2019 rugpjūčio 22 d. ketvirtadienis, 5:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemės ūkio technikos specialistai rekomenduoja žiemą paskirti traktorių remontui

2014-12-05 14:27
Vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį žemės ūkio technikos specialistai vadina geru laiku įvertinti ir sutaisyti darbų sezono metu intensyviai naudotą techniką. Vis dėlto Lietuvoje dalis žemdirbių tik balandį suskumba taisyti techniką. Specialistai pataria ūkininkams keisti šį požiūrį ir teigia, kad žiemos sezonas – geriausias metas ūkininkams pasiruošti būsimam darbymečiui.
nuotrauka
Apie 70 proc. „Dotnuvos projektų“ serviso klientų sudaro stambūs ūkininkai, apie 30 proc. – žemės ūkio bendrovės. Portalo nuotr.


„Lankantis užsienio šalių žemės ūkio technikos remonto dirbtuvėse, galima pastebėti, kad traktoriai ir kombainai pradedami remontuoti netrukus po sezono. Pas mus tai dar nėra taisyklė“, – teigia bendrovės „Dotnuvos projektai“ žemės ūkio technikos serviso vadovas Gediminas Čepas.

Apie 70 proc. „Dotnuvos projektų“ serviso klientų sudaro stambūs ūkininkai, apie 30 proc. – žemės ūkio bendrovės. Tiesa, apie 50 proc. serviso apyvartos sugeneruojama iš žemės ūkio bendrovių.

Sezono metu, anot serviso vadovo, atliekama apie du trečdaliai visų žemės ūkio technikos priežiūros ir remonto darbų. Tradicija atidžiai, periodiškai, be skubos patikrinti sezoną atidirbusią žemės ūkio techniką Lietuvoje dar tik pradedama kurti. Bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso meistrai didžiausio krūvio sulaukia pavasarį.

„Profesionaliems, specializuotiems žemės ūkio technikos servisams daugiausia darbo yra nuo balandžio pradžios iki spalio. Tuo metu dirbame labai įtemptai. Tačiau savo klientams rekomenduojame dalį remonto darbų padaryti šaltuoju metų laiku – kai traktoriai ir kombainai stovi nenaudojami ir specialistai gali juos atidžiai patikrinti ir remontuoti“, – sako bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso vadovas.

G.Čepas pastebi, kad įpusėjus pavasariui, kartais bandoma sugedusią techniką taisyti savomis jėgomis, tačiau vėliau vis tiek tenka kreiptis kvalifikuotus servisų meistrų pagalbos.

„Sudėtingai, kompiuterizuotai šiuolaikinei žemės ūkio technikai taisyti reikia žinių ir patirties, specialios įrangos. „Dotnuvos projektų“ serviso personalas kasmet kelia kvalifikaciją žemės ūkio technikos gamintojų rengiamuose mokymuose, o specialiuose kursuose ar seminaruose dalyvavę specialistai organizuoja mokymus įmonės viduje“, - teigia „Dotnuvos projektų“ serviso vadovas.

Pasak jo, šiuolaikinis žemės ūkio technikos servisas nepanašus nei į įprastą automobilių servisą, nei į sovietmečio mechanines dirbtuves. Jis aprūpintas specifine įranga, kurią tiekia žemės ūkio technikos gamintojai – nemažai specialių, neretai brangių, vienetinių įrankių, naudojamų tik tam tikrai technikai ar kuriam nors vienam konkrečiam techniniam mazgui taisyti.

„Taupydami klientų laiką techninę žemės ūkio technikos apžiūrą serviso profesionalai visada atlieka atvykę į kliento garažą – varyti traktorių į priežiūros centrą neverta. Profilaktine priežiūra rekomenduojame pasirūpinti likus pusmečiui iki sezono pradžios ir dar sykį - sezonui baigiantis“, - pataria G.Čepas.

Jo teigimu, į priežiūros centrą technika vežama dažniausiai tik gedimų atvejais. Apie 80–85 procentai žemės ūkio padargų įprastai taisoma „Dotnuvos projektų“ klientų ūkiuose, likusi dalis – bendrovės žemės ūkio technikos priežiūros punktuose.

G.Čepas teigia, kad įprasta praktika jau tapo gedimų priežasčių nustatymas telefonu.

Technikos priežiūros centrų specialistai technikos naudotojams pataria tinkamai įvertinti techninėse sąlygose nurodytas rekomendacijas ir reikalavimus atlikti technines apžiūras, planinius remontus, padaryti tai laiku. Žemdirbiai raginami nelaukti, kol traktorius ar kombainas suges. Tai leidžia sutaupyti lėšų bei padeda išvengti problemų darbymečiu.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-20 08:00
Išankstinės nuostatos, aplinkinių suformuota nuomonė bei viešojoje erdvėje gajūs mitai kartais užkerta kelią vienam ar kitam sprendimui priimti. Tai pasakytina ir apie stogo dangą. Visgi rinka yra labai dinamiška ir tai, kas vakar pagal sukurtus mitus atrodė sunkiai pasiekiama, šiandien gali būti le...
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...