2021 rugpjūčio 3 d. antradienis, 15:09
Reklama  |  facebook

Įsibėgėjo Vilniaus senamiesčio balkonų atnaujinimo vajus

2017-01-20 15:41
Ilgą laiką Vilniaus Senamiesčio gyventojams ir jo svečiams rūpesčių kėlusi pasenusių balkonų problema pradėta aktyviai spręsti. Per praėjusius metus pastatų administravimo įmonių grupei „Civinity" priklausanti bendrovė „Senamiesčio ūkis" atnaujinto apie 10 kartų daugiau balkonų nei ankstesniais metais. Senamiestyje esančių pastatų savininkus renovuoti senuosius balkonus paskatino Vilniaus miesto savivaldybės numatyta dalinio kompensavimo tvarka.
nuotrauka
Fotografo Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Civinity, AB
Senamiesčio ūkis, UAB

„Per praėjusius metus atnaujinę apie 50 balkonų Vilniaus senamiestyje, panašų skaičių tikimės sutvarkyti ir per šiuos metus. Gyventojai aktyviai naudojasi atsiradusia galimybe gauti dalinį finansavimą ir sutvarkyti prastos būklės balkonus. Senamiesčio apsaugos zonoje esančio pastato balkono renovacija yra palyginti brangus ir sudėtingas procesas, galintis kainuoti nuo 3 iki 6 tūkst. eurų", – teigia „Senamiesčio ūkio" vadovas Kęstutis Vanagas.

Įvertinusi projektą, Savivaldybės įmonė „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra" kompensuoja nuo 40 iki 50 proc. darbų sumos, reikalingos autentiškai istorinių pastatų balkonų išvaizdai atkurti.

„Šiemet Senamiesčio avarinės būklės balkonų renovacijai savivaldybė planuoja skirti apie 41 tūkst. eurų. Praėjusiais metais buvo sutvarkyti 66 avariniai balkonai, iš viso atnaujinta 13 daugiabučių gyvenamųjų namų fasadų. Vien per pavasarį, pradiniame etape, planuojama atnaujinti aštuonis Senamiesčio daugiabučių fasadus. Daugiausiai daugiabučių namų fasadų buvo atnaujinta Gedimino pr. ir Vilniaus gatvėje, taip pat Senamiesčio ir Naujamiesčio seniūnijose", – sako Vilniaus miesto savivaldybės Statinių naudojimo priežiūros poskyrio vedėjas Tauras Varenbergas.

Istoriniams pastatams taikomi reikalavimai

Senamiestyje esančių istorinių pastatų atnaujinimui taikomi itin griežti reikalavimai, todėl vieno balkono renovacijos procesas gali trukti iki pusės metų: projekto parengimas ir derinimas užima apie 3-4 mėnesius, rangovo pasirinkimas ir statybos darbai – dar 1-2 mėnesius.

Vilniaus istorinis centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Nemaža dalis čia esančių pastatų priskiriami nekilnojamajam kultūros paveldui, kitiems galioja Senamiesčio apsaugos zonos taisyklės. Nusprendus atnaujinti tokių pastatų fasado elementus, reikia parengti atitinkamą projektą ir jį suderinti su Kultūros paveldo centru, pasirinkti atitinkamą kvalifikaciją turintį statybų rangovą.

„Renovuoti balkonus Senamiestyje gali ne visi, o tik įmonės, turinčios leidimą dirbti kultūrinio paveldo zonoje ir atlikti šio tipo darbus. Renovuojant balkoną turi būti naudojamos autentiškos medžiagos, atkuriami unikalūs architektūriniai elementai, taip pat užtikrinama darbų kokybė ir ilgaamžiškumas", – sako K. Vanagas.

Didėja darbų apimtys

Dėmesio balkonams nebuvo skiriama kelis dešimtmečius, todėl aktyviai vykstanti Senamiesčio balkonų renovacija ne tik prisideda prie geresnės estetinės istorinių pastatų išvaizdos, bet ir didesnio gyventojų bei praeivių saugumo. Remiantis Savivaldybės pateikiama informacija, Senamiestyje ir jo apsaugos zonose šiuo metu yra apie 1800 balkonų ir apie 130 fasadų kuriuos reikia remontuoti.

Pastatų priežiūros ir administravimo bendrovė „Senamiesčio ūkis" yra įmonių grupės „Civinity" dalis. Jau daugiau kaip 20 metų bendrovė teikia visas su pastatų administravimu, technine ir šilumos ūkio priežiūra susijusias paslaugas. Šiuo metu Vilniaus senamiestyje bendrovė aptarnauja per 600 gyvenamųjų, komercinės, valstybinės, kultūros ir visuomeninės paskirties pastatų.

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-08-02 13:28
Vilniuje pastebima nauja tendencija – į gyvenamuosius rajonus ateina senamiesčiams būdinga tradicija pirmuosius daugiabučių pastatų aukštus skirti komercinei ar kitai ūkinei veiklai. Šį pokytį lemia tiek naujas miesto bendrasis planas, tiek plėtotojų noras kurti darnesnį ir gyventojams patogesnį mie...
nuotrauka
2021-07-29 10:27
Miestams vis labiau puoselėjant žaliąsias erdves, nekilnojamojo turto (NT) vystytojai taip pat vis daugiau dėmesio skiria kiemo želdynams savo projektuose. Kaip formuojami želdynai daugiabučių kiemuose ir kiek laisvės sodinti augalus turi patys gyventojai, atskleidžia NT plėtros bendrovės „Realco“ e...
nuotrauka
2021-07-26 10:09
Papildoma patalpa prie pastato ne tik apsaugo šildomas patalpas nuo vėjo, lietaus ar šalto oro, bet ir leidžia taupyti gyvenamojo būsto šildymo išlaidas, o papildomą patalpą įrengus pastate, sukuriama dar viena erdvė įvairiems daiktams laikyti. Visgi, norintiems pasistatyti pagalbines (ar papildomas...
nuotrauka
2021-07-22 10:05,      papildyta 2021-07-27 09:50, papildyta informacija
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Statybos inspekcija) primena, kad prieš imantis tvoros statybos, verta išsiaiškinti, kokie reikalavimai jai keliami.
nuotrauka
2021-07-21 08:25
Už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą 47 metų V. Z. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė 3 000 Eur baudą, kurią jis turės sumokėti per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
nuotrauka
2021-07-16 08:33
Nuo šiol gyventojai galės lengviau pasirinkti ir keisti elektros tiekėją, bus kuriama nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymų (planų) vieninga palyginimo sistema. Tai numatyta liepos 15 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams. Jais siekiama didesnės elektros rinkos dalyvių konkuren...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-15 11:16
Blogai veikiantis elektros ar dujų apskaitos prietaisas – skaitiklis – gali nulemti mokesčių už šias paslaugas permokas ar nepriemokas, kurias anksčiau ar vėliau gyventojams teks padengti. Vidutinė tokios nepriemokos suma siekia 85 eurų, tačiau gali virsti ir gerokai didesne – 5 tūkst. eurų suma, ro...
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-08 06:30
Vilnius siūlo gyventojams išlaisvinti savo kiemus nuo automobilių chaoso ir gyventi jaukesnėje aplinkoje. „Gyventojų zona" – tai vieta, kur tvarkomos kiemų prieigos, apmokestinamas svečių automobilių stovėjimas, o gyventojai, pasinaudoję Kaimynijų programa, pačius kiemus gali tvarkyti taip, kaip jie...
nuotrauka
2021-07-05 07:27
Birželio pradžioje startavo paskutinis šiais metais paramos etapas, kurio metu gyventojai gali teikti paraiškas ir gauti paramą nuosavai salės elektrinei iš elektrinių parko įsigyti. Teikti paraiškas bus galima iki rugpjūčio 2 d. iš viso numatoma paramos suma siekia 3 mln. eurų.
nuotrauka
2021-07-01 13:48
Išaugus nekilnojamojo turto rinkos aktyvumui, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau kaip 7,5 tūkst. gyventojų prašymų jų statomą būstą prijungti prie elektros bei dujų tinklų. Ši procedūra vidutiniškai užtrunka 40 kalendorinių dienų prisijungiant prie elektros ...
nuotrauka
2021-06-30 16:44
Oro kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštomis vasaros dienomis, tačiau jį įsirengiant, būtina laikytis nustatytų taisyklių.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-06-29 11:49
Daugiabučių kiemuose palikta sena vonia ar nudėvėta sofa aplinkos ne tik nepuošia, bet ir ją teršia, o neretai pakursto nesutarimus su kaimynais. Vien šiemet tokių stambaus gabarito atliekų Vilniaus kiemuose rasta kone 400 tonų.
nuotrauka
2021-06-28 11:55
Natūralus apšvietimas daugeliui žmonių yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis naujus namus. Jį vertinant pirmiausia visuomet tikriname būste esančių langų dydį ir kryptį. Vis dėlto, tai nėra vienintelis svarbus dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį.
nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:38
Daugiau nei trečdalis namų ūkių, analizuojančių, kiek energijos naudoja, tam skiria nuo 10 iki 50 minučių per metus. Tokius duomenis atskleidė „Ignitis“ užsakymu atliktas tyrimas apie energijos suvartojimą. Ekspertai pastebi, kad akylesnis namuose sunaudojamos elektros ar gamtinių dujų kiekio stebėj...
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai