2018 spalio 23 d. antradienis, 23:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Viešųjų pirkimų tarnyba: Savivaldybės nesudaro tinkamų sąlygų verslui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

2018-01-08 06:16
Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi 2017 m. I pusmetį Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) savivaldybių skelbiamas planuojamų atlikti viešųjų pirkimų suvestines, nustatė, kad 15 proc. numatytų pirkimų paskelbti pavėluotai, iš jų net 37 proc. tarptautinės vertės. Analizė taip pat parodė, kad beveik pusė suplanuotų tarptautinių viešųjų pirkimų nebuvo pradėti vykdyti.
nuotrauka
Pavėluotai į suvestinę buvo įtraukta net 37 proc. tarptautinės vertės viešųjų pirkimų, kurie buvo planuojami vykdyti neskelbiamų derybų būdu. Asociatyvi Viešųjų pirkimų tarnybos nuotr.


Minimos įmonės
Viešųjų pirkimų tarnyba,

Savivaldybės, siekdamos turėti didesnį pasirinkimą ir ekonomiškai efektyviau nusipirkti darbus, prekes ar paslaugas, turi būti suinteresuotos, kad jų skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvautų kuo daugiau tiekėjų ir jie turėtų galimybę pateikti konkurencingus pasiūlymus.

Laiku ir tiksliai paviešinta informacija apie planuojamus atlikti viešuosius pirkimus padeda tiekėjams iš anksto ruoštis būsimiems pirkimams ir pasiūlyti perkančiajai organizacijai tinkamai parengtus pasiūlymus. Taip pat padidėja tikimybė, kad planuojamame pirkime dalyvaus daugiau tiekėjų, o tai užtikrins didesnę konkurenciją ir turės įtakos galutinei pasiūlymo kainai.

Deja, savivaldybės pirkimų planavimui skiria nepakankamai dėmesio. Nors Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta, kad planuojamų pirkimų suvestines CVP IS privaloma paskelbti iki kovo 15 d., analizė rodo, kad informacija apie 15 proc. šiais metais suplanuotų vykdyti pirkimų buvo paskelbta pavėluotai. Pavėluotai į suvestinę buvo įtraukta net 37 proc. tarptautinės vertės viešųjų pirkimų, kurie buvo planuojami vykdyti neskelbiamų derybų būdu. Reiškia, kad potencialūs tiekėjai šiems pirkimams pasirengti neturėjo pakankamai laiko.

Daugiausia naujų pirkimų į suvestinę po įstatyme numatyto termino įtraukė Trakų ir Jurbarko rajonų savivaldybės – net po 89 proc.

Planuojami tarptautiniai viešieji pirkimai, bet nevykdomi

Skelbimų analizė parodė ir kitą neigiamą tendenciją – net 49 proc. šių metų I -ą pusmetį planuotų atlikti tarptautinių viešųjų pirkimų nebuvo pradėti vykdyti. Reiškia, kad potencialūs tiekėjai tikėtina šiems pirkimams ruošėsi iš anksto, tačiau dalyvauti neturėjo galimybės.

Iš viso savivaldybės 2017 m. I – ąjį pusmetį planavo pradėti vykdyti 439 tarptautinius viešuosius pirkimus, dėl kurių turėjo paskelbti skelbimus, tačiau tik apie 51 proc. planuotų atlikti pirkimų buvo paskelbti skelbimai, tai yra pradėti pirkimai.

Analizė parodė, kad beveik penktadalis savivaldybių suplanuotu laiku nepradeda vykdyti daugiau kaip pusės pirkimų. Blogąja prasme lyderės pagal šį rodiklį – Utenos rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės. Lyginant 2017 m. I- ąjį pusmetį planuotus atlikti supaprastintus ir tarptautinius viešuosius pirkimus (apie kuriuos planuota skelbti) ir per šį laikotarpį paskelbtus skelbimus apie pirkimus, nustatyta, kad mažiausią dalį planuotų atlikti viešųjų pirkimų paskelbė Utenos rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės – tik iki ketvirtadalio.

Analizė taip pat parodė, kad informaciją apie į suvestinę įtrauktus planuojamus viešuosius pirkimus savivaldybės kartais koreguoja. Šių metų I- ąjį pusmetį koreguoti buvo 9 proc. į suvestinę įtrauktų pirkimų, t.y. buvo keičiama jau paviešinta informacija apie planuojamus atlikti pirkimus. Tikėtina, kad pirkimams pradėję ruoštis potencialūs tiekėjai taip pat turėjo keisti savo planus.

Bėdos dėl finansavimo

Viešųjų pirkimų tarnyba, siekdama nustatyti pagrindines planuojamų atlikti viešųjų pirkimų suvestinių papildymo naujais įrašais ar jų keitimo priežastis, atliko savivaldybių apklausą. 49 proc. savivaldybių atsakė, kad pildyti ar koreguoti įrašus tenka, nes reikiamu laiku nežinomas tikslus skiriamas finansavimas viešiesiems pirkimams.

Tarnyba pastebi, kad savivaldybių biudžetai yra tvirtinami metų pradžioje, o informaciją apie planuojamus vykdyti viešuosius pirkimus CVP IS įrašyti reikia iki kovo 15 d., todėl toks pasiteisinimas yra per menkas. Apklausoje 47 proc. savivaldybių atsakė, kad planuojamų atlikti tarptautinių viešųjų pirkimų vykdymo pradžios datą koreguoti tenka, nes užsitęsia pirkimo dokumentų rengimo procesas.

Savivaldybių teigimu, dažniausiai pirkimų suvestinėje jos tikslina įrašus apie planuojamo vykdyti pirkimo apimtį (26 proc.) ir pirkimo vykdymo pradžios datą (23 proc.). Tarnyba pabrėžia, kad savivaldybės nepakankamai atsakingai planuoja viešuosius pirkimus ir viešina pirkimų suvestines. Jos turi daugiau dėmesio skirti planavimui ir rinkos informavimui apie numatomus vykdyti viešuosius pirkimus.

Tarnybos atstovai primena, kad įstatyme įtvirtinta prievole CVP IS viešinti planuojamų atlikti viešųjų pirkimų suvestines siekiama viešųjų pirkimų skaidrumo ir konkurencijos didinimo.

Tarnyba rekomenduoja perkančiosioms organizacijoms, planuojant pirkimus ir rengiant per metus ke­tinamų atlikti pirkimų suvestinę, pirkimų planavimo etape vadovautis Europos Komisijos gairė­mis ir įvertinti, ar pirkimo vykdytojo nusistatytos pirkimo proceso planavimo procedūros (vidaus taisyklės ar kita tvarka) bei egzistuojanti praktika užtikrina, kad pasirengimas pirkimui vyktų tinkamai.  

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-10-23 11:11
Valstybės garantuojama teisinė pagalba, kuomet reikia advokato paslaugų, kasmet suteikiama vis daugiau gyventojų – štai pernai, 2017-aisiais, buvo priimti 19 627 sprendimai suteikti antrinę teisinę pagalbą. Šiemet Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba per devynis mėnesius jau gavo 14 832...
nuotrauka
2018-10-23 10:41
Didžiausia Lietuvos transporto infrastruktūros projektavimo bendrovė „Kelprojektas“ pasirašė projektavimo darbų sutartį su Susisiekimo ministerija ir AB „Lietuvos geležinkeliai“. Pagal šią sutartį „Kelprojektas“ rengs projektus žemės sklypams, reikalingiems rekonstruoti automobilių kelius palei būsi...
nuotrauka
2018-10-23 09:03
Noras įgyti paklausią specialybę ir įsilieti į dinamišką šių dienų darbo rinką – tokių tikslų šiandien siekia profesinį mokymą besirenkantis jaunimas. Tokiems – smalsiems, naujovėmis besižavintiems – daug darbo rinkoje paklausių specialybių siūlo Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras.
nuotrauka
2018-10-23 07:30
Negalite pasirinkti, kur ieškoti darbo: milžiniškoje ir gerai žinomoje įmonėje su šimtais darbuotojų ar nedidelės apimties versle, kuriame – vos keletas komandos narių? Karjeros profesionalai sako, kad ir vienas, ir kitas karjeros scenarijus gali būti teisingas ir nutiesti kelią tolesnei sėkmei. Vis...
nuotrauka
2018-10-22 14:36
Savivaldybė vykdys Aukščiausiojo teismo nutartį byloje pagal UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Daugiafunkcio komplekso koncesijos dalyvio, spaudos konferencijoje šiandien paskelbė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis. Teismo nutartis suteikia daugiau kon...
nuotrauka
2018-10-22 10:20
Lietuvoje pastaraisiais metais ypatingai jaučiamas padidėjęs užsienio investuotojų aktyvumas. „Hella“, Continental“, „Hollister“ – tik kelios didžiulės pasaulinio lygio gamybos įmonės, investavusios laikinosios sostinės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Dėl stiprių užsienio investuotojų reikšming...
nuotrauka
2018-10-19 11:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs Lietuvos architektų rūmų pareiškimą, pripažino, jog 2007 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) patvirtinto Bendrojo plano pagrindinio brėžinio tekstinio reglamento 5 punktas neprieštarauja įstatymams, tačiau išaiškin...
nuotrauka
2018-10-19 10:52
Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Lina Antanavičienė posėdyje pristatė šalies vadovės dekretą, kuriuo Seimui pakartotinai grąžintos svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas dėl atliekų deginimo įrenginių statybų ribojimo.
nuotrauka
2018-10-19 10:33
Gamybos ir logistikos nekilnojamojo turto sektorius išgyvena renesansą – gamybininkai, siekdami išlikti konkurencingi, vis daugiau investuoja į naujas technologijas ir inovacijų pritaikymą savo veikloje. Tam ne visada tinka seni, dešimtmečius skaičiuojantys pastatai, todėl įmonės aktyviai ieško viet...
nuotrauka
2018-10-18 13:26
2008 m. Pilaitės rajone duris atvėręs 6300 kv. m. prekybos centras PUPA šiemet mini 10-ies metų veiklos jubiliejų. Prekybos centras „Pupa“ – pirmasis plataus spektro prekybos centras šiame mikrorajone, šiuo metu pilaitiškiams siūlantis visas kasdienes paslaugas po vienu stogu.
nuotrauka
2018-10-18 13:10
Mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarba nenuginčijama – juk vienas svarbiausių visos šalies konkurencingumo prioritetų yra būtent inovacijos ir efektyvus technologijų perdavimas, siekiant, kad mokslo ir technologiniai laimėjimai virstų išskirtiniais produktais, paslaugomis ar skirtingų procesų geri...
nuotrauka
2018-10-18 11:42
Vyriausybė pritarė Vandenų srities plėtros 2017–2023 metų programos pakeitimo projektui, kuriuo įtvirtinama nuostata, kad Europos Sąjungos investicijų, skirtų vandentvarkos sektoriui, prioritetu turi būti gyvenamosios vietovės, turinčios daugiau kaip 2000 gyventojų.
nuotrauka
2018-10-18 11:30
Lietuvos bendrovės, investuojančios į komercinius nekilnojamojo turto (NT) projektus, neapsiriboja vien tik vietos rinka, rodo NT rinkos „Newsec Property Outlook“ apžvalga. Nors konkurencinė aplinka Lietuvos NT, o ypač sostinėje, gana įtempta ir vietos investuoti dar yra, šalies investuotojai patrau...
nuotrauka
2018-10-17 13:12
Pasaulio ekonomikos forumas (PEF) kasmet atlieka pasaulio šalių vertinimus pagal bendrą konkurencingumo indeksą (BKI). Šalies BKI skaičiuojamas atsižvelgiant į respondentų (įmonių vadovų) 12 subindeksų vertinimus ir svarbiausius šalies makroekonominius rodiklius. Pagal PEF pakeistą metodiką 2018 m. ...
nuotrauka
2018-10-16 15:07
Investicijos į Lietuvos kelių infrastruktūrą stabiliai auga – šiemet jos pasiekė prieškrizinį lygį, ateinančiais metais kelių kokybei gerinti skiriamų lėšų ir toliau daugės. Šalies kelių finansavimo perspektyvas ir naujas šios srities investicinių projektų planavimo metodikas susisiekimo ministras R...
nuotrauka
2018-10-15 16:49
Seime vyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto organizuota diskusija dėl siūlomo naujo lobistinės veiklos reguliavimo. Daugiausiai diskusijų sukėlė nuostatos dėl privalomo „kryžminio“ deklaravimo ir nevyriausybinių, bendruomeninių organizacijų veiklos deklaravimo. Iškelta idėja ir iš viso ats...
nuotrauka
2018-10-15 15:15
Nustatyta prognozuojama elektros energijos rinkos kaina 2019 metams. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), įvertinusi praėjusių 12 mėnesių biržoje susiformavusią vidutinę faktinę elektros energijos kainą, pagalbiniais instrumentais bei dvišalėmis sutartimis suprekiautos elektro...
nuotrauka
2018-10-15 14:50
UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) ir AB Šiaulių bankas kviečia teikti paraiškas projektų finansavimui pagal fondų fondo „Savivaldybių pastatų fondas“ finansinę priemonę „Paskolos savivaldybių pastatų modernizavimui, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“ (toliau – priemonė)...
nuotrauka
2018-10-15 11:11
Vilniuje pradedama remontuoti 1,6 km Laisvės prospekto atkarpa – naujas ištisinis asfaltas klojamas nuo Architektų g. viaduko iki Oslo gatvės. Iki gruodžio pabaigos keturių eismo juostų gatvės atkarpoje bus paklota nauja danga, pakeisti kelio bortai, sutvarkyti įvažiavimai į kiemus, autobusų sustoji...
nuotrauka
2018-10-15 10:57
Veiklos efektyvumą didinantys ir besikeičiančiame Vilniaus stoties rajone naują centrinę būstinę planuojantys „Lietuvos geležinkeliai“ pradeda nekilnojamojo turto (NT) rinkos apklausą. Ja siekiama įvertinti rinkoje esančių potencialių partnerių pasiūlymus ir galimybes įgyvendinti naujos centrinės bū...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Vonioje – tik „RAVAK“!

RAVAK – čekų įmonė, įkurta 1991 metais, – yra viena iš didžiausių vonios kambario įrangos gamintojų Centrinėje ir Rytų Europoje. UAB „Ravak Baltic“ – įmonė, kuri RAVAK prekės ženklui Lietuvo...
nuotrauka

Ką daryti, kai negalima laukti? Neoporas

UAB „Kauno šilas“ – pirmasis Lietuvos polistireninio putplasčio gamintojas. Bendrovė nebijo naujovių ir inovacijų – kartu su kompanija „Basf“ pirmoji Lietuvoje pirkėjams pasiūlė ir „Neoporą“...
nuotrauka

6 dalykai, padedantys pagerinti statybos projektų finansų kontrolę ir palaikyti juos „sveikus“

Statybos sektoriaus statistika rodo, kad nemažai statybos projektų įgyvendinama viršijant biudžetą. Tai paplitęs „negalavimas“. „Bauwise“ internetinės finansų kontrolės sistemos naudotojai y...