2018 balandžio 26 d. ketvirtadienis, 1:06
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Viešųjų pirkimų tarnyba: Savivaldybės nesudaro tinkamų sąlygų verslui dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

2018-01-08 06:16
Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi 2017 m. I pusmetį Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) savivaldybių skelbiamas planuojamų atlikti viešųjų pirkimų suvestines, nustatė, kad 15 proc. numatytų pirkimų paskelbti pavėluotai, iš jų net 37 proc. tarptautinės vertės. Analizė taip pat parodė, kad beveik pusė suplanuotų tarptautinių viešųjų pirkimų nebuvo pradėti vykdyti.
nuotrauka
Pavėluotai į suvestinę buvo įtraukta net 37 proc. tarptautinės vertės viešųjų pirkimų, kurie buvo planuojami vykdyti neskelbiamų derybų būdu. Asociatyvi Viešųjų pirkimų tarnybos nuotr.


Minimos įmonės
Viešųjų pirkimų tarnyba,

Savivaldybės, siekdamos turėti didesnį pasirinkimą ir ekonomiškai efektyviau nusipirkti darbus, prekes ar paslaugas, turi būti suinteresuotos, kad jų skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose dalyvautų kuo daugiau tiekėjų ir jie turėtų galimybę pateikti konkurencingus pasiūlymus.

Laiku ir tiksliai paviešinta informacija apie planuojamus atlikti viešuosius pirkimus padeda tiekėjams iš anksto ruoštis būsimiems pirkimams ir pasiūlyti perkančiajai organizacijai tinkamai parengtus pasiūlymus. Taip pat padidėja tikimybė, kad planuojamame pirkime dalyvaus daugiau tiekėjų, o tai užtikrins didesnę konkurenciją ir turės įtakos galutinei pasiūlymo kainai.

Deja, savivaldybės pirkimų planavimui skiria nepakankamai dėmesio. Nors Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta, kad planuojamų pirkimų suvestines CVP IS privaloma paskelbti iki kovo 15 d., analizė rodo, kad informacija apie 15 proc. šiais metais suplanuotų vykdyti pirkimų buvo paskelbta pavėluotai. Pavėluotai į suvestinę buvo įtraukta net 37 proc. tarptautinės vertės viešųjų pirkimų, kurie buvo planuojami vykdyti neskelbiamų derybų būdu. Reiškia, kad potencialūs tiekėjai šiems pirkimams pasirengti neturėjo pakankamai laiko.

Daugiausia naujų pirkimų į suvestinę po įstatyme numatyto termino įtraukė Trakų ir Jurbarko rajonų savivaldybės – net po 89 proc.

Planuojami tarptautiniai viešieji pirkimai, bet nevykdomi

Skelbimų analizė parodė ir kitą neigiamą tendenciją – net 49 proc. šių metų I -ą pusmetį planuotų atlikti tarptautinių viešųjų pirkimų nebuvo pradėti vykdyti. Reiškia, kad potencialūs tiekėjai tikėtina šiems pirkimams ruošėsi iš anksto, tačiau dalyvauti neturėjo galimybės.

Iš viso savivaldybės 2017 m. I – ąjį pusmetį planavo pradėti vykdyti 439 tarptautinius viešuosius pirkimus, dėl kurių turėjo paskelbti skelbimus, tačiau tik apie 51 proc. planuotų atlikti pirkimų buvo paskelbti skelbimai, tai yra pradėti pirkimai.

Analizė parodė, kad beveik penktadalis savivaldybių suplanuotu laiku nepradeda vykdyti daugiau kaip pusės pirkimų. Blogąja prasme lyderės pagal šį rodiklį – Utenos rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės. Lyginant 2017 m. I- ąjį pusmetį planuotus atlikti supaprastintus ir tarptautinius viešuosius pirkimus (apie kuriuos planuota skelbti) ir per šį laikotarpį paskelbtus skelbimus apie pirkimus, nustatyta, kad mažiausią dalį planuotų atlikti viešųjų pirkimų paskelbė Utenos rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybės – tik iki ketvirtadalio.

Analizė taip pat parodė, kad informaciją apie į suvestinę įtrauktus planuojamus viešuosius pirkimus savivaldybės kartais koreguoja. Šių metų I- ąjį pusmetį koreguoti buvo 9 proc. į suvestinę įtrauktų pirkimų, t.y. buvo keičiama jau paviešinta informacija apie planuojamus atlikti pirkimus. Tikėtina, kad pirkimams pradėję ruoštis potencialūs tiekėjai taip pat turėjo keisti savo planus.

Bėdos dėl finansavimo

Viešųjų pirkimų tarnyba, siekdama nustatyti pagrindines planuojamų atlikti viešųjų pirkimų suvestinių papildymo naujais įrašais ar jų keitimo priežastis, atliko savivaldybių apklausą. 49 proc. savivaldybių atsakė, kad pildyti ar koreguoti įrašus tenka, nes reikiamu laiku nežinomas tikslus skiriamas finansavimas viešiesiems pirkimams.

Tarnyba pastebi, kad savivaldybių biudžetai yra tvirtinami metų pradžioje, o informaciją apie planuojamus vykdyti viešuosius pirkimus CVP IS įrašyti reikia iki kovo 15 d., todėl toks pasiteisinimas yra per menkas. Apklausoje 47 proc. savivaldybių atsakė, kad planuojamų atlikti tarptautinių viešųjų pirkimų vykdymo pradžios datą koreguoti tenka, nes užsitęsia pirkimo dokumentų rengimo procesas.

Savivaldybių teigimu, dažniausiai pirkimų suvestinėje jos tikslina įrašus apie planuojamo vykdyti pirkimo apimtį (26 proc.) ir pirkimo vykdymo pradžios datą (23 proc.). Tarnyba pabrėžia, kad savivaldybės nepakankamai atsakingai planuoja viešuosius pirkimus ir viešina pirkimų suvestines. Jos turi daugiau dėmesio skirti planavimui ir rinkos informavimui apie numatomus vykdyti viešuosius pirkimus.

Tarnybos atstovai primena, kad įstatyme įtvirtinta prievole CVP IS viešinti planuojamų atlikti viešųjų pirkimų suvestines siekiama viešųjų pirkimų skaidrumo ir konkurencijos didinimo.

Tarnyba rekomenduoja perkančiosioms organizacijoms, planuojant pirkimus ir rengiant per metus ke­tinamų atlikti pirkimų suvestinę, pirkimų planavimo etape vadovautis Europos Komisijos gairė­mis ir įvertinti, ar pirkimo vykdytojo nusistatytos pirkimo proceso planavimo procedūros (vidaus taisyklės ar kita tvarka) bei egzistuojanti praktika užtikrina, kad pasirengimas pirkimui vyktų tinkamai.  

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2018-04-24 13:07
Startuoja aktyvusis statybų sezonas, o draudikų statistika rodo, kad statybų aikštelėse nuo gegužės prasideda draudžiamųjų įvykių pikas. „Gjensidige“ duomenimis, šiltuoju sezonu tokių įvykių skaičius išauga daugiau nei dvigubai, o žalos siekia kelis šimtus tūkstančių eurų. Draudikai įspėja, kad stat...
nuotrauka
2018-04-24 12:00
Keturios Laisvės alėjos atkarpos bus rekonstruotos per tiek laiko, kiek užtruko pernai užbaigtas pirmasis etapas. Kitą savaitę prasidedantys darbai užtruks ne ilgiau nei 2 metus, o statybininkai vienu metu tvarkys dvi atkarpas.
nuotrauka
2018-04-24 10:14
Praėjusią savaitę Marjampolės rajono meras S. Grinkevičius kartu su komanda – savivaldybės administracijos direktoriumi Ovidijumi Kačiuliu, savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audrone Naujaliene – dėl atliekamų darbų kokybės ir tempų susitiko su A. Kanapinsko gatvės rekons...
nuotrauka
2018-04-23 11:34
Artūras Abromavičius, bendrovės „Sweco Lietuva“ vadovas, kovą tapo Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos prezidentu. Jis šiame poste pakeitė iki šol asociacijai vadovavusį bendrovės „Kelprojektas“ generalinį direktorių Algimantą Madžiaušį.
nuotrauka
2018-04-20 09:14
Sostinėje nelegalių statinių sumažėjo 61 proc.! Pernai Vilniaus savivaldybė pirmą kartą paviešino daugiau kaip 60 sklypų savininkų, kai aptiko įvairių statybos pažeidimų. Kitas savivaldybės žingsnis buvo apmokestinti juos maksimaliu žemės mokesčiu.
nuotrauka
2018-04-19 19:23
Restos išvakarėse Lietuvos statybininkų asociacija metiniame susirinkime aptarė rezultatus.
nuotrauka
2018-04-19 12:00
Lietuvos žmonės nesirūpina krosnių, židinių ir dūmtraukių priežiūra: jie mūsų šalies gyventojų namuose dažniausiai sukelia gaisrus, o dėl jų netinkamo įrengimo ir naudojimo kilusiuose gaisruose žūva daugiausia žmonių. Ugniagesių duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų t...
nuotrauka
2018-04-19 07:04
Vilniečiai automobilius daugiabučių kiemuose statys tvarkingiau ir patogiau: dar šiemet juose atsiras apie 600 automobilių stovėjimo vietų „žaliųjų korių“ aikštelėse. Sumaniai išnaudojant tinkamas esamas kiemų erdves, išlyginamas paviršius, sutvirtinamas skalda ir paklojama speciali „žalių korių” da...
nuotrauka
2018-04-18 10:28
Kuris Lietuvos regionas gyvybingiausias? Kiek turime gamtinių išteklių ir kaip juos naudojame? Kaip pakito susisiekimo tinklas per 20 metų? Kaip inžinerinės infrastruktūros plėtra pakeitė socialinės, ekonominės ir gamtinės aplinkos kokybę? Šiais ir daugybe kitų klausimų diskutavo Aplinkos ministerij...
nuotrauka
2018-04-18 09:46
Užsakovui svarbu ne tik statybinės medžiagos patvarumas, ekologiškumas bei kokybė, bet ir tai, kad jos panaudojimo technologiniai niuansai neribotų kūrybinių idėjų įgyvendinimo. Apdailos medžiagų rinkoje sėkmingai įsitvirtino visišką kūrybos laisvę suteikianti naujovė, kurią praktiškai jau išbandė i...
nuotrauka
2018-04-17 13:43
Lietuvos pramoninkų konfederacija (LPK) palankiai vertina didesnę dalį priemonių numatytų vakar (balandžio 16 d.) pristatytame Vyriausybės reformų plane. Nors, kai kurios priemonės nėra iki galo aiškios ir sukonkretintos, tačiau siekiami tikslai džiugina, nes iš esmės jomis įgyvendinami eilę metų LP...
nuotrauka
2018-04-17 11:40
Balandį per Lietuvą nugriaudėjusios pirmosios stiprios perkūnijos priminė, kad artėja gamtos stichijų sezonas. Liūtys ir audros, lydimos žaibų, gali tapti lemtingos kibirkšties priežastimi, o ugnis ir gaisrai, Lietuvos bendrovių nuomone, yra didžiausia jų verslui gresianti rizika. „Spinter tyrimų“...
nuotrauka
2018-04-17 09:04
Statybos industrijos asociacija kartu su VGTU Statybos fakultetu kasmet organizuoja mokslinę konferenciją „Betonas ir gelžbetonis“. Konferencijoje aktyviai dalyvauja Lietuvos ir kaimyninių šalių betono ir gelžbetonio gamintojai bei šios srities mokslininkai. Šių metų konferencija buvo paskirta aktua...
nuotrauka
2018-04-16 07:15
Ūkio ministerijoje vykusiame Nacionalinės pramonės konkurencingumo komisijos „Pramonė 4.0“ koordinacinės grupės posėdyje pristatytos platformos „Pramonė 4.0“ teminės darbo grupės, jų tikslai, uždaviniai ir preliminari sudėtis.
nuotrauka
2018-04-13 15:00
Pačiame miesto centre, dešiniajame Danės upės krante šalia Kuršių marių esanti teritorija sulaukė naujo investuotojo. Ambicingos vadinamojo „Memelio miesto“ išvystymo idėjos imasi nekilnojamojo turto vystymu uostamiestyje užsiimanti bendrovė „Stemma Group“, kuri jau pasirašė sutartį dėl „Memelio mie...
nuotrauka
2018-04-13 14:00
Klaipėdos paplūdimiuose šį sezoną poilsiautojai galės ne tik naudotis jau įprastiniais patogumais, bet ir ilsėtis muzikos aikštelėse, mėgautis gerokai švaresniu smėliu, veiks ir elektroniniai stendai, planuojamas stebėjimas vaizdo kameromis, o Mėlynąją vėliavą – išskirtinį paplūdimio kokybės ženklą ...
nuotrauka
2018-04-13 13:23
Pasaulis yra ties ketvirtosios pramonės revoliucijos slenksčiu. Taip, kaip pasaulį keitė garo variklio, elektros, kompiuterių ir informacinių technologijų atsiradimas, taip jį šiuo metu keičia visuotinis skaitmeninimas, tarpusavyje komunikuojantys ir savarankiškai veikiantys mechanizmai ir sistemos ...
nuotrauka
2018-04-12 15:56
Jau netrukus vilniečiai, keliaujantys iš Baltupių, Jeruzalės ir kitų šiaurinių miegamųjų rajonų, miesto centrą pasieks greičiau. Sostinėje prasidėjo Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukcija nuo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Linkmenų fabriko iki sankryžos su Ukmergės gatve. Platinama...
nuotrauka
2018-04-12 12:00
Sugrįžus pavasariui Kaune įsibėgėja miesto tvarkymo darbai. Šiuo metu daugiausiai „Kaunas tvarkosi“ ženklų ir dirbančių kelininkų galima rasti centrinėje miesto dalyje, kuri virsta didžiule statybų aikštele.
nuotrauka
2018-04-12 10:14
Lietuvos gyventojams pro akis neprasprūsta Europos Sąjungos (ES) investicijomis finansuoti projektai. Daugiausiai arba net 44 proc. šalies gyventojų pastebėjo atsinaujinusius miestus ir kaimiškas vietoves, 33 proc. teigia besinaudojantys susisiekimo ir transporto projektų rezultatais.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Betono mozaika“. Nauja siūlių technologija atveria naujų trinkelių panaudojimo ir priežiūros galimybių

Posakis apie mažą akmenėlį, verčiantį didelį vežimą, yra gerai suprantamas tiems, kurie prižiūri trinkelėmis ar šaligatvio plytelėmis išklotas teritorijas, kuriems svarbi estetika ir tvarka....
nuotrauka

Neįtikėtinų produktų istoriją rankomis kuria nedidelių dirbtuvėlių meistrai

Grynas varis, amerikietiškas riešutmedis, ypač stiprus betono mišinys ir rankų darbas. Tokios yra sudėtinės dalys gaminių, kurie idealiai tinka aukščiausios klasės verslo dovanoms.