2018 spalio 20 d. šeštadienis, 21:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vientisoji dekoratyvinė danga: naujovė Lietuvos architektams, dizaineriams bei meno atstovams  2

2018-04-18 09:46
Užsakovui svarbu ne tik statybinės medžiagos patvarumas, ekologiškumas bei kokybė, bet ir tai, kad jos panaudojimo technologiniai niuansai neribotų kūrybinių idėjų įgyvendinimo. Apdailos medžiagų rinkoje sėkmingai įsitvirtino visišką kūrybos laisvę suteikianti naujovė, kurią praktiškai jau išbandė ir puikiai įvertino garsiausi pasaulio architektai ir dizaineriai, statybų rangovai, vidaus apdailos meistrai, kurie domisi dekoravimo inovacijomis.
nuotrauka
„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr.


Minimos įmonės
KLT statyba, UAB

Šią unikalią statybų ir interjero dizaino naujieną – vientisąją dekoratyvinę dangą mūsų šalyje neseniai pristatė „Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“). Tai pirmoji pasaulyje žinomos dekoratyvines dangas gaminančios kompanijos „Cement Design“ atstovybė Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Prieš dešimtmetį Ispanijoje įkurta kompanija „Cement Design“ dabar turi savo atstovybes daugiau nei 40-tyje šalių, o jos gaminama vientisoji dekoratyvinė danga teigiamai įvertinta ne tik architektų ar interjero dizainerių, bet ir šią medžiagą savo kūrybinių projektų įgyvendinimui pasirinkusių menininkų.

„Vientisosios dekoratyvinės dangos pagrindas – ekocementas, pagamintas mineralų ir vandens pagrindu iš atrinktų natūralių dalelių, kurios išgaunamos iš perdirbamų medžiagų. Šis cementas yra draugiškas aplinkai, nepasižymi toksiškumu“, – apie naujovės ypatybes kalbėjo „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovė Dalia Šmitienė. Produktas yra apdovanotas įvairiais sertifikatais: CE ženklinimo, „Applus“ sertifikatu, „MIAW“ architektūros profesionalų ir inovacijų kategorijoje yra „Muzz“ apdovanojimo laimėtojas bei už mažą kenksmingų medžiagų emisiją yra pelnęs „Emicode EC1+“ apdovanojimą.

viesbutis

Ir statyboms, ir menui

Anot D. Šmitienės, minėtos medžiagos pritaikymo galimybės yra neįtikėtinai plačios, nes šia danga galima visiškai atnaujinti ar bent iš dalies dekoruoti viešbučių, biurų, kavinių ir restoranų, ligoninių, mokyklų ir kitus visuomeninės paskirties pastatus, nenutraukiant kasdienio bendrovės ar įstaigos darbo, paviršių padengimo procesas yra greitas, švarus ir tylus. Šia medžiaga taip pat galima atnaujinti privačių namų, loftų interjerus ir eksterjerus. Su „Cement Design“ produkcija galima sukurti ir atnaujinti baldus pagal individualų stilių. Vientisoji dekoratyvine danga taip pat plačiai naudojama vandeniui atsparių, neslidžių ir ugniai atsparių paviršių įrengimui.

Dekoratyvinė danga puikiai tinka kurti unikalius meno dirbinius, nes paviršiui suteiks tarsi antrą elegantišką odą, mat ja galima dengti bet kokį tvirtą paviršių. Pati danga dengiama mentele labai plonu sluoksniu, kurio storis 1–3 milimetrai.

„Ši medžiaga gali būti pritaikoma tiek didelių plotų, tiek mažos dekoracijos atnaujinimui, ne išimtis ir baldai – lentynos, stalai, spintelės. Ekologiškas cementas itin palankiai įvertintas menininkų, kurie savo kūrybines vizijas pasirinko išpildyti pasitelkdami būtent šį produktą“, – sakė D. Šmitienė.

Viesbutis

Nelieka jungimų žymių

Šios dangos naudojimas, anot „Cement Design“ atstovybės Lietuvoje marketingo ir komunikacijos vadovės, yra itin paprastas. „Tai masė, kuri tepama mentele ant dengiamo paviršiaus. Žinoma, tam, kad būtų pasiektas puikus rezultatas, reikia tepti du dangos sluoksnius“, – aiškino ji, akcentuodama, kad labai svarbus yra pagrindo paruošimas.

Anot pašnekovės, paviršiaus padengimas vientisąja dekoratyvine danga – nesudėtingas procesas: pirmiausia paruošiamas (impregnuojamas) objekto paviršius, po to tepama dangos masė ir dengiamas baigiamasis sluoksnis, kuris atlieka fiksavimo funkciją.

Šiuo metu Lietuvos rinkoje klientams siūlomos šešios vientisosios dekoratyvinės dangos kolekcijos, iš kurių, pasitelkus sumanumą ir fantaziją, galima išgauti net 50 skirtingų tekstūrų variacijų. Dekoratyvinis cementas, anot D. Šmitienės, gali padėti išgauti įvairius tekstilės, stiklo, rūdžių ar vario efektus. Esama ir įvairių glazūrų, kuriomis galima padengti vandeniui atsparius paviršius. Tokia naujovė puikiai tinka baseinams.

dekoratyvine danga

„Vienas iš didžiausių šios medžiagos pranašumų yra tai, kad norint ja padengti paviršių, visai nereikia nuimti prieš tai objektą dengusio paviršiaus, pavyzdžiui, prieš tai buvusių plytelių sluoksnio. Nereikia nieko griauti ar ardyti, o visi padengimo vientisąja dekoratyvia ekologiško cemento danga atliekami labai tyliai, tad net ir dirbant patalpose, kur organizuojama kokia nors kita veikla, trukdžiai – tik minimalūs“, – sakė pašnekovė.

Dar viena išskirtinė šios dangos savybė – paviršius padengiamas be sujungimo žymių, vadinamųjų siūlių. Sujungimai išlieka tik tarp erdvių, zonų, tačiau pačių atnaujinamų objektų paviršius padengiamas ypač tolygiai.

„Tai unikalus produktas, suteikiantis ne tik išskirtinumo, kurio taip ieškome, bet ir laisvę pačių drąsiausių idėjų realizavimui. Lietuvoje šia naujove itin domisi interjero dizaineriai bei įstaigos, kurios nori atnaujinti savo biurų patalpas nestabdydamos veiklos – tai greita ir patogu“, – kalbėjo pašnekovė. Ispanijoje ir visame pasaulyje tarp šios įmonės klientų – garsūs viešbučių, maitinimo įstaigų prekių ženklai bei mados pasaulyje žinomos kompanijos ir asmenybės.

dekoratyvine danga

Besidomintys kviečiami į mokymus

„Cement Design“ atstovybė Lietuvoje norintiems išmokti dirbti su šia medžiaga organizavo mokymus ir žada tai intensyviai daryti ateityje. Norintys savo akimis pamatyti, kaip atrodo dekoratyviojo cemento pritaikymas praktikoje, kviečiami užsukti į „Cement Design“ biurą Klaipėdoje, kuris įrengtas panaudojant vientisąją dekoratyviąją dangą.

„Šia danga dekoruotos mūsų biuro sienos ir baldai, tad labai džiaugiamės klientams galėdami parodyti, kaip atrodo praktinis šios medžiagos panaudojimas. Savo klientus informuojame, kad danga atspari ultravioletiniams spinduliams, ugniai ir kitiems aplinkos veiksniams. Ja galima dengti tiek lubas, tiek grindis tose vietose, kur esama didelių žmonių srautų“, – apie vientisosios dekoratyvinės dangos panaudojimo galimybes kalbėjo pašnekovė.

D. Šmitienė pabrėžė, kad tokia danga puikiai atspindi tvarios statybos idėjas palaikančių užsakovų lūkesčius. „Cement Design“ labai atsakingai vertina ryšį su klientais ir skiria dideles investicijas produkcijos kokybės užtikrinimui, savo misijos ir tikslų įgyvendinimui“, – sakė ji. 

„Cement Design Lithuania“ (UAB „KLT statyba“) nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

dėl algos
2018-05-02 14:18
kai rinka tokia maža, kokia yra Lietuvos, kaip verslas gali uždirbti didelius pinigus? :(
vidutinė
2018-04-26 08:20
alga šioje "progresyvioje" įmonėje 416e. Apgailėtina.

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2018-10-16 15:59
Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tris dienas vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ šiais metais apsilankė 23 tūkst. lankytojų. Renginio metu pusantro šimto dalyvių ne tik supažindino su sektoriaus inovacijomis, susitiko kolegas ir partnerius, bet ir iš parodos ekspozicijos vyko t...
nuotrauka
2018-10-12 13:20
Lietuvoje pradeda veikti naujas specializuotas interjero konsultacijų internetinis puslapis „Interjerasinternetu.lt“.
nuotrauka
2018-10-10 12:31
Lietuvos architektų rūmai imasi iniciatyvos organizuoti ne tik architektams, bet ir plačiajai visuomenei prieinamus seminarus „XX a. Lietuvos architektūra“, kurie bus transliuojami internetu. Keturių internetinių seminarų ciklas skirtas visiems, besidominties ir norintiems pagilinti žinias Lietuvos ...
nuotrauka
2018-10-08 10:33
Nors oficialiai BIM pradėtas naudoti dar devyniasdešimtųjų pradžioje, o jo ištakos siekia aštuoniasdešimtuosius, tik per pastarąjį dešimtmetį šis skaitmeninis pastato modeliavimas tapo itin populiarus ir siekia keisti tradicinį projektavimo metodą. Visos suinteresuotos šalys sutaria, kad BIM privalu...
nuotrauka
2018-10-02 08:00
Vaikų kambario baldų paieška ir pasirinkimas gali tapti gana nemažu išūkiu. Viena iš problemų, su kuria susiduriama – baldai patinka jums, tačiau nepatinka jūsų vaikams. Kita problema – vaikai auga greitai, todėl jie išauga ne tik drabužius, bet ir baldus.
nuotrauka
2018-10-01 13:51
Vilniaus regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) sukritikavo Reformatų skvero tvarkymo projektą, teigdama, jog jam reikėtų organizuoti viešą architektūrinį konkursą ir sprendinius keisti iš esmės, prieš tai atlikus išsamius istorinius, archeologinius, urbanistinius ir architektūrinius tyrimus.
nuotrauka
2018-09-14 09:15
Spalio 11–13 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks tradicinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Šiemet vėl atnaujintas parodos konkursas – LITEXPO ir Lietuvos architektų sąjungos bendradarbiavimo rezultatas.
nuotrauka
2018-08-31 11:17
Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projektavimo konkursas ir jį laimėjęs projektas sulaukė nemažo tarptautinės ir šalies žiniasklaidos dėmesio.
nuotrauka
2018-08-30 08:31
Augant visuomenės nepasitenkinimui dėl netinkamai projektuojamų objektų ir viešųjų erdvių, Kaune susirinko prie Lietuvos architektų rūmų veikiančių Regioninių architektūros tarybų (toliau – RAT) pirmininkai ir sekretoriai. Jie aptarė veiklos problemas ir parengė viešą pranešimą dėl ekspertinio verti...
nuotrauka
2018-08-28 14:12
Jau seniai žinoma, jog atviros erdvės vargina bei mažina produktyvumą, neskatina bendravimo. Harvardo universiteto tyrimas atskleidė, kad dirbant bendroje erdvėje daugiau bendraujama elektroniniu būdu.
nuotrauka
2018-08-28 12:06
Pasak kraštovaizdžio architektūros specialistų, susirūpinimas savo aplinka – augančio visuomenės demokratiškumo ženklas, o miestai, atkurdami viešąsias erdves, turėtų atskleisti ir jų istoriją. Taip apie kraštovaizdžio architektūros praktikas kalba ekspertai, konferencijos „Globalūs ir lokalūs krašt...
nuotrauka
2018-08-23 16:18
Tarptautinis IKEA tyrimas rodo, kad pasaulyje ryškėja tendencija, jog vis daugiau žmonių savo namus sieja nebe su gyvenamąją vieta, bet tiesiog su vietomis, kuriose jaučiasi gerai ar dažniausiai lankosi. Tuo metu lietuviams namai – vis dar viena svarbiausių gyvenimo erdvių. Tiesa, ir čia netrūksta s...
nuotrauka
2018-08-23 11:09
Spalio 1-ąją, minint Pasaulinę architektūros dieną, Lietuvos architektų bendruomenę suburs svarbiausia kasmetinė konferencija „Architektūros kokybė: konteksto svarba“, organizuojama Lietuvos architektų rūmų ir VGTU Architektūros fakulteto. Prie jos finansavimo prisideda Lietuvos kultūros taryba.
nuotrauka
2018-08-01 09:25
Legendinis kino teatras „Romuva“ po rekonstrukcijos lankytojus pasitiks gerokai pasikeitęs. Tarpukario autentika čia derės su naujomis funkcijomis. Be įprastų filmų seansų kino salėje planuojama rengti ir modernaus šokio bei kitų scenos menų pasirodymus.
nuotrauka
2018-07-31 10:52
Kas antras lietuvis simpatizuoja praėjusio amžiaus baldams ir interjero detalėms. Praėjusių dešimtmečių interjerais labiau žavisi jaunesnė auditorijos dalis, kuri atsigręžia į savo senelių ir tėvų laikus. Švęsdama savo 75-metį IKEA pristato ribotą baldų kolekciją, kurioje atkurti legendiniai praėju...
nuotrauka
2018-07-24 08:05
Fachverkinės architektūros kompleksas yra vienas svarbiausių išlikusių kultūros paveldo objektų Klaipėdos mieste. Fachverkinės kultūros statiniai vertinami kaip išskirtiniai, turintys architektūrinę, urbanistinę, istorinę vertę. Miesto savivaldybė su UAB „Pamario restauratorius" pasirašė šių pastatų...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-07-13 12:26
Valstybės atkūrimo 100-mečio proga netrūksta projektų, kurie kviestų sugrįžti į tarpukarį, atrasti šį laikmetį iš naujo. Kaunietės, menininkė, dizainerė Gerda Liudvinavičiūtė ir Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto (KTU SAF) absolventė Ligita Ažukaitė-Lileikė Kauno mo...
nuotrauka
2018-06-30 10:00
„Kiekvienam iš mūsų kiemas yra dalis kasdieninio gyvenimo, dalis savęs paties, todėl svarbu jį suprojektuoti atsakingai, kad kieme norėtųsi būti, kad jis teiktų pasitenkinimą“, – sako namų aplinkos dizainerė Agnė Austienė. Specialistė akcentuoja, kad tuo pat metu kiemas turi būti įrengtas ir patogia...
nuotrauka
2018-06-29 09:02
Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekti prieš porą metų. Šių metų pavasarį pristatytas atnaujintas šio prekinio ženklo produktas „HARDWAXOIL TITAN“.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras