2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 19:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

4 būdai, kaip galite gauti atsakymą į rūpimą klausimą iš Statybų inspekcijos

2016-02-19 16:02
Per praeitų metų 252 darbo dienas Statybų inspekcija praneša gyventojams suteikusi 13,5 tūkstančio konsultacijų. Daugiausiai – telefonu, specialia, tik konsultacijoms skirta linija. Dar į porą tūkstančių paklausimų atsakyta raštu, įskaitant ir specialistų atsakymus paklausėjui tiesiogiai elektroniniu paštu.
nuotrauka
Inspekcija nuolat konsultuoja telefonu. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Siekiant, kad statinių statyba būtų vykdoma teisėtai, jau kelinti metai daug dėmesio skiriama gyventojų šviečiamajai veiklai, konsultacijoms, metodinei pagalbai statybos dalyviams. Nemažėjant konsultacijų poreikiui, šiemet įsteigtas ir atskiras Konsultavimo skyrius, kuriame dirbantys šeši specialistai į gyventojų paklausimus atsako tiek telefonu, tiek ir raštu.

Statybų inspekcija daugiausiai klausimų sulaukia dėl statybos užbaigimo procedūrų, pažymų apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių išdavimo tvarkos, dokumentų, reikalingų remonto darbams daugiabučiuose namuose atlikti bei statinio projekto reikalavimų. Žmonėms nėra pakankamai aiški ir pastato ar patalpų paskirties keitimo tvarka. Pastebima, kad mažiau nei ankstesniais metais kyla klausimų dėl statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, statybos darbų vykdymo reglamentavimo.

Statybų inspekcija informuoja, kad daug atsakymų į dažniausiai pasitaikančius klausimus gyventojai gali nesunkiai rasti ir patys inspekcijos interneto svetainėje. Taip pat svetainėje paskelbtos statybos techninių reglamentų aktualios redakcijos, galima sužinoti, kokiu konkrečiu laikotarpiu kokie reikalavimai galiojo.

Interesantui, norinčiam gauti tik jam asmeniškai skirtą atsakymą, dėl didelio skambučių srauto kai kada tenka palaukti, kol atsilaisvinęs konsultantas pats paskambins jam – konsultavimo telefono linijoje įdiegta automatinio atskambinimo funkcija. Taip pat atsakymą galima gauti užpildžius elektroninę paklausimo formą ar kreipiantis raštu. Su konkrečių statinių statyba susijusiais klausimais, o statybos dalyvius ir tiesiogiai statybvietėse konsultuoja Statybų inspekcijos teritorinių skyrių specialistai.

Nuomonę apie inspekcijos pareigūnų darbą galima pareikšti užpildant elektroninę anketą, o po suteiktos konsultacijos telefonu perskambinama ir prašoma įvertinti konsultacijos kokybę. Tačiau nuomonę pareiškia tik maža dalis klientų.

„Pagal gaunamus paklausimus tam tikromis temomis matome, dėl kurių teisės aktų nuostatų taikymo žmonėms kyla daugiausia klausimų, ir, atsižvelgę į tai, dirbame tiek aiškindami, tiek ir inicijuodami teisės aktų pakeitimus. Norint apibendrinti išvadas dėl klientų pasitenkinimo konkrečia paslauga, institucijai labai svarbus ir grįžtamasis ryšys po jos suteikimo. Todėl tikimės abipusiškai naudingo bendravimo, kviečiame aktyviai pareikšti savo pastebėjimus ir teikti pasiūlymus dėl lūkesčius atitinkančių konsultavimo tobulinimo priemonių“, – ragina VTPSI viršininkė Laura Nalivaikienė.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-07 16:24
Statybos įstatyme nustatyti atvejai, kai statyba užbaigiama statytojui ar jo teises ir pareigas perėmusiam asmeniui surašant deklaraciją apie statybos užbaigimą, ją patvirtinant ir įregistruojant Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekci...
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-08-28 13:48
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) pastebi, kad vis dar neišvengiama pažeidimų, kai netinkamai ar atmestinai tvarkomas statybos darbų žurnalas: apie statybvietėje vykdytus darbus įrašoma gerokai vėluojant, kartais visai pamirštama tai padaryti, pasitaiko atv...
nuotrauka
2020-08-27 10:48
Statybų teisės normoms dažniausiai nusižengiama, kaip informavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI), didžiuosiuose šalies miestuose. Beveik pusė pernykščių savavališkos statybos aktų (iš viso 318) buvo surašyta Kaune (79) ir Vilniuje (70). Kaunas ir šiemet lenkia sostinę. ...
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-20 15:47
Reido metu Kaune, Kaimelės g., Statybos inspekcijos specialistai užfiksavo savavališkai pradėtas gyvenamųjų namų statybas: viename iš sklypų įrengti trijų gyvenamųjų namų pamatai, vienas namas pradėtas mūryti, du namai jau sumūryti, įrengti jų stogai.
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-07-14 10:24
KLAUSIMAS. Per sodininkų bendrijos sklypą eina elektros laidai. Ar galima tokiame sklype statyti namą? Namas pastatytas prie pat sodo sklypo ribos. Tarp gretimų sklypų, kurių viename pastatytas minimas namas, eina 80 cm pločio melioracijos griovys. Ar šiuo atveju privalu laikytis 3 m atstumo?
nuotrauka
2020-07-02 10:38
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia dėmesį, kad 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojo nauji rinkliavų dydžiai už Statybos inspekcijos teikiamas paslaugas. Pareiškėjai, teikdami Statybos inspekcijai prašymus dėl paslaugų teikimo, ...
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-17 12:08
KLAUSIMAS. Planuojama keisti stogo dangą (iš asbestinio į skardinę dangą), nekeičiant stogo formos, nedidinant jo ir nekeičiant stogo konstrukcijų. Daugiabutis namas yra Kauno mieste – 6 butų, dviejų aukštų. Ar reikalingas projektas, ar reikia gauti statybos leidimą?
nuotrauka
2020-06-11 15:35
KLAUSIMAS. Daugiabutyje kaimynai, gyvenantys virš senyvo amžiaus sergančio žmogaus, įrengė grindis nesilaikydami technologinių reikalavimų, t.y. nedėjo garso izoliacijos. Taigi kiekvienas žingsnis ir juolab vaiko žaidimai, daiktų stumdymas bei ridenimas „varo iš proto“ apačioje gyvenančius žmones. J...
nuotrauka
2020-06-11 11:30
KLAUSIMAS. Nuosavame komercinės paskirties žemės sklype su detaliajam plane numatytu individualiu įvažiavimu norime statyti automobilių aptarnavimo patalpas su dviem darbo vietomis (šeimos verslas). Kokių atstumų reikia laikytis nuo gyvenamųjų namų?
nuotrauka
2020-06-11 08:33
Pirmasis ir būtinas žingsnis prieš pradedant statyti, rekonstruoti, griauti ar atnaujinti (modernizuoti) pastatus, primena Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, – pranešimas apie statybos pradžią.
nuotrauka
2020-06-10 08:01
KLAUSIMAS. Sūnus gyvena mediniame, sename trijų butų name Kauno mieste. Vidus sutvarkytas, o išorė prašosi tvarkoma. Kaimynai investuoti ir tvarkytis nesutinka. Ar gali sūnus renovuoti, apšiltinti savo namo dalį? Ar tam reikalingi leidimai, jei taip – kur kreiptis?
nuotrauka
2020-06-09 15:20
Kadangi šiltnamių statyba – neatsiejama vasaros sezono dalis, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastaruoju metu sulaukia nemažai klausimų apie šių statinių statybą. Gyventojai teiraujasi, kokiu atstumu nuo sklypo ribos galima stat...
nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...