2020 rugsėjo 23 d. trečiadienis, 3:17
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

5 dalykai, kuriais turite pasirūpinti prieš užverdami namų duris

2016-07-30 08:06
Įsibėgėjus vasarai į šalį vis dažniau atplūsta ne tik karštų orų bangos, bet ir siautėjančios gamtos stichijos. Kaip pastebi bendrovė „Lietuvos draudimas“, grėsmę šalies gyventojų būstams ir juose esančiam turtui šiltuoju metų sezonu dažniausiai kelia audros, rašoma bendrovės pranešime.
nuotrauka
Namas žaibuojant. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


„Vasaros metu šalies gyventojų būstuose draudžiamųjų įvykių, kuriuos sukelia gamtinės stichijos, skaičius padidėja 4-5 kartus. Šiuo metų laiku net 80 proc. žalų namų turtui sukelia audros, o patiriamų žalų dydis kasmet yra linkęs išaugti“, – sako „Lietuvos draudimo“ Turto draudimo portfelio valdytoja ir rizikos vertintoja Audronė Vaitkevičiūtė.

Ekspertė pataria, kad išvykstant atostogauti ir ilgesniam laikui be priežiūros paliekant savo namus, turėtumėte nepamiršti atlikti kelių nesudėtingų dalykų. Šie penki žingsniai padės išvengti galimos žalos namų turtui ar sumažins jos mastą.

1.   Užverkite langus, duris, orlaides. Pats paprasčiausias dalykas, kurį turėtumėte padaryti išvykdami iš namų ilgesniam laikui, tai sandariai užverti visus langus, orlaides, balkono duris, taip pat ventiliacijos angas ar dūmtraukių sklendes.

„Pro pravirus langus ar duris per stiprią liūtį gali prasiskverbti nemažas kiekis vandens, kuris sugadins grindų dangą ar baldus. Mažesnes angas, tokias kaip orlaidės ar dūmtraukiai, rekomenduojama uždaryti saugantis kamuolinio žaibo, galinčio sukelti gaisrą būste“, – pastebi A. Vaitkevičiūtė.

Be to, būsto langų nereikėtų palikti ir mikroventiliacijos padėtyje, nes tokiu atveju lango varčia nėra tvirtai prispaudžiama prie lango rėmo – stipresnis vėjas ją gali išstumti langą ir sukelti žalos viduje išvartydamas smulkius daiktus.

Namų langus turėtumėte tvirtai uždaryti, nepalikti mikroventiliacijos padėtyje. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

2.   Išjunkite elektrą, vandenį, dujas. Išvykstant atostogauti pravartu išjungti vandens ar dujų tiekimą, tą reikėtų padaryti ne tik dėl audros. Pavyzdžiui, trūkęs ir laiku nepastebėtas vandentiekio vamzdis gali pridaryti daug nuostolių tiek nuosavam, tiek kaimynų būstui.

Tuo metu elektros tiekimą išjungti rekomenduojama dėl žaibo iškrovos. Pasak A. Vaitkevičiūtės, nors šiuolaikiniai prietaisai turi apsaugą nuo įtampos svyravimų, didelės žaibo iškrovos, pasiekusios elektros tinklą, juos vis tiek gali sugadinti.

Jei namuose tokiems prietaisams kaip šaldytuvas ar apsaugos sistema būtinas nuolatinis elektros tiekimas, tokiu atveju reikėtų išjungti atskirus jautrios elektronikos įrenginius.

„Norint būti visiškai tikriems, kad televizorius ar kompiuteris nenukentės nuo žaibo, geriausia jų kištukus ištraukti iš elektros lizdo“, – sako A. Vaitkevičiūtė.

3.     Nepalikite nepritvirtintų daiktų išorėje. „Namų kieme palikti lengvi ir nepritvirtinti daiktai audros ar stiprios vėtros metu gali kelti grėsmę ne tik nuosavo būsto sienoms ar langams, bet ir aplinkiniams namams, automobiliams ar praeiviams“, – teigia A. Vaitkevičiūtė.

Todėl sulankstomas pavėsines, sūpynes, krėslus, lauko baldus ar lauko virtuvės įrangą saugiausia laikyti vidaus patalpose. Jei tokios galimybės nėra, tada reikėtų užtikrinti, kad šie dalykai yra patikimai pritvirtinti prie žemės ir bus pajėgūs atlaikyti stiprius vėjo gūsius.

4.     Pasirūpinkite būsto fasadu ir aplinka. Nors nuosavo pastato būkle turėtume rūpintis nuolatos, tam ne visada skiriame pakankamai dėmesio. Tad pasiruošimas vasaros atostogoms gali tapti puikia proga atlikti smulkius remonto darbus, pavyzdžiui, pakeisti atskilusią stogo čerpę ar sutvirtinti terasos stogelį.

„Dažniausia audros metu nukeliami stogai, sugriaunamos pastogės, pavėsinės, nuplėšiamos čerpės ar kitos silpniau pritvirtintos ar nusidėvėjusios konstrukcijos. Šių konstrukcijų būklę rekomenduojama patikrinti bent kartą per metus“, – pataria A. Vaitkevičiūtė.

Jei šalia būsto yra įtartinai palinkęs medis, į tai taip pat nereikėtų numoti ranka. Stiprių audrų neatlaikę medžiai gali padaryti daug žalos pastatams, šalia esantiems automobiliams, sužeisti atsitiktinius praeivius. Apie miesto gatvėse esančius ir pavojų keliančius medžius pirmiausia reikia pranešti miesto savivaldybei.

5.     Susitarkite su kaimynais. Galop prieš išvykstant vertėtų apsikeisti telefono numeriais ir su patikimais kaimynais. Jiems galėtumėte paskambinti ir paklausti, ar ką tik praūžusi vėtra nepadarė žalos jūsų turtui. O iškilus netikėtai problemai, taip pat būtų, kas jus nedelsiant informuotų apie situaciją.

Pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ savo paslaugas teikia pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlygina klientams žalų už daugiau nei 70 mln. eurų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1100 darbuotojų. „Lietuvos draudimas“ keturis kartus iš eilės pelnė „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, 2013 metais buvo pripažintas geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 13:50
Klaipėdos miesto savivaldybė pati pasinaudojo valstybės teikiama parama daugiabučių namų renovacijai. Neseniai eksploatacijai priduotas namas, savivaldybės užsakymu atnaujintas pagal valstybės paramos programą. Trylikos aukštų gyvenamajame name Klaipėdoje, Vingio g. 35, kuriame iš 103 butų 96 nuosav...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 15:10
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
nuotrauka
2020-09-10 10:21
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) visiems nepriklausomiems tiekėjams, pasirašiusiems asmens duomenų teikimo ir kitas reikalingas sutartis, išsiuntė į 1 etapą patenkančių elektros buitinių vartotojų, kontaktinius ir elektros suvartojimo duomenis. Šie vartotojai netrukus bus kviečiami iki šių me...
nuotrauka
2020-09-10 08:45
Daugiabučių gyventojai, norintys pasinaudojant valstybės parama pasikeisti suskystintųjų naftos dujų balionus į saugius energijos šaltinius, iki rugsėjo 7 d. kartu su bendrijomis ir namo administratoriais turėjo priimti sprendimus dėl kito alternatyvaus energijos šaltinio – elektros arba dujų. Spren...
nuotrauka
2020-09-09 16:26
Vyriausybės pritarė, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) Vilniaus miesto savivaldybės nuosavybėn neatlygintinai perduotų penkis valstybinės žemės sklypus, kurie bus skirti komunalinių atliekų tvarkymo sistemai įdiegti.
nuotrauka
2020-09-07 10:50
Išsiaiškinti, ar planuojamų naujų statinių statybai reikia gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD), statybos proceso dalyviai ir gyventojai jau gali vos per kelias sekundes – tereikia pasinaudoti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) įdiegtu ele...
nuotrauka
2020-09-04 07:11
Pakeista tvarka, kuria palengvinama dujų balionų daugiabučiuose keitimo tvarka, pratęsiami numatyti terminai, o gyventojams suteikiama daugiau galimybių priimti sprendimus dėl savo būstų atnaujinimo.
nuotrauka
2020-09-02 10:49
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pagal paskelbtą papildomą kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms individualių namų renovacijai, skirtai sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį, sulaukė 406 prašymų už 3,88 mln. eurų.
nuotrauka
2020-08-31 10:23
Viena didžiausių šiuo metu jau vykstančio energetikos sektoriaus pokyčio naudų, teksiančių būtent galutiniam vartotojui, yra personalizuoti pasiūlymai, kuriuos teiks tarpusavyje konkuruojantys nepriklausomi elektros tiekėjai.
nuotrauka
2020-08-28 17:38
Vilniaus miesto savivaldybė, siekdama padėti greičiau atlaisvinti metaliniais garažais nelegaliai užstatytą valstybinę teritoriją, pirmoms trims geranoriškoms garažų bendrijoms organizuoja patogesnį atliekų sutvarkymą. Metalinių garažų savininkams nereikės patiems vežti atliekų – pastarųjų surinkėja...
nuotrauka
2020-08-28 11:59
Apie pareigą pasirinkti naują tiekėją liepą informuota per 98 tūkst. šalies namų ūkių, patenkančių į pirmąjį pokyčio etapą. Vis dėlto pirmoji grupė tesudaro vos 6 proc. reformos dalyvių, mat iš viso Lietuvoje yra apie 1,6 mln. privačių elektros vartotojų.
nuotrauka
2020-08-27 13:38
Vieną didžiausių viešojo transporto keleivių srautų Vilniuje sugeneruojančioje Europos aikštės stotelėje vyksta rekonstrukcijos darbai. Panaikinus įvažą ir išplatinus laukimo peroną, įlipti ar išlipti iš autobusų bei troleibusų, o svarbiausia – laukti viešojo transporto – bus kur kas patogiau.
nuotrauka
2020-08-25 12:11
Nukritusi Lazdynuose esančios Architektų gatvės daugiabučio namo penkiolikto aukšto balkono gelžbetoninė plokštė atkreipė visuomenės dėmesį į pastatų konstrukcijų deformacijas ir galimas tokių defektų pasekmes.
nuotrauka
2020-08-25 11:48
Jokių kelionių į biurą ir streso kelyje, daugiau laiko sau – šiuos ir kitus privalumus vardija Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos įvesto karantino namuose įpratę dirbti žmonės. Dalis jų toliau naudojasi galimybėmis kartais pailsėti nuo biuro šurmulio, o kiti susimąsto, ar vis garsiau kalbant apie ant...
nuotrauka
2020-08-24 12:22
Daugelis Lietuvos gyventojų jau yra girdėję apie prasidėjusį elektros rinkos monopolinių sąlygų atsisakymą, sukuriant galimybę kiekvienam rinktis pačiam. Ir išties – pokytis aktualus kiekvienam, mat ilgainiui palies visus buitinius elektros vartotojus. Vienas svarbiausių klausimų: iš ko nuo šiol pir...
nuotrauka
2020-08-24 10:05
Dar sovietmečiu laisvoje valstybinėje žemėje atsiradę laikini metaliniai garažai dėl juose sukauptų atliekų tapo papildomu galvos sopuliu jų savininkams. Atliekų tvarkytojai sako, kad garažuose dūli ir atliekos, už kurių pridavimą galima netgi gauti atlygį ir taip padengti bent dalį laikinų statinių...
nuotrauka
2020-08-19 10:35
2020 m. birželio mėn. elektros energijos tiekimo veiklą vykdė 22 tiekėjai, iš jų 6 tiekė elektrą buitiniams vartotojams* – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) parengtoje elektros energijos tiekimo rinkos apžvalgoje.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Grinda“ išaugo Vilniaus rūbą

Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukš...