2020 vasario 24 d. pirmadienis, 4:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

2015-uosius žagariečiai pasitinka su rekonstruota miesto aikšte

2014-12-30 16:56
Istorinės miestų ir miestelių aikštės – tai vieša erdvė, susibūrimų vieta, kurioje vyksta prekyba, iškilmingi renginiai, laisvalaikį leidžia miestelėnai ar svečiai. Žagarės miesto (anksčiau Naujosios Žagarės) stačiakampio formos aikštė susiformavo XVI a. pabaigoje.
nuotrauka
Štai toks modernus vaizdas, kviečiantis šiltą vasaros vakarą prisėsti ant suolelio, atsiveria Žagarės miesto centrinėje dalyje. Joniškio savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Joniškio r. savivaldybė,
Statva, UAB
Lietuvos kelių statyba, UAB
Architektūrinei aikštės išraiškai svarbią reikšmę turėjo XIX a. pabaigoje pradėti statyti raudonų plytų mūriniai namai. 1904 metais turgaus aikštė buvo išgrįsta akmenimis. Jos viduryje buvo pastatytos prekybos eilės ir nuo tada prasidėjo aktyvus prekybinis miestelėnų gyvenimas.

1947 metais išardžius aikštės grindinį, nugriovus apleistas prekybines eiles buvo pasodinti medžiai, o turgaus prekybininkai persikėlė į Senosios Žagarės turgaus aikštę. Tuomet miesto aikštė tapo skveru. Tuometinės miesto gatvės nebuvo atskirtos nuo aikštės ir jas jungė bendras akmens grindinys.

Nusprendus rekonstruoti Žagarės miesto aikštę ir pritaikyti ją aktyviam poilsiui, pagrindinis Žagarės miesto aikštės rekonstrukcijos tikslas buvo išsaugoti tam tikrą želdinių kiekį, atkurti pradinį aikštės vaizdą ir funkcijas. Nepaisant to, kad Žagarės miesto aikštės rekonstrukcijos projekto darbai užsitęsė, susidurta su nesklandumais, keitėsi darbus vykdančios įmonės, dabar miestelėnai gali džiaugtis puikiu vaizdu, atsiveriančiu įžengus į miesto centrą.

Projekto „Žagarės miesto aikštės rekonstrukcija“ darbai pradėti dar 2011 m. kuomet gegužės 31 d. su UAB „Statva“ buvo pasirašyta rangos sutartis. Pagal sutartą darbų atlikimo terminą rangovas darbus turėjo užbaigti iki 2012 m. liepos 1 d., tačiau dėl granito gaminių pristatymo į statybvietę vėlavimo paprašė pratęsti darbų atlikimo terminą, o kuomet įmonė 2013 m. darbų visiškai nevykdė, su ja sutartis buvo nutraukta.

Siekiant sėkmingai užbaigti Žagarės miesto aikštės rekonstrukcijos projektą buvo paskelbtas konkursas naujam tiekėjui parinkti. 2014 m. kovo 25 d. pasirašyta nauja projekto „Žagarės miesto aikštės rekonstrukcija“ rekonstravimo darbų atlikimo sutartis su jungtinės veiklos pagrindu veikiančiomis UAB „Lietuvos kelių statyba“, UAB „Asadoma“ ir UAB „Rimalda“.

Sutarties vertė 2 039 454,46 Lt. Šia sutartimi rangovas įsipareigojo užbaigti Žagarės miesto aikštės rekonstrukcijos darbus. Visus pagrindinius rekonstrukcijos darbus atliko jungtinės veiklos partneris UAB „Asadoma“. Įmonę galima pelnytai vadinti gera statybine organizacija, sugebančia suderinti tiekimo ir rekonstravimo darbų vientisumą. Ji taip pat įdarbino ir vietinius gyventojus, kurie puikiai įvykdė jiems pavestas užduotis.

Aikštėje pakloti vamzdynai ir sumontuoti šuliniai lietaus nuotekų sistemai, apšvietimo sistema, paklota 9300 kv. m. granitinės dangos, apsėta veja, įrengti suoliukai, dviračių stovai, vėliavų stiebai, šiukšliadėžės, gėlinės, informaciniai stendai, teritorija apsodinta medeliais, o pavasarį pražys gėlės.

Iš viso prireikė 4 320 536,59 Lt, iš jų Europos regioninės plėtros fondo – 3 447 753,64 Lt, Valstybės biudžeto – 304 213,55 Lt, savivaldybės biudžeto – 568 569,40 lėšų.

Atliekant rekonstrukcijos darbus buvo išsaugota aikštės erdvinė ir planinė struktūra, taip pat išsaugoti vertingi želdiniai, rekonstruotas paminklas žuvusiems už Tėvynės laisvę. Šalia paminklo iš trinkelių suformuota pakyla, kuri atgis įvairių renginių ar minėjimų metu. Aikštės kraštuose suformuotos naujos poilsio „salelės“, prie jų pastatyti mažosios architektūros elementai – šviestuvai, būdingi senamiesčio gatvėms, gėlinės, dviračių stovai, šiukšliadėžės.

Be šių aikštės elementų pastatyti informaciniai stendai, kurių taip trūko Žagarės miesto svečiams. Siekiant gaivinti žydų kultūros paveldą architektūrinėmis formomis, aikštės grindinyje skirtingos spalvos trinkelėmis išgrįstos buvusių prekybos eilių vietos, kurios ateinančioms kartoms primins senąjį aikštės vaizdą. Tose pažymėtose prekybos eilių vietose švenčių metu galės įsikurti prekybininkai, amatininkai.

Rekonstruota Žagarės miesto aikštė traukia akį modernumu. Nauji apšvietimo tinklai, pakeistos aikštės ir šaligatvių dangos, įrengti mažosios architektūros elementai, pasodinti nauji želdiniai pagerino miesto infrastruktūrą. Miesto gyventojams sukurta patrauklesnė aplinka, joje leisti laisvalaikį ar pailsėti galės kiekvienas – tiek miestelėnas, tiek turistas.

Žagarės miesto aikštė pakeitė savo veidą ir atgimė naujam gyvenimui, o svarbiausia, kad ji atliks miesto reprezentacinę funkciją. 2015 metų Lietuvos kultūros sostinė – Žagarė pasitiks svečius su puikiai sutvarkyta ir atsinaujinusia viešąja erdve, pritaikyta gyventojų laisvalaikiui, kultūrinei veiklai, verslo poreikiams, praneša Joniškio r. savivaldybė.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2020-02-21 14:56
Vilniaus miesto savivaldybė iki kovo 6 dienos viešina atnaujintus ir su visų derinančių institucijų pritarimo sulaukusius miesto teritorijos bendrojo plano (BP) sprendinius. BP rengimo procesą ir siūlymus analizuoja ir valstybės institucijos, ir verslo atstovai – pirmą kartą taip detaliai suplanuoto...
nuotrauka
2020-02-21 09:53
Duotas startas projektui, apie kurio svarbą kalbama daugiau negu dešimtmetį, - bene svarbiausio įvažiavimo į Klaipėdą žiedinės sankryžos rekonstrukcijai.
nuotrauka
2020-02-21 09:01
Bendrovė „Baltisches Haus“ ir Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė paramos sutartį, pagal kurią bendrovė finansuos naujos autobusų stoties techninį projektą ir užtikrins statybų vykdymo priežiūros paslaugas. Bendra paramos suma – 123 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-02-20 12:14
Viečiūnuose atidarytos atnaujintos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Linelis“ patalpos. Visa numatoma projekto vertė 176 024,68 eur, 15% sudarys Druskininkų savivaldybės lėšos.
nuotrauka
2020-02-20 12:09
UAB „Veistas“ prašo priteisti iš Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) 111 653 eurų, kuriuos, neva, įmonė būtų gavusi, jei būtų Jėrubaičiuose gaminusi elektros energiją ir ją pardavusi, bei 134 700 eurų, kuriuos būtų gavusi, jei būtų pardavusi antrines žaliavas, kurių dėl gyventojų sąmoning...
nuotrauka
2020-02-20 11:34
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje sudaryta darbo grupė aiškinosi, kokios situacijos dėl kvapų laukti šiltuoju metų laikotarpiu. Speciali darbo grupė iš savivaldybės ir atsakingų institucijų atstovų domėjosi, kokias kvapų mažinimo priemones 2020 metais taikys AB „Klaipėdos vanduo“ ir UAB...
nuotrauka
2020-02-19 12:19
Biržų rajono savivaldybės vadovai ir daugiabučių namų bendrijų pirmininkai tarėsi, kaip tvarkyti bendras namų teritorijas, kad jos būtų patogios ir saugios gyventojams.
nuotrauka
2020-02-19 10:30
Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (VVTAT) dėl vartotojų viešojo intereso gynimo ir atsakomybės už galimai klaidinančios (melagingos) informacijos teikimą taikymo. Priežastis – pasikartojantys atvejai, kai nekilnojamojo turto pardavėjai pardavinėja „o...
nuotrauka
2020-02-19 10:09
Vyriausiojo miesto architekto skyrius, vertinimui gavęs projektinius pasiūlymus, kuriuose numatomas pastato Kauno g. 5 paskirties keitimas, kreipėsi į Vilniaus miesto nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybą, kad ši įvertintų, ar „Kablio“ vardu žinomame pastate nuo pat pastatymo vykusi ir teb...
nuotrauka
2020-02-18 13:44
65 tūkst. kv. m logistikos centras – tokį projektą Kauno rajone, Martinavos kaime, imasi įgyvendinti bendrovė „SIRIN Development“.
nuotrauka
2020-02-18 10:44
Aplinkos ministerijos siūlomas naujasis atliekų tvarkymo kainodaros modelis ne tik vėl brangins šios paslaugos gyventojams kainą, bet ir gerokai sumažins savivaldybių savarankiškumą išstumiant jas iš kainų nustatymo proceso, teigia Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).
nuotrauka
2020-02-18 10:29
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nubaudė pažeidėją, neteisėtai pastačiusį tvorą. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė siekia, kad pažeidėjas ne tik būtų nubaustas, bet ir iš jo būtų pareikalauti atstatyti buvusią situaciją.
nuotrauka
2020-02-14 14:33
Jonavos rajono savivaldybės administracija sudarė sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Centrinio miesto stadiono tribūnų statybos ir stadiono kapitalinio remonto darbų.
nuotrauka
2020-02-13 16:56
Lietuva ir Kazachstanas galėtų tapti svarbiais ekonominiais tiltais tarp Rytų ir Vakarų. Tokią nuomonę išsakė Kazachstano Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas susitikime su Kauno rajono savivaldybės vadovais ir verslo bendruomene.
nuotrauka
2020-02-13 16:53
Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos Girdžių skyriaus sporto salėje modernizuota apšvietimo sistema. Tai vienas iš trijų projekto „Esamų sporto bazių infrastruktūros atnaujinimas“ dalių.
nuotrauka
2020-02-13 16:31
Neringos savivaldybė pranešė, kad planuojant Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos darbų tęstinumą, juos siekia sustabdyti įmonė, siejama su buvusiu šio objekto rangovu – UAB „Irdaiva“ (dabartinis pavadinimas UAB „Active Construction Management“).
nuotrauka
2020-02-13 16:06
Visuomenės vertinimų laukia Eduardo Balsio skvero rekonstrukcijos projektinių pasiūlymų rengėjai. Žvėryne, prie A. Mickevičiaus ir Vytauto gatvių esanti, į Senamiesčio apsaugos zoną patenkanti viešoji erdvė neatitinka Vilniaus miesto centrui deramų estetikos ir rekreacinės kokybės reikalavimų. Skver...
nuotrauka
2020-02-13 10:02
Norint atgaivinti Lietuvos regionus ir pritraukti į juos jaunas šeimas, reikia remtis ne statistiniais kriterijais, o vertinti regiono potencialą bei pasiryžimą skatinti jo ekonominę ir socialinę plėtrą. Taip teigia šalies savivaldybės, vertindamos tai, kad nuo sausio 1 dienos Utenos miestas, Gargžd...
nuotrauka
2020-02-13 09:30
Išrinkti Panevėžio miesto savivaldybės paskelbto „Aukštaitijos“ sporto komplekso rekonstrukcijos, įrengiant baseiną, architektūrinių idėjų konkurso nugalėtojai. Baseinas bus statomas pagal MB „Studija Heima“ projektą.
nuotrauka
2020-02-13 09:16
Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Synergy Solutions“, projektuosiančia Gargždų daugiafunkcį centrą. Savivaldybė rangovui kelią užduotį suprojektuoti modernią, šiuolaikišką ir funkcionalią sporto bei laisvalaikio erdvę mieste. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 79 tūkst. eurų, o p...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse