2019 gruodžio 13 d. penktadienis, 3:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Vonios kambarys – be buitiško atspindžio  3

2015-07-19 11:55
Žinia, vonios kambaryje žmonės praleidžia nemažai laiko. Jame atliekamos ne tik higienos bei kosmetikos procedūros, bet vonioje galima atsipalaiduoti bei pailsėti fiziškai ir psichologiškai po sunkių dienos darbų. Nepaisant to, vis daugiau žmonių renkasi ne vonią, o dušo kabiną vonios kambaryje. Dušo kabinos pranašumas tas, kad ji užima mažai vietos. Be to, keturis kartus mažiau sunaudoja vandens, nei turškiantis vonioje. Interjero studijos „Dizu“ įkūrėjos, architektės Renatos Mockutės teigimu, priklausomai nuo vonios kambario, kuriame pradedama ir baigiama diena, interjero, galima semtis įkvėpimo ir nepastebėti šioje nedidelėje erdvėje buitiškumo.
nuotrauka
Svarbu, kad vientisumas būtų jaučiamas kiekvienoje erdvėje. Leono Garbačiausko nuotr.


Jūsų manymu, vis dėlto kas geriau – vonia ar dušo kabina?

Kadangi tai projektas naujos statybos name, todėl visi sprendimai – individualūs ir nauji. Pagal užsakovų pageidavimą buvo numatyta dušo kabina. Žinoma, geriausias variantas turėti abu elementus: ir vonią, ir dušo kabiną. Šeimai dažniausiai rekomenduojame rinktis vonią, jei vietos nepakanka abiem atributams. Jei vietos nėra daug ir užsakovams svarbu taupyti vandenį, tada dušo zona – geriausias sprendimas.

Taip pat Jūsų idėja buvo ir geometrinių raštų plytelės, pereinančios į sienų plokštumas. Kodėl pasirinktos būtent geometrinių raštų ir juoda-balta spalvų plytelės?

Projektuodami interjerą, laikomės iš anksto su užsakovais aptarto jo kūrimo charakterio ar nuotaikos. Svarbu, kad vientisumas būtų jaučiamas kiekvienoje erdvėje.

Ne išimtis ir vonios kambarys. Jame stengiamės atspindėti tą pačią nuotaiką, kuriamą interjero įrankiais: linijomis, spalvomis, optinėmis iliuzijomis. Būtent tokios ryškiaspalvės plytelės padėjo „ištirpinti“ atskirtį toje erdvėje tarp sienų ir grindų. Tuo pačiu optiškai pratęsti erdvę sukuriant jos beribiškumo efektą.

Kokie buvo kiti užsakovo pageidavimai kuriant vonios kambario interjerą? Pavyzdžiui, lentyna rankšluosčiams susidėti ir panašiai.

Užsakovo pageidavimai buvo minimalūs, tačiau kuriant funkcinį buto planavimą, pasiūlėme skirti erdvės vonios kambaryje ir pagalbinei funkcionaliai spintai.

Kokios šiuolaikinės vonios kambario interjero tendencijos? Bent keliais žodžiais apibūdinkite, kokių formų praustuvai, unitazai (jei vonios kambarys išvien su tualetu) ir panašiai, dabar madingi ar yra paklausūs?

Mes stengiamės nevartoti žodžio „mada“. Tiesiog įsiklausome į kiekvieno užsakovo poreikius ir kuriame stilingus bei racionalius namus. Dėmesį atkreipiame ne į daiktų, faktūrų kiekybę, o į interjero elementų kokybę ir erdvės pojūtį. Kas tendencinga – neretai tampa įprasta. Mūsų komanda stengiasi to išvengti. Labai žavi vonios kambarys, kuriame  gyventojas nejaučia buities atspindžio. Toks kambarys visada įkvepia pradedant ir baigiant dieną. Nebuitiškumą galima susikurti atitinkamu apšvietimu, spalvomis, tekstūromis.

Kaip manote, kokios interjero detalės turėtų dominuoti, kad vonios kambarys atrodytų stilingai, gal net originaliai?

Detalių visuma sukuria stilingą ar originalų vonios kambarį.VONIOS KAMBARYS Be to, labai svarbi kūrėjo patirtis – techniniai, ergonominiai projektavimo įgūdžiai ir estetinės juslės: spalvų, tonų, proporcijų suvokimo.

Tarkim,  vonios kambarys yra 10-12 kv. m. ir jame šeimininkas nori patalpinti automatinę skalbyklę bei džiovyklę. Jūsų nuomone, kaip geriau tai padaryti, kad nenukentėtų vonios kambario interjeras? Kitaip tariant, kad būtų gražu, estetiška ir praktiška.

Paprastai tokius techninius – buitinius elementus slepiame nišoje (jei galimybės leidžia suformuoti sieninį-nišinį elementą). Tada jie netampa erdvės dalimi, o tiesiog formuoja erdvę, būdami tik sieniniais elementais su durelėmis ar užuolaidomis.

Jei ne paslaptis, kiek užsakovui kainavo šis jūsų sukurtas vonios kambario interjeras?

Negalėčiau tiksliai įvardinti konkrečių skaičių, tačiau visas vonios kambario interjeras prasidėtų nuo 4000 Eurų.

Kiekvienas interjero dizaineris turi savitą interjero kūrimo braižą. Koks braižas būdingas jūsų kūryboje?

Interjero studijos „Dizu“ šūkis – fantazija paverčia kasdienybę unikalia, atspindėdama gyventojo poreikius ir gyvenimo būdą. Mus įkvepia patys žmonės. Juos stebėdami, įsiklausydami, siekiame sukurti namų erdvę, kurioje jie jaustųsi savimi, nepastebėdami buities nykumo. 

Leono Garbačiausko nuotraukos
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Kazys
2018-06-06 16:45
Mane asmeniškai visada labai žavėdavo šviesių spalvų interjeras. Šviesios žemės spalvos mano manymu didina patalpą bei suteikia jaukumo. Dažnai renkuosi vonios kambariui vokiskakeramika, nes esu girdėjas neblogų atsiliepimų. Stengiuosi kurti jaukų bei funkcionalų interjerą.
vonia
2015-07-20 09:33
turėjau vonią, dabar dušo kabiną. esu labai patenkinta. vonia labai maža, bet išplanavimu esu patenkinta. Jeigu turėčiau galimybę, labai norėčiau džekūzi.....
Saulė
2015-07-20 09:28
Sveiki, labai graži vonia, o jei vonia dvigubai didesnė, tai tada labiau reomenduotumėt ir vonią įsirengti?

Architektūra. Interjeras

nuotrauka
2019-12-09 15:47
Kauno miestas gali pasigirti išlaikyta tarpukario architektūra ir tuo pačiu daugybe neseniai iškilusių šiuolaikinės architektūros pastatų. Pasak KTU SAF dėstytojo Vytauto Baltaus, pusiausvyra tarp skirtingo laikmečio architektūros ne visur yra išlaikoma, bet tai nėra blogai, jei šiuolaikinė architek...
nuotrauka
2019-12-09 15:45
Rudenį Minske organizuoto architektūros festivalio metu vykusioje Minsko tarptautinėje jaunųjų architektų bienalėje „LEONARDO 2019“ tarp 150 projektų iš 18 šalių net 3 apdovanojimus pelnė Vilniaus architektūros studijos architektų pateikti projektai.
nuotrauka
2019-12-09 07:31
Lietuvos verslo paramos agentūra drauge su Ekologinio dizaino asociacija, inicijavo pirmąją, unikalią konferenciją Lietuvoje „Tvari gyvenvietė sveikam gyvenimui“, į kurią pakvietė Lietuvos ir užsienio architektus, urbanistus, dizainerius, statytojus ir mokslininkus.
nuotrauka
2019-12-06 08:30
Būsto įrengimas palėpėje sudėtingesnis ir dažnai – brangesnis, tačiau galimybės – kur kas didesnės, sako architektas, UAB „Archispektras" kūrybos vadovas Ignas Kalinauskas. Jis ir iš savo patirties puikiai žino, kaip geriausiai išnaudoti iš pažiūros nedidelį plotą, bei patarė, kokius pagrindinius ži...
nuotrauka
2019-12-03 13:11
Kiekvienas sutiks, kad valgomasis stalas yra vienas reikalingiausių baldų. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokie valgomojo stalai sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio? Pasidomėkime.
nuotrauka
2019-12-03 10:16
Kaip papuošti namus Kalėdoms net tuo atveju, jei jūsų namie nėra vietos didelei žaliaskarei? „Tokio teiginio, jog jūsų būstas Kalėdų puošmenoms per mažas, tiesiog negali būti. Šventinę dvasią sukurti galima kiekvienuose namuose, net ir pačiuose mažiausiuose. Tiesa – galbūt puošiant mažesnį būstą, re...
nuotrauka
2019-11-29 13:46
Sostinėje ketvirtadienio vakarą tryliktą kartą apdovanoti geriausi nekilnojamojo turto projektai Lietuvoje. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ geriausio biuro, gyvenamojo ir visuomeninio projekto statulėles pasidalino Vilnius, Kaunas ir Klaipėda.
nuotrauka
2019-11-28 07:56
Įsigijus naują būstą laukia ilgas ir atsakingas jo įrengimo procesas. Vienas pirmųjų žingsnių – techninio interjero projekto parengimas. Kaip teisingai suprasti dizainero parengtus brėžinius, kokios dalys privalo būti įtrauktos į techninį projektą ir kaip pasiruošti prieš kreipiantis į specialistą, ...
nuotrauka
2019-11-27 08:39
Paprastai pristatant namus kalbama apie patogų susisiekimą, jaukumą, komfortą, dizaino sprendimus ir kitus būstui įprastus dalykus. O kas, jei projektas yra tiek unikalus, kad tokie įprasti apibūdinimai tiesiog nublanksta? Istorinį aerodromą atveriantys langai, lėktuvų kilimo ir tūpimo takas tiesiog...
nuotrauka
2019-11-26 09:59
UAB „Verslo investicijos“ ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ pasirašė būsimo administracinio pastato Lvovo g. 21 A projektavimo sutartį. UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ (AKG) yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso nugalėtoja.
nuotrauka
2019-11-26 07:15
Vonios kambaryje laisvai pastatoma vonia ar unikalios formos praustuvas gali tapti pagrindiniu vonios kambario akcentu. Gamintojas „Ravak“ siūlo ne tik įdomias laisvai pastatomų praustuvų formas, bet ir praktiškus bei saugius gaminius, kurie nuolat atnaujinami pagal vyraujančias tendencijas.
nuotrauka
2019-11-25 16:33
„Kaip gerai, kad sulig 50-60-tųjų sugrįžimo banga kartu sugrįžta ir gebėjimas matyti, kokios gražios yra monumentalios, brutalistinės architektūros formos, ir kaip išlikdamos aktualios jos gali būti originaliai prikeltos naujam gyvenimui“, – sako architektė Ieva Folk, ėmusis iššūkio – paversti Vilni...
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 14:09
Kauno centrinio pašto rūmų krizė, besitęsianti kelerius metus, gali tapti pozityviu proveržiu, ypač naudingu nacionalinei architektūrai, dalijasi naujiena Lietuvos architektų rūmai (LAR).
nuotrauka
2019-11-13 12:50
Netoli Vingio parko esančios buvusios gamyklos „Velga“ teritorijos (14 ha) laukia grandiozinis atnaujinimas, prisidėsiantis prie tvaraus miesto strategijos įgyvendinimo – šiame sklype nekilnojamojo turto projektų plėtros įmonė „Akropolis Group“ ir nekilnojamo turto plėtotojas UAB „M.M.M. projektai“ ...
nuotrauka
2019-11-13 12:09
Pasaulio architektus ir dizainerius vienijantys portalai bei tinklaraščiai jau apžvelgė naujausias kraštovaizdžio formavimo tendencijas. Kuriant landšafto dizainą šiuolaikinė architektūra turi derintis prie aplinkos, o ne aplinka – prie pastatų. Gamtai suteikiama ypatinga reikšmė.
nuotrauka
2019-11-11 11:23
Saulės kontrolės sistemos yra ne tik funkcionali, bet ir estetiška priemonė pastatų dizainui ir architektūrai kurti. Naudojant šias sistemas, galima reguliuoti vidaus mikroklimatą, temperatūrą, šviesos srautą. Saulės kontrolės sistemos, priešingai nei lauko žaliuzės, yra modernus sprendimas, leidžia...
nuotrauka
2019-11-06 16:12
Vieną iš pilkų Juozapavičiaus prospekto namų Kaune sienų papuošė naujas gatvės meno kūrinys. Kaip dalijasi Kauno miesto savivaldybė, menininko Žygimanto Amelyno piešinys „Žiema baigės“ – tai dar vienas programos „Kauno akcentai“ projektas.
nuotrauka
2019-11-06 11:13
Peržiūrėjusi projektuotojų pateiktą medžiagą ir atsižvelgus į viešo svarstymo metu gyventojų išsakytas pastabas, Vilniaus savivaldybė nepritarė daugiabučio gyvenamojo namo Gervių g. 7 projektiniams pasiūlymams. Konstatuota, kad daugiabučio gyvenamojo namo projektas neatitiko detaliojo plano sprendin...
nuotrauka
2019-11-06 09:37
Lietuvos architektų biuras „Office De Architectura“ pasirašė sutartį projektuoti nuolatinį Lietuvą reprezentuojantį paviljoną Bengbu mieste Kinijoje.

Statybunaujienos.lt » Architektūra. Interjeras