2019 gruodžio 11 d. trečiadienis, 13:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Žemės ūkio technikos specialistai rekomenduoja žiemą paskirti traktorių remontui

2014-12-05 14:27
Vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį žemės ūkio technikos specialistai vadina geru laiku įvertinti ir sutaisyti darbų sezono metu intensyviai naudotą techniką. Vis dėlto Lietuvoje dalis žemdirbių tik balandį suskumba taisyti techniką. Specialistai pataria ūkininkams keisti šį požiūrį ir teigia, kad žiemos sezonas – geriausias metas ūkininkams pasiruošti būsimam darbymečiui.
nuotrauka
Apie 70 proc. „Dotnuvos projektų“ serviso klientų sudaro stambūs ūkininkai, apie 30 proc. – žemės ūkio bendrovės. Portalo nuotr.


„Lankantis užsienio šalių žemės ūkio technikos remonto dirbtuvėse, galima pastebėti, kad traktoriai ir kombainai pradedami remontuoti netrukus po sezono. Pas mus tai dar nėra taisyklė“, – teigia bendrovės „Dotnuvos projektai“ žemės ūkio technikos serviso vadovas Gediminas Čepas.

Apie 70 proc. „Dotnuvos projektų“ serviso klientų sudaro stambūs ūkininkai, apie 30 proc. – žemės ūkio bendrovės. Tiesa, apie 50 proc. serviso apyvartos sugeneruojama iš žemės ūkio bendrovių.

Sezono metu, anot serviso vadovo, atliekama apie du trečdaliai visų žemės ūkio technikos priežiūros ir remonto darbų. Tradicija atidžiai, periodiškai, be skubos patikrinti sezoną atidirbusią žemės ūkio techniką Lietuvoje dar tik pradedama kurti. Bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso meistrai didžiausio krūvio sulaukia pavasarį.

„Profesionaliems, specializuotiems žemės ūkio technikos servisams daugiausia darbo yra nuo balandžio pradžios iki spalio. Tuo metu dirbame labai įtemptai. Tačiau savo klientams rekomenduojame dalį remonto darbų padaryti šaltuoju metų laiku – kai traktoriai ir kombainai stovi nenaudojami ir specialistai gali juos atidžiai patikrinti ir remontuoti“, – sako bendrovės „Dotnuvos projektai“ serviso vadovas.

G.Čepas pastebi, kad įpusėjus pavasariui, kartais bandoma sugedusią techniką taisyti savomis jėgomis, tačiau vėliau vis tiek tenka kreiptis kvalifikuotus servisų meistrų pagalbos.

„Sudėtingai, kompiuterizuotai šiuolaikinei žemės ūkio technikai taisyti reikia žinių ir patirties, specialios įrangos. „Dotnuvos projektų“ serviso personalas kasmet kelia kvalifikaciją žemės ūkio technikos gamintojų rengiamuose mokymuose, o specialiuose kursuose ar seminaruose dalyvavę specialistai organizuoja mokymus įmonės viduje“, - teigia „Dotnuvos projektų“ serviso vadovas.

Pasak jo, šiuolaikinis žemės ūkio technikos servisas nepanašus nei į įprastą automobilių servisą, nei į sovietmečio mechanines dirbtuves. Jis aprūpintas specifine įranga, kurią tiekia žemės ūkio technikos gamintojai – nemažai specialių, neretai brangių, vienetinių įrankių, naudojamų tik tam tikrai technikai ar kuriam nors vienam konkrečiam techniniam mazgui taisyti.

„Taupydami klientų laiką techninę žemės ūkio technikos apžiūrą serviso profesionalai visada atlieka atvykę į kliento garažą – varyti traktorių į priežiūros centrą neverta. Profilaktine priežiūra rekomenduojame pasirūpinti likus pusmečiui iki sezono pradžios ir dar sykį - sezonui baigiantis“, - pataria G.Čepas.

Jo teigimu, į priežiūros centrą technika vežama dažniausiai tik gedimų atvejais. Apie 80–85 procentai žemės ūkio padargų įprastai taisoma „Dotnuvos projektų“ klientų ūkiuose, likusi dalis – bendrovės žemės ūkio technikos priežiūros punktuose.

G.Čepas teigia, kad įprasta praktika jau tapo gedimų priežasčių nustatymas telefonu.

Technikos priežiūros centrų specialistai technikos naudotojams pataria tinkamai įvertinti techninėse sąlygose nurodytas rekomendacijas ir reikalavimus atlikti technines apžiūras, planinius remontus, padaryti tai laiku. Žemdirbiai raginami nelaukti, kol traktorius ar kombainas suges. Tai leidžia sutaupyti lėšų bei padeda išvengti problemų darbymečiu.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-12-11 10:15
Kad ir kokios paskirties pastatas bebūtų kuriamas – verslo centras ar individualus būstas – architektams, dizaineriams, projektuotojams ir statybininkams tenka įgyvendinti daugybę užsakovo suformuotų užduočių: suprojektuoti būsimą statinį, jį vizualizuoti, suplanuoti biudžetą ir galiausiai – parodyt...
nuotrauka
2019-12-05 13:53
Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių stovėjimo aikštelė. Joje įrengta beveik 1 000 naujų stovėjimo vietų, baigiamas įkurtas automobilių nuomos centras, veikia elektromobilių įkrovos aikštelės.
nuotrauka
2019-12-04 15:08
Šiandien, gruodžio 4 d., Vilniaus miesto taryboje po pateikimo pritarta koncesijos sutarčiai dėl daugiafunkcio sporto komplekso statybų ant Šeškinės kalvos, kuriame numatytas ir nacionalinis stadionas.
nuotrauka
2019-12-04 07:15
Sostinės Naujosios Vilnios mikrorajone pradedamas rekonstrukcijos projektas. Čia atnaujinamos automobilių techninės patikros paslaugas teikiančios įmonės „Tuvlita“ patalpos. Linksmojoje gatvėje esančios techninės apžiūros stoties rekonstrukcijos darbus vykdo statybų ir darnios miestų plėtros bendrov...
nuotrauka
2019-11-28 10:21
Investicijų valdymo bendrovės „Lighthouse asset management“ valdomas fondas „Lighthouse alternative fund“ įsigijo statybų bendrovę UAB „Viremida“ ir pakeitė jos vardą į „Lighthouse contracting“.
nuotrauka
2019-11-27 11:42
Danielius Makulavičius, bendrovės „Milsa“ įkūrėjas, sako, kad 1995–2003 m. įsigyti „Granito“, „Granitinės skaldos“ ir „Klovainių skaldos“ kontrolinius akcijų paketus buvo logiškas sprendimas. Įmones siejo ir panaši veikla – granito ir dolomito skaldos gamyba, ir tie patys klientai. Danieliaus Makula...
nuotrauka
2019-11-27 09:54
Nemenkstanti gyvenamojo būsto paklausa didžiuosiuose šalies miestuose ir toliau lemia augančius naujų butų pardavimus bei tolimesnę NT projektų plėtrą. Statybų ir darnios miestų plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ būstų pardavimai per pirmuosius tris šių metų ketvirčius šoktelėjo 76 proc., lyginant su t...
nuotrauka
2019-11-25 07:36
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, straipsnyje nagrinėja Lietuvos ir užsienio patirtį darbų valdymo automatizavimo srityje. Aprašomi galimi darbų valdymo ir apskaitos automatizavimo sprendimai ir kokią naudą iš to gali gauti statybų bendrovė
nuotrauka
2019-11-22 14:30
Susisiekimo ministerija inicijavo tarpinstitucinį pasitarimą dėl Lietuvos paštui priklausančių centrinių pašto pastatų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje tolesnio panaudojimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams.
nuotrauka
2019-11-22 07:41
Pasaulyje ekonomika jau daug metų veikia „negalvok – išgauk, gamink, vartok ir išmesk“ principu. Išgaunami gamtos ištekliai naudojami gamybos procese, o gaminiai po tam tikro eksploatavimo laiko tampa atliekomis, kurios kaupiasi sąvartynuose arba mūsų gyvenamoje aplinkoje. Žiedinė ekonomika gali tap...
nuotrauka
2019-11-21 16:04
Investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas fondas „Eika Real Estate Fund“ (EREF) už 5,8 mln. EUR įsigijo verslo centrą „Highway“, esantį Savanorių pr. 178A, Vilniuje. Fondas įsigijo 100 proc. UAB „Akvilas“, kuriai priklauso verslo centras „Highway“, akcijų iš AB „Invald...
nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-20 09:01
Vilniuje, Pašilaičių rajone, duris atvers naujas lopšelio-darželio „Gabijėlė“ modulinis priestatas, kurį nuo gruodžio 2 d. pradės lankyti 105 mažieji vilniečiai. Modulius tiekė ir montavo UAB „HSC Baltic“ ir UAB „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-11-11 16:24
Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu, SĮ „Vilniaus planas“ suprojektavo naują požeminį tunelį Zuikių gatvėje po geležinkeliu.
nuotrauka
2019-11-11 13:12
Vilnius imasi aktyvių veiksmų dėl autobusų stoties atnaujinimo – lapkričio 11 d. savivaldybėje pasirašyti keturšaliai sostinės, AB „Lietuvos geležinkeliai”, UAB „Vilniaus autobusų stotis“ ir UAB „Baltisches Haus“ ketinimai rajoną drauge paversti prestižiniu mobilumo centru. Tokiu būdu dvi pastarosio...
nuotrauka
2019-11-07 11:37
Vilkaviškyje kyla nauja autobusų stotis. Šį mėnesį jau pradėti darbai pastato viduje, o į naujosios stoties atidarymą tikimasi keleivius pakviesti 2020 metų kovo 1 dieną.
nuotrauka
2019-11-07 11:35
Šį gruodį Latvijoje baigiamos išparduotuvių miestelio „Via Jurmala Outlet Village“ (VJOV) statybos. Pirmasis projekto etapas, kurio parduotuvių plotas sieks 13,500 kv. m., duris atvers jau 2020 metų pavasarį. Čia lankytojų lauks 70 drabužių, avalynės, aksesuarų ir laisvalaikio parduotuvių, kavinės b...
nuotrauka
2019-11-07 10:01
UAB „Merko statyba“ apyvarta per tris 2019 m. ketvirčius pasiekė 45 mln. eurų, buvo parduota 210 iš 500 šiuo metu statomų butų.
nuotrauka
2019-10-29 16:33
Netrukus vietoj uždarosios akcinės bendrovės EIKA veiks dvi įmonės: EIKA ir veiklą pradės naujai įsteigta įmonė UAB AVI INVEST LT, praneša EIKA.
nuotrauka
2019-10-28 07:56
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos. Tai, kas g...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos