2021 rugsėjo 26 d. sekmadienis, 18:20
Reklama  |  facebook

243 mln. 518 tūkst. 325 eurai – tiek mokesčių mokėtojų pinigų sutaupyta 2016 metais perkant per CPO LT

2017-03-07 09:38
CPO LT, remdamasi Ūkio ministerijos parengta metodika, paskaičiavo, kiek šalies viešasis sektorius ir savivaldos institucijos per metus sutaupė biudžeto lėšų, prekes, paslaugas ir darbus įsigydamos per CPO LT. Valstybės sutaupymai įspūdingi – 243 mln. 518 tūkst. 325 eurai.
nuotrauka
Dreamstime.com iliustr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ

Centrinės perkančiosios organizacijos CPO LT įkūrimas 2013 metais buvo kokybinis šuolis Lietuvos viešųjų pirkimų vykdyme.

Iš pradžių perkančiosios organizacijos labai atsargiai naudojosi elektronine centralizuotų viešųjų pirkimų sistema, nes ji keitė įprastą nusistovėjusią tvarką, kai pačios įstaigos vykdė šiuos pirkimus. Pasigirsdavo nuogąstavimų, neva, centralizuotai įsigyjamų prekių ir paslaugų kokybė yra prastesnė ir kainos didesnės, lyginant su pačių perkančiųjų organizacijų įvykdytais pirkimais.

„Prisimenant centralizuotų viešųjų pirkimų per CPO LT pradžią, reikia pasakyti, kad daugiausiai kritikos mūsų sukurtam elektroniniam įrankiui išgirsdavome iš tų, kurie net nebuvo pabandę juo pasinaudoti, tačiau laikėsi išankstinės nuostatos, kad perkant elektroniniame kataloge jie ne tik nesutaupo, bet ir moka brangiau, – sako CPO LT direktorius R. Černiauskas. – Ūkio ministerija 2015 m. birželio 29 d. patvirtino valstybės sutaupymų dėl viešųjų pirkimų vykdymo per viešosios įstaigos CPO LT elektroninį katalogą apskaičiavimo metodiką. Remdamiesi ja, galime tiksliai apskaičiuoti mūsų administruojamo centralizuotų viešųjų pirkimų įrankio naudą Lietuvos biudžetui.“

Išanalizuoti bei pagal Ūkio ministerijos patvirtintą metodiką paskaičiuoti 2016 metų perkančiųjų organizacijų įvykdytų pirkimų per CPO LT elektroninį katalogą administraciniai ir finansiniai sutaupymai džiugina. Jeigu viešojo sektoriaus ir savivaldos institucijų perkančiosios organizacijos visų joms reikalingų prekių, paslaugų ir darbų įsigijimo viešuosius pirkimus vykdytų savarankiškai, reikėtų papildomai net kelių tūkstančių specialistų.

Centralizuotų viešųjų pirkimų privalumas yra tas, kad prekės negali būti siūlomos brangiau, nei nurodė pardavėjai, tapdami elektroninio katalogo tiekėjais.

Kita vertus, perkančiosios organizacijos taip pat gali nurodyti maksimalų biudžetą, o vykstant atnaujintam varžymuisi, elektroninė sistema vertina tik tuos tiekėjų pasiūlymus, kurie atitinka ar yra mažesni už šį pasiūlymą.

Tokiu būdu, dėl tiekėjų konkurencijos perkančiosioms organizacijoms pavyksta įsigyti joms reikalingas prekes pigiau, nei jos planavo. Per 2016 metus vien tik tuose pirkimuose, kuriuose buvo nurodytas maksimalus biudžetas, buvo sutaupyti net 35 mln. 590 tūkst. 905 eurai nuo numatytos pirkimo vertės.

Per 2016 metus bendra valstybės sutaupymų vertė dėl centralizuotų viešųjų pirkimų vykdymo per CPO LT elektroninį katalogą yra 243 mln. 518 tūkst. 325 eurai. Kaip pažymi CPO LT direktorius R. Černiauskas, ši suma tikrai įspūdinga, nes jos pakaktų įstaigai išlaikyti apie 400 metų.

Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos