2018 gegužės 24 d. ketvirtadienis, 18:56
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vientisoji dekoratyvinė danga: naujovė Lietuvos architektams, dizaineriams bei meno atstovams  2

2018-04-18 09:46
Užsakovui svarbu ne tik statybinės medžiagos patvarumas, ekologiškumas bei kokybė, bet ir tai, kad jos panaudojimo technologiniai niuansai neribotų kūrybinių idėjų įgyvendinimo. Apdailos medžiagų rinkoje sėkmingai įsitvirtino visišką kūrybos laisvę suteikianti naujovė, kurią praktiškai jau išbandė ir puikiai įvertino garsiausi pasaulio architektai ir dizaineriai, statybų rangovai, vidaus apdailos meistrai, kurie domisi dekoravimo inovacijomis.
nuotrauka
„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr.


Minimos įmonės
KLT statyba, UAB

Šią unikalią statybų ir interjero dizaino naujieną – vientisąją dekoratyvinę dangą mūsų šalyje neseniai pristatė „Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“). Tai pirmoji pasaulyje žinomos dekoratyvines dangas gaminančios kompanijos „Cement Design“ atstovybė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Prieš dešimtmetį Ispanijoje įkurta kompanija „Cement Design“ dabar turi savo atstovybes daugiau nei 40-tyje šalių, o jos gaminama vientisoji dekoratyvinė danga teigiamai įvertinta ne tik architektų ar interjero dizainerių, bet ir šią medžiagą savo kūrybinių projektų įgyvendinimui pasirinkusių menininkų.

„Vientisosios dekoratyvinės dangos pagrindas – ekocementas, pagamintas mineralų ir vandens pagrindu iš atrinktų natūralių dalelių, kurios išgaunamos iš perdirbamų medžiagų. Šis cementas yra draugiškas aplinkai, nepasižymi toksiškumu“, – apie naujovės ypatybes kalbėjo „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovė Dalia Šmitienė. Produktas yra apdovanotas įvairiais sertifikatais: CE ženklinimo, „Applus“ sertifikatu, „MIAW“ architektūros profesionalų ir inovacijų kategorijoje yra „Muzz“ apdovanojimo laimėtojas bei už mažą kenksmingų medžiagų emisiją yra pelnęs „Emicode EC1+“ apdovanojimą.

viesbutis

Ir statyboms, ir menui

Anot D. Šmitienės, minėtos medžiagos pritaikymo galimybės yra neįtikėtinai plačios, nes šia danga galima visiškai atnaujinti ar bent iš dalies dekoruoti viešbučių, biurų, kavinių ir restoranų, ligoninių, mokyklų ir kitus visuomeninės paskirties pastatus, nenutraukiant kasdienio bendrovės ar įstaigos darbo, paviršių padengimo procesas yra greitas, švarus ir tylus. Šia medžiaga taip pat galima atnaujinti privačių namų, loftų interjerus ir eksterjerus. Su „Cement Design“ produkcija galima sukurti ir atnaujinti baldus pagal individualų stilių. Vientisoji dekoratyvine danga taip pat plačiai naudojama vandeniui atsparių, neslidžių ir ugniai atsparių paviršių įrengimui.

Dekoratyvinė danga puikiai tinka kurti unikalius meno dirbinius, nes paviršiui suteiks tarsi antrą elegantišką odą, mat ja galima dengti bet kokį tvirtą paviršių. Pati danga dengiama mentele labai plonu sluoksniu, kurio storis 1–3 milimetrai.

„Ši medžiaga gali būti pritaikoma tiek didelių plotų, tiek mažos dekoracijos atnaujinimui, ne išimtis ir baldai – lentynos, stalai, spintelės. Ekologiškas cementas itin palankiai įvertintas menininkų, kurie savo kūrybines vizijas pasirinko išpildyti pasitelkdami būtent šį produktą“, – sakė D. Šmitienė.

Viesbutis

Nelieka jungimų žymių

Šios dangos naudojimas, anot „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovės, yra itin paprastas. „Tai masė, kuri tepama mentele ant dengiamo paviršiaus. Žinoma, tam, kad būtų pasiektas puikus rezultatas, reikia tepti du dangos sluoksnius“, – aiškino ji, akcentuodama, kad labai svarbus yra pagrindo paruošimas.

Anot pašnekovės, paviršiaus padengimas vientisąja dekoratyvine danga – nesudėtingas procesas: pirmiausia paruošiamas (impregnuojamas) objekto paviršius, po to tepama dangos masė ir dengiamas baigiamasis sluoksnis, kuris atlieka fiksavimo funkciją.

Šiuo metu Lietuvos rinkoje klientams siūlomos šešios vientisosios dekoratyvinės dangos kolekcijos, iš kurių, pasitelkus sumanumą ir fantaziją, galima išgauti net 50 skirtingų tekstūrų variacijų. Dekoratyvinis cementas, anot D. Šmitienės, gali padėti išgauti įvairius tekstilės, stiklo, rūdžių ar vario efektus. Esama ir įvairių glazūrų, kuriomis galima padengti vandeniui atsparius paviršius. Tokia naujovė puikiai tinka baseinams.

dekoratyvine danga

„Vienas iš didžiausių šios medžiagos pranašumų yra tai, kad norint ja padengti paviršių, visai nereikia nuimti prieš tai objektą dengusio paviršiaus, pavyzdžiui, prieš tai buvusių plytelių sluoksnio. Nereikia nieko griauti ar ardyti, o visi padengimo vientisąja dekoratyvia ekologiško cemento danga atliekami labai tyliai, tad net ir dirbant patalpose, kur organizuojama kokia nors kita veikla, trukdžiai – tik minimalūs“, – sakė pašnekovė.

Dar viena išskirtinė šios dangos savybė – paviršius padengiamas be sujungimo žymių, vadinamųjų siūlių. Sujungimai išlieka tik tarp erdvių, zonų, tačiau pačių atnaujinamų objektų paviršius padengiamas ypač tolygiai.

„Tai unikalus produktas, suteikiantis ne tik išskirtinumo, kurio taip ieškome, bet ir laisvę pačių drąsiausių idėjų realizavimui. Lietuvoje šia naujove itin domisi interjero dizaineriai bei įstaigos, kurios nori atnaujinti savo biurų patalpas nestabdydamos veiklos – tai greita ir patogu“, – kalbėjo pašnekovė. Ispanijoje ir visame pasaulyje tarp šios įmonės klientų – garsūs viešbučių, maitinimo įstaigų prekių ženklai bei mados pasaulyje žinomos kompanijos ir asmenybės.

dekoratyvine danga

Besidomintys kviečiami į mokymus

„Cement Design“ atstovybė Lietuvoje norintiems išmokti dirbti su šia medžiaga organizavo mokymus ir žada tai intensyviai daryti ateityje. Norintys savo akimis pamatyti, kaip atrodo dekoratyviojo cemento pritaikymas praktikoje, kviečiami užsukti į „Cement Design“ biurą Klaipėdoje, kuris įrengtas panaudojant vientisąją dekoratyviąją dangą.

„Šia danga dekoruotos mūsų biuro sienos ir baldai, tad labai džiaugiamės klientams galėdami parodyti, kaip atrodo praktinis šios medžiagos panaudojimas. Savo klientus informuojame, kad danga atspari ultravioletiniams spinduliams, ugniai ir kitiems aplinkos veiksniams. Ja galima dengti tiek lubas, tiek grindis tose vietose, kur esama didelių žmonių srautų“, – apie vientisosios dekoratyvinės dangos panaudojimo galimybes kalbėjo pašnekovė.

D. Šmitienė pabrėžė, kad tokia danga puikiai atspindi tvarios statybos idėjas palaikančių užsakovų lūkesčius. „Cement Design“ labai atsakingai vertina ryšį su klientais ir skiria dideles investicijas produkcijos kokybės užtikrinimui, savo misijos ir tikslų įgyvendinimui“, – sakė ji. 

„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

dėl algos
2018-05-02 14:18
kai rinka tokia maža, kokia yra Lietuvos, kaip verslas gali uždirbti didelius pinigus? :(
vidutinė
2018-04-26 08:20
alga šioje "progresyvioje" įmonėje 416e. Apgailėtina.

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2018-05-24 09:14
Namus ir butus įsirenginėjantys lietuviai daugiau dėmesio skiria vonios kambario interjerui ir jis įgauna vis didesnę reikšmę kiekvienuose namuose, pastebi interjero dizaineriai ir vonios kambario įrangos pardavėjai. „Vonios plytelės yra viena iš gyvenimo tragedijų. Kai žmonės ima jas rinktis, tampa...
nuotrauka
2018-05-22 11:10
Kodėl žmonėms reikia ieškoti dialogo su kitos gyvybės formomis, pavyzdžiui, grybais? Kaip pelkė susieja klimato kaitą, architektūrą ir žmonijos ateitį? Ko gali išmokyti klampi ir nestabili pelkės būsena? Tai diskusijas tarp skirtingų disciplinų keliantys klausimai, su kuriais į 16-ąją Venecijos arch...
nuotrauka
2018-05-18 09:29
Visame pasaulyje vis ryškesnė darosi tendencija, kad žmonės ieško išskirtinių būstų, yra pasiryžę investuoti į geresnį projektą, kokybiškesnę statybą, brangesnę apdailą, kitas išskirtines savybes. Norėdami, kad namai atspindėtų asmenybę, gyvenimo būdą, charakterį, jo šeimininkai interjerą projektavi...
nuotrauka
2018-05-10 06:52
Perkant arba įsirengiant būstą, dažnam kyla įvairiausių klausimų, reikalaujančių profesionalų įsikišimo. Architektūros ir dizaino studijos „B Architects“ architektai Eugenijus Byčenkovas ir Kastytis Bieliauskas tikina, kad žmogui, kuris planuoja savo biudžetą būsto pirkimui ar namo projektą jo įreng...
nuotrauka
2018-05-09 11:43
Kiekvienas, kam teko bent kartą gyvenime pirkti butą, gali paliudyti: ši užduotis – ne iš lengvųjų. Nuolat kylančios abejonės, ar nusižiūrėtas būstas tikrai yra tas vienintelis, galintis tapti jaukiais namais, yra neatsiejama buto pirkimo proceso dalis. Todėl ekspertai sprendimą dėl naujo būsto pata...
nuotrauka
2018-05-08 13:56
Įsigyjant nuosavą būstą, kyla klausimas – kokio dydžio namų pirkėjui reikia? Nors daugelį sužavi dideli būstai, „Vilniaus architektūros studijos“ vadovas Algimantas Pliučas rekomenduoja rinktis mažesnės kvadratūros namus. „Kalbant apie nedidelio būsto privalumus, viskas bet kokiu atveju susiveda į f...
nuotrauka
2018-04-23 07:19
Gal skamba ir banaliai, bet visgi sunku prieštarauti: pavasaris neišvengiamai asocijuojasi su atsinaujinimu. Iš miego bunda gamta ir tie vaizdai bei pojūčiai savaime skatina mus pačius pasikeisti – susikurti pavasarišką nuotaiką ir įsileisti šviežumo į savo aplinką, namus.
nuotrauka
2018-04-19 13:38
Balandžio 13 d. vykusiame posėdyje Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios bei Lukiškių dominikonų vienuolyno statinių ansamblio problematiką nagrinėjusi Lietuvos architektų rūmų taryba (Taryba) reiškia susirūpinimą dėl viešumoje pristatyto projekto kokybės ir pačios planavimo bei projektavimo eigos...
nuotrauka
2018-04-17 13:50
Sulig įsibėgėjusiu pavasariu namie imamės dviejų darbų: skubiai išsivalome langus (kas dar to nepadarėme iki Velykų) ir, pagal norus bei galimybes, atsinaujiname interjerą. Tiek kuriant bendrą namų vaizdą, tiek renkantis atskirus interjero elementus – šiemet madingi drąsūs ir nestandartiniai sprendi...
nuotrauka
2018-04-16 12:04
Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprat...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 07:10
„Pagerintas apšvietimas, aiškus privačių ir viešų zonų atskyrimas. To pakaktų, kad kai kurie mūsų miestų mikrorajonai taptų saugesni“, – įsitikinusi Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto absolventė Justina Čivinskaitė. Kauno miesto mikrorajonų saugumo ir nusikaltimų pr...
nuotrauka
2018-04-11 13:48
Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ...
nuotrauka
2018-04-09 14:00
Lietuvos architektų sąjungoje paskelbti pirmojo kompleksinio individualių gyvenamųjų namų kvartalo konkurso nugalėtojai. Lietuvos architektų sąjunga surengė dar vieną architektūros konkursą – ko gero, pirmą kartą konkurso būdu išrinktos geriausios idėjos individualių namų kvartalui. Nedidele balsų p...
nuotrauka
2018-04-09 08:00
Greitai sostinės senamiesčio gyventojai džiaugsis nauju pėsčiųjų tiltu per Vilnią. Iš plieninių sijų ir gelžbetoninių plokščių suprojektuoto tilto ilgis – 26 metrai. Projekto autoriai pasirūpino, kad upės krantus sujungsiantis statinys darniai įsilietų į sostinės kraštovaizdį, o tilto statybos darbo...
nuotrauka
2018-04-04 11:42
Kovo 30 d. vykusiame 30-ajame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje rajono meras Saulius Grinkevičius rajono savivaldybės ženklą „Už nuopelnus“ įteikė savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjui Vytautui Kundrotui.
nuotrauka
2018-04-03 07:01
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ pristatė naują programą projektuotojams „DOF-THERM“.
nuotrauka
2018-03-30 12:19
Vilniaus Žvėryno rajone pradedamos verslo centro „Green Hall 3" statybos. Žaliųjų pastatų filosofijos pagrindu kurtas biuras bus atidarytas 2019 metų antrą ketvirtį. Projektą vysto SBA koncerno nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors". Investicijų suma sieks apie 9 mln. eurų. Iš viso...
nuotrauka
2018-03-29 10:49
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Inspekcija) išnagrinėjo Vilniaus regioninės architektūros tarybos (RAT) skundą dėl Kultūros paveldo departamento (KPD) atsakymo į pateiktas ekspertines išvadas ir rekomendacijas dėl Vilniaus senamiesčio tvarkymo plano (STP) sprendinių ir įparei...
nuotrauka
2018-03-29 07:10
Jau balandį Vilniuje atsidarys pirmasis Baltijos šalyse „Courtyard by Marriott“ tinklo viešbutis. Į verslo klientus orientuotas keturių žvaigždučių viešbutis rinkai pasiūlys 199 kambarius, beveik 250 vietų konferencijų centrą. „Courtyard by Marriott“ prekės ženklą į Lietuvą atvedė investicijų į neki...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Švarus oras – visoms pramonės šakoms

Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separat...
nuotrauka

Stogams – kokybiškos, ilgaamžės plieninės dangos

Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuo...