2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 11:12
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vonios kambarys – be buitiško atspindžio  3

2015-07-19 11:55
Žinia, vonios kambaryje žmonės praleidžia nemažai laiko. Jame atliekamos ne tik higienos bei kosmetikos procedūros, bet vonioje galima atsipalaiduoti bei pailsėti fiziškai ir psichologiškai po sunkių dienos darbų. Nepaisant to, vis daugiau žmonių renkasi ne vonią, o dušo kabiną vonios kambaryje. Dušo kabinos pranašumas tas, kad ji užima mažai vietos. Be to, keturis kartus mažiau sunaudoja vandens, nei turškiantis vonioje. Interjero studijos „Dizu“ įkūrėjos, architektės Renatos Mockutės teigimu, priklausomai nuo vonios kambario, kuriame pradedama ir baigiama diena, interjero, galima semtis įkvėpimo ir nepastebėti šioje nedidelėje erdvėje buitiškumo.
nuotrauka
Svarbu, kad vientisumas būtų jaučiamas kiekvienoje erdvėje. Leono Garbačiausko nuotr.


Jūsų manymu, vis dėlto kas geriau – vonia ar dušo kabina?

Kadangi tai projektas naujos statybos name, todėl visi sprendimai – individualūs ir nauji. Pagal užsakovų pageidavimą buvo numatyta dušo kabina. Žinoma, geriausias variantas turėti abu elementus: ir vonią, ir dušo kabiną. Šeimai dažniausiai rekomenduojame rinktis vonią, jei vietos nepakanka abiem atributams. Jei vietos nėra daug ir užsakovams svarbu taupyti vandenį, tada dušo zona – geriausias sprendimas.

Taip pat Jūsų idėja buvo ir geometrinių raštų plytelės, pereinančios į sienų plokštumas. Kodėl pasirinktos būtent geometrinių raštų ir juoda-balta spalvų plytelės?

Projektuodami interjerą, laikomės iš anksto su užsakovais aptarto jo kūrimo charakterio ar nuotaikos. Svarbu, kad vientisumas būtų jaučiamas kiekvienoje erdvėje.

Ne išimtis ir vonios kambarys. Jame stengiamės atspindėti tą pačią nuotaiką, kuriamą interjero įrankiais: linijomis, spalvomis, optinėmis iliuzijomis. Būtent tokios ryškiaspalvės plytelės padėjo „ištirpinti“ atskirtį toje erdvėje tarp sienų ir grindų. Tuo pačiu optiškai pratęsti erdvę sukuriant jos beribiškumo efektą.

Kokie buvo kiti užsakovo pageidavimai kuriant vonios kambario interjerą? Pavyzdžiui, lentyna rankšluosčiams susidėti ir panašiai.

Užsakovo pageidavimai buvo minimalūs, tačiau kuriant funkcinį buto planavimą, pasiūlėme skirti erdvės vonios kambaryje ir pagalbinei funkcionaliai spintai.

Kokios šiuolaikinės vonios kambario interjero tendencijos? Bent keliais žodžiais apibūdinkite, kokių formų praustuvai, unitazai (jei vonios kambarys išvien su tualetu) ir panašiai, dabar madingi ar yra paklausūs?

Mes stengiamės nevartoti žodžio „mada“. Tiesiog įsiklausome į kiekvieno užsakovo poreikius ir kuriame stilingus bei racionalius namus. Dėmesį atkreipiame ne į daiktų, faktūrų kiekybę, o į interjero elementų kokybę ir erdvės pojūtį. Kas tendencinga – neretai tampa įprasta. Mūsų komanda stengiasi to išvengti. Labai žavi vonios kambarys, kuriame  gyventojas nejaučia buities atspindžio. Toks kambarys visada įkvepia pradedant ir baigiant dieną. Nebuitiškumą galima susikurti atitinkamu apšvietimu, spalvomis, tekstūromis.

Kaip manote, kokios interjero detalės turėtų dominuoti, kad vonios kambarys atrodytų stilingai, gal net originaliai?

Detalių visuma sukuria stilingą ar originalų vonios kambarį.VONIOS KAMBARYS Be to, labai svarbi kūrėjo patirtis – techniniai, ergonominiai projektavimo įgūdžiai ir estetinės juslės: spalvų, tonų, proporcijų suvokimo.

Tarkim,  vonios kambarys yra 10-12 kv. m. ir jame šeimininkas nori patalpinti automatinę skalbyklę bei džiovyklę. Jūsų nuomone, kaip geriau tai padaryti, kad nenukentėtų vonios kambario interjeras? Kitaip tariant, kad būtų gražu, estetiška ir praktiška.

Paprastai tokius techninius – buitinius elementus slepiame nišoje (jei galimybės leidžia suformuoti sieninį-nišinį elementą). Tada jie netampa erdvės dalimi, o tiesiog formuoja erdvę, būdami tik sieniniais elementais su durelėmis ar užuolaidomis.

Jei ne paslaptis, kiek užsakovui kainavo šis jūsų sukurtas vonios kambario interjeras?

Negalėčiau tiksliai įvardinti konkrečių skaičių, tačiau visas vonios kambario interjeras prasidėtų nuo 4000 Eurų.

Kiekvienas interjero dizaineris turi savitą interjero kūrimo braižą. Koks braižas būdingas jūsų kūryboje?

Interjero studijos „Dizu“ šūkis – fantazija paverčia kasdienybę unikalia, atspindėdama gyventojo poreikius ir gyvenimo būdą. Mus įkvepia patys žmonės. Juos stebėdami, įsiklausydami, siekiame sukurti namų erdvę, kurioje jie jaustųsi savimi, nepastebėdami buities nykumo. 

Leono Garbačiausko nuotraukos
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Kazys
2018-06-06 16:45
Mane asmeniškai visada labai žavėdavo šviesių spalvų interjeras. Šviesios žemės spalvos mano manymu didina patalpą bei suteikia jaukumo. Dažnai renkuosi vonios kambariui vokiskakeramika, nes esu girdėjas neblogų atsiliepimų. Stengiuosi kurti jaukų bei funkcionalų interjerą.
vonia
2015-07-20 09:33
turėjau vonią, dabar dušo kabiną. esu labai patenkinta. vonia labai maža, bet išplanavimu esu patenkinta. Jeigu turėčiau galimybę, labai norėčiau džekūzi.....
Saulė
2015-07-20 09:28
Sveiki, labai graži vonia, o jei vonia dvigubai didesnė, tai tada labiau reomenduotumėt ir vonią įsirengti?

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-12 13:48
Aiškėja preliminarūs laimėtojai Nacionalinės koncertų salės architektūrinių idėjų tarptautiniame konkurse – tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo Ole Gustavsen, pagal konkurso vertinimo kriterijus sudarė darbų įvertinimo sąrašą. Jo viršuje rikiuojasi geriausios idėjos: kol kas pirmauja Ispa...
nuotrauka
2019-08-08 13:24
Populiarėjantis „zero waste“ (nulinių atliekų – liet.) judėjimas įsitvirtina mados ir ekologiškų pakuočių srityse. Dabar tendencijos persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – jos ryškios ir namų interjero dizaino sprendimuose. Įkvėpta šio judėjimo entuziastų, internetinė parduotuvė Pigu.lt, bendradarb...
nuotrauka
2019-08-08 11:27
Jei gyvenime pritrūkote iššūkių, kraustykitės į naujus namus. Daugeliui šis procesas tampa tikru išbandymu – kokį būstą rinktis, kurioje vietoje, kokį biudžetą jam galite skirti ir galiausiai – kaip nauji namai turėtų atrodyti? Jei sklandžiai įveikėte etapus, susijusius su būsto tipu, jo kaina ir pa...
nuotrauka
2019-07-31 14:39
Kultūros ministerijos siūlymu Vyriausybė paskelbė Kauno centrinio pašto rūmus kultūros paminklu. Toks išskirtinis Kauno centrinio pašto rūmų statusas įgalina rengti naujus teisės aktus, įrašant šį objektą į Valstybinės reikšmės istorijos, archeologijos ir kultūros objektų sąrašą. Tai reiškia, kad bu...
nuotrauka
2019-07-31 10:15
UAB „Verslo investicijos“ ir Lietuvos architektų sąjungos skelbto administracinio pastato Lvovo g. 21a, Vilniuje atviro projekto tarptautinį architektūros konkursą laimėjo UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ projektinis pasiūlymas. Jo autoriai – architektai Remigijus Bimba, Raimondas Gudauskas, Audro...
nuotrauka
2019-07-30 11:55
Lietuvos modernizmo perlu vadinamas KTU Cheminės technologijos fakulteto A korpusas (KTU CTF A) pripažintas tarptautiniu mastu. JAV įsikūręs filantropo John‘o Paul‘o Getty vardu pavadintas fondas pastatą atrinko kaip vieną iš 10 išskirtiniausių architektūros objektų visame pasaulyje ir jo pavyzdinių...
nuotrauka
2019-07-18 11:59
Ilgus metus daugelio daugiabučių balkonai būdavo paversti sandėliukais – juose žmonės laikydavo daiktus, džiaudavo skalbinius. Tačiau, pasak ekspertų, balkono funkcija namuose keičiasi – jis tampa kambariams prilygstančia gyvenamąja erdve. Balkonuose ir terasose gyventojams dabar reikia patogumų: el...
nuotrauka
2019-07-12 10:36
Pagal vidutinės gyvenamojo nekilnojamojo turto (NT) kainos pokytį Lietuva tarp 56 pasaulio šalių užėmė 15 vietą demonstruodama 7% metinį augimą ir per metus sąraše pakilo net 11 pozicijų aukštyn – taip rodo „Registrų centro" ir Lietuvos centrinio banko duomenys, skaičiuojant nuo 2018 m. I ketvirčio ...
nuotrauka
2019-07-09 10:40
Architektūrinio konkurso komisija išrinko geriausius projektus naujam UAB „Hanner“ verslo centrui „Business Stadium North East“. Pirmąją vietą iš 9 dalyvių laimėjo UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasiūlytas darbas.
nuotrauka
2019-06-26 13:48
Kai kurie interjero elementai yra svarbesni už kitus ir ne taip lengvai pakeičiami. Dėl to jų sprendimus reikėtų apgalvoti atsakingai, neskubotai. Interjero dizaino srityje dirbantis architektas Irmantas Petrauskas sako, kad toks interjero elementas yra grindys. Su jomis ne tik daugiausia liečiamės,...
nuotrauka
2019-06-21 16:19
Klaipėdos regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) išnagrinėjo keturių daugiabučių gyvenamųjų namų komplekso Mokyklos g. 18A, Klaipėdoje, projektinius pasiūlymus. Ekspertų vertinimu, jie architektūros kokybei keliamus reikalavimus atitinka iš dalies.
nuotrauka
2019-06-20 12:52
Didelė natūralios šviesos sklaida, grynas oras, bendrosios poilsios erdvės, augalų gausa, atpalaiduojantis vaizdas pro langą. Tokias šiuolaikinių darbo erdvių interjero dizaino tendencijas išskiria specialistai.
nuotrauka
2019-06-11 09:50
Daugybė valstybių sostinių ir didžiųjų miestų išgyvena neeilines transformacijas – geležinkelių ir autobusų stočių rajonai iš pilkų, pramoninių, kartais net apleistų miesto teritorijų virsta prestižiniais kvartalais. Į šiuos dažnai itin netoli istorinio miesto centro esančius rajonus atsikelia vis d...
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-06-03 11:40
IKEA ir TV3 rengiasi antram „Namų idėja su IKEA“ sezonui ir vėl renka lietuvių namus nemokamam interjero atnaujinimui. Šį kartą IKEA dizaineriai atnaujins ne tik namų patalpas, tačiau įžengs ir į verslo erdves – nedideli šeimų verslai, startuoliai, dirbtuvėlių ar parduotuvių savininkai kviečiami tei...
nuotrauka
2019-05-31 15:03
Panevėžio regioninė architektūros taryba (toliau – RAT) atliko Utenos Vyžuonaičio parko teritorijos detaliojo plano dviejų koncepcijos variantų vertinimą ir pateikė rekomendacijas dėl gyvenamosios teritorijos sprendinių.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-29 11:38
Gyventi gražiai neuždrausi, ypač, jeigu esi žinomas ir labai turtingas. Šia taisykle vadovaujasi dainininkė Jenifer Lopez, aktorius Alec‘as Baldwin‘as su žmona Hilaria, Gwyneth Paltrow, Madonna, Sarah Jessica Parker ir garsi atlikėjų pora – Jay Z su Beoynce, įsigiję namus prabangiame Niujorko priemi...
nuotrauka
2019-05-29 11:06
Norą įsigyti nedidelio ploto – 1–1,5 kambario – butą dažnai lydi klausimai, kaip jį įrengti, kad pakaktų vietos ir reikalingiems daiktams pasidėti, ir liktų erdvės komfortiškam gyvenimui.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...