2019 liepos 19 d. penktadienis, 6:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Verslininkai tikina, kad Palangos valdžia užkirto kelią ekologiško poilsio komplekso statybai

2016-08-04 13:49
Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybė atmetė architektų studijos „Arches“, bendrovės „Vitalda“ bei įmonės „Gaumista“ parengtą J. Simpsono g. 21 sklypo ir statinių detalųjį planą, pagal kurį ketinta vietoj buvusio apgriuvusio sovietinio Seimo viešbučio statyti šiuolaikišką ir ekologišką poilsio kompleksą.
nuotrauka
Buvę Seimo poilsio namai Palangoje, J. Simpsono g. 21. „Bosanova“ nuotr.


Minimos įmonės
Arches, UAB
Gaumista, UAB
Vitalda, UAB
Lietuvos arboristikos centras, VŠĮ
Palangos miesto savivaldybės taryba vienbalsiai pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – praėjusį ketvirtadienį panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami, anot savivaldybės Tarybos, Palangos bendruomenės interesus. Projekto vystytojai nesutinka su savivaldybės sprendimu ir pabrėžia, kad jis buvo priimtas remiantis tikrovės neatitinkančiais argumentais.

Buvusieji Seimo poilsio namai Palangoje

Prieš trejus metus architektūros studijos „Arches“ parengtos poilsio namų projekto Palangoje architektūros koncepcijos pagrindinė idėja buvo pastatų ir gamtos sintezė. Architektai pasistengė įgyvendinti užsakovų viziją – organiškai susieti naujuosius poilsio namus su šimtamečiu pušynu senosios Palangos dalyje. Pagal šią koncepciją, poilsio namų tūriai išdėstyti tarp medžių tokiu būdu, kad nė vienas jų nebūtų nukirstas. Parengto detaliojo plano ir architektūrinio sprendinio koncepcijai pritarė ir Lietuvos Architektų sąjungos architektų-urbanistų taryba sostinėje. Savivaldybės specialistai ir architektai teigiamai įvertino šio sklypo sutvarkymo koncepciją ir planus.

„Kurdami poilsio namų architektūrinę urbanistinę koncepciją turėjome tikslą išsaugoti šiai Palangos kurorto daliai būdingą unikalią gamtos ir istorinių vilų užstatymo dermę, todėl, atlikę išsamią analizę, sąmoningai išdėstėme pastatus taip, kad pastarieji ne tik neužgožtų pušų grožio, bet ir nekenktų joms, taip pat būtų išlaikyti skersiniai vizualiniai ryšiai tarp atskirų žaliųjų masyvų bei morfologinis istorinio užstatymo tęstinumas“, – sakė projekto autorius, studijos „ARCHES“ architektas Edgaras Neniškis.

Pasak architekto, naujojo poilsio komplekso apdailai, priešingai nei sovietmečiu statyto baltai tinkuoto Seimo viešbučio, buvo numatyta parinkti tokias medžiagas ir spalvas, kurios kuo mažiau disonuotų su aplinka ir organiškai susilietų su ja. Be to, ketinta naudoti gamtą tausojančias statybų technologijas, pavyzdžiui, įrengti pamatus, kurie nepažeistų jautrių pušų šaknų. Pastatus planuota statyti iš surenkamų, jau gamykloje suformuotų medžio konstrukcijų, taip visiškai sutrumpinant darbų laiką sklype. Statybų metu naudoti mažąją statybų techniką, kuri nesuspaustų grunto ir imtis kitų būtinų priemonių aplinkos apsaugojimui.

Poilsio komplekso J. Simpsono g. 21 Palangoje vizualizacija

Sklypo J.Simpsono g. 21 detalųjį planą paruošusios palangiškės UAB „Vitalda“ direktorė Daiva Makutėnaitė sakė, kad plano ruošimo eigoje privalu įvertinti senųjų unikalių pušų fizinę būklę. Pagal VšĮ “Lietuvos arboristikos centro“ išvadas, iš 194 sklype augančių medžių ekspertai rekomendavo šalinti 37, nes jie nudžiūvę arba kritiškai pažeisti, tinkamai neišsivystę, tačiau statytojai – UAB „Gaumista“, suprasdami šios vietos svarbą kurortui ir kiekvieno medžio vertę bei unikalumą tai daryti atsisakė. Nepaisant arboristų rekomendacijų, buvo nuspręsta sklype išsaugoti visus medžius.

„Nepaisant to, Palangos savivaldybė, anksčiau išdavusi statytojams dokumentus detaliajam planui rengti, lygiai prieš savaitę vykusiame Tarybos posėdyje atsisakė tvirtinti parengtą detalųjį planą, motyvuodama tuo, kad neva planuojama iškirsti 37 senpušes. Kodėl Palangos miesto savivaldybė bei Taryba nesigilino į paruoštus sprendinius, dokumentus ir rėmėsi tikrovės neatitinkančiais argumentais, posėdyje vienbalsiai balsavo pažeisdami LR įstatymus, lieka visiškai neaišku“, – šiandien pareiškė projekto plėtotojų atstovai. 

Vystytojų pranešime cituojamas „Gaumista“ atstovaujantis advokatas, „Valiūnas Ellex“ asocijuotas partneris dr. Evaldas Klimas, kuris sakęs, kad toks motyvas absurdiškas ir aiškiai pritemptas, juolab, kad sklypo detalųjį planą, kaip tinkamą tvirtinti, įvertino Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija. Pasak advokato, remiantis Palangos miesto tarybos posėdžių protokolais, aiškėja galimai tikroji detaliojo plano atmetimo priežastis – užsakovai nesutiko su savivaldybės vis augančiais reikalavimais, iš pradžių – tik perkloti J.Simpsono g. asfalto dangą, o vėliau jau ir atlikti šios gatvės rekonstrukcijos darbus įskaitant apšvietimo įrengimą, nuotekų vamzdynų ir kitų tinklų pakeitimą. Be to, „Gaumistos“ veikla grindžiama investicinių fondų valdymo taisyklėmis, kurios draudžia su projektais nesusijusias investicijas. 

Šiuo metu detalusis planas yra pateiktas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, kurios specialistai rugpjūčio 8 d. turi priimti sprendimą, kaip turėtų būti elgiamasi toliau. 

Savo ruožtu Palangos miesto savivaldybės Taryba išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, jog Tarybos nariai patyrė „didžiulį projekto vystytojų spaudimą“, tačiau savo kompetencijos ribose padarė viską, kad „kelias bendruomenės interesus pažeidžiančiam sprendimui būtų užkirstas“.

Ar griežčiausioje kurorto paminklosauginėje zonoje esantis parkas bus sunaikintas, priklausys nuo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sprendimo.

„Bosanova“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-07-18 16:41
LR Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT) Lietuvos architektų rūmams (toliau – Rūmai) pateikė antikorupcinio vertinimo išvadą dėl architektų atestavimo ir teisės pripažinimo organizavimo bei jų veiklos priežiūros. STT nenustatė nuostatų, kurios sudarytų tiesiogines sąlygas korupcijai kilti.
nuotrauka
2019-07-18 16:07
Viena iš Panevėžio profesinio rengimo centro krypčių – statybininkų rengimas. Tam pritaikyta moderni praktinio mokymo bazė – įkurtas Statybos sektorinis praktinio mokymo centras. Jame sudarytos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos statybos specialistus.
nuotrauka
2019-07-18 15:45
AB „Kauno energija“ priklausančioje Noreikiškių katilinėje pradedamas įrengti naujas biokuro katilas, įgalinsiantis katilinę lanksčiau ir ekonomiškiau veikti vasaros režimu.
nuotrauka
2019-07-18 15:31
„Lietuvos geležinkelių“ grupės bendrovė „LG CARGO“ pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvoje skaldą gaminančia bendrove „Milsa“. Planuojama, jog trejus metus geležinkelių transportu kasmet bus vežama iki 2 mln. šios bendrovės pagamintos skaldos.
nuotrauka
2019-07-18 14:42
Kitų metų pavasarį šalia Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos turėtų atsirasti tarptautinius standartus atitinkantis futbolo stadionas.
nuotrauka
2019-07-18 12:24
Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) liepą paskelbė aukštųjų mokyklų absolventų įsidarbinamumo analizę, aiškiai parodančią – geriausiai darbo rinkoje sekasi baigusiems STEM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, matematika) krypčių studijas. Vis dėlto, nemažai norinčių pakli...
nuotrauka
2019-07-18 12:15
Gavusi Seimo nario Broniaus Matelio prašymą išnagrinėti du Panevėžio miesto savivaldybės projektus – Laisvės aikštės su prieigomis ir Senvagės sutvarkymą – Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) piktnaudžiavimo ir neracionalaus lėšų naudojimo neaptiko.
nuotrauka
2019-07-18 09:29
Antstolių ir bankroto administratorių varžytynėse, savivaldybių bei Turto banko organizuojamuose aukcionuose šiemet buvo parduota turto už 50,9 mln. eurų arba beveik penktadaliu daugiau nei praėjusių metų pirmąjį pusmetį, kai parduoto turto vertė siekė 43,2 mln. eurų.
nuotrauka
2019-07-17 17:06
Liepos 17 d. LR Seime įvyko Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) kartu grupe Seimo narių organizuota konferencija tema – Statybininko kortelės nauda valstybei, darbuotojams ir darbdaviams.
nuotrauka
2019-07-17 10:31
Šiandien, liepos 17 d., popiet Seime vyksta konferencija, kurioje diskutuojama, „Kuo privaloma Statybininko kortelė naudinga valstybei, darbuotojams ir darbdaviams?“
nuotrauka
2019-07-17 09:41
Verslo atstovų, ypač smulkiųjų įmonių savininkų, nuomone, darbo rinkoje trūksta žemesnės kvalifikacijos darbuotojų, o reikalavimai jiems vis didėja. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Verslo vadybos fakulteto Ekonomikos inžinerijos katedros mokslininkai atliko darbdavių sociologinę apkl...
nuotrauka
2019-07-17 08:24
Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė Gargždų sporto ir sveikatingumo komplekso statybos bei valdymo viešosios ir privačios partnerystės būdu konkursą. Tokiu būdu Savivaldybė nori pirkti paslaugą, leisiančią sukurti ir padidinti vidaus sporto bazių infrastruktūrą, sudaryti tinkamas sportavimo sąlyga...
nuotrauka
2019-07-16 13:15
Nuo vakar, liepos 15 d., iki rugsėjo 16 d. Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima juridinių asmenų paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-07-16 12:07
Seimas ratifikavo 2018 m. gruodžio 7 d. Kijeve pasirašytą LR Vyriausybės ir Ukrainos Ministrų Kabineto susitarimą dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje. Už tai numatantį įstatymą balsavo 98 Seimo nariai.
nuotrauka
2019-07-16 11:41
„Lietuvos geležinkeliai“ liepos 8 d. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydami pripažinti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) birželio 7 d. patikrinimo ataskaitą neteisėta ir ją panaikinti.
nuotrauka
2019-07-15 11:44
Palyginti su 2018 m., mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius labiausiai padidėjo statybos (nuo 2 iki 5 atvejų arba 2,5 karto), žemės ūkio (padidėjo 2 atvejais), apdirbamosios gamybos (nuo 4 iki 5 atvejų) EVR įmonėse, skelbia Valstybinė darbo inspekcija, lygindama šių ir praėjusių metų duomenis...
nuotrauka
2019-07-15 10:12
Įgyvendinant darnaus judumo mieste planą ir skatinant naudoti ekologiškas transporto priemones bei mažinti oro taršą mieste, Vilniuje netoli magistralinių kelių planuojama įrengti 5 viešąsias didelės galios elektromobilių įkrovimo stoteles. Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2019-07-12 09:41
Liepos 17 d., trečiadienį, 13 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos ir Lietuvos statybininkų asociacijos rengiama konferencija „Kuo privaloma Statybininko kortelė naudinga valstybei, darbuotojams ir darbdaviams?“
nuotrauka
2019-07-11 15:04
Darbo skelbimuose darbdaviai privalės nurodyti siūlomą darbo užmokestį. Taip nusprendė Seimas, priėmęs atitinkamas Darbo kodekso pataisas.
nuotrauka
2019-07-11 13:11
Griūvantį gamybinį pastatą moderniu kūrybinių industrijų centru Šiauliuose turėjęs paversti projektas pats pradėjo byrėti 2014 metais. O Šiauliams grasinama įspūdingomis teismų priteistomis sumomis.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...