baldų gamintojus, kurie savo komandoje turi šios srities specialistų, galinčių atsakyti į esminius Jūsų klausimus ar duoti vieną kitą patirtimi grįstą patarimą.

Nuotraukoje – dizainerė-architektė J. Saverienė

Patys svarbiausi dalykai, nuo kurių reikėtų pradėti, tai – savo įpročių analizė ir ateities planų įrengiamai erdvei. Reikia apgalvoti viską – nuo to, kur stovės baldai, kiek reikės erdvės praėjimui, ar norėsite daug vietos daiktų pasidėjimui. Kita dažna klaida, kuomet galvojama, jog mažame būste dizaineris niekuo nepadės. Priešingai, būtent mažoje erdvėje padedant dizaineriui galima sukurti tokius namus, kurie bus patogūs, jaukūs ir funkcionalūs namų gyventojams.

Klaidinga manyti, kad dizainerio paslaugos yra brangus malonumas. Esama daugybės atvejų, kuomet žmonės imasi kurti namų interjerą be dizainerio pagalbos ir susikuria gražius bei tuokart madingus, tačiau visiškai nepraktiškus namus, kurie negeba prisitaikyti prie kintančių gyvenimo situacijų. Kai namų šeimininkai ilgainiui suvokia padarytas klaidas, jie supranta, kad jų taisymas atsieis kelis kartus brangiau nei būtų kainavusios dizainerio paslaugos. Svarbu, kad dizaineris savo sprendimus mokėtų argumentuoti – to turite prašyti dirbdami su bet kuriuo specialistu, tik tuomet galėsite įvertinti jo pasiūlymus ir priimti racionalius sprendimus.

Masinė gamyba versus baldai pagal užsakymą

Kainos skirtumas tarp pagamintų pagal užsakymą ir masinės gamybos baldų dažniausiai nėra toks didelis, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gaminant baldus pagal užsakymą, kiekvienus jų galima pritaikyti pagal individualius šeimos poreikius ar net sukurti išskirtines detales, kurios pagyvins visą interjerą. Taip pat užsakant baldus galite rinktis medžiagas, kurios geriausiai tiktų jūsų šeimai ir įpročiams.

Pavyzdžiui, jeigu namų tvarkymui daug laiko skirti negalėsite, nerekomenduočiau juodojo stiklo plokščių – jos itin teplios, tačiau, jeigu tvarkymasis jūsų negąsdina, tai bus puiki namų stiliaus detalė. Svarbu įsisąmoninti, kad net ir nauji namai, ko gero, neišugdys naujų įpročių, tad kur kas paprasčiau susikurti namus pritaikytus Jūsų įpročiams nei susikurti tokius, kuriems nejučia turėsite tarnauti. Lengviausia tai padaryti gaminant baldus pagal užsakymą, tuomet galėsite ne tik pasirinkti, kokiu gobelenu bus aptraukti jūsų svetainės baldai, bet net įgyvendinti tokias detales, kaip tikslus ir jums labiausiai tinkantis lentynėlių skaičius ar jų aukštis spintoje.

Klausimai, į kuriuos reikia atsakyti vykstant ieškoti ar užsakinėti baldų

Internete gausu programėlių (pavyzdžiui „Planner 5D“ ar „Opun Planner“), kurių pagalba galima bent iš dalies susiplanuoti baldų išdėstymą. Dizainerė Jurgita patikina, kad net ir languoto popieriaus lapo pakanka, kad būtų galima pasibraižyti kambarių išplanavimą ir žinoti, kokių matmenų turėtų būti jūsų baldai. Tačiau geriausia visa tai patikėti pasirinktiems baldininkams ar dizaineriui – jie galės šiuos paskaičiavimus atlikti tiksliau ir parinkti funkcionalius baldus. Keliaujant rinktis baldų visų pirma svarbiausia žinoti, ko jūs norite bent jau priešingai – nenorite. Planuojant baldus labai svarbu turėti omenyje jau turimus ar dar tik planuojamus augintinius. Tai padės ieškant tinkamo gobeleno, o taip pat ir kuriant interjerą visuose namuose – bus galima numatyti gyvūno miego ar žaidimų vietą.

Tai ypač svarbu mažesniuose būstuose, kur erdvę reikia planuoti pasveriant visus galimus variantus (kokių funkcijų tikitės iš vienos ar kitos būsto dalies, kur bus pagrindinės judėjimo magistralės, ar paskirta vieta bus patogi ir atitinkanti gyvūnėlio poreikius ir pan.).

Užsakant spintą, virtuvės spinteles ar sekcijas taip pat svarbu pasakyti, ar jums reikia daugiau vietos atviroms lentynoms ar norite labiau viską uždengti durelėmis, o gal užuolaidomis? Reikia įsivertinti, ar turite daugiau kabinamų drabužių ar labiau reikalingos lentynos ir stalčiai. Nebijokite būti smulkmeniški ir pateikti per daug detalių – nei dizaineris, nei baldininkas Jūsų minčių neskaito, o siekdami praktiško, Jūsų pageidavimus atitinkančio sprendimo, jie tai turi žinoti. Svarbi ir tokia detalė – kokiame aukštyje turėtų būti rankenos, pvz.: jeigu namuose gyvens mažesnio ūgio žmonės, tikrai verta pagalvoti, koks aukštis reikalingas jums, kad galėtumėte patogiai jaustis. Juk namus, visų pirma, kuriate sau.

Praktiška ir modernu – misija įmanoma

Dizainerė-architektė Jurgita atkreipia dėmesį, kad norint išlikti moderniems ir madingiems rekomenduojama per daug nežaisti su baldų bei sienų spalvomis ir faktūromis, rinktis universalesnes bei žemiškesnes spalvas. Interjero šarmą kurti patariama detalėmis, kurias pakeisti bėgant laikui bus lengviau nei perprojektuoti visus baldus. Tiesa, tiek juoda, tiek balta spalvos baldams nėra praktiškos – ant vienos matosi menkiausios dėmės, o ant kitos – dulkės. Todėl geriau rinktis iš 50-ties pilkų atspalvių ir rasti gražų bei tinkamą variantą jums – pataria J. Saverienė. Ieškant daugiau praktiškumo, virtuvėje nerekomenduojamas natūralus marmuras, čia reikėtų rinktis ne tik tai, ant ko mažiau matosi dėmės, bet ir ar lengvai jos nuplaunamos.

Planuojant virtuvės išdėstymą idealu laikytis „trikampio“ schemos – kuomet trijuose skirtinguose kampuose atsiduria viryklė, kriauklė ir šaldytuvas, o tarp jų darbastalis – erdvė maisto ruošimui.

Eksperimentai su erdve ir veidrodžiais – kaip nepadaryti didelės klaidos

Veidrodis namuose gali atlikti ne tik tradicinę funkciją, bet ir tapti puikiu, funkcionaliu, erdvę kuriančiu interjero elementu. Drąsiai jais eksperimentuokite – jie gali padėti vizualiai padidinti erdvę, suteikti įdomių detalių, pavyzdžiui, priešais veidrodį stovinti gėlė padvigubėja ir jos jau tarsi dvi.

Visgi reiktų nepamiršti atkreipti dėmesį į tai, ką tas veidrodis atspindi. Prieš jį kabinant, pavyzdžiui, vonioje, pasitikrinti ar atspindyje nesimato ko nors ne tokio estetiško, tarkime, vamzdžių. Skamba labai neįprastai, tačiau veidrodžiais gali būti dekoruotos ir grindjuostės. Tokiu būdu tarsi pratęsiama kambario erdvė ir sukuriamas optinis besitęsiančių grindų įspūdis. Norint reikšmingai optiškai padidinti erdvę geriausia kabinti didelius, nuo grindų iki lubų besitęsiančius veidrodžius.

Pabaigai dizainerė dar kartą akcentuoja erdvės suplanavimo svarbą – tai ne tik padės suprasti, kurie baldai Jums yra patys reikalingiausi ir kiek jais užpildžius erdvę lieka vietos papildomoms interjero detalės, bet ir padės tiksliau suplanuoti reikiamą biudžetą. 
Statybunaujienos.lt
Žymės  Interjeras, DekorasRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-01-17 10:07
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) išnagrinėjo parduotuvės su vaistine Lietuvininkų g. 58, Šilutėje projektinių pasiūlymų (autorius Osvaldas Jankauskas) atitikimą architektūros kokybės kriterijams ir pateikė išvadas bei rekomendacijas. Rekonstruojamas pastatas patenka į registru...
nuotrauka
2019-01-16 10:34
Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų IMM.
nuotrauka
2019-01-11 11:10
„Tikkurila“ 2019 metų spalva paskelbė spalvą „Flamingo“ (K319). Spalvų vertinimo komisija sudarė ateities tendencijas atitinkančią spalvų kolekciją. Ji „perkėlė“ pereinančių (angl. Blend) bei kontrastingų (angl. Clash) spalvų derinimą iš mados pasaulio į interjerą.
nuotrauka
2018-12-29 08:03
Prie Lietuvos architektų rūmų (toliau - Rūmų) veikiančios Vilniaus regioninės architektūros tarybos (toliau – RAT) pirmininkas Tomas Grunskis pateikė atsistatydinimo pareiškimą, kuriuo informuoja, jog nuo gruodžio 31 d. nebeis šių pareigų. Kartu buvo pateiktos ekspertinės išvados dėl trijų spalio ir...
nuotrauka
2018-12-20 13:21
Šiaulių RAT, Mažeikių rajono savivaldybės prašymu, išnagrinėjo komercinės paskirties pastato nugriovimo ir daugiabučio gyvenamojo namo su komercinėmis patalpomis Laisvės g. 34, Mažeikiuose statybos projektinius pasiūlymus (autoriai V. Marcinkus ir L. Miceika), o taip pat pateikė įžvalgas dėl miesto ...
nuotrauka
2018-12-13 12:55
Besiruošdami didžiosioms metų šventėms, ne ką mažiau nei kalėdinėmis dovanomis ar šventinį stalą užklosiančiais patiekalais lietuviai rūpinasi ir namų dekoracijomis, rodo prieš šventes atliktos apklausos duomenys. Kadangi į namų dekorą gyventojai žvelgia išties atsakingai, tai ir nuo madų stengiasi ...
nuotrauka
2018-12-04 14:43
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė „Pramogų ir sporto rūmų „Žalgirio“ arenos daugiafunkcio vandens sporto centro“ rekonstravimo projektą ir pateikė išvadą, jog projektas santykiniai atitinka kokybiškos architektūros reikalavimus bei rekomendavo jį tobulinti.
nuotrauka
2018-11-30 16:00
Namų languose užsidega šviesos. Užskleidžiamos užuolaidos. Rankose – knyga ir šilta antklodė, greta – puodelis karštos arbatos. Nors vėlyvas ruduo ir ankstyva žiema vadinami mažiausiai spalvingais metų mėnesiais, tačiau tai metas, kai iš naujo galima atrasti ir prisijaukinti savo namus. Juolab, kad ...
nuotrauka
2018-11-28 12:40
Klaipėdos RAT išnagrinėjo viešbučio pastato H. Manto g. 41, Klaipėdoje, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus ir, atsižvelgdama į išskirtinai svarbioje miesto vietoje esančio pastato apgailėtiną fizinę būklę, nutarė su pastabomis ir rekomendacijomis pritarti projekto sprendiniams.
nuotrauka
2018-11-23 11:14
Nepaliaujamai kylant nekilnojamojo turto kainoms, vis daugiau žmonių priversti pirkti ar nuomotis mažesnius butus ir namus. Tačiau tiesa tokia: kuo mažesnė erdvė, tuo labiau ją apkrauna kiekviena detalė ir mažmožis. Interjero dizainerės klausiame, kaip praplėsti namų erdvę ir net mažame kambaryje ra...
nuotrauka
2018-11-20 15:57
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) įvertino Šančiuose suprojektuoto pirmojo aukštybinio pastato projektą. RAT vertinimu, jis neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, ekspertai turi ir kitų pastabų.
nuotrauka
2018-11-16 08:55
LED šviestuvai – aktuali tema. Jai ypač domimasi, kai trumpėja dienos, mat tada tampa rūpi, kaip praktiškai ir jaukiai apšviesti namus. Darganotą rudenį norisi jaukumo.
nuotrauka
2018-11-14 16:50
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – VTPSI) prašymu svarstė „Dvibučio gyvenamo namo Polocko g. 41, Vilnius statybos projektą“ (autoriai D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis) ir nusprendė, jog su...
nuotrauka
2018-11-07 12:36
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė plačiai viešojoje erdvėje nuskambėjusį projektą – Gedimino pr. 27, Vilniuje esančio saugomo pastato, įstiklinimą – ir pateikė savo išvadas bei rekomendacijas.
nuotrauka
2018-11-05 09:50
Svetainė – tai kambarys, kuriame šeimos nariai praleidžia daugiausiai laiko. Čia jie leidžia vakarus, švenčia šventes, priima svečius, bendrauja. Tad pirmiausia svetainė turėtų būti jauki visiems šeimos nariams – tuomet leisti joje laiką bus gera. Kuriant svetainės interjerą, labai svarbu apgalvoti,...
nuotrauka
2018-10-29 11:50
Grindys – viena svarbiausių kiekvieno būsto detalių. Įsirengiant naujus namus ar juos remontuojant, svarbu didelį dėmesį skirti teisingam ir tinkamam grindų dangos pasirinkimui atskirai visose patalpose.
nuotrauka
2018-10-29 10:54
Baigėsi aštuntoji šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginė paroda konkursas „Žvilgsnis į save“ – tradicinis Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas šalies architektams ir visuomenei, propaguojantys architektūros kūrėjų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką ar...
nuotrauka
2018-10-26 15:15
Kauno senamiestyje duris neseniai atvėrė naujas grožio salonas, išsiskiriantis ne tik kokybiškomis paslaugomis, bet ir ypatingu interjeru. Stilinga minimalistinio stiliaus aplinka su artdeco inspiruotomis detalėmis kiekvienam čia užsukusiam leidžia pasijusti ypatingai.
nuotrauka
2018-10-23 10:49
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT), įvertinusi viešbučių paskirties pastato Vytauto g. 21, Palangoje projektinių pasiūlymų atitikimą architektūros kokybės kriterijams, teigiamai įvertino architektūrinę idėją, stiliaus vientisumą ir išraiškos estetiškumą, tačiau įžvelgė ir trūkum...
nuotrauka
2018-10-16 15:59
Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tris dienas vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ šiais metais apsilankė 23 tūkst. lankytojų. Renginio metu pusantro šimto dalyvių ne tik supažindino su sektoriaus inovacijomis, susitiko kolegas ir partnerius, bet ir iš parodos ekspozicijos vyko t...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...