2019 spalio 14 d. pirmadienis, 23:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Verslininkai tikina, kad Palangos valdžia užkirto kelią ekologiško poilsio komplekso statybai

2016-08-04 13:49
Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybė atmetė architektų studijos „Arches“, bendrovės „Vitalda“ bei įmonės „Gaumista“ parengtą J. Simpsono g. 21 sklypo ir statinių detalųjį planą, pagal kurį ketinta vietoj buvusio apgriuvusio sovietinio Seimo viešbučio statyti šiuolaikišką ir ekologišką poilsio kompleksą.
nuotrauka
Buvę Seimo poilsio namai Palangoje, J. Simpsono g. 21. „Bosanova“ nuotr.


Minimos įmonės
Arches, UAB
Gaumista, UAB
Vitalda, UAB
Lietuvos arboristikos centras, VŠĮ
Palangos miesto savivaldybės taryba vienbalsiai pasisakė prieš verslininkų užmojus naikinti žaliuosius miesto plotus – praėjusį ketvirtadienį panaikino žemės sklypo J. Simpsono g. 21 detaliojo plano koncepciją bei vienbalsiai apsisprendė netvirtinti minėto detaliojo plano, taip apgindami, anot savivaldybės Tarybos, Palangos bendruomenės interesus. Projekto vystytojai nesutinka su savivaldybės sprendimu ir pabrėžia, kad jis buvo priimtas remiantis tikrovės neatitinkančiais argumentais.

Buvusieji Seimo poilsio namai Palangoje

Prieš trejus metus architektūros studijos „Arches“ parengtos poilsio namų projekto Palangoje architektūros koncepcijos pagrindinė idėja buvo pastatų ir gamtos sintezė. Architektai pasistengė įgyvendinti užsakovų viziją – organiškai susieti naujuosius poilsio namus su šimtamečiu pušynu senosios Palangos dalyje. Pagal šią koncepciją, poilsio namų tūriai išdėstyti tarp medžių tokiu būdu, kad nė vienas jų nebūtų nukirstas. Parengto detaliojo plano ir architektūrinio sprendinio koncepcijai pritarė ir Lietuvos Architektų sąjungos architektų-urbanistų taryba sostinėje. Savivaldybės specialistai ir architektai teigiamai įvertino šio sklypo sutvarkymo koncepciją ir planus.

„Kurdami poilsio namų architektūrinę urbanistinę koncepciją turėjome tikslą išsaugoti šiai Palangos kurorto daliai būdingą unikalią gamtos ir istorinių vilų užstatymo dermę, todėl, atlikę išsamią analizę, sąmoningai išdėstėme pastatus taip, kad pastarieji ne tik neužgožtų pušų grožio, bet ir nekenktų joms, taip pat būtų išlaikyti skersiniai vizualiniai ryšiai tarp atskirų žaliųjų masyvų bei morfologinis istorinio užstatymo tęstinumas“, – sakė projekto autorius, studijos „ARCHES“ architektas Edgaras Neniškis.

Pasak architekto, naujojo poilsio komplekso apdailai, priešingai nei sovietmečiu statyto baltai tinkuoto Seimo viešbučio, buvo numatyta parinkti tokias medžiagas ir spalvas, kurios kuo mažiau disonuotų su aplinka ir organiškai susilietų su ja. Be to, ketinta naudoti gamtą tausojančias statybų technologijas, pavyzdžiui, įrengti pamatus, kurie nepažeistų jautrių pušų šaknų. Pastatus planuota statyti iš surenkamų, jau gamykloje suformuotų medžio konstrukcijų, taip visiškai sutrumpinant darbų laiką sklype. Statybų metu naudoti mažąją statybų techniką, kuri nesuspaustų grunto ir imtis kitų būtinų priemonių aplinkos apsaugojimui.

Poilsio komplekso J. Simpsono g. 21 Palangoje vizualizacija

Sklypo J.Simpsono g. 21 detalųjį planą paruošusios palangiškės UAB „Vitalda“ direktorė Daiva Makutėnaitė sakė, kad plano ruošimo eigoje privalu įvertinti senųjų unikalių pušų fizinę būklę. Pagal VšĮ “Lietuvos arboristikos centro“ išvadas, iš 194 sklype augančių medžių ekspertai rekomendavo šalinti 37, nes jie nudžiūvę arba kritiškai pažeisti, tinkamai neišsivystę, tačiau statytojai – UAB „Gaumista“, suprasdami šios vietos svarbą kurortui ir kiekvieno medžio vertę bei unikalumą tai daryti atsisakė. Nepaisant arboristų rekomendacijų, buvo nuspręsta sklype išsaugoti visus medžius.

„Nepaisant to, Palangos savivaldybė, anksčiau išdavusi statytojams dokumentus detaliajam planui rengti, lygiai prieš savaitę vykusiame Tarybos posėdyje atsisakė tvirtinti parengtą detalųjį planą, motyvuodama tuo, kad neva planuojama iškirsti 37 senpušes. Kodėl Palangos miesto savivaldybė bei Taryba nesigilino į paruoštus sprendinius, dokumentus ir rėmėsi tikrovės neatitinkančiais argumentais, posėdyje vienbalsiai balsavo pažeisdami LR įstatymus, lieka visiškai neaišku“, – šiandien pareiškė projekto plėtotojų atstovai. 

Vystytojų pranešime cituojamas „Gaumista“ atstovaujantis advokatas, „Valiūnas Ellex“ asocijuotas partneris dr. Evaldas Klimas, kuris sakęs, kad toks motyvas absurdiškas ir aiškiai pritemptas, juolab, kad sklypo detalųjį planą, kaip tinkamą tvirtinti, įvertino Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija. Pasak advokato, remiantis Palangos miesto tarybos posėdžių protokolais, aiškėja galimai tikroji detaliojo plano atmetimo priežastis – užsakovai nesutiko su savivaldybės vis augančiais reikalavimais, iš pradžių – tik perkloti J.Simpsono g. asfalto dangą, o vėliau jau ir atlikti šios gatvės rekonstrukcijos darbus įskaitant apšvietimo įrengimą, nuotekų vamzdynų ir kitų tinklų pakeitimą. Be to, „Gaumistos“ veikla grindžiama investicinių fondų valdymo taisyklėmis, kurios draudžia su projektais nesusijusias investicijas. 

Šiuo metu detalusis planas yra pateiktas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, kurios specialistai rugpjūčio 8 d. turi priimti sprendimą, kaip turėtų būti elgiamasi toliau. 

Savo ruožtu Palangos miesto savivaldybės Taryba išplatino pareiškimą, kuriame nurodė, jog Tarybos nariai patyrė „didžiulį projekto vystytojų spaudimą“, tačiau savo kompetencijos ribose padarė viską, kad „kelias bendruomenės interesus pažeidžiančiam sprendimui būtų užkirstas“.

Ar griežčiausioje kurorto paminklosauginėje zonoje esantis parkas bus sunaikintas, priklausys nuo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sprendimo.

„Bosanova“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-10-14 10:38
Lapkričio pabaigoje Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks aukcionai, kurių metu bus parduotas jo nuosavybės teise valdomas nekilnojamasis turtas. Už turtą gautos lėšos bus investuojamos į universiteto infrastruktūros gerinimą – sudarant sąlygas mokslininkams vykdyti aktualius tyrimus, o studentam...
nuotrauka
2019-10-14 10:28
10 proc. tvariosios energetikos verslo atstovų sudaro moterys – šiuos duomenis atskleidė pirmą kartą atlikta tokio pobūdžio 800 europiečių verslininkų profilių analizė. „EIT InnoEnergy“, visą Europą apimančio tvariosios energetikos inovacijų skatinimo tinklo, inicijuotas tyrimas taip pat parodė, jog...
nuotrauka
2019-10-14 10:01
Ne paslaptis, kad dėl spartėjančio gyvenimo tempo darosi vis sunkiau efektyviai konkuruoti darbo rinkoje. Lietuvoje kas antras darbdavys mano, kad surasti tinkamą darbuotoją yra pakankamai sudėtinga. Vis dėlto, rašoma KTU pranešime, technologijų atnešami pokyčiai, automatizuotos darbo vietos tampa į...
nuotrauka
2019-10-14 09:48
Pirmoji vieta skirta architektų biurui „DO Architects“, projekto autoriai: Gilma Teodora Gylytė, Andrė Baldišiūtė, Sabina Daugėlienė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gediminas Aismontas. Nugalėtojams atiteko 12 tūkst. eurų premija.
nuotrauka
2019-10-11 10:01
Teisingumo ministerijos parengtuose naujuose notarų įkainiuose numatyta, kad jaunoms šeimoms, perkančioms butą už skolintas lėšas, nereikėtų mokėti notarams jokio mokesčio už nekilnojamo turto įkeitimą (hipoteką), o našlaičiams, globojamiems vaikams kai kurios notarų paslaugos būtų nemokamos. Šis te...
nuotrauka
2019-10-11 09:44
Verslo įmonės jau planuoja kitus metus: atnaujinamos strateginės kryptys, planuojami biudžetai, peržiūrimos sutartys su tiekėjais, ieškoma bendradarbiavimo galimybių, padėsiančių prisitaikyti prie kintančių rinkos sąlygų ir klientų lūkesčių. Ekspertai pastebi, kad sprendimai kartais gali būti ir net...
nuotrauka
2019-10-11 09:32
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė 12,5 mln. eurų paskolą UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įkurtai Energijos efektyvumo finansavimo platformai.
nuotrauka
2019-10-11 09:19
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ kartu su „Redgate Capital“ tarpininkavo parduodant „Skype“ būstinę, įsikūrusią Technopolio mokslų parke, Taline. 6,8 tūkst. kv. m ploto objektą iš „Technopolis Kinnisvara AS“, priklausančio komercinio NT vystytojų Estijoje „Arealis“...
nuotrauka
2019-10-10 14:47
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį vieningai nepritarė Kauno miesto savivaldybės tarybos siūlymui prijungti prie miesto 99 Kauno rajono kaimus iš 13 seniūnijų.
nuotrauka
2019-10-10 13:42
Per pirmąjį šių metų pusmetį iš šešėlio surinkta 90,9 mln. eurų papildomų mokestinių pajamų, skelbia Vyriausybė.
nuotrauka
2019-10-10 11:59
Vienam Palangos gyventojui tenkanti pradelstų įsiskolinimų suma šiuo metu siekia vidutiniškai 844 eurus, ir tai yra didžiausias rodiklis šalyje, vertinant atskiras savivaldybes, rodo naujai paskelbti „Creditinfo“ duomenys. Mažiausiai skolingi Kelmės rajono gyventojai – vienam gyventojui tenka 46 eur...
nuotrauka
2019-10-10 11:45
Siekiant, kad darbuotojų saugos ir sveikatos bei nelegalaus darbo patikrinimai būtų atliekami rizikingiausiuose subjektuose ir objektuose, Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) rizikos vertinimo sistema turėtų būti tobulinama, o prevencinėms priemonėms reikėtų skirti daugiau dėmesio. Tai atskleidė auk...
nuotrauka
2019-10-10 11:31
Pasaulio ekonomikos forumo (World Economic Forum) paskelbtame 2019 m. konkurencingumo tyrime Lietuva pakilo laipteliu aukštyn ir užima 39-ą vietą tarp 141-os vertintos valstybės.
nuotrauka
2019-10-10 10:53
Šiuo metu viešojoje erdvėje suintensyvėjus diskusijoms dėl naujų mokestinių pasiūlymų, konkrečiai susijusių su žemės sklypų ir statinių (NT) apmokestinimu, Registrų centras pateikia aktualią informaciją NT savininkams apie tai, kaip apskaičiuojamos mokestinės vertės ir pagal ką yra mokami NT mokesči...
nuotrauka
2019-10-10 10:51,      papildyta 2019-10-10 14:01, Atnaujinta informacija. Kauno rajono sprendimas
Grupė Seimo narių kreipiasi į šalies vadovus ragindami Kauno miesto savivaldybės sumanymą prisijungti dalį Kauno rajono teritorijų atmesti kaip „neparuoštą bei rizikingą“ ir „nepradėti jokios šalies vidaus teritorijų chaotiško keitimo procedūros“.
nuotrauka
2019-10-09 16:05
2019 m. bendrojo priėmimo metu į profesinio mokymo įstaigas priimta 17 965 (48 proc.) asmenų, baigusių ar palikusių bendrojo ugdymo įstaigas.
nuotrauka
2019-10-09 13:46
Siekiant palengvinti verslo prieigą prie finansavimo šaltinių, plečiamas UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) paslaugų spektras. INVEGA galės teikti garantijas už naudotos įrangos (įrenginių) įsigijimą, už paslaugų eksporto sandorius ir už obligacijų įsigijimą.
nuotrauka
2019-10-09 09:29,      papildyta 2019-10-09 10:57, Papildyta D. Šlapiko, „Ekonovus“ Kauno regiono padalinio vadovo komentaru
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyba š.m. birželio mėn. pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Ekonovus“ galimo sukčiavimo apgaulingai tvarkant atliekų apskaitą.
nuotrauka
2019-10-08 16:07
Lietuvoje veikiantys darbdaviai, kurie įdarbina Europos Sąjungai nepriklausančių šalių piliečius arba pasitelkia iš kitų šalių laikinai komandiruojamus darbuotojus, nuo lapkričio turės pateikti tik vieną pranešimą apie įdarbinamą užsienietį. Tai bus galima padaryti per „Sodros“ elektroninę draudėjų ...
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...