2021 gruodžio 4 d. šeštadienis, 13:41
Reklama  |  facebook

Įsibėgėjo Vilniaus senamiesčio balkonų atnaujinimo vajus

2017-01-20 15:41
Ilgą laiką Vilniaus Senamiesčio gyventojams ir jo svečiams rūpesčių kėlusi pasenusių balkonų problema pradėta aktyviai spręsti. Per praėjusius metus pastatų administravimo įmonių grupei „Civinity" priklausanti bendrovė „Senamiesčio ūkis" atnaujinto apie 10 kartų daugiau balkonų nei ankstesniais metais. Senamiestyje esančių pastatų savininkus renovuoti senuosius balkonus paskatino Vilniaus miesto savivaldybės numatyta dalinio kompensavimo tvarka.
nuotrauka
Fotografo Sauliaus Žiūros nuotr.


Minimos įmonės
Civinity, AB
Senamiesčio ūkis, UAB

„Per praėjusius metus atnaujinę apie 50 balkonų Vilniaus senamiestyje, panašų skaičių tikimės sutvarkyti ir per šiuos metus. Gyventojai aktyviai naudojasi atsiradusia galimybe gauti dalinį finansavimą ir sutvarkyti prastos būklės balkonus. Senamiesčio apsaugos zonoje esančio pastato balkono renovacija yra palyginti brangus ir sudėtingas procesas, galintis kainuoti nuo 3 iki 6 tūkst. eurų", – teigia „Senamiesčio ūkio" vadovas Kęstutis Vanagas.

Įvertinusi projektą, Savivaldybės įmonė „Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra" kompensuoja nuo 40 iki 50 proc. darbų sumos, reikalingos autentiškai istorinių pastatų balkonų išvaizdai atkurti.

„Šiemet Senamiesčio avarinės būklės balkonų renovacijai savivaldybė planuoja skirti apie 41 tūkst. eurų. Praėjusiais metais buvo sutvarkyti 66 avariniai balkonai, iš viso atnaujinta 13 daugiabučių gyvenamųjų namų fasadų. Vien per pavasarį, pradiniame etape, planuojama atnaujinti aštuonis Senamiesčio daugiabučių fasadus. Daugiausiai daugiabučių namų fasadų buvo atnaujinta Gedimino pr. ir Vilniaus gatvėje, taip pat Senamiesčio ir Naujamiesčio seniūnijose", – sako Vilniaus miesto savivaldybės Statinių naudojimo priežiūros poskyrio vedėjas Tauras Varenbergas.

Istoriniams pastatams taikomi reikalavimai

Senamiestyje esančių istorinių pastatų atnaujinimui taikomi itin griežti reikalavimai, todėl vieno balkono renovacijos procesas gali trukti iki pusės metų: projekto parengimas ir derinimas užima apie 3-4 mėnesius, rangovo pasirinkimas ir statybos darbai – dar 1-2 mėnesius.

Vilniaus istorinis centras įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Nemaža dalis čia esančių pastatų priskiriami nekilnojamajam kultūros paveldui, kitiems galioja Senamiesčio apsaugos zonos taisyklės. Nusprendus atnaujinti tokių pastatų fasado elementus, reikia parengti atitinkamą projektą ir jį suderinti su Kultūros paveldo centru, pasirinkti atitinkamą kvalifikaciją turintį statybų rangovą.

„Renovuoti balkonus Senamiestyje gali ne visi, o tik įmonės, turinčios leidimą dirbti kultūrinio paveldo zonoje ir atlikti šio tipo darbus. Renovuojant balkoną turi būti naudojamos autentiškos medžiagos, atkuriami unikalūs architektūriniai elementai, taip pat užtikrinama darbų kokybė ir ilgaamžiškumas", – sako K. Vanagas.

Didėja darbų apimtys

Dėmesio balkonams nebuvo skiriama kelis dešimtmečius, todėl aktyviai vykstanti Senamiesčio balkonų renovacija ne tik prisideda prie geresnės estetinės istorinių pastatų išvaizdos, bet ir didesnio gyventojų bei praeivių saugumo. Remiantis Savivaldybės pateikiama informacija, Senamiestyje ir jo apsaugos zonose šiuo metu yra apie 1800 balkonų ir apie 130 fasadų kuriuos reikia remontuoti.

Pastatų priežiūros ir administravimo bendrovė „Senamiesčio ūkis" yra įmonių grupės „Civinity" dalis. Jau daugiau kaip 20 metų bendrovė teikia visas su pastatų administravimu, technine ir šilumos ūkio priežiūra susijusias paslaugas. Šiuo metu Vilniaus senamiestyje bendrovė aptarnauja per 600 gyvenamųjų, komercinės, valstybinės, kultūros ir visuomeninės paskirties pastatų.

Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-12-01 13:35
Baigėsi kvietimas savivaldybėms ir regioniniams atliekų tvarkymo centrams (RATC) teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Aplinkos projektų valdymo agentūra sulaukė beveik 50 paraiškų iš 53 savivaldybių daugiau kaip 2 mln. eurų sumai.
nuotrauka
2021-11-30 13:35
Šildytis taupiau ir švariau norintys gyventojai turėtų suskubti. Iki 2022 m. vasario 1 d. skiriama 50 proc. valstybės parama atsisakantiems šilumos gamybai iškastinį kurą (dujas, anglį, durpes, skalūnus) naudojančių įrenginių ir prisijungiantiems prie centralizuotai tiekiamos miesto šilumos.
nuotrauka
2021-11-26 13:10
83 proc. šalies gyventojų, gyvenančių senuose daugiabučiuose, norėtų juos atnaujinti. Didžioji dauguma lengviau ryžtųsi renovacijai, jei žinotų, kad jų namas įtrauktas į savivaldybės kvartalų energinio efektyvumo didinimo programą.
nuotrauka
2021-11-25 11:38
Vyriausybė pritarė Energetikos ministerijos siūlomoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kurios turėtų pagerinti šilumos punktų priežiūros paslaugų kokybę, didinti daugiabučių šilumos punktų energetinį efektyvumą ir sumažinti dėl neefektyvios jų priežiūros atsirandančius energijos švaistymus.
nuotrauka
2021-11-24 14:21
Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos patikslintą Klimato kaitos programos 2021 m. sąmatą. Siekiant suminkštinti energijos kainų šuolį, 21,5 mln. eurų nukreipiama gyventojų poreikiams: individualiam būstui atnaujinti, mažiau taršiems šildymo įrenginiams įsigyti, panaudoti atsinaujinančius ište...
nuotrauka
2021-11-20 07:24
Seime po svarstymo pritarus Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo projektui, socialinių tinklų erdvėje pasirodė nepagrįstų baimių ir mitų apie šio įstatymo tikslą.
nuotrauka
2021-11-18 09:23
Seimas pradėjo svarstyti aplinkos ministro Simono Gentvilo pristatytas Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pataisas, kurios numato nuo 2023 m. didinti mokestį už nepavojingųjų atliekų šalinimą sąvartyne ir išplėsti mokėtojų už aplinkos teršimą sąrašą. Aplinkos ministerija dalijasi dažniausiai uždu...
nuotrauka
2021-11-05 11:37
Šią savaitę darbą pradėjęs pastatų renovacijos procesus šalyje koordinuosiantis kompetencijų centras yra sutelktas apjungus dvi Aplinkos ministerijai pavaldžias įstaigas – Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) ir Būsto energijos taupymo agentūrą (BETA).
nuotrauka
2021-10-29 11:54
Palankias sąlygas greičiau ir tiksliau parengti daugiabučio renovacijos investicijų planą sudaro šiandien, spalio 29 d., įsigaliojusi Aplinkos ministerijos patikslinta Daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimo tvarka.
nuotrauka
2021-10-27 15:21
Vilniaus miesto savivaldybės taryba apsisprendė – vilniečiai nebeturės kentėti smogo, kurį metai iš metų sukeldavo taršus kuras, naudojamas šildymui. Nuo 2023 m. birželio kūrenti anglį ar durpių briketus Vilniaus mieste bus draudžiama.
nuotrauka
2021-10-27 14:27
Savivaldybių administracijos ir regioniniai atliekų tvarkymo centrai gali teikti paraiškas valstybės paramai namų ūkiuose susidariusioms asbesto atliekoms tvarkyti. Iš Atliekų prevencijos ir tvarkymo programos tam skirta 925 tūkst. eurų. Gyventojams nebereikės patiems mokėti už tokių atliekų išvežim...
nuotrauka
2021-10-25 10:41
Svarbu žinoti, kad įvairios įrangos, inžinerinių sistemų ar konstrukcijų tvirtinimas ant pastato fasado, šlaitinio stogo ar ant pastato plokščiojo stogo, kai jos iškyla daugiau kaip 1 m virš plokščiojo stogo parapeto, laikomas pastato išorės išvaizdą keičiančiais darbais, primena Statybos inspekcija...
nuotrauka
2021-10-18 09:20
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, Plungės rajono savivaldybė yra viena iš lyderių renovuojant daugiabučius namus – pagal rezultatus lenkia net 49 Lietuvos savivaldybes iš 60.
nuotrauka
2021-10-07 07:15
Individualiųjų gyvenamųjų namų, sodų bendrijų, kaimiškųjų vietovių gyventojai, kuriems nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų, įsirengia vietinius nuotekų valymo įrenginius, skirtus buitinėms arba joms artimoms nuotekoms valyti. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos...
nuotrauka
2021-10-07 06:46
Šalia verslo centrų ar Senamiestyje iš kaminų rūkstantys juodi anglies dūmai greitai turėtų tapti praeitimi – Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarsto uždrausti gyvenamuosiuose būstuose naudoti taršų kietąjį kurą – akmens anglį ir durpių briketus. Juos deginant sklinda blogas kvapas, teršiamas or...
nuotrauka
2021-10-06 10:01
Daugiabučių namų renovacijai spartinti skirti teisės aktų pakeitimai, kuriuos siūlo Aplinkos ministerija, padėtų įgyvendinti Vyriausybės iškeltą siekį per metus atnaujinti po tūkstantį daugiabučių.
nuotrauka
2021-10-06 07:25
Nuo 2022 m. pabaigos trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose nebegalės būti naudojami suskystintų naftos dujų balionai dujų (toliau – dujų balionai).
nuotrauka
2021-09-29 10:26
Nepaisant pernai įvykusios balkono griūties, sostinės Architektų g. 65 esančio daugiabučio gyventojai atsisakė daugiabučio renovacijos. Vilniaus miesto savivaldybė apgailestauja, kad gyventojai į savo namo priežiūrą numojo ranka ir ragina juos apsigalvoti, nes ant kortos – ir aplinkinių saugumas, ir...
nuotrauka
2021-08-30 10:27
Iki to laiko, kol sodyba atitiks įsivaizduojamą objektą, ją reikia įrengti, o tai reiškia – pastatyti statinius ir sutvarkyti aplinką. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kad statinių statybos eiliškumą reglamentuoja teisės...
nuotrauka
2021-08-26 12:29
Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė tvarkos pateikimui, kuri leis efektyviau tvarkyti sodų bendrijų kelius. Sodininkų bendrijų teritorijose nuolat gyvenančių gyventojų skaičius auga ir jose esantys keliai vis intensyviau naudojami.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai