2019 sausio 18 d. penktadienis, 17:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vientisoji dekoratyvinė danga: naujovė Lietuvos architektams, dizaineriams bei meno atstovams  2

2018-04-18 09:46
Užsakovui svarbu ne tik statybinės medžiagos patvarumas, ekologiškumas bei kokybė, bet ir tai, kad jos panaudojimo technologiniai niuansai neribotų kūrybinių idėjų įgyvendinimo. Apdailos medžiagų rinkoje sėkmingai įsitvirtino visišką kūrybos laisvę suteikianti naujovė, kurią praktiškai jau išbandė ir puikiai įvertino garsiausi pasaulio architektai ir dizaineriai, statybų rangovai, vidaus apdailos meistrai, kurie domisi dekoravimo inovacijomis.
nuotrauka
„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr.


Minimos įmonės
KLT statyba, UAB

Šią unikalią statybų ir interjero dizaino naujieną – vientisąją dekoratyvinę dangą mūsų šalyje neseniai pristatė „Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“). Tai pirmoji pasaulyje žinomos dekoratyvines dangas gaminančios kompanijos „Cement Design“ atstovybė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Prieš dešimtmetį Ispanijoje įkurta kompanija „Cement Design“ dabar turi savo atstovybes daugiau nei 40-tyje šalių, o jos gaminama vientisoji dekoratyvinė danga teigiamai įvertinta ne tik architektų ar interjero dizainerių, bet ir šią medžiagą savo kūrybinių projektų įgyvendinimui pasirinkusių menininkų.

„Vientisosios dekoratyvinės dangos pagrindas – ekocementas, pagamintas mineralų ir vandens pagrindu iš atrinktų natūralių dalelių, kurios išgaunamos iš perdirbamų medžiagų. Šis cementas yra draugiškas aplinkai, nepasižymi toksiškumu“, – apie naujovės ypatybes kalbėjo „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovė Dalia Šmitienė. Produktas yra apdovanotas įvairiais sertifikatais: CE ženklinimo, „Applus“ sertifikatu, „MIAW“ architektūros profesionalų ir inovacijų kategorijoje yra „Muzz“ apdovanojimo laimėtojas bei už mažą kenksmingų medžiagų emisiją yra pelnęs „Emicode EC1+“ apdovanojimą.

viesbutis

Ir statyboms, ir menui

Anot D. Šmitienės, minėtos medžiagos pritaikymo galimybės yra neįtikėtinai plačios, nes šia danga galima visiškai atnaujinti ar bent iš dalies dekoruoti viešbučių, biurų, kavinių ir restoranų, ligoninių, mokyklų ir kitus visuomeninės paskirties pastatus, nenutraukiant kasdienio bendrovės ar įstaigos darbo, paviršių padengimo procesas yra greitas, švarus ir tylus. Šia medžiaga taip pat galima atnaujinti privačių namų, loftų interjerus ir eksterjerus. Su „Cement Design“ produkcija galima sukurti ir atnaujinti baldus pagal individualų stilių. Vientisoji dekoratyvine danga taip pat plačiai naudojama vandeniui atsparių, neslidžių ir ugniai atsparių paviršių įrengimui.

Dekoratyvinė danga puikiai tinka kurti unikalius meno dirbinius, nes paviršiui suteiks tarsi antrą elegantišką odą, mat ja galima dengti bet kokį tvirtą paviršių. Pati danga dengiama mentele labai plonu sluoksniu, kurio storis 1–3 milimetrai.

„Ši medžiaga gali būti pritaikoma tiek didelių plotų, tiek mažos dekoracijos atnaujinimui, ne išimtis ir baldai – lentynos, stalai, spintelės. Ekologiškas cementas itin palankiai įvertintas menininkų, kurie savo kūrybines vizijas pasirinko išpildyti pasitelkdami būtent šį produktą“, – sakė D. Šmitienė.

Viesbutis

Nelieka jungimų žymių

Šios dangos naudojimas, anot „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovės, yra itin paprastas. „Tai masė, kuri tepama mentele ant dengiamo paviršiaus. Žinoma, tam, kad būtų pasiektas puikus rezultatas, reikia tepti du dangos sluoksnius“, – aiškino ji, akcentuodama, kad labai svarbus yra pagrindo paruošimas.

Anot pašnekovės, paviršiaus padengimas vientisąja dekoratyvine danga – nesudėtingas procesas: pirmiausia paruošiamas (impregnuojamas) objekto paviršius, po to tepama dangos masė ir dengiamas baigiamasis sluoksnis, kuris atlieka fiksavimo funkciją.

Šiuo metu Lietuvos rinkoje klientams siūlomos šešios vientisosios dekoratyvinės dangos kolekcijos, iš kurių, pasitelkus sumanumą ir fantaziją, galima išgauti net 50 skirtingų tekstūrų variacijų. Dekoratyvinis cementas, anot D. Šmitienės, gali padėti išgauti įvairius tekstilės, stiklo, rūdžių ar vario efektus. Esama ir įvairių glazūrų, kuriomis galima padengti vandeniui atsparius paviršius. Tokia naujovė puikiai tinka baseinams.

dekoratyvine danga

„Vienas iš didžiausių šios medžiagos pranašumų yra tai, kad norint ja padengti paviršių, visai nereikia nuimti prieš tai objektą dengusio paviršiaus, pavyzdžiui, prieš tai buvusių plytelių sluoksnio. Nereikia nieko griauti ar ardyti, o visi padengimo vientisąja dekoratyvia ekologiško cemento danga atliekami labai tyliai, tad net ir dirbant patalpose, kur organizuojama kokia nors kita veikla, trukdžiai – tik minimalūs“, – sakė pašnekovė.

Dar viena išskirtinė šios dangos savybė – paviršius padengiamas be sujungimo žymių, vadinamųjų siūlių. Sujungimai išlieka tik tarp erdvių, zonų, tačiau pačių atnaujinamų objektų paviršius padengiamas ypač tolygiai.

„Tai unikalus produktas, suteikiantis ne tik išskirtinumo, kurio taip ieškome, bet ir laisvę pačių drąsiausių idėjų realizavimui. Lietuvoje šia naujove itin domisi interjero dizaineriai bei įstaigos, kurios nori atnaujinti savo biurų patalpas nestabdydamos veiklos – tai greita ir patogu“, – kalbėjo pašnekovė. Ispanijoje ir visame pasaulyje tarp šios įmonės klientų – garsūs viešbučių, maitinimo įstaigų prekių ženklai bei mados pasaulyje žinomos kompanijos ir asmenybės.

dekoratyvine danga

Besidomintys kviečiami į mokymus

„Cement Design“ atstovybė Lietuvoje norintiems išmokti dirbti su šia medžiaga organizavo mokymus ir žada tai intensyviai daryti ateityje. Norintys savo akimis pamatyti, kaip atrodo dekoratyviojo cemento pritaikymas praktikoje, kviečiami užsukti į „Cement Design“ biurą Klaipėdoje, kuris įrengtas panaudojant vientisąją dekoratyviąją dangą.

„Šia danga dekoruotos mūsų biuro sienos ir baldai, tad labai džiaugiamės klientams galėdami parodyti, kaip atrodo praktinis šios medžiagos panaudojimas. Savo klientus informuojame, kad danga atspari ultravioletiniams spinduliams, ugniai ir kitiems aplinkos veiksniams. Ja galima dengti tiek lubas, tiek grindis tose vietose, kur esama didelių žmonių srautų“, – apie vientisosios dekoratyvinės dangos panaudojimo galimybes kalbėjo pašnekovė.

D. Šmitienė pabrėžė, kad tokia danga puikiai atspindi tvarios statybos idėjas palaikančių užsakovų lūkesčius. „Cement Design“ labai atsakingai vertina ryšį su klientais ir skiria dideles investicijas produkcijos kokybės užtikrinimui, savo misijos ir tikslų įgyvendinimui“, – sakė ji. 

„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

dėl algos
2018-05-02 14:18
kai rinka tokia maža, kokia yra Lietuvos, kaip verslas gali uždirbti didelius pinigus? :(
vidutinė
2018-04-26 08:20
alga šioje "progresyvioje" įmonėje 416e. Apgailėtina.

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-01-17 10:07
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) išnagrinėjo parduotuvės su vaistine Lietuvininkų g. 58, Šilutėje projektinių pasiūlymų (autorius Osvaldas Jankauskas) atitikimą architektūros kokybės kriterijams ir pateikė išvadas bei rekomendacijas. Rekonstruojamas pastatas patenka į registru...
nuotrauka
2019-01-16 10:34
Šią savaitę Kelne, Vokietijoje, prasidėjo viena didžiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų IMM.
nuotrauka
2019-01-11 11:10
„Tikkurila“ 2019 metų spalva paskelbė spalvą „Flamingo“ (K319). Spalvų vertinimo komisija sudarė ateities tendencijas atitinkančią spalvų kolekciją. Ji „perkėlė“ pereinančių (angl. Blend) bei kontrastingų (angl. Clash) spalvų derinimą iš mados pasaulio į interjerą.
nuotrauka
2018-12-29 08:03
Prie Lietuvos architektų rūmų (toliau - Rūmų) veikiančios Vilniaus regioninės architektūros tarybos (toliau – RAT) pirmininkas Tomas Grunskis pateikė atsistatydinimo pareiškimą, kuriuo informuoja, jog nuo gruodžio 31 d. nebeis šių pareigų. Kartu buvo pateiktos ekspertinės išvados dėl trijų spalio ir...
nuotrauka
2018-12-20 13:21
Šiaulių RAT, Mažeikių rajono savivaldybės prašymu, išnagrinėjo komercinės paskirties pastato nugriovimo ir daugiabučio gyvenamojo namo su komercinėmis patalpomis Laisvės g. 34, Mažeikiuose statybos projektinius pasiūlymus (autoriai V. Marcinkus ir L. Miceika), o taip pat pateikė įžvalgas dėl miesto ...
nuotrauka
2018-12-19 10:32
Pasistatyti namus ar nusipirkti butą – yra tik viena svarbi dalis, tačiau ne ką mažiau dėmesio turime skirti ir namų interjerui, kad vėliau nekiltų noras viską kuo greičiau perdaryti. Būsto interjeras – tai ne vien interjero dekoras, bet ir tinkamai bei funkcionaliai apgalvotos namų zonos, elektros ...
nuotrauka
2018-12-13 12:55
Besiruošdami didžiosioms metų šventėms, ne ką mažiau nei kalėdinėmis dovanomis ar šventinį stalą užklosiančiais patiekalais lietuviai rūpinasi ir namų dekoracijomis, rodo prieš šventes atliktos apklausos duomenys. Kadangi į namų dekorą gyventojai žvelgia išties atsakingai, tai ir nuo madų stengiasi ...
nuotrauka
2018-12-04 14:43
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė „Pramogų ir sporto rūmų „Žalgirio“ arenos daugiafunkcio vandens sporto centro“ rekonstravimo projektą ir pateikė išvadą, jog projektas santykiniai atitinka kokybiškos architektūros reikalavimus bei rekomendavo jį tobulinti.
nuotrauka
2018-11-30 16:00
Namų languose užsidega šviesos. Užskleidžiamos užuolaidos. Rankose – knyga ir šilta antklodė, greta – puodelis karštos arbatos. Nors vėlyvas ruduo ir ankstyva žiema vadinami mažiausiai spalvingais metų mėnesiais, tačiau tai metas, kai iš naujo galima atrasti ir prisijaukinti savo namus. Juolab, kad ...
nuotrauka
2018-11-28 12:40
Klaipėdos RAT išnagrinėjo viešbučio pastato H. Manto g. 41, Klaipėdoje, rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus ir, atsižvelgdama į išskirtinai svarbioje miesto vietoje esančio pastato apgailėtiną fizinę būklę, nutarė su pastabomis ir rekomendacijomis pritarti projekto sprendiniams.
nuotrauka
2018-11-23 11:14
Nepaliaujamai kylant nekilnojamojo turto kainoms, vis daugiau žmonių priversti pirkti ar nuomotis mažesnius butus ir namus. Tačiau tiesa tokia: kuo mažesnė erdvė, tuo labiau ją apkrauna kiekviena detalė ir mažmožis. Interjero dizainerės klausiame, kaip praplėsti namų erdvę ir net mažame kambaryje ra...
nuotrauka
2018-11-20 15:57
Kauno regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) įvertino Šančiuose suprojektuoto pirmojo aukštybinio pastato projektą. RAT vertinimu, jis neatitinka urbanistinio integralumo kriterijaus, ekspertai turi ir kitų pastabų.
nuotrauka
2018-11-16 08:55
LED šviestuvai – aktuali tema. Jai ypač domimasi, kai trumpėja dienos, mat tada tampa rūpi, kaip praktiškai ir jaukiai apšviesti namus. Darganotą rudenį norisi jaukumo.
nuotrauka
2018-11-14 16:50
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (toliau – VTPSI) prašymu svarstė „Dvibučio gyvenamo namo Polocko g. 41, Vilnius statybos projektą“ (autoriai D. Trainauskas, D. Baliukevičius, S. Tauraitė, R. Labutis) ir nusprendė, jog su...
nuotrauka
2018-11-07 12:36
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) svarstė plačiai viešojoje erdvėje nuskambėjusį projektą – Gedimino pr. 27, Vilniuje esančio saugomo pastato, įstiklinimą – ir pateikė savo išvadas bei rekomendacijas.
nuotrauka
2018-11-05 09:50
Svetainė – tai kambarys, kuriame šeimos nariai praleidžia daugiausiai laiko. Čia jie leidžia vakarus, švenčia šventes, priima svečius, bendrauja. Tad pirmiausia svetainė turėtų būti jauki visiems šeimos nariams – tuomet leisti joje laiką bus gera. Kuriant svetainės interjerą, labai svarbu apgalvoti,...
nuotrauka
2018-10-29 11:50
Grindys – viena svarbiausių kiekvieno būsto detalių. Įsirengiant naujus namus ar juos remontuojant, svarbu didelį dėmesį skirti teisingam ir tinkamam grindų dangos pasirinkimui atskirai visose patalpose.
nuotrauka
2018-10-29 10:54
Baigėsi aštuntoji šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginė paroda konkursas „Žvilgsnis į save“ – tradicinis Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas šalies architektams ir visuomenei, propaguojantys architektūros kūrėjų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką ar...
nuotrauka
2018-10-26 15:15
Kauno senamiestyje duris neseniai atvėrė naujas grožio salonas, išsiskiriantis ne tik kokybiškomis paslaugomis, bet ir ypatingu interjeru. Stilinga minimalistinio stiliaus aplinka su artdeco inspiruotomis detalėmis kiekvienam čia užsukusiam leidžia pasijusti ypatingai.
nuotrauka
2018-10-23 10:49
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT), įvertinusi viešbučių paskirties pastato Vytauto g. 21, Palangoje projektinių pasiūlymų atitikimą architektūros kokybės kriterijams, teigiamai įvertino architektūrinę idėją, stiliaus vientisumą ir išraiškos estetiškumą, tačiau įžvelgė ir trūkum...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...