2018 rugpjūčio 22 d. trečiadienis, 11:05
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vientisoji dekoratyvinė danga: naujovė Lietuvos architektams, dizaineriams bei meno atstovams  2

2018-04-18 09:46
Užsakovui svarbu ne tik statybinės medžiagos patvarumas, ekologiškumas bei kokybė, bet ir tai, kad jos panaudojimo technologiniai niuansai neribotų kūrybinių idėjų įgyvendinimo. Apdailos medžiagų rinkoje sėkmingai įsitvirtino visišką kūrybos laisvę suteikianti naujovė, kurią praktiškai jau išbandė ir puikiai įvertino garsiausi pasaulio architektai ir dizaineriai, statybų rangovai, vidaus apdailos meistrai, kurie domisi dekoravimo inovacijomis.
nuotrauka
„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr.


Minimos įmonės
KLT statyba, UAB

Šią unikalią statybų ir interjero dizaino naujieną – vientisąją dekoratyvinę dangą mūsų šalyje neseniai pristatė „Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“). Tai pirmoji pasaulyje žinomos dekoratyvines dangas gaminančios kompanijos „Cement Design“ atstovybė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Prieš dešimtmetį Ispanijoje įkurta kompanija „Cement Design“ dabar turi savo atstovybes daugiau nei 40-tyje šalių, o jos gaminama vientisoji dekoratyvinė danga teigiamai įvertinta ne tik architektų ar interjero dizainerių, bet ir šią medžiagą savo kūrybinių projektų įgyvendinimui pasirinkusių menininkų.

„Vientisosios dekoratyvinės dangos pagrindas – ekocementas, pagamintas mineralų ir vandens pagrindu iš atrinktų natūralių dalelių, kurios išgaunamos iš perdirbamų medžiagų. Šis cementas yra draugiškas aplinkai, nepasižymi toksiškumu“, – apie naujovės ypatybes kalbėjo „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovė Dalia Šmitienė. Produktas yra apdovanotas įvairiais sertifikatais: CE ženklinimo, „Applus“ sertifikatu, „MIAW“ architektūros profesionalų ir inovacijų kategorijoje yra „Muzz“ apdovanojimo laimėtojas bei už mažą kenksmingų medžiagų emisiją yra pelnęs „Emicode EC1+“ apdovanojimą.

viesbutis

Ir statyboms, ir menui

Anot D. Šmitienės, minėtos medžiagos pritaikymo galimybės yra neįtikėtinai plačios, nes šia danga galima visiškai atnaujinti ar bent iš dalies dekoruoti viešbučių, biurų, kavinių ir restoranų, ligoninių, mokyklų ir kitus visuomeninės paskirties pastatus, nenutraukiant kasdienio bendrovės ar įstaigos darbo, paviršių padengimo procesas yra greitas, švarus ir tylus. Šia medžiaga taip pat galima atnaujinti privačių namų, loftų interjerus ir eksterjerus. Su „Cement Design“ produkcija galima sukurti ir atnaujinti baldus pagal individualų stilių. Vientisoji dekoratyvine danga taip pat plačiai naudojama vandeniui atsparių, neslidžių ir ugniai atsparių paviršių įrengimui.

Dekoratyvinė danga puikiai tinka kurti unikalius meno dirbinius, nes paviršiui suteiks tarsi antrą elegantišką odą, mat ja galima dengti bet kokį tvirtą paviršių. Pati danga dengiama mentele labai plonu sluoksniu, kurio storis 1–3 milimetrai.

„Ši medžiaga gali būti pritaikoma tiek didelių plotų, tiek mažos dekoracijos atnaujinimui, ne išimtis ir baldai – lentynos, stalai, spintelės. Ekologiškas cementas itin palankiai įvertintas menininkų, kurie savo kūrybines vizijas pasirinko išpildyti pasitelkdami būtent šį produktą“, – sakė D. Šmitienė.

Viesbutis

Nelieka jungimų žymių

Šios dangos naudojimas, anot „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovės, yra itin paprastas. „Tai masė, kuri tepama mentele ant dengiamo paviršiaus. Žinoma, tam, kad būtų pasiektas puikus rezultatas, reikia tepti du dangos sluoksnius“, – aiškino ji, akcentuodama, kad labai svarbus yra pagrindo paruošimas.

Anot pašnekovės, paviršiaus padengimas vientisąja dekoratyvine danga – nesudėtingas procesas: pirmiausia paruošiamas (impregnuojamas) objekto paviršius, po to tepama dangos masė ir dengiamas baigiamasis sluoksnis, kuris atlieka fiksavimo funkciją.

Šiuo metu Lietuvos rinkoje klientams siūlomos šešios vientisosios dekoratyvinės dangos kolekcijos, iš kurių, pasitelkus sumanumą ir fantaziją, galima išgauti net 50 skirtingų tekstūrų variacijų. Dekoratyvinis cementas, anot D. Šmitienės, gali padėti išgauti įvairius tekstilės, stiklo, rūdžių ar vario efektus. Esama ir įvairių glazūrų, kuriomis galima padengti vandeniui atsparius paviršius. Tokia naujovė puikiai tinka baseinams.

dekoratyvine danga

„Vienas iš didžiausių šios medžiagos pranašumų yra tai, kad norint ja padengti paviršių, visai nereikia nuimti prieš tai objektą dengusio paviršiaus, pavyzdžiui, prieš tai buvusių plytelių sluoksnio. Nereikia nieko griauti ar ardyti, o visi padengimo vientisąja dekoratyvia ekologiško cemento danga atliekami labai tyliai, tad net ir dirbant patalpose, kur organizuojama kokia nors kita veikla, trukdžiai – tik minimalūs“, – sakė pašnekovė.

Dar viena išskirtinė šios dangos savybė – paviršius padengiamas be sujungimo žymių, vadinamųjų siūlių. Sujungimai išlieka tik tarp erdvių, zonų, tačiau pačių atnaujinamų objektų paviršius padengiamas ypač tolygiai.

„Tai unikalus produktas, suteikiantis ne tik išskirtinumo, kurio taip ieškome, bet ir laisvę pačių drąsiausių idėjų realizavimui. Lietuvoje šia naujove itin domisi interjero dizaineriai bei įstaigos, kurios nori atnaujinti savo biurų patalpas nestabdydamos veiklos – tai greita ir patogu“, – kalbėjo pašnekovė. Ispanijoje ir visame pasaulyje tarp šios įmonės klientų – garsūs viešbučių, maitinimo įstaigų prekių ženklai bei mados pasaulyje žinomos kompanijos ir asmenybės.

dekoratyvine danga

Besidomintys kviečiami į mokymus

„Cement Design“ atstovybė Lietuvoje norintiems išmokti dirbti su šia medžiaga organizavo mokymus ir žada tai intensyviai daryti ateityje. Norintys savo akimis pamatyti, kaip atrodo dekoratyviojo cemento pritaikymas praktikoje, kviečiami užsukti į „Cement Design“ biurą Klaipėdoje, kuris įrengtas panaudojant vientisąją dekoratyviąją dangą.

„Šia danga dekoruotos mūsų biuro sienos ir baldai, tad labai džiaugiamės klientams galėdami parodyti, kaip atrodo praktinis šios medžiagos panaudojimas. Savo klientus informuojame, kad danga atspari ultravioletiniams spinduliams, ugniai ir kitiems aplinkos veiksniams. Ja galima dengti tiek lubas, tiek grindis tose vietose, kur esama didelių žmonių srautų“, – apie vientisosios dekoratyvinės dangos panaudojimo galimybes kalbėjo pašnekovė.

D. Šmitienė pabrėžė, kad tokia danga puikiai atspindi tvarios statybos idėjas palaikančių užsakovų lūkesčius. „Cement Design“ labai atsakingai vertina ryšį su klientais ir skiria dideles investicijas produkcijos kokybės užtikrinimui, savo misijos ir tikslų įgyvendinimui“, – sakė ji. 

„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

dėl algos
2018-05-02 14:18
kai rinka tokia maža, kokia yra Lietuvos, kaip verslas gali uždirbti didelius pinigus? :(
vidutinė
2018-04-26 08:20
alga šioje "progresyvioje" įmonėje 416e. Apgailėtina.

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2018-08-01 09:25
Legendinis kino teatras „Romuva“ po rekonstrukcijos lankytojus pasitiks gerokai pasikeitęs. Tarpukario autentika čia derės su naujomis funkcijomis. Be įprastų filmų seansų kino salėje planuojama rengti ir modernaus šokio bei kitų scenos menų pasirodymus.
nuotrauka
2018-07-31 10:52
Kas antras lietuvis simpatizuoja praėjusio amžiaus baldams ir interjero detalėms. Praėjusių dešimtmečių interjerais labiau žavisi jaunesnė auditorijos dalis, kuri atsigręžia į savo senelių ir tėvų laikus. Švęsdama savo 75-metį IKEA pristato ribotą baldų kolekciją, kurioje atkurti legendiniai praėju...
nuotrauka
2018-07-24 08:05
Fachverkinės architektūros kompleksas yra vienas svarbiausių išlikusių kultūros paveldo objektų Klaipėdos mieste. Fachverkinės kultūros statiniai vertinami kaip išskirtiniai, turintys architektūrinę, urbanistinę, istorinę vertę. Miesto savivaldybė su UAB „Pamario restauratorius" pasirašė šių pastatų...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-07-13 12:26
Valstybės atkūrimo 100-mečio proga netrūksta projektų, kurie kviestų sugrįžti į tarpukarį, atrasti šį laikmetį iš naujo. Kaunietės, menininkė, dizainerė Gerda Liudvinavičiūtė ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) absolventė Ligita Ažukaitė-Lileikė Kauno mo...
nuotrauka
2018-06-30 10:00
„Kiekvienam iš mūsų kiemas yra dalis kasdieninio gyvenimo, dalis savęs paties, todėl svarbu jį suprojektuoti atsakingai, kad kieme norėtųsi būti, kad jis teiktų pasitenkinimą“, – sako namų aplinkos dizainerė Agnė Austienė. Specialistė akcentuoja, kad tuo pat metu kiemas turi būti įrengtas ir patogia...
nuotrauka
2018-06-29 09:02
Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekti prieš porą metų. Šių metų pavasarį pristatytas atnaujintas šio prekinio ženklo produktas „HARDWAXOIL TITAN“.
nuotrauka
2018-06-26 12:24
Kauniečiai ir miesto svečiai Putvinskio g. 32 esančiame name jau gali pamatyti unikalias, tarsi iš Pirmosios Respublikos nužengusias lauko duris. Jos atkurtos žymaus Pirmosios Respublikos architekto Broniaus Elsbergo projektuotame karininko ir verslininko Algirdo Sliesoraičio keturių aukštų name.
nuotrauka
2018-06-20 06:53
Praėjusią savaitę kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“ vyko geriausių Baltijos šalių architektų apdovanojimai „Sausa statyba architektūroje“.
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-06-15 13:03
Aplinkos ministerija 2007 metais įsteigė apdovanojimus už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Šiuos metus apdovanojimai pasitinka atsinaujinę: laimėtojai bus skelbiami dvejose – geriausio urbanistikos kūrinio ir geriausio architektūros kūrinio – nominacijose.
nuotrauka
2018-06-15 10:27
Verslo centre HIGHWAY įsikūrusi statybinės chemijos produktų vystymo įmonė TEGRA investavo į darbuotojams komfortišką interjerą, kurį sukūrė garsi japonų architektė Akiko Tutlys bei lietuvė – architektė Miglė Šalnaitė.
nuotrauka
2018-06-14 11:21
Turbūt dauguma naujakurių patvirtintų, kad būsimuose svajonių namuose svarbus kiekvienas kvadratinis metras. Jei būstas erdvus, problemų įsirenginėjant galima išvengti, tačiau ypač maži verčia pasukti galvas. Todėl interjero specialistai itin dažnai sulaukia klientų klausimo: kaip sukurti įvaizdį, k...
nuotrauka
2018-06-08 07:11
Klaipėdos regioninė architektūros taryba įvertino K. Donelaičio aikštės Klaipėdoje sutvarkymo projektinius pasiūlymus ir pritarė esminiams jų sprendiniams, siūlydami koreguoti projektą tolimesnėse stadijose.
nuotrauka
2018-06-06 10:10
„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi architektė Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.
nuotrauka
2018-06-04 14:06
Kauno regioninė architektūros taryba (RAT) savo iniciatyva išnagrinėjo Kauko laiptų, esančių tarp Aukštaičių ir Žemaičių g. Kaune, kapitalinio remonto techninį projektą ir pateikė rekomendacijas dėl jo tobulinimo.
nuotrauka
2018-06-01 14:08
Vaiko kambarys – labiausiai branginamo ir pažeidžiamiausio šeimos nario erdvė, todėl būtina ja tinkamai pasirūpinti bei sukurti vietą, kuri būtų ne tik maloni ir saugi, bet ir ugdytų vaiko savarankiškumą bei pasitikėjimą savimi.
nuotrauka
2018-05-30 13:22
IKEA tyrimas rodo, jog tėvai, auginantys vaikus, svajoja apie erdvias drabužines, tačiau artimiausių darbų sąraše – dėžės žaislams, džiovyklos rūbams ir talpos daiktams susidėti. Lietuviai savo atžaloms taip pat skiria daugiau namų ploto negu patys sau, tačiau pripažįsta, kad vis dar trūksta žinių a...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-24 09:14
Namus ir butus įsirenginėjantys lietuviai daugiau dėmesio skiria vonios kambario interjerui ir jis įgauna vis didesnę reikšmę kiekvienuose namuose, pastebi interjero dizaineriai ir vonios kambario įrangos pardavėjai. „Vonios plytelės yra viena iš gyvenimo tragedijų. Kai žmonės ima jas rinktis, tampa...

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras kviečia mokytis

Kauno statybos ir paslaugų centras kviečia įgyti statybos sektoriaus specialybių jau turinčius vidurinį išsilavinimą, o turintys pagrindinį išsilavinimą (baigę 10 klasių) gali įgyti vidurinį...
nuotrauka

Nauja modulinė stogo danga „Ruukki® Hyygge“ – šiuolaikinio, skandinaviško stiliaus mėgėjams

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione – kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyk...