2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 5:37
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Vudesta“. Netikėtu rakursu – apie eksportą ir kitą emigracijos pusę Fotogalerija

2018-10-18 07:30
Bendrovė „Vudesta“, gaminanti medinius langus, duris bei įvairias medines slankiąsias sistemas, apie 97–98 proc. savo produkcijos eksportuoja į Skandinaviją ir Angliją. Šiuo metu bendrovė plečia savo gamybinius pajėgumus, bet apimčių augimo su vietos rinka nesieja.
nuotrauka
„Vudesta“ apie 97–98 proc. savo produkcijos eksportuoja į Skandinaviją ir Angliją. VUDESTOS nuotr.


Minimos įmonės
Vudesta, UAB
Bendrovė „Vudesta“ projektuoja, gamina ir montuoja europinio ir skandinaviško tipo medinius, aliuminiu kaustytus langus, duris bei slankiąsias sistemas. „Net jeigu mūsų gaminius perka Lietuvos įmonės, jie vis tiek eksportuojami. Tad vietos rinkoje mūsų gaminių lieka itin mažai“, – sako bendrovės „Vudesta“ gamybos direktorius Andrius Toliautas.Jeigu prieš kelerius metus į Norvegiją bendrovė išveždavo beveik vien tik skandinaviško tipo medinius langus ir duris, tai pastaruoju metu situacija pasikeitė: norvegai jau norti įvairesnių gaminių, darosi atviresni pasiūlymams, gaminių įvairovei.

„Pastaruoju metu ir Norvegijoje, kur keliauja didžiausia mūsų gaminių dalis, įsigaliojo reikalavimas dėl U vertės – naujai statomo namo bendra durų ir langų U vertė negali būti aukštesnė kaip 0,8 W/kv. m K. Švedijoje ir Danijoje tokių reikalavimų dar nėra“, – sako A. Toliautas. 

Mediniai „Vudesta“ langai, durys ir slankiosios sistemos yra sertifikuoti, tad gali būti montuojami į A klasės energinio naudingumo namus, U vertė nėra didesnė negu 0,8 W/kv. m K. Tai yra aukštas energinis efektyvumas, atitinkantis reikalavimus, kurie keliami pasyvaus namo langų U vertei. Nors Lietuvoje, kur įsigaliojo privalomieji reikalavimai dėl A energinio naudingumo klasės, bendrovė parduoda vos 2–3 proc. gaminių, šios vertės svarbios ir gaminius eksportuojant į Skandinaviją.

Gamina individualizuotus gaminius – standartinių gaminių rinką užima stambios gamyklos

Eksporto sėkmę, anot A. Toliauto, lemia keletas veiksnių. Lietuvos įmonė Skandinavijoje randa pirkėjų dėl tinkamos kainos, aukštos kokybės, lankstumo vykdant užsakymus, gebėjimo pateikti įvairios produkcijos.

vudesta„Konkuruoti standartinių gaminių rinkoje labai sudėtinga, ypač su lenkais, kurių gamyklos labai standartizuotos – nesuvokiu, kaip jie geba pagaminti už žemą kainą, nors, reikia pastebėti, ir kokybė nėra itin aukšta“, – sako A. Toliautas.

Skandinavijos rinkoje aktyviai veikia Lenkijos langų ir durų gamintojai, kurie geba pateikti savo produkciją žemomis kainomis, tačiau prastesnės kokybės. Klientai neleidžia kainos didinti nė procentu – atsiunčia konkurentų, paprastai lenkų gamintojų, pasiūlymus su kaina. Nors darbų yra daug, bet uždirbti kaip anksčiau – nebepavyksta. 

Didžioji smulkios įmonės, kokia yra „Vudesta“, eksportuojamų gaminių dalis yra nestandartiniai sprendimai. Standartinius langus ir duris dideliais kiekiais ir mažesne kaina gamina didelės įmonės, tad „Vudesta“ konkuruoja rinkoje, kur reikia daugiau individualių sprendimų, neretai užsakymai vykdomi konkrečiam klientui pagal specialius poreikius.

Vietos rinkos vengia ir dėl vilkinamų atsiskaitymų

Gaminius įmonė pradėjo eksportuoti dviem kanalais: per Lietuvos įmones ir tiesioginius pardavimus. Jeigu anksčiau daugumą gaminių parduodavo per Lietuvos įmones, dabar situacija keičiasi – pardavimų kanalai pagal srautus darosi apylygiai. Verslo pradžioje įmonei buvo reikalingos Lietuvos įmonės, dirbančios užsienyje, ryšiai su jomis sudarė sąlygas plėstis. Dabar įmonę susiranda jau ir patys užsienio klientai – pirkėjų ratas plečiasi. Dauguma klientų yra nuolatiniai, „Vudesta“ ypač vertina partnerystę su statybų įmonėmis, nes tai taupo laiką, tačiau bendradarbiauja ir su platintojais, individualiais užsakovais. 

Nors panaudojama 90 proc. pajėgumų, įmonė plečia gamybinę bazę. „Plėstis į vietos rinką nežadame, nes nematome perspektyvų. Tačiau pradėjome bendradarbiauti su Anglijos rinka. Vertiname rizikas, kurios gali kiti dėl Brexito, bet jos yra prognozuojamos. Kita vertus, atėjus sunkumams, nežinia, kas labiau nukentėtų – Skandinavija ar Anglija. Tad eksportuojame į kelias rinkas, taip mažindami rizikas, – sako A. Toliautas. – Lietuvos rinkoje sudėtinga: ir verslo kultūra žema, savo pinigus turi kone per skolų išieškojimo įmones atgaudinėti, ir čia populiariausi plastikiniai gaminiai. Mūsų gaminiai yra sertifikuoti, aukštos kokybės, taigi ir brangesni.“

Mato galimybę bendradarbiauti su emigrantais

„Vudesta“ bendradarbiavo su perpardavinėtojais, bet įmonės netenkina situacija, kai jie uždirba daugiau negu gamintojai. Buvo svarstoma ir galimybė užsienyje nuomotis patalpas ir pardavinėti savo produkciją patiems, tačiau tam reikia patikimo žmogaus, kuris taip pat mokėtų vietos kalbą, dar geriau – būtų vietoje dirbantis statybininkas. Tad galiausiai apsisprendė, kad jų verslas yra gaminti, o pardavimais tesiverčia kiti. 

„Vudestos“ gamybos direktorius A. Toliautas atveria kitą emigracijos pusę. Jo nuomone, dirbdami užsienio rinkose ir užsitarnavę pasitikėjimą, jie gali būti puikūs tarpininkai tarp Lietuvos gamintojų ir užsienio klientų. Klientas greičiau patikės vietoje dirbančiu emigrantu iš Lietuvos, negu žmogumi, kuris skambina iš Lietuvos ir siūlo savo gaminius.

„Man patinka mintis, kad Lietuva kada nors bus labiausiai klestinti šalis kaip tik dėl didelės emigracijos. Emigrantai ne tik siunčia į Lietuvą pinigus, bet grįžę imasi eksportuoti Lietuvoje gaminamą produkciją, naudodamiesi užsienyje užmegztais ryšiais. Tokių įmonių ir tokių apsukrių, verslių išeivių iš Lietuvos pasaulyje yra labai daug – tai yra galimybės, kurias reikia išnaudoti“, – sako įmonės gamybos direktorius A. Toliautas.

Lietuvoje darbuotojų trūksta, o įdarbinant užsieniečius – sudaromos kliūtys

Individualizuota gamyba reikalauja daugiau laiko ir darbo išteklių, nes neįmanoma automatizuoti visų procesų. Mažeikių rajone įsikūrusi įmonė investavo į modernias medinių langų, durų ir slankiųjų sistemų gamybos stakles, kurios leidžia automatizuoti dalį gamybos procesų, tačiau ji negali būti per siauros specializacijos kaip tik dėl specialių užsakymų, kurie sudaro galimybes įmonei konkuruoti Skandinavijos rinkoje. Tačiau didžiausia problema – rasti tinkamų darbuotojų. 

Didžiausia įmonės vertybė – senbuviai darbuotojai, kurių darbo patirtis sudaro galimybes dirbti sklandžiai, gaminti kokybiškus produktus. Kaip pastebi A. Toliautas, vienam tokiam žmogui pasitraukus, į jo vietą reikėtų priimti du darbuotojus, nemažai mokyti, bet ir tai nežinia, kiek laiko reikėtų, kol jie galėtų dirbti taip, kaip senbuviai. Kol kas kvalifikuotų darbuotojų „Vudestai“ užtenka, tačiau trūksta darbuotojų, kurie atliktų paprastus, kvalifikacijos nereikalaujančius darbus. Nors atlyginimai Mažeikių rajone įsikūrusioje įmonėje yra konkurencingi, apmokyti dirbti galima per savaitę, tačiau darbuotojų trūksta.

„Vudesta“ žengia keliu, kuriuo jau pasuko ne viena Lietuvos įmonė – darbuotojų ieško trečiosiose šalyse. Neseniai įdarbino ukrainiečių, rengiasi jų įdarbinti dar daugiau, nes „su lietuviais labai sudėtinga“. 

„Niekaip nesuprantu mūsų valdžios žmonių – įdarbinti užsieniečius įmonei yra labai sudėtinga, „kaišiojami pagaliai į ratus“. Nesuprantu tokios politikos: užsieniečiai į mūsų šalį atvyksta legaliai, gauna legalų atlyginimą, valstybei moka mokesčius – laimime visi: ir verslas, ir valstybė, ir darbuotojai. Dabar gi tenka sugaišti ir pustrečio mėnesio, kol sutvarkomi visi formalumai“, – teigia verslininkas.

Mažeikių rajone įsikūrusi įmonė yra pajėgi gaminti ir parduoti kur kas daugiau produkcijos, jeigu tik užtektų darbuotojų. Lietuvos darbo biržos klientai, vieša paslaptis, nenori dirbti, jie registruojasi dėl pašalpų, socialinių garantijų, o atsiųsti pas darbdavį prašo ne darbo, o įrašo, kad netinka darbui, į kurį siunčiami. Paprastai tai yra ir asmenys, turintys įvairių priklausomybių.

„Kam geriau nuo tokios netikusios valstybės politikos? Bedarbių daugėja, jiems mokami milžiniški pinigai, o valstybė neleidžia įsivežti žmonių, kurie nori dirbti, užsidirbti, kurie gamina produktą ir moka mokesčius“, – neslepia nepasitenkinimo bendrovės „Vudesta“ gamybos direktorius A. Toliautas. 

Bendrovės nuotr. 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Žymės  Eksportas, LangaiRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...