2019 rugpjūčio 26 d. pirmadienis, 0:11
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Židinys bute: ir šilumai, ir romantikai  5 Fotogalerija

Ramunė NARMONTIENĖ      2014-08-08 10:59,      nauja fotogalerija su židiniais 2014-08-12 13:23
Židinio šviesa ir skleidžiama šiluma nuo seno buvo svarbus kiekvieno lietuvio namų simbolis. Tačiau laikui bėgant židinys tapo prabangos simboliu, kurį sau leisti galėjo tik individualių namų gyventojai. Technologijoms tobulėjant šis romantikos ir šilumos atributas tapo prieinamu net ir standartinių daugiabučių gyventojams, kurie taip pat gali mėgautis išsvajotąja idile.
nuotrauka
Židinys.


Nauja statyba pritaikyta ugniakurams

Židinio statyba standartiniame bute prilygsta rimtoms statyboms, kurioms reikia gauti valstybės institucijų leidimą, turėti projektą ir, aišku, lėšų. Židinius montuojančios bendrovės „Safe fireplace LT“ direktorius Dainius Strakšys sako, kad beveik visuose naujos statybos butuose dar projektuojant daugiabutį yra numatytas kaminų įrengimas, todėl tokio būsto gyventojai gali juose statytis židinius. Pasak specialisto, senos statybos daugiabučiuose įsirengti ugniakurą galima toli gražu ne visur.

„Tarybiniuose butuose įsirengti židinį – problema. Nebent gyvenantiems penktame aukšte ar turintiems mansardą įmanoma pasidaryti projektą ir gauti leidimus“, – sako D. Strakšys.

Už nelegalų židinį – bauda ir savininkui, ir statytojui

Norint pasistatyti židinį daugiabutyje, pasak židinių meistro, visų pirma reikia pagalvoti ne apie jo dizainą ar projektą, o apie leidimą jį įsirengti, mat vėliau gali tekti smarkiai gailėtis.

„Pirmiausia, žmonės neišsiaiškina, ar gaus leidimą pasistatyti dūmtraukį. Projektus pasidaro, architektai irgi nepasiteirauja, ar žmogus turi leidimą. O leidimas yra privalomas norint įsirengti židinį miesto centre. Kiekvienas miestas yra suskirstytas rajonais, kur galima deginti tik gamtines dujas, kur negalima jokių kieto kuro katilų ir t.t. Todėl reikia atkreipti dėmesį į visus niuansus“, – pasakoja židinius montuojantis D. Strakšys.

Meistras atvirauja, kad įsirengus židinį savavališkai ir dar prieš tai negavus leidimo, išeitis viena – viską nugriauti ir vėliau gavus leidimus, statyti profesionaliai iš naujo. O tam reikalingos papildomos investicijos.

„Be leidimo ir visų reikiamų parašų aš asmeniškai net nepradedu įrenginėti židinio. Manau, joks rimtas meistras, turintis gerą vardą, to nedarys. Nes paskui yra baudžiamas ne tik užsakovas, bet ir darbų vykdytojas“, – apie gresiančius nemalonumus nesilaikant reglamentų perspėja D. Strakšys.

Savavališkos statybos – nelaimių pranašas

Kaip ir visose srityse, taip ir statydami židinį, pasak specialisto, tautiečiai nori būti savarankiški ir mano, kad viską gali pasidaryti patys. Būtent dėl savavališkų statybų įsirengiant ugniakurus standartiniuose butuose kyla daugybė problemų, kurios gali baigtis nelaime.

„Jeigu darosi ugniakurus ar krosneles savavališkai, dažnai jungiasi į bendras ventiliacijos angas, ko daryti negalima. Daugiabutyje labai paprasta nunuodyti kaimynus, kyla daugybė ginčų, problemų tarp kaimynų“, – apie gresiančias nelaimes perspėja D. Strakšys.

Esminiai pavojai, kurie gali tykoti netvarkingai eksploatuojant židinį – suodžių gaisras, sutrūkęs kaminas. Specialistas primena, kad norint išvengti nelaimių reikia nepamiršti bent kartą per sezoną išvalyti kaminą. Taip pat rinkti pelenus, nes jie trukdo oro cirkuliacijai, kuri reikalinga degimui.

„Neteisingai eksploatuojant gali į kambarį prisileisti dūmų, nuo kurių galima apsinuodyti. Dažnai uždaroma sklendė dar neužgesus žarijoms ar likus nesudegusioms malkoms‘, – apie galimus pavojus primena specialistas.

Nepagrįstos baimės

Technologijoms tobulėjant, į antrą planą nuslenka ir daugybė nepagrįstų baimių, susijusių su židinio įrengimu namuose.

„Viena iš dažniausių baimių – apsinuodijimas smalkėmis. Bet šiais laikais yra įvairių daviklių, kurie iš karto perspėja apie galimus pavojus. Yra savaime užsidarančios ugniakurų durelės. Jeigu žmogus užmiršta jas uždaryti, jos užsiveria pačios“, – apie modernius techninius sprendimus, padedančius išspręsti daugybę problemų, pasakoja UAB „Safe fireplace LT“ direktorius Dainius Strakšys.

Dar viena nepagrįsta baimė, kamuojanti svajojančius įsirengti židinį – bute nuo ugniakuro kylantys dūmai.

„Ventiliacijos sistemos yra visuose butuose, o profesionaliai įrengtas židinys nedūmija“, – mitą apie židinių skleidžiamus dūmus patalpoje paneigia specialistas.

Židinys – ne tik šilumos skleidėjas

Dažniausiai židinio įrengimą lemia papildomos šilumos poreikis. Tačiau, pasak D. Strakšio, ne mažesnį vaidmenį čia atlieka ir romantikos paieškos, ir išskirtinio interjero troškimas.

„Viskas priklauso nuo piniginės storio. Vieniems užtenka krosnelę pasistatyti, kitiems židinuką – rimtą ugniakurą nuperki ir apstatai kukliai, o tretiems reikia rimtos apdailos. Jeigu projektą braižo architektai, tuomet židinys bus išskirtinės formos“, – pasakoja židinių meistras.

Židinys kainuoja nuo 6 tūkstančių litų iki begalybės. Pašnekovo teigimu, brangiausias jam tekęs statyti židinys kainavo 60 tūkstančių litų, o didžiausią išlaidų dalį sudarė ugniakuro apdaila.

„Jeigu židinys įrengiamas naujos statybos name, tai dažniausiai kūrenamas dujomis ir yra papildomas šilumos šaltinis. Daugiabučiuose malkomis rečiau kūrena“, – teigia D. Strakšys.

Pasak specialisto, žmonės ieškodami romantikos ir spontaniškai įsirengdami malkomis kūrenamą židinį nepasvarsto apie tai, kad aukštai gyvendami turės užsinešti malkas. Neapsvarsto, kur jas džiovins ir kur laikys tas malkas. Sandėliavimas tampa savotiška problema. Tuomet investavę nemažai lėšų, jie visiškai neeksploatuoja savo židinio, nes neturi kuro.

„Aš židinį rekomenduoju bute rengti tik tuo atveju, kai buto plotas didelis, būstas erdvus. Mažam būstui tikrai užtenka netgi granulinės krosnelės. Ją užpildžius, ji gali 2-3 paras saugiai kūrentis ir skleisti šilumą“, – pataria D. Strakšys. 

Fotogalerijoje – pašnekovo nuotraukos

nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

buto dydis
2014-08-20 07:22
o buto dydis ar turi reikšmės? mano labai mažas, bet židinio labai norėčiau
Gražu
2014-08-14 10:55
Kaip gražu, tik ar ilgam, juk dūmai , suodžiai?
Buuute?
2014-08-13 15:00
suprantu, židinys nuosavam name, beeeeet bute?
problemai
2014-08-08 18:18
pilnos degalines gražiai supakuotų malkų parsiduoda , anokia čia problema...
problema
2014-08-08 12:11
gyvenu 5-ame aukšte, labai noriu židinio.niekada nepagalvojau,iš kur gauti malku, kur jas laikyti. Gal rūsyje ?

Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...