2021 birželio 14 d. pirmadienis, 20:45
Reklama  |  facebook

Kuo uždengti langus, kad jie teiktų jaukumo ir saugotų nuo perkaitimo?

2015-02-15 16:49
Šiuolaikiniu išvaizdos ir praktiškumo simboliu langų apipavidalinimo pasaulyje galima būtų pavadinti žaliuzes arba roletus. Tai puikus, vis populiarėjantis pasaulio rinkoje, būsto akcentas, siekiant interjero bei eksterjero tobulybės.
nuotrauka
Medinės žaliuzės, kaip ir paprastos, gali būti įvairių spalvų. Spalvas galima pasirinkti iš siūlomos paletės bei priderinti prie norimos aplinkos.UAB „Isveta“ ir Ko nuotr.


Minimos įmonės
Isveta ir Ko, UAB
Sekdama vyraujančias tendencijas UAB „Isveta“ ir Ko, jau dvidešimt metų besiverčianti įvairių rūšių žaliuzių gamyba ir montavimu, siūlo funkcionalias ir praktiškas, iš įvairių medžiagų pagamintas žaliuzes bei roletus.

Fasadinės žaliuzės – priemonė optiškai padidinti erdvę

Žmogaus akys – jo sielos veidrodis. Pastato sielos veidrodis – langai. Tinkamas langų apipavidalinimas tiek išorėje, tiek viduje turi didelės reikšmės pačiam pastatui. Prieš įeinant į pastatą, mus pasitinka namo fasadas. Jis gali būti šiltas, oficialus, modernus ir pan.

UAB „Isveta ir Ko“ atstovės Rasos Korevienės nuomone, pastato šilumą daugiausia lemia spalvos ir lenktos formos, oficialumą – minimalistinis eksterjeras, modernumą – naujausi šiuolaikinių technologijų laimėjimai, tai yra fasadinės žaliuzės ir fasadiniai roletai. Šie gaminiai skirti langams uždengti iš lauko pusės.

„Dauguma žmonių tiek namuose, tiek biuruose nori laimėti kuo daugiau erdvės. Tą erdvės pojūtį stengiasi pasiekti ne tiek didindami patalpos plotą (nes tai ne visada įmanoma), kiek laimėdami ją optiškai, tai yra langus nuo saulės ar pašalinių akių pridengdami iš lauko pusės. Šioje srityje pasaulinėje rinkoje pozicijas vis labiau išsikovoja fasadinės žaliuzės ir fasadiniai roletai“, – teigė R. Korevienė.

Šiuolaikinės technologijos atsparios gamtos reiškiniams

Anot įmonės atstovės, fasadinių žaliuzių, kaip ir įprastų žaliuzių, juosteles galima vartyti. Taip reguliuojamas šviesos srautas. Jas galima pakelti – tada jų visiškai nesimato, nes jos kompaktiškai „pasislepia“ po specialiai tam sumontuota apdaila. Valdyti tokias žaliuzes galima tiek rankiniu būdu, tiek elektriniu (galima ir pulteliu ar suprogramuoti pagal laiką).

Žaliuzių, kaip ir fasadinių roletų, spalvinė įvairovė leidžia puikiai juos priderinti prie pastato išorės. Žaliuzės gaminamos iš aliuminio, roletai – iš audinio, atsparaus gamtos veiksniams – nepelija, nebijo drėgmės bei neblunka.

Žaliuzės – efektyvi saulės ir apšvietimo kontrolės priemonė

Paprastai kuriant interjerą pagrindinis dėmesys skiriamas grindų, sienų apdailai, baldams, erdvių formavimui, tačiau ne mažiau svarbūs nei pastarieji interjero elementai yra langų dangos.

Mūsų šalyje, kur daugeliui saulės yra per mažai, architektai pastatų fasaduose naudoja ypač daug skaidraus stiklo. Tačiau taip mėgstami didžiuliai langai ar šviesos užlietos patalpos gali tapti ir nemaža patalpų savininkų problema. Net ir trumpą žiemos dieną saulė ne tik akina tokiose patalpose besiilsinčius ar dirbančius žmones, bet neretai net iki 10 laipsnių pakelia vidinę patalpų temperatūrą. Tad, pasak R. Korevienės, tinkama langų danga gali tapti ne tik vienu iš interjero kompozicijos kūrimo elementų, bet ir ypač efektyvia saulės ir apšvietimo kontrolės patalpose priemone.

„Vienas paprasčiausių ir efektyviausių saulės ir apšvietimo kontrolės elementų yra žaliuzės. Vis labiau populiarėjantis langų uždengimo būdas, apsisaugant nuo saulės – tai fasadiniai roletai ir fasadinės žaliuzės. Šiuolaikinis interjeras reikalauja kuo daugiau erdvės, todėl labai patogu apsisaugoti nuo saulės, langus uždengiant iš lauko pusės. Taip papuošiamas ir namo fasadas“, – pasakojo R. Korevienė.

Kita galimybė kontroliuoti šį procesą, pašnekovės teigimu, – įsirengti patalpoje tradicines arba iš natūralaus medžio pagamintas vidines žaliuzes. Šios itin patogiai valdomos, lengvai valomos langų dangos taip pat gali interjerui suteikti ir išskirtinį charakterį.

Natūralus medis – subtilaus skonio ženklas

Natūralumas tampa ne tik mada, bet ir prabanga – su tuo sutinka ne vienas. Mūsų aplinka pastaruoju metu tapo perpildyta įvairiausių sintetinių gaminių, o natūralūs, iš ekologiškų medžiagų, pagal šiuolaikinių žmonių komforto poreikius sukurti produktai vis dažniau byloja jų savininko išskirtinumą, sąmoningumą. Tokia tendencija, jau senokai vyraujanti Vakarų Europos šalyse, paskutiniuoju metu pastebima ir mūsų šalyje.

„Medinių horizontalių žaliuzių veikimo principas yra toks pat, kaip ir įprastų, – horizontaliai gulinčias juosteles galima vartyti, taip reguliuojant pageidaujamą šviesos srautą į patalpą, arba pakelti, – pasakoja UAB „Isveta“ atstovė Rasa Korevienė. – Šioms žaliuzėms gaminti naudojamos 25–50 mm pločio, iš natūralaus kietmedžio pagamintos juostelės bei kitos apdailos dalys.“

Įvairių medžio atspalvių bei spalvų žaliuzės gali būti montuojamos kambario pusėje – nišoje arba virš jos. Natūralaus medžio estetika bet kokiai aplinkai teikia jaukumo ir šilumos. Medinės žaliuzės net ir šalčiausiam, funkcionaliausiam interjerui suteiks nesentimentalaus, subtilaus žavesio, psichologinio komforto pojūtį.

Praktiškumo ir solidumo dermė 

Pasak UAB „Isveta“ ir Ko atstovės Rasos Korevienės, horizontalios medinės žaliuzės, kurios yra gaminamos iš 100 proc. kokybiško medžio, skiriamos praktiškiems žmonėms, vertinantiems solidžią natūralaus medžio išvaizdą ir šilumą.

„Kad ir kokie mados vėjai bepūstų interjero dekoravimo srityje, medis visada turės savo vietą, todėl jis niekada neišeis iš mados. Be to, medis suteikia jaukumo aplinkai, tarsi sušildo ją. Tvirtas polimerinis sluoksnis neleidžia subraižyti, skilti, luptis 25 mm ar 50 mm pločio žaliuzių juostelėms. Medienai nekenkia tiesioginiai saulės spinduliai – ji neišsausėja. Be to, dėl specialiai antistatinėmis medžiagomis dengto paviršiaus žaliuzės nekaupia dulkių“, – teigė pašnekovė.

Tačiau net ir prireikus valyti, ši procedūra nėra niekuo ypatinga. UAB „Isveta“ ir Ko medinių juostelių gamintojai pasirūpino, kad šių žaliuzių priežiūra nekeltų rūpesčių vartotojui – prireikus jos gali būti valomos ir įprastine drėgna šluoste. Tad net ir reikliausias, šiuolaikinį komfortą vertinantis vartotojas gali maloniai mėgautis natūralios medžiagos teikiama šiluma aplinkai, subtilaus solidumo atmosfera.

Pirkėjai žaliuzes gali susimodeliuoti patys

Kaip teigė R. Korevienė medinės horizontalios žaliuzės nėra standartinis gaminys. Jos yra gaminamos pagal individualius užsakymus, t. y. pagal tokius matmenis, kokių pageidauja pirkėjas. Medinės žaliuzės, kaip ir paprastos, gali būti įvairių spalvų. Spalvas galima pasirinkti iš siūlomos paletės bei priderinti prie norimos aplinkos. Taip stengiamasi įtikti net ir išrankiausiam skoniui.

„Natūralių medžiagų elementai interjere nesensta, tad matomiausioje iš išorės ir vidaus vietoje − ant langų, – kabančios natūralaus medžio žaliuzės taps ne tik ilgalaike investicija, bet ir bylos apie subtilų jų savininko skonį“, – reziumavo R. Korevienė.

Reklama
Fotogalerijoje – UAB „Isveta“ ir Ko nuotr.
Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2021-06-14 07:18
Statybų įmonės dažnai giriasi A++ energinės klasės pastatais. Tačiau nemaža dalis pastatų realiai neatitinka deklaruojamų savybių. Sumažinti pažeidimų skaičių galėtų griežtesnė sertifikavimo kontrolė ir pirkėjų reiklumas, siekiant įsitikinti, ar gauna tai, už ką sumokėjo.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-09 13:14
Triukšmas – viena opiausių mūsų laikų aplinkosaugos ir visuomenės sveikatos problemų. Triukšmas neleidžia susikaupti, vargina, neigiamai veikia leidžiant laiką viešosiose, visuomeninėse erdvėse bei biuruose, todėl būdų, kaip efektyviai slopinti triukšmą, reikia ieškoti jau ankstyvuosiuose pastatų pr...
nuotrauka
2021-06-08 08:37
Šilumos izoliacija naudojama visur, kur siekiama išvengti patalpų mikroklimato kaitos dėl vidaus ir išorės temperatūrų skirtumo, kai šiluma prarandama dėl mainų per atitvaras, besiribojančias su išore.
nuotrauka
2021-06-01 06:47
Netinkamos pastatų konstrukcijos, nesandarumai veikia kaip kanalai, kuriais oru sklindantis garsas gali laisvai keliauti iš vienos patalpos į kitą. Dėl to gerokai sumažėja garso izoliacijos efektyvumas. O ką daryti, kai tokių garso kelių pastate yra ne vienas?
nuotrauka
2021-05-26 07:17
Privačių namų savininkai turi galimybę patys spręsti, kokias nuotekų sistemas nori įsidiegti. Specialistų teigimu, absoliuti dauguma žmonių renkasi įprastas, todėl vėliau ilgus metus gyvena klausydamiesi kanalizacijos šniokštimo. Ar verta investuoti į mažatriukšmes sistemas?
nuotrauka
2021-05-24 07:15
Reikalavimas pastatus statyti tik A++ energinės klasės neretai kelia klausimų, kaip energijos taupymą suderinti su fasado estetika. Svarbu ir kaina – ar ne per didelės išlaidos, jau investavus į energijos taupymą, dar investuoti ir į pastato estetiką.
nuotrauka
2021-05-18 07:14
Laikmetis ne tik diktuoja madas, bet ir apibrėžia sąlygas. Didėjant statybų apimtims ir naujakuriams norint kuo greičiau įsikelti į naujuosius savo namus, spartinami ir statybų tempai.
nuotrauka
2021-05-12 07:18
Vilnietė Irma su šeima jau trečius metus gyvena name, kuriame įrengta „Carbontec®“ infraraudonųjų spindulių šildymo sistema. Šalia Nemenčinės gyvenantys vilniečiai svarsto apie dar vieno namo statybą, kuriame taip pat žada rinktis tik infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą.
nuotrauka
2021-05-10 16:07
Tinkuojamos sienos – vienas populiariausių sienų šiltinimo sprendimų tiek gyvenamųjų bei viešosios paskirties pastatų statyboje, tiek ir renovuojant, modernizuojant pastatus.
nuotrauka
2021-05-07 10:47
Nuo konstrukcijų tvirtinimo ir statybinių plokščių montavimo iki grindlenčių ar veidrodžių tvirtinimo – klijavimas dažnai yra vienintelis būdas sujungti medžiagas. Šiuolaikiniai klijų gamintojai siekia ne tik užtikrinti kuo geresnį sukibimą, bet ir nuolat ieško sprendimų, gerinančių produktų atsparu...
nuotrauka
2021-05-06 07:13
Suvaldyti garsą, neleisti jam sklisti patalpoje – didysis galvosūkis. Ir ne todėl, kad tai neįmanoma. Svarbiausia – kad, kuriant akustinį komfortą, nereikėtų aukoti erdvės.
nuotrauka
2021-05-05 07:12
„SLENTEX® Aerogelis“ – efektyviausias sprendimas tuose objektuose, kur šiltinamajam sluoksniui palikta visai nedaug vietos. Jis puikiai tiks ir renovuojant istorinius pastatus su nelygiomis sienomis bei kebliais fasadams keliamais paminklosaugos reikalavimais.
nuotrauka
2021-05-04 16:03
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuotuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose pagrindinis prizas atiteko absoliučiam rinkimų favoritui – Klaipėdoje, Taikos pr. 3 stovinčiam devynių aukštų daugiabučiui namui.
nuotrauka
2021-05-03 07:25
Individualių namų statytojai žino – palengvinti ir paspartinti perdengimo darbus galima tik pasirinkus šiuolaikines perdangas. „Teriva“ sistema leidžia neįtikėtinai lengvai ir greitai sumontuoti perdangas esant bet kokiam, net ir įmantriam pastato išplanavimui ar nepatogioms montavimo sąlygoms – tie...
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-29 08:04
Iki įsigaliojant reikalavimui dėl privalomo A++ energinio naudingumo, statytojai suskubo projektuoti ir statyti žemesnės klasės pastatus, baimindamiesi kainų šuolio. Kainų augimo baiminasi ir gyventojai. Orientuotos į statybos kainodarą bei sąmatinius skaičiavimus bendrovės „Sistela“ generalinis dir...
nuotrauka
2021-04-27 08:59
Atsidūrusios visuomenės dėmesio centre dėl skleidžiamo triukšmo, įmonės suskumba ieškoti, kaip spręsti problemą, kokias triukšmą mažinančias priemones diegti. Tačiau įmonės reputacijai žala jau padaryta.
nuotrauka
2021-04-20 09:39
Naujai statomi namai nuo šių metų sausio 1 d. privalo atitikti A++ energinio naudingumo klasę – kitaip tariant, energijos suvartojimo sąnaudas reikia sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.
nuotrauka
2021-04-13 13:09
Komfortas paprastai suprantamas kaip sąlygų visuma, teikianti buitinių patogumų. Tačiau šias sąlygas, ypač kalbant apie akustinį komfortą, kaip pastebi UAB „Ramsta“ direktorius Kęstutis Jonutis, visi supranta skirtingai.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.